Wall Street uważa, że Bitcoin spadnie do 10 000 USD

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 11 lipca 2022
ikona autora biały
bitcoin wall street

Ostatnie badanie przeprowadzone przez MLIV Pulse wykazało, że 60% ankietowanych inwestorów z Wall Street uważa, iż spadek bitcoina do 10 000 USD jest bardziej możliwym scenariuszem niż wzrost aktywa do 30 000 USD. Ankieta oszacowała ponadto, że profesjonalni inwestorzy są bardziej przychylni branży kryptowalutowej niż inwestorzy detaliczni.

Wśród inwestorów z Wall Street panuje pesymizm

Ostatni spadek rynku kryptowalut i negatywne wydarzenia otaczające sektor odwróciły ogólny sentyment. Bitcoin, na przykład, od początku roku osiąga gorsze wyniki i handluje daleko od swojego szczytu z 2021 roku. W rzeczywistości, pod koniec ubiegłego miesiąca, podstawowe cyfrowe aktywo zamknęło swój najgorszy kwartał od dekady.

Mając na uwadze ten trend spadkowy, nic dziwnego, że 60% z 950 ankietowanych inwestorów z Wall Street uważa, że cena bitcoina ma większe szanse na spadek do 10 000 dolarów niż wzrost do 30 000 dolarów.

Badanie pokazało, że kryptowaluty są tematem silnie polaryzującym wśród uczestników. 28% stwierdziło, że cyfrowe aktywa są przyszłością finansów. Z kolei co piaty respondent stwierdził, że są one bezwartościowe.

Ogólna nieufność wobec klasy aktywów wynika również z faktu, że świat stoi obecnie przed wieloma wyzwaniami, takimi jak wysoka inflacja, kryzys energetyczny i konflikty zbrojne. Głos w sprawie zabrał Jared Madfes - Partner w Tribe Capital:

Bardzo łatwo jest być teraz strachliwym, nie tylko w kryptowalutach, ale ogólnie na świecie.

Pomimo niedźwiedzich prognoz dla Bitcoina, większość inwestorów z Wall Street uważa, że pozostanie on najpotężniejszym aktywem w swojej dziedzinie. Wręcz przeciwnie, drugi pod względem kapitalizacji rynkowej - Ethereum - "traci swoją przewagę."

Poruszając temat niewymiennych tokenów (NFT), większość uczestników oznaczyła je jako tylko projekty artystyczne lub symbole statusu. Tylko 9% uważa, że cyfrowe kolekcje mogą służyć jako odpowiednia okazja inwestycyjna.

Następnie Matt Maley - główny strateg rynkowy w Miller Tabak + Co - przekonywał, że wzrost kryptowalut w zeszłym roku był przykładem bańki finansowej. Jego zdaniem kolejne takie wydarzenie będzie skupione na czymś innym, ponieważ spekulacyjne szaleństwa rzadko uderzają dwa razy w to samo miejsce.

Co mogło odepchnąć inwestorów?

Można śmiało założyć, że spadek rynku kryptowalut i panika wśród inwestorów zostały podsycone przez liczne upadające projekty i przedsiębiorstwa przeżywające kłopoty.

Do najbardziej znanych należy przykład Terry. W maju algorytmiczny stablecoin tego protokołu - UST - stracił powiązanie z dolarem i spadł znacznie poniżej docelowego poziomu 1 dolara. Niedługo potem rodzimy token LUNA również wpadł w swobodny spadek, co spowodowało miliardowe straty dla inwestorów. Z kolei kilku oportunistów wykorzystało algorytmiczną naturę UST, aby sprzedać LUNA i zyskać dzięki arbitrażowi.

W czerwcu platforma DeFi - Celsius - wstrzymała wypłaty, swapy i transfery między kontami, powołując się na "ekstremalne warunki rynkowe". Na początku tego miesiąca firma zwolniła 150 pracowników, co równa się około jednej czwartej całej siły roboczej.

Kolejnym zagrożonym podmiotem był BlockFi. Firma również musiała sobie poradzić z kilkoma problemami. W zeszłym miesiącu zwolniła 20% swoich pracowników. Z kolei kilka dni później stan Iowa nakazał jej zapłacić prawie 1 milion dolarów kary administracyjnej. Chodziło o niezarejestrowanie się jako platforma handlu papierami wartościowymi.

Giełda aktywów cyfrowych - FTX - i pożyczkodawca kryptowalut - Ledn - ujawniły później zamiary przejęcia BlockFi.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram