W sieci Litecoin uruchomiono fork projektu NFT Ordinals

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 22 lutego 2023
ikona autora biały
litecoin

Na blockchainie Litecoin wprowadzono odpowiednik protokołu Ordinals, który pozwala użytkownikom na zamieszczanie różnych obiektów w postaci obrazów, tekstu, wideo i innych formatów.

Deweloper Anthony Guerrero przyznał, że wykonanie tego "niezwykle prostego" zadania zajęło mu tydzień. Motywacją była nagroda w wysokości 22 LTC (~2065 USD). Zamieścił on kod na GitHubie.

Specjalista zaktualizował kod Ordinals, aby działał z danymi wejściowymi z sieci Litecoin. Uwzględnił parametry, które różnią się między blockchainami, jak limit oferty i różnica w czasie tworzenia bloku.

Pierwszym obiektem, który wdrożył dzięki migracji protokołu, był white paper MimbleWimble. W maju deweloperzy aktywowali tę aktualizację w sieci Litecoin.

Guerrero wyjaśnił, że uruchomienie mechanizmu tworzenia "napisów" podobnych do NFT w Litecoinie było możliwe dzięki dostosowaniu aktualizacji Taproot i SegWit do sieci bitcoin.

Według dewelopera, w przeciwieństwie do blockchaina pierwszej kryptowaluty, gdzie umieszczanie obiektów może kosztować około kilkunastu dolarów, w Litecoinie operacja ta będzie wymagała "około dwóch centów".

Sytuacja jest prostsza także w przypadku przestrzeni bloków, która jest dwukrotnie większa niż w przypadku bitcoina. Guerrero nie wykluczył, że w przyszłości kwestia pojemności stanie się bardziej istotna.

Deweloper obiecał, że dostosuje kod aktualizacji Ordinals najlepiej jak potrafi. Nie wykluczył przekazania kurateli innym zainteresowanym specjalistom.

Dla przypomnienia, liczba NFT Ordinals NA BITCOINIE w dniu 16 lutego przekroczyła granicę 100 000.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Złoto na rekordowym poziomie. Czy Bitcoin może pójść w jego ślady?

Według różnych źródeł, złoto wybiło nowy rekord wszech czasów. Kilogram złota jest teraz wart 64.000 dolarów. Oznacza to, że inwestorzy szukają bezpiecznej przystani, w której mogliby trzymać wartość, w celu wyjścia z obecnego kryzysu bankowego. Czy Bitcoin może pójść w ślady złota? Złoto za 65 000 dolarów Poniższy wykres to cena złota i pokazuje wartość […]

Czy Microsoft buduje portfel Ethereum dla Edge?

Dobra wiadomość dla użytkowników Microsoft Edge, ponieważ trwają testy portfela Ethereum dla przeglądarki internetowej. Metamask dla Microsoftu Firma Microsoft rozwija coś, co nazywa "Crypto Wallet" dla Edge. Portfel ten pozwala użytkownikom przechowywać i handlować Etherem, a także tokenami na blockchainie Ethereum, podobnie jak popularny Metamask. Albacore odkrył to i podzielił się tym na Twitterze. Albacore […]

Kolejna edycja Invest Cuffs już w tym tygodniu

To już ostatni moment aby zapisać się na największe wydarzenie dla Inwestorów w tym roku. Już 24-25 marca 2023 roku będzie miała miejsce następna edycja Wydarzenia i Targów Invest Cuffs. To już dziewiąte wydanie imprezy, która każdego roku przyciąga do Krakowa tysiące uczestników, dających możliwość uczestniczenia w prelekcjach prowadzonych przez ponad 120 mówców. Invest Cuffs […]

Banki upadają, bitcoin rośnie. Co się dzieje?

Zapewne nie umknęło Waszej uwadze, że w ostatni weekend upadł Silicon Valley Bank. Silicon Valley Bank był 17. największym bankiem w Stanach Zjednoczonych i bankiem skupiającym się na obsłudze transakcji venture capital i startupów technologicznych. W sumie bank zarządzał ponad 200 miliardami dolarów w depozytach. W ten weekend Rezerwa Federalna, FDIC i Departament Skarbu USA […]

6 powodów, dla których Bitcoin może być przyszłością pieniądza

Bitcoin to pierwsza na świecie zdecentralizowana waluta cyfrowa, która działa bez banku centralnego lub administratora. Przez lata zyskał ogromną popularność ze względu na swój potencjał, aby stać się globalną walutą. Oto sześć powodów, dla których Bitcoin może stać się przyszłością pieniądza. Decentralizacja Sieć Bitcoin jest zdecentralizowaną platformą, w której transakcje są przetwarzane i weryfikowane przez […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram