Większość stakerów ETH 2.O notuje niezrealizowaną stratę

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 7 lipca 2022
ikona autora biały
ethereum

Stakerzy Ethereum 2.0 odczuwają cały ciężar trwającego rynku niedźwiedzia. Zdecydowana większość z nich traci obecnie na swoich pozycjach. Tak wynika z nowego raportu firmy analitycznej Glassnode.

Druga co do wielkości kryptowaluta osiągnęła rekordowy poziom 4 891 USD w listopadzie ubiegłego roku. Wówczas łączna wartość stakowanych etherów osiągnęła poziom 39,7 mld USD.

Niemniej jednak teraz Ethereum utrzymuje się w okolicach 1000 USD. Wartość ETH w inteligentnym kontrakcie Ethereum 2.0 spadła więc do 25,65 mld USD - 65,2% mniej niż dziewięć miesięcy temu.

Sytuacja ta ma miejsce pomimo dodatkowego napływu prawie 5 milionów ETH od listopadowego szczytu, jak wskazują badacze. W raporcie czytamy:

Z cenami ETH załamującymi się o ponad 78%, a monety nie mogą być wycofane, tylko 17% stakowanych ETH jest obecnie w zysku

stakerzy eth

Oznacza to również, że stakerzy Ethereum 2.0 średnio utrzymują stratę w wysokości około 55%.

Według raportu, "jeśli porównamy to do Zrealizowanej Ceny dla całej podaży ETH, stakerzy 2.0 ponoszą obecnie 36,5% większe straty w porównaniu do ogólnego rynku Ethereum".

Według Glassnode, 62% wszystkich stakowanych Ethereum zostało zdeponowanych przed listopadowym ATH.

Ethereum, Merge i stakerzy

Długo oczekiwane przejście Ethereum z mechanizmu konsensusu proof-of-work (PoW) na proof-of-stake (PoS) poprzez aktualizację The Merge zmieni również sposób, w jaki zatwierdzane są transakcje w sieci.

Obecnie Ethereum opiera się na energochłonnych operacjach podobnych do tych, z których korzystają górnicy Bitcoina; jednak po przejściu na nowy system transakcje będą dodawane do bloków przez stakerów - adresy, które zobowiązały się do przekazania minimum 32 Ethereum na rzecz smart kontraktu.

Ethereum posiada już łańcuch oparty na PoS o nazwie Beacon Chain, który został uruchomiony w grudniu 2020 roku i działa równolegle z obecną siecią główną.

Od tego czasu inwestorzy deponowali swoje monety, aby funkcjonować jako walidatorzy. Ilość stakowanych ETH osiągnęła w środę imponujący poziom 12,98 mln monet. Taka ilość etherów stanowi około 11% podaży w obiegu.

Co warte odnotowania, liczba depozytów do kontraktu ETH 2.0 spadła w ostatnich miesiącach.

Przez cały rok 2020 i 2021 powszechne było obserwowanie od 500 do 1 000 nowych depozytów 32 ETH dziennie. Obecnie tygodniowa średnia liczba depozytów spadła do zaledwie 122 dziennie, co jest najniższym wynikiem do tej pory.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Złoto na rekordowym poziomie. Czy Bitcoin może pójść w jego ślady?

Według różnych źródeł, złoto wybiło nowy rekord wszech czasów. Kilogram złota jest teraz wart 64.000 dolarów. Oznacza to, że inwestorzy szukają bezpiecznej przystani, w której mogliby trzymać wartość, w celu wyjścia z obecnego kryzysu bankowego. Czy Bitcoin może pójść w ślady złota? Złoto za 65 000 dolarów Poniższy wykres to cena złota i pokazuje wartość […]

Czy Microsoft buduje portfel Ethereum dla Edge?

Dobra wiadomość dla użytkowników Microsoft Edge, ponieważ trwają testy portfela Ethereum dla przeglądarki internetowej. Metamask dla Microsoftu Firma Microsoft rozwija coś, co nazywa "Crypto Wallet" dla Edge. Portfel ten pozwala użytkownikom przechowywać i handlować Etherem, a także tokenami na blockchainie Ethereum, podobnie jak popularny Metamask. Albacore odkrył to i podzielił się tym na Twitterze. Albacore […]

Kolejna edycja Invest Cuffs już w tym tygodniu

To już ostatni moment aby zapisać się na największe wydarzenie dla Inwestorów w tym roku. Już 24-25 marca 2023 roku będzie miała miejsce następna edycja Wydarzenia i Targów Invest Cuffs. To już dziewiąte wydanie imprezy, która każdego roku przyciąga do Krakowa tysiące uczestników, dających możliwość uczestniczenia w prelekcjach prowadzonych przez ponad 120 mówców. Invest Cuffs […]

Banki upadają, bitcoin rośnie. Co się dzieje?

Zapewne nie umknęło Waszej uwadze, że w ostatni weekend upadł Silicon Valley Bank. Silicon Valley Bank był 17. największym bankiem w Stanach Zjednoczonych i bankiem skupiającym się na obsłudze transakcji venture capital i startupów technologicznych. W sumie bank zarządzał ponad 200 miliardami dolarów w depozytach. W ten weekend Rezerwa Federalna, FDIC i Departament Skarbu USA […]

6 powodów, dla których Bitcoin może być przyszłością pieniądza

Bitcoin to pierwsza na świecie zdecentralizowana waluta cyfrowa, która działa bez banku centralnego lub administratora. Przez lata zyskał ogromną popularność ze względu na swój potencjał, aby stać się globalną walutą. Oto sześć powodów, dla których Bitcoin może stać się przyszłością pieniądza. Decentralizacja Sieć Bitcoin jest zdecentralizowaną platformą, w której transakcje są przetwarzane i weryfikowane przez […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram