paypal kryptowaluty

W aktualizacji dla inwestorów na IV kwartał 2020 roku, PayPal ujawnił, że odnotował wyniki finansowe, które znacznie przekroczyły jego oczekiwania. Firma zauważyła, że był to jej najlepszy rok fiskalny. Udało się osiągnąć bardzo wysoki wolumen płatności, a na platformie założono mnóstwo nowych kont. T

PayPal odnotował ogromny wzrost liczby aktywnych kont na swojej platformie. Tylko w czwartym kwartale było to 16 milionów aktywnych użytkowników. W całym roku fiskalnym na platformie założono 72,7 mln nowych aktywnych kont, co łącznie zwiększyło liczbę do 377 mln.

Wzrosty miały miejsce wkrótce po wprowadzeniu na platformę kryptowalut. Payapal potwierdził wejście na rynek w dniu 21 października 2020 roku, po otrzymaniu warunkowej licencji od Departamentu Usług Finansowych Stanu Nowy Jork (NYDFS). To właśnie ta agencja pozwala amerykańskim użytkownikom usługi Venmo na handel kryptowalutami.

Użytkownicy kryptowalut PayPal są bardzo aktywni

PayPal przyznał, że aktywność w jego sieci osiągnęła ogromny wzrost po tym, jak pozwolił klientom kupować, sprzedawać i przechowywać kryptowaluty, takie jak Bitcoin, Ethereum, Litecoin i Bitcoin Cash.

W rezultacie klienci, którzy zaangażowali się w handel kryptowalutami, zaczęli spędzać na platformie ponad dwa razy więcej czasu niż przed skorzystaniem z usługi.

Firma zauważyła, że jej całkowity wolumen płatności za ostatnie trzy miesiące 2020 roku wzrósł o 39%, do 277 miliardów dolarów. Taki wynik przekroczył oczekiwania firmy i 267 miliardów dolarów przewidywane przez analityków

Kształtowanie kryptowalut w płatnościach konsumenckich

Mówiąc o wejściu firmy w kryptowaluty podczas rozmowy z analitykami, dyrektor generalny PayPal, Dan Schulman, powiedział, że firma sformułowała kompleksową technikę produktową dotyczącą kryptowalut, technologii blockchain i walut cyfrowych w ogóle.

Zauważył, że PayPal “znacząco inwestuje” w swoją nową jednostkę biznesową zajmującą się kryptowalutami i blockchainem. Firma planuje pomóc w kształtowaniu roli kryptowalut w płatnościach konsumenckich na całym świecie.

Schulman powiedział:

Widzieliśmy również wyjątkową reakcję na nasze uruchomienie kryptowalut, nawet przy wysokich początkowych oczekiwaniach, wolumen kryptowalut obracanych na naszej platformie znacznie przekroczył nasze prognozy. Jesteśmy podekscytowani, że możemy wykorzystać ten wczesny sukces, pozwalając klientom na wykorzystanie ich salda kryptowalutowego jako źródła finansowania podczas zakupów u naszych 29 milionów sprzedawców. Przewidujemy, że wprowadzenie tej możliwości rozpocznie się pod koniec tego kwartału i mamy nadzieję uruchomić nasz pierwszy międzynarodowy rynek w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Te pierwsze kroki to dopiero początek naszych obszernych planów związanych z kryptowalutami, blockchainem i cyfrowymi walutami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *