Wall Street uważa, że Bitcoin spadnie do 10 000 USD

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 11 lipca 2022
ikona autora biały
bitcoin wall street

Ostatnie badanie przeprowadzone przez MLIV Pulse wykazało, że 60% ankietowanych inwestorów z Wall Street uważa, iż spadek bitcoina do 10 000 USD jest bardziej możliwym scenariuszem niż wzrost aktywa do 30 000 USD. Ankieta oszacowała ponadto, że profesjonalni inwestorzy są bardziej przychylni branży kryptowalutowej niż inwestorzy detaliczni.

Wśród inwestorów z Wall Street panuje pesymizm

Ostatni spadek rynku kryptowalut i negatywne wydarzenia otaczające sektor odwróciły ogólny sentyment. Bitcoin, na przykład, od początku roku osiąga gorsze wyniki i handluje daleko od swojego szczytu z 2021 roku. W rzeczywistości, pod koniec ubiegłego miesiąca, podstawowe cyfrowe aktywo zamknęło swój najgorszy kwartał od dekady.

Mając na uwadze ten trend spadkowy, nic dziwnego, że 60% z 950 ankietowanych inwestorów z Wall Street uważa, że cena bitcoina ma większe szanse na spadek do 10 000 dolarów niż wzrost do 30 000 dolarów.

Badanie pokazało, że kryptowaluty są tematem silnie polaryzującym wśród uczestników. 28% stwierdziło, że cyfrowe aktywa są przyszłością finansów. Z kolei co piaty respondent stwierdził, że są one bezwartościowe.

Ogólna nieufność wobec klasy aktywów wynika również z faktu, że świat stoi obecnie przed wieloma wyzwaniami, takimi jak wysoka inflacja, kryzys energetyczny i konflikty zbrojne. Głos w sprawie zabrał Jared Madfes - Partner w Tribe Capital:

Bardzo łatwo jest być teraz strachliwym, nie tylko w kryptowalutach, ale ogólnie na świecie.

Pomimo niedźwiedzich prognoz dla Bitcoina, większość inwestorów z Wall Street uważa, że pozostanie on najpotężniejszym aktywem w swojej dziedzinie. Wręcz przeciwnie, drugi pod względem kapitalizacji rynkowej - Ethereum - "traci swoją przewagę."

Poruszając temat niewymiennych tokenów (NFT), większość uczestników oznaczyła je jako tylko projekty artystyczne lub symbole statusu. Tylko 9% uważa, że cyfrowe kolekcje mogą służyć jako odpowiednia okazja inwestycyjna.

Następnie Matt Maley - główny strateg rynkowy w Miller Tabak + Co - przekonywał, że wzrost kryptowalut w zeszłym roku był przykładem bańki finansowej. Jego zdaniem kolejne takie wydarzenie będzie skupione na czymś innym, ponieważ spekulacyjne szaleństwa rzadko uderzają dwa razy w to samo miejsce.

Co mogło odepchnąć inwestorów?

Można śmiało założyć, że spadek rynku kryptowalut i panika wśród inwestorów zostały podsycone przez liczne upadające projekty i przedsiębiorstwa przeżywające kłopoty.

Do najbardziej znanych należy przykład Terry. W maju algorytmiczny stablecoin tego protokołu - UST - stracił powiązanie z dolarem i spadł znacznie poniżej docelowego poziomu 1 dolara. Niedługo potem rodzimy token LUNA również wpadł w swobodny spadek, co spowodowało miliardowe straty dla inwestorów. Z kolei kilku oportunistów wykorzystało algorytmiczną naturę UST, aby sprzedać LUNA i zyskać dzięki arbitrażowi.

W czerwcu platforma DeFi - Celsius - wstrzymała wypłaty, swapy i transfery między kontami, powołując się na "ekstremalne warunki rynkowe". Na początku tego miesiąca firma zwolniła 150 pracowników, co równa się około jednej czwartej całej siły roboczej.

Kolejnym zagrożonym podmiotem był BlockFi. Firma również musiała sobie poradzić z kilkoma problemami. W zeszłym miesiącu zwolniła 20% swoich pracowników. Z kolei kilka dni później stan Iowa nakazał jej zapłacić prawie 1 milion dolarów kary administracyjnej. Chodziło o niezarejestrowanie się jako platforma handlu papierami wartościowymi.

Giełda aktywów cyfrowych - FTX - i pożyczkodawca kryptowalut - Ledn - ujawniły później zamiary przejęcia BlockFi.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

FTX uruchamia stronę internetową, aby spłacić europejskich klientów

FTX EU, europejska filia upadłej giełdy kryptowalutowej FTX, uruchomiła stronę internetową, aby spłacić wściekłych, europejskich klientów. Firma złożyła wniosek o upadłość prawie pięć miesięcy temu, powodując efekt domina innych upadających firm kryptowalutowych. W rzeczywistości FTX stał się tak duży, że wiele innych firm zaparkowało swoje pieniądze w tej giełdzie i w rezultacie zostało "zainfekowanych". Użytkownicy […]

Argentyńskie linie lotnicze Flybondi zaczynają wydawać bilety NFT

Argentyński tani przewoźnik Flybondi rozpoczął kampanię Ticket 3.0, w której zaczął wydawać bilety w formie niewymienialnych tokenów (NFT). Linia lotnicza powiedziała, że ta metoda "oferuje bardziej elastyczne doświadczenie podróży". Z kolei Flybondi będzie w stanie zmniejszyć koszty obsługi klienta i zwiększyć przychody dzięki prowizjom handlowym. Usługa ta stała się możliwa dzięki partnerstwu z TravelX, opartą […]

Rosja chce mieć własną walutę z Brazylią, Indiami, Chinami i RPA

Krążą pogłoski, że kraje BRICS chcą stworzyć własną walutę, aby ułatwić płatności między uczestniczącymi państwami. To może być ciężki cios dla dolara i może stwarzać możliwości dla Bitcoina. BRICS są wpływowe BRICS to skrót od krajów Brazylia, Rosja, Indie, Chiny i RPA. Kraje te mają znaczący wpływ na globalną gospodarkę ze względu na ich duże […]

Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku z powodu halvingu i recesji

Mike McGlone twierdzi, że Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku, a następnie nadejdzie halving i seria innych fundamentalnych wydarzeń. Analityk Bloomberga wyraził swoje prognozy podczas wywiadu ze Scottem Melkerem. Bitcoin i efekt halvingu Zanim zanurkujemy dalej w jego przewidywania, szybkie słowo na temat tego tak zwanego halvingu. Co cztery lata liczba nowo […]

Tim Draper radzi przedsiębiorcom, by kupowali Bitcoina

Amerykański miliarder i legenda inwestycji Tim Draper radzi przedsiębiorcom, aby kupili Bitcoin. Według niego jest to sposób na zabezpieczenie się przed potencjalnym kryzysem bankowym. Nawiasem mówiąc, Tim Draper nie jest osobą nową w świecie Bitcoina, ponieważ już w czerwcu 2014 roku kupił od rządu USA 30 000 Bitcoinów za 19 milionów dolarów. Te Bitcoiny zostały […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram