Wall Street uważa, że Bitcoin spadnie do 10 000 USD

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 11 lipca 2022
ikona autora biały
bitcoin wall street

Ostatnie badanie przeprowadzone przez MLIV Pulse wykazało, że 60% ankietowanych inwestorów z Wall Street uważa, iż spadek bitcoina do 10 000 USD jest bardziej możliwym scenariuszem niż wzrost aktywa do 30 000 USD. Ankieta oszacowała ponadto, że profesjonalni inwestorzy są bardziej przychylni branży kryptowalutowej niż inwestorzy detaliczni.

Wśród inwestorów z Wall Street panuje pesymizm

Ostatni spadek rynku kryptowalut i negatywne wydarzenia otaczające sektor odwróciły ogólny sentyment. Bitcoin, na przykład, od początku roku osiąga gorsze wyniki i handluje daleko od swojego szczytu z 2021 roku. W rzeczywistości, pod koniec ubiegłego miesiąca, podstawowe cyfrowe aktywo zamknęło swój najgorszy kwartał od dekady.

Mając na uwadze ten trend spadkowy, nic dziwnego, że 60% z 950 ankietowanych inwestorów z Wall Street uważa, że cena bitcoina ma większe szanse na spadek do 10 000 dolarów niż wzrost do 30 000 dolarów.

Badanie pokazało, że kryptowaluty są tematem silnie polaryzującym wśród uczestników. 28% stwierdziło, że cyfrowe aktywa są przyszłością finansów. Z kolei co piaty respondent stwierdził, że są one bezwartościowe.

Ogólna nieufność wobec klasy aktywów wynika również z faktu, że świat stoi obecnie przed wieloma wyzwaniami, takimi jak wysoka inflacja, kryzys energetyczny i konflikty zbrojne. Głos w sprawie zabrał Jared Madfes - Partner w Tribe Capital:

Bardzo łatwo jest być teraz strachliwym, nie tylko w kryptowalutach, ale ogólnie na świecie.

Pomimo niedźwiedzich prognoz dla Bitcoina, większość inwestorów z Wall Street uważa, że pozostanie on najpotężniejszym aktywem w swojej dziedzinie. Wręcz przeciwnie, drugi pod względem kapitalizacji rynkowej - Ethereum - "traci swoją przewagę."

Poruszając temat niewymiennych tokenów (NFT), większość uczestników oznaczyła je jako tylko projekty artystyczne lub symbole statusu. Tylko 9% uważa, że cyfrowe kolekcje mogą służyć jako odpowiednia okazja inwestycyjna.

Następnie Matt Maley - główny strateg rynkowy w Miller Tabak + Co - przekonywał, że wzrost kryptowalut w zeszłym roku był przykładem bańki finansowej. Jego zdaniem kolejne takie wydarzenie będzie skupione na czymś innym, ponieważ spekulacyjne szaleństwa rzadko uderzają dwa razy w to samo miejsce.

Co mogło odepchnąć inwestorów?

Można śmiało założyć, że spadek rynku kryptowalut i panika wśród inwestorów zostały podsycone przez liczne upadające projekty i przedsiębiorstwa przeżywające kłopoty.

Do najbardziej znanych należy przykład Terry. W maju algorytmiczny stablecoin tego protokołu - UST - stracił powiązanie z dolarem i spadł znacznie poniżej docelowego poziomu 1 dolara. Niedługo potem rodzimy token LUNA również wpadł w swobodny spadek, co spowodowało miliardowe straty dla inwestorów. Z kolei kilku oportunistów wykorzystało algorytmiczną naturę UST, aby sprzedać LUNA i zyskać dzięki arbitrażowi.

W czerwcu platforma DeFi - Celsius - wstrzymała wypłaty, swapy i transfery między kontami, powołując się na "ekstremalne warunki rynkowe". Na początku tego miesiąca firma zwolniła 150 pracowników, co równa się około jednej czwartej całej siły roboczej.

Kolejnym zagrożonym podmiotem był BlockFi. Firma również musiała sobie poradzić z kilkoma problemami. W zeszłym miesiącu zwolniła 20% swoich pracowników. Z kolei kilka dni później stan Iowa nakazał jej zapłacić prawie 1 milion dolarów kary administracyjnej. Chodziło o niezarejestrowanie się jako platforma handlu papierami wartościowymi.

Giełda aktywów cyfrowych - FTX - i pożyczkodawca kryptowalut - Ledn - ujawniły później zamiary przejęcia BlockFi.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Analityk Bloomberga: "Bitcoin może prześcignąć złoto"

Znany analityk rynku towarowego w Bloomberg, Mike McGlone, przedstawił kolejną prognozę dotyczącą bitcoina (BTC). Tym razem w odniesieniu do króla wszystkich towarów; złota. Według McGlone'a, bitcoin przygotowuje się do ostatecznego rywalizowania z metalem szlachetnym. Bitcoin a złoto McGlone poinformował o tym wczoraj na Twitterze. Tym samym podtrzymuje on swoje pozytywne oczekiwania co do przyszłości bitcoina. […]

Senator Lummis uważa teraz, że eter jest papierem wartościowym

Jeszcze jeden amerykański polityk w centrum regulacji branży kryptowalutowej zmienił stanowisko w sprawie klasyfikacji prawnej Etheru. Senator Cynthia Lummis (R-WY) wyjawiła w środę, że obecnie postrzega drugą największą kryptowalutę jako papier wartościowy - nie towar. Bitcoin jest jedynym towarem kryptowalutowym: Lummis Lummis wyraziła swój zmieniony pogląd na aktywo za pomocą CoinDesk we wtorek podczas omawiania […]

Sprawa Ripple vs SEC dobiega końca

Dwuletnia batalia Ripple z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) dobiega końca. Firma kryptowalutowa złożyła odpowiedź i to wydaje się być już ostatnia linia obrony. Dumny z obrony Ripple'a Radca prawny Ripple Stuart Alderoty poinformował, że odpowiedź była już ostatnią. Pisze on, że firma zwróciła się do sądu o wydanie orzeczenia na korzyść Ripple. […]

Jak szeroko rozprzestrzenia się zaraza FTX? Spółki dotknięte kryzysem

Upadek giełdy kryptowalut FTX przejdzie do historii jako jeden z najczarniejszych momentów w historii kryptowalut. Firma doświadczyła poważnych problemów z płynnością w listopadzie i nie mogła honorować wniosków o wypłatę swoich klientów. Binance - największa na świecie platforma kryptowalutowa - była gotowa przejąć giełdę, ale po audycie odstąpiła od umowy. FTX nie mógł znaleźć rozwiązania […]

Rośnie popyt na koparki w Rosji

Popyt na minery ASIC w Rosji wzrósł znacząco w czwartym kwartale z powodu spadku ich cen. Informację o tym podał "Kommersant". Jak podaje dystrybutor Chilkoot, sprzedaż za dwa miesiące czwartego kwartału przekroczyła wolumeny za cały trzeci kwartał, a za dziewięć miesięcy była o 65% wyższa niż przed rokiem. W BitRiver popyt na dziesięć miesięcy 2022 […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram