WhatsApp przetestuje transakcje z portfelem Novi

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 10 grudnia 2021
ikona autora biały
whatsapp novi kryptowaluty

Przedsięwzięcia Meta (dawniej Facebook) w przestrzeni aktywów cyfrowych były od samego początku owiane kontrowersjami. To nie powstrzymało jednak jej wysiłków w poszukiwaniu nowych sposobów na wykorzystanie przez użytkowników portfela kryptowalutowego, Novi.

WhatsApp, komunikator giganta mediów społecznościowych, uruchomiła pilotażowe płatności kryptowalutowe w USA z pomocą Novi. Posunięcie to ma miejsce nieco ponad tydzień po tym, jak David Marcus ogłosił, że opuści projekt z końcem tego roku.

Testy WhatsApp

Zgodnie z aktualizacją szefa Novi, Stephane'a Kasriela, ograniczona liczba osób w kraju będzie mogła wysyłać i odbierać pieniądze za pośrednictwem WhatsApp. Odbywać się to będzie za pomocą stablecoina USDP (Pax Dollar). Ten pilotaż będzie zasilany przez portfel Novi od Meta, który sam został uruchomiony jako pilotaż w październiku tego roku, ponad dwa lata po jego początkowym ogłoszeniu.

Kasriel skomentował najnowszy ruch firmy w następujący sposób:

Wciąż jesteśmy na bardzo wczesnym etapie podróży pilotażowej Novi. Podjęliśmy więc decyzję o przetestowaniu tego nowego punktu wejścia w jednym kraju na początek i będziemy szukać rozszerzenia go, gdy usłyszymy od ludzi, co myślą o tym nowym doświadczeniu.

Przyznał również, że Novi jest wciąż na bardzo wczesnym etapie rozwoju. W związku z tym zespół zdecydował się na pilotaż. W ten sposób chce przetestować najnowszy produkt w jednym kraju i rozszerzyć go po przeanalizowaniu doświadczeń użytkowników.

Poza tym, nowa funkcja umożliwi nastychmiastowe płatności. Nie będą też pobierane przy tym żadne opłaty transakcyjne. Nie ma również ograniczeń co do liczby przekazywanych płatności. Dodatkowo, płatności będą pojawiać się na czatach użytkowników. Dyrektor zapewnił również, że korzystanie z cyfrowego portfela nie będzie miało wpływu na prywatność użytkowników WhatsApp w odniesieniu do ich wiadomości i połączeń. Czaty są bowiem szyfrowane domyślnie end-to-end.

Od Libry do Diem: Dotychczasowa podróż

Nie jest tajemnicą, że Meta znalazła się pod ogromnym ostrzałem ze strony amerykańskich organów regulacyjnych. Libra została po raz pierwszy odsłonięta w czerwcu 2019 roku. Jej spółka matka - Stowarzyszenie libra wywołało jednak wiele kontrowersji. Jednak zespół stojący za ambitnym projektem musiał znacznie złagodzić swoje plany pośród rosnących zagrożeń regulacyjnych. Po drodze stracił wielu początkowych zwolenników, takich jak Visa i Mastercard.

Koniec końców Libra została przemianowana na Diem. Portfel Calibra stał się Novi. Pomimo tych przeszkód, Meta rozpoczęła testy cyfrowego portfela w Gwatemali i USA, dwa miesiące temu umożliwiając przelewy Pax Dollar.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram