W sieci Litecoin uruchomiono fork projektu NFT Ordinals

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 22 lutego 2023
ikona autora biały
litecoin

Na blockchainie Litecoin wprowadzono odpowiednik protokołu Ordinals, który pozwala użytkownikom na zamieszczanie różnych obiektów w postaci obrazów, tekstu, wideo i innych formatów.

Deweloper Anthony Guerrero przyznał, że wykonanie tego "niezwykle prostego" zadania zajęło mu tydzień. Motywacją była nagroda w wysokości 22 LTC (~2065 USD). Zamieścił on kod na GitHubie.

Specjalista zaktualizował kod Ordinals, aby działał z danymi wejściowymi z sieci Litecoin. Uwzględnił parametry, które różnią się między blockchainami, jak limit oferty i różnica w czasie tworzenia bloku.

Pierwszym obiektem, który wdrożył dzięki migracji protokołu, był white paper MimbleWimble. W maju deweloperzy aktywowali tę aktualizację w sieci Litecoin.

Guerrero wyjaśnił, że uruchomienie mechanizmu tworzenia "napisów" podobnych do NFT w Litecoinie było możliwe dzięki dostosowaniu aktualizacji Taproot i SegWit do sieci bitcoin.

Według dewelopera, w przeciwieństwie do blockchaina pierwszej kryptowaluty, gdzie umieszczanie obiektów może kosztować około kilkunastu dolarów, w Litecoinie operacja ta będzie wymagała "około dwóch centów".

Sytuacja jest prostsza także w przypadku przestrzeni bloków, która jest dwukrotnie większa niż w przypadku bitcoina. Guerrero nie wykluczył, że w przyszłości kwestia pojemności stanie się bardziej istotna.

Deweloper obiecał, że dostosuje kod aktualizacji Ordinals najlepiej jak potrafi. Nie wykluczył przekazania kurateli innym zainteresowanym specjalistom.

Dla przypomnienia, liczba NFT Ordinals NA BITCOINIE w dniu 16 lutego przekroczyła granicę 100 000.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Portal w Binance Launchpool - to już 47. projekt!

Giełda kryptowalut Binance ogłosiła kolejny projekt, który pojawi się na platformie Binance Launchpool - to już 47 w historii. Tym razem jest to platforma gamingowa Web3 - Portal. Przy okazji zaoferowała promocję, w której do zgarnięcia jest 20 tokenów PIXEL zupełnie za darmo: aby je odebrać należy założyć konto z promocyjnego linka: odbierz 20 PIXEL. […]

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

PIXEL w Binance Launchpool. HODLować czy sprzedać?

Binance ogłosiło właśnie 46. projekt, który zostanie uruchomiony na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to PIXEL, natywny token gry Pixels. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym jest PIXEL oraz jak farmić te tokeny na Binance. Na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy warto je HODLować, czy może sprzedać od razu po rozpoczęciu handlu. Najpierw jednak […]

Co to jest Binance Earn? Środy pełne zarabiania

Jesteś długoterminowym HODLerem? Być może masz w portfelu trochę kryptowalut i nie planujesz ich sprzedawać w najbliższym czasie? Czy wiesz, że istnieje sposób, aby zarabia za ich pomoc pasywny dochód? Pozwala na to np. platforma Binance Earn. Co to jest? Jak działa? Jakie daje możliwości? O tym w dzisiejszym artykule! Czym wyróżnia się Binance Earn? […]

Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram