Większość stakerów ETH 2.O notuje niezrealizowaną stratę

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 7 lipca 2022
ikona autora biały
ethereum

Stakerzy Ethereum 2.0 odczuwają cały ciężar trwającego rynku niedźwiedzia. Zdecydowana większość z nich traci obecnie na swoich pozycjach. Tak wynika z nowego raportu firmy analitycznej Glassnode.

Druga co do wielkości kryptowaluta osiągnęła rekordowy poziom 4 891 USD w listopadzie ubiegłego roku. Wówczas łączna wartość stakowanych etherów osiągnęła poziom 39,7 mld USD.

Niemniej jednak teraz Ethereum utrzymuje się w okolicach 1000 USD. Wartość ETH w inteligentnym kontrakcie Ethereum 2.0 spadła więc do 25,65 mld USD - 65,2% mniej niż dziewięć miesięcy temu.

Sytuacja ta ma miejsce pomimo dodatkowego napływu prawie 5 milionów ETH od listopadowego szczytu, jak wskazują badacze. W raporcie czytamy:

Z cenami ETH załamującymi się o ponad 78%, a monety nie mogą być wycofane, tylko 17% stakowanych ETH jest obecnie w zysku

stakerzy eth

Oznacza to również, że stakerzy Ethereum 2.0 średnio utrzymują stratę w wysokości około 55%.

Według raportu, "jeśli porównamy to do Zrealizowanej Ceny dla całej podaży ETH, stakerzy 2.0 ponoszą obecnie 36,5% większe straty w porównaniu do ogólnego rynku Ethereum".

Według Glassnode, 62% wszystkich stakowanych Ethereum zostało zdeponowanych przed listopadowym ATH.

Ethereum, Merge i stakerzy

Długo oczekiwane przejście Ethereum z mechanizmu konsensusu proof-of-work (PoW) na proof-of-stake (PoS) poprzez aktualizację The Merge zmieni również sposób, w jaki zatwierdzane są transakcje w sieci.

Obecnie Ethereum opiera się na energochłonnych operacjach podobnych do tych, z których korzystają górnicy Bitcoina; jednak po przejściu na nowy system transakcje będą dodawane do bloków przez stakerów - adresy, które zobowiązały się do przekazania minimum 32 Ethereum na rzecz smart kontraktu.

Ethereum posiada już łańcuch oparty na PoS o nazwie Beacon Chain, który został uruchomiony w grudniu 2020 roku i działa równolegle z obecną siecią główną.

Od tego czasu inwestorzy deponowali swoje monety, aby funkcjonować jako walidatorzy. Ilość stakowanych ETH osiągnęła w środę imponujący poziom 12,98 mln monet. Taka ilość etherów stanowi około 11% podaży w obiegu.

Co warte odnotowania, liczba depozytów do kontraktu ETH 2.0 spadła w ostatnich miesiącach.

Przez cały rok 2020 i 2021 powszechne było obserwowanie od 500 do 1 000 nowych depozytów 32 ETH dziennie. Obecnie tygodniowa średnia liczba depozytów spadła do zaledwie 122 dziennie, co jest najniższym wynikiem do tej pory.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram