WhatsApp przetestuje transakcje z portfelem Novi

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 10 grudnia 2021
ikona autora biały
whatsapp novi kryptowaluty

Przedsięwzięcia Meta (dawniej Facebook) w przestrzeni aktywów cyfrowych były od samego początku owiane kontrowersjami. To nie powstrzymało jednak jej wysiłków w poszukiwaniu nowych sposobów na wykorzystanie przez użytkowników portfela kryptowalutowego, Novi.

WhatsApp, komunikator giganta mediów społecznościowych, uruchomiła pilotażowe płatności kryptowalutowe w USA z pomocą Novi. Posunięcie to ma miejsce nieco ponad tydzień po tym, jak David Marcus ogłosił, że opuści projekt z końcem tego roku.

Testy WhatsApp

Zgodnie z aktualizacją szefa Novi, Stephane'a Kasriela, ograniczona liczba osób w kraju będzie mogła wysyłać i odbierać pieniądze za pośrednictwem WhatsApp. Odbywać się to będzie za pomocą stablecoina USDP (Pax Dollar). Ten pilotaż będzie zasilany przez portfel Novi od Meta, który sam został uruchomiony jako pilotaż w październiku tego roku, ponad dwa lata po jego początkowym ogłoszeniu.

Kasriel skomentował najnowszy ruch firmy w następujący sposób:

Wciąż jesteśmy na bardzo wczesnym etapie podróży pilotażowej Novi. Podjęliśmy więc decyzję o przetestowaniu tego nowego punktu wejścia w jednym kraju na początek i będziemy szukać rozszerzenia go, gdy usłyszymy od ludzi, co myślą o tym nowym doświadczeniu.

Przyznał również, że Novi jest wciąż na bardzo wczesnym etapie rozwoju. W związku z tym zespół zdecydował się na pilotaż. W ten sposób chce przetestować najnowszy produkt w jednym kraju i rozszerzyć go po przeanalizowaniu doświadczeń użytkowników.

Poza tym, nowa funkcja umożliwi nastychmiastowe płatności. Nie będą też pobierane przy tym żadne opłaty transakcyjne. Nie ma również ograniczeń co do liczby przekazywanych płatności. Dodatkowo, płatności będą pojawiać się na czatach użytkowników. Dyrektor zapewnił również, że korzystanie z cyfrowego portfela nie będzie miało wpływu na prywatność użytkowników WhatsApp w odniesieniu do ich wiadomości i połączeń. Czaty są bowiem szyfrowane domyślnie end-to-end.

Od Libry do Diem: Dotychczasowa podróż

Nie jest tajemnicą, że Meta znalazła się pod ogromnym ostrzałem ze strony amerykańskich organów regulacyjnych. Libra została po raz pierwszy odsłonięta w czerwcu 2019 roku. Jej spółka matka - Stowarzyszenie libra wywołało jednak wiele kontrowersji. Jednak zespół stojący za ambitnym projektem musiał znacznie złagodzić swoje plany pośród rosnących zagrożeń regulacyjnych. Po drodze stracił wielu początkowych zwolenników, takich jak Visa i Mastercard.

Koniec końców Libra została przemianowana na Diem. Portfel Calibra stał się Novi. Pomimo tych przeszkód, Meta rozpoczęła testy cyfrowego portfela w Gwatemali i USA, dwa miesiące temu umożliwiając przelewy Pax Dollar.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Złoto na rekordowym poziomie. Czy Bitcoin może pójść w jego ślady?

Według różnych źródeł, złoto wybiło nowy rekord wszech czasów. Kilogram złota jest teraz wart 64.000 dolarów. Oznacza to, że inwestorzy szukają bezpiecznej przystani, w której mogliby trzymać wartość, w celu wyjścia z obecnego kryzysu bankowego. Czy Bitcoin może pójść w ślady złota? Złoto za 65 000 dolarów Poniższy wykres to cena złota i pokazuje wartość […]

Czy Microsoft buduje portfel Ethereum dla Edge?

Dobra wiadomość dla użytkowników Microsoft Edge, ponieważ trwają testy portfela Ethereum dla przeglądarki internetowej. Metamask dla Microsoftu Firma Microsoft rozwija coś, co nazywa "Crypto Wallet" dla Edge. Portfel ten pozwala użytkownikom przechowywać i handlować Etherem, a także tokenami na blockchainie Ethereum, podobnie jak popularny Metamask. Albacore odkrył to i podzielił się tym na Twitterze. Albacore […]

Kolejna edycja Invest Cuffs już w tym tygodniu

To już ostatni moment aby zapisać się na największe wydarzenie dla Inwestorów w tym roku. Już 24-25 marca 2023 roku będzie miała miejsce następna edycja Wydarzenia i Targów Invest Cuffs. To już dziewiąte wydanie imprezy, która każdego roku przyciąga do Krakowa tysiące uczestników, dających możliwość uczestniczenia w prelekcjach prowadzonych przez ponad 120 mówców. Invest Cuffs […]

Banki upadają, bitcoin rośnie. Co się dzieje?

Zapewne nie umknęło Waszej uwadze, że w ostatni weekend upadł Silicon Valley Bank. Silicon Valley Bank był 17. największym bankiem w Stanach Zjednoczonych i bankiem skupiającym się na obsłudze transakcji venture capital i startupów technologicznych. W sumie bank zarządzał ponad 200 miliardami dolarów w depozytach. W ten weekend Rezerwa Federalna, FDIC i Departament Skarbu USA […]

6 powodów, dla których Bitcoin może być przyszłością pieniądza

Bitcoin to pierwsza na świecie zdecentralizowana waluta cyfrowa, która działa bez banku centralnego lub administratora. Przez lata zyskał ogromną popularność ze względu na swój potencjał, aby stać się globalną walutą. Oto sześć powodów, dla których Bitcoin może stać się przyszłością pieniądza. Decentralizacja Sieć Bitcoin jest zdecentralizowaną platformą, w której transakcje są przetwarzane i weryfikowane przez […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram