WhatsApp przetestuje transakcje z portfelem Novi

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 10 grudnia 2021
ikona autora biały
whatsapp novi kryptowaluty

Przedsięwzięcia Meta (dawniej Facebook) w przestrzeni aktywów cyfrowych były od samego początku owiane kontrowersjami. To nie powstrzymało jednak jej wysiłków w poszukiwaniu nowych sposobów na wykorzystanie przez użytkowników portfela kryptowalutowego, Novi.

WhatsApp, komunikator giganta mediów społecznościowych, uruchomiła pilotażowe płatności kryptowalutowe w USA z pomocą Novi. Posunięcie to ma miejsce nieco ponad tydzień po tym, jak David Marcus ogłosił, że opuści projekt z końcem tego roku.

Testy WhatsApp

Zgodnie z aktualizacją szefa Novi, Stephane'a Kasriela, ograniczona liczba osób w kraju będzie mogła wysyłać i odbierać pieniądze za pośrednictwem WhatsApp. Odbywać się to będzie za pomocą stablecoina USDP (Pax Dollar). Ten pilotaż będzie zasilany przez portfel Novi od Meta, który sam został uruchomiony jako pilotaż w październiku tego roku, ponad dwa lata po jego początkowym ogłoszeniu.

Kasriel skomentował najnowszy ruch firmy w następujący sposób:

Wciąż jesteśmy na bardzo wczesnym etapie podróży pilotażowej Novi. Podjęliśmy więc decyzję o przetestowaniu tego nowego punktu wejścia w jednym kraju na początek i będziemy szukać rozszerzenia go, gdy usłyszymy od ludzi, co myślą o tym nowym doświadczeniu.

Przyznał również, że Novi jest wciąż na bardzo wczesnym etapie rozwoju. W związku z tym zespół zdecydował się na pilotaż. W ten sposób chce przetestować najnowszy produkt w jednym kraju i rozszerzyć go po przeanalizowaniu doświadczeń użytkowników.

Poza tym, nowa funkcja umożliwi nastychmiastowe płatności. Nie będą też pobierane przy tym żadne opłaty transakcyjne. Nie ma również ograniczeń co do liczby przekazywanych płatności. Dodatkowo, płatności będą pojawiać się na czatach użytkowników. Dyrektor zapewnił również, że korzystanie z cyfrowego portfela nie będzie miało wpływu na prywatność użytkowników WhatsApp w odniesieniu do ich wiadomości i połączeń. Czaty są bowiem szyfrowane domyślnie end-to-end.

Od Libry do Diem: Dotychczasowa podróż

Nie jest tajemnicą, że Meta znalazła się pod ogromnym ostrzałem ze strony amerykańskich organów regulacyjnych. Libra została po raz pierwszy odsłonięta w czerwcu 2019 roku. Jej spółka matka - Stowarzyszenie libra wywołało jednak wiele kontrowersji. Jednak zespół stojący za ambitnym projektem musiał znacznie złagodzić swoje plany pośród rosnących zagrożeń regulacyjnych. Po drodze stracił wielu początkowych zwolenników, takich jak Visa i Mastercard.

Koniec końców Libra została przemianowana na Diem. Portfel Calibra stał się Novi. Pomimo tych przeszkód, Meta rozpoczęła testy cyfrowego portfela w Gwatemali i USA, dwa miesiące temu umożliwiając przelewy Pax Dollar.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Robinhood Crypto - bonus powitalny do 20 EUR za rejestrację

Robinhood to aplikacja finansowa do handlu akcjami, ETFami, a także kryptowalutami dotychczas bardzo popularna w USA. Jak się jednak okazuje, firma postanowiła rozszerzyć swój zasięg w Europie. Wraz z wejściem na nowy rynek Robinhood przygotował także bonus powitalny, który można otrzymać za rejestrację. Co to za bonus? Jak go odebrać? O tym w dzisiejszym artykule! […]

Staking kryptowalut - czym jest staking, sposoby stakowania

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Binance - jak zacząć?

Binance jak zacząć? Jeżeli jesteś nowy w świecie krypto to z całą pewnością zadajesz sobie takie pytanie - i nie ma w tym nic dziwnego. W końcu Binance to największa giełda kryptowalut na świecie, tak więc jest o niej bardzo głośno. W dzisiejszym artykule odpowiemy na to pytanie. Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak założyć […]

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

MEXC - bonus i kod rabatowy (2023)

MEXC to giełda kryptowalut, która szybko zyskuje popularność i stale zwiększa swój wolumen. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji możesz odebrać bonus, a właściwie bonusy? Wystarczy, że w odpowiednim polu wpiszesz ekskluzywny kod rabatowy: mexc-k2. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci dokładnie jaki bonusy oferuje MEXC oraz co musisz zrobić, aby je odebrać! Tak więc, zaczynajmy! […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram