Wall Street uważa, że Bitcoin spadnie do 10 000 USD

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 11 lipca 2022
ikona autora biały
bitcoin wall street

Ostatnie badanie przeprowadzone przez MLIV Pulse wykazało, że 60% ankietowanych inwestorów z Wall Street uważa, iż spadek bitcoina do 10 000 USD jest bardziej możliwym scenariuszem niż wzrost aktywa do 30 000 USD. Ankieta oszacowała ponadto, że profesjonalni inwestorzy są bardziej przychylni branży kryptowalutowej niż inwestorzy detaliczni.

Wśród inwestorów z Wall Street panuje pesymizm

Ostatni spadek rynku kryptowalut i negatywne wydarzenia otaczające sektor odwróciły ogólny sentyment. Bitcoin, na przykład, od początku roku osiąga gorsze wyniki i handluje daleko od swojego szczytu z 2021 roku. W rzeczywistości, pod koniec ubiegłego miesiąca, podstawowe cyfrowe aktywo zamknęło swój najgorszy kwartał od dekady.

Mając na uwadze ten trend spadkowy, nic dziwnego, że 60% z 950 ankietowanych inwestorów z Wall Street uważa, że cena bitcoina ma większe szanse na spadek do 10 000 dolarów niż wzrost do 30 000 dolarów.

Badanie pokazało, że kryptowaluty są tematem silnie polaryzującym wśród uczestników. 28% stwierdziło, że cyfrowe aktywa są przyszłością finansów. Z kolei co piaty respondent stwierdził, że są one bezwartościowe.

Ogólna nieufność wobec klasy aktywów wynika również z faktu, że świat stoi obecnie przed wieloma wyzwaniami, takimi jak wysoka inflacja, kryzys energetyczny i konflikty zbrojne. Głos w sprawie zabrał Jared Madfes - Partner w Tribe Capital:

Bardzo łatwo jest być teraz strachliwym, nie tylko w kryptowalutach, ale ogólnie na świecie.

Pomimo niedźwiedzich prognoz dla Bitcoina, większość inwestorów z Wall Street uważa, że pozostanie on najpotężniejszym aktywem w swojej dziedzinie. Wręcz przeciwnie, drugi pod względem kapitalizacji rynkowej - Ethereum - "traci swoją przewagę."

Poruszając temat niewymiennych tokenów (NFT), większość uczestników oznaczyła je jako tylko projekty artystyczne lub symbole statusu. Tylko 9% uważa, że cyfrowe kolekcje mogą służyć jako odpowiednia okazja inwestycyjna.

Następnie Matt Maley - główny strateg rynkowy w Miller Tabak + Co - przekonywał, że wzrost kryptowalut w zeszłym roku był przykładem bańki finansowej. Jego zdaniem kolejne takie wydarzenie będzie skupione na czymś innym, ponieważ spekulacyjne szaleństwa rzadko uderzają dwa razy w to samo miejsce.

Co mogło odepchnąć inwestorów?

Można śmiało założyć, że spadek rynku kryptowalut i panika wśród inwestorów zostały podsycone przez liczne upadające projekty i przedsiębiorstwa przeżywające kłopoty.

Do najbardziej znanych należy przykład Terry. W maju algorytmiczny stablecoin tego protokołu - UST - stracił powiązanie z dolarem i spadł znacznie poniżej docelowego poziomu 1 dolara. Niedługo potem rodzimy token LUNA również wpadł w swobodny spadek, co spowodowało miliardowe straty dla inwestorów. Z kolei kilku oportunistów wykorzystało algorytmiczną naturę UST, aby sprzedać LUNA i zyskać dzięki arbitrażowi.

W czerwcu platforma DeFi - Celsius - wstrzymała wypłaty, swapy i transfery między kontami, powołując się na "ekstremalne warunki rynkowe". Na początku tego miesiąca firma zwolniła 150 pracowników, co równa się około jednej czwartej całej siły roboczej.

Kolejnym zagrożonym podmiotem był BlockFi. Firma również musiała sobie poradzić z kilkoma problemami. W zeszłym miesiącu zwolniła 20% swoich pracowników. Z kolei kilka dni później stan Iowa nakazał jej zapłacić prawie 1 milion dolarów kary administracyjnej. Chodziło o niezarejestrowanie się jako platforma handlu papierami wartościowymi.

Giełda aktywów cyfrowych - FTX - i pożyczkodawca kryptowalut - Ledn - ujawniły później zamiary przejęcia BlockFi.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

PIXEL w Binance Launchpool. HODLować czy sprzedać?

Binance ogłosiło właśnie 46. projekt, który zostanie uruchomiony na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to PIXEL, natywny token gry Pixels. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym jest PIXEL oraz jak farmić te tokeny na Binance. Na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy warto je HODLować, czy może sprzedać od razu po rozpoczęciu handlu. Najpierw jednak […]

Co to jest Binance Earn? Środy pełne zarabiania

Jesteś długoterminowym HODLerem? Być może masz w portfelu trochę kryptowalut i nie planujesz ich sprzedawać w najbliższym czasie? Czy wiesz, że istnieje sposób, aby zarabia za ich pomoc pasywny dochód? Pozwala na to np. platforma Binance Earn. Co to jest? Jak działa? Jakie daje możliwości? O tym w dzisiejszym artykule! Czym wyróżnia się Binance Earn? […]

Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę […]

Tłusto o Krypto 2 - Poznań otwiera drzwi do świata kryptowalut

Już 8 lutego 2024 roku odbędzie się kolejne krypto wydarzenie w Poznaniu - "Tłusto o krypto 2". Wstęp jest zupełnie darmowy, jednak liczba miejsc mocno ogrniczona. Jeżeli chcesz zdobyć wiedzę dot. cyfrowych aktywów, poznać nowych ludzi czy też po prostu dobrze się bawić, zarejestruj się już teraz! Szczegóły wydarzenia Organizatorem "Tłusto o Krypto 2" jest […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram