W sieci Litecoin uruchomiono fork projektu NFT Ordinals

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 22 lutego 2023
ikona autora biały
litecoin

Na blockchainie Litecoin wprowadzono odpowiednik protokołu Ordinals, który pozwala użytkownikom na zamieszczanie różnych obiektów w postaci obrazów, tekstu, wideo i innych formatów.

Deweloper Anthony Guerrero przyznał, że wykonanie tego "niezwykle prostego" zadania zajęło mu tydzień. Motywacją była nagroda w wysokości 22 LTC (~2065 USD). Zamieścił on kod na GitHubie.

Specjalista zaktualizował kod Ordinals, aby działał z danymi wejściowymi z sieci Litecoin. Uwzględnił parametry, które różnią się między blockchainami, jak limit oferty i różnica w czasie tworzenia bloku.

Pierwszym obiektem, który wdrożył dzięki migracji protokołu, był white paper MimbleWimble. W maju deweloperzy aktywowali tę aktualizację w sieci Litecoin.

Guerrero wyjaśnił, że uruchomienie mechanizmu tworzenia "napisów" podobnych do NFT w Litecoinie było możliwe dzięki dostosowaniu aktualizacji Taproot i SegWit do sieci bitcoin.

Według dewelopera, w przeciwieństwie do blockchaina pierwszej kryptowaluty, gdzie umieszczanie obiektów może kosztować około kilkunastu dolarów, w Litecoinie operacja ta będzie wymagała "około dwóch centów".

Sytuacja jest prostsza także w przypadku przestrzeni bloków, która jest dwukrotnie większa niż w przypadku bitcoina. Guerrero nie wykluczył, że w przyszłości kwestia pojemności stanie się bardziej istotna.

Deweloper obiecał, że dostosuje kod aktualizacji Ordinals najlepiej jak potrafi. Nie wykluczył przekazania kurateli innym zainteresowanym specjalistom.

Dla przypomnienia, liczba NFT Ordinals NA BITCOINIE w dniu 16 lutego przekroczyła granicę 100 000.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram