Byki Ethereum są chyba zajęte pompowaniem ceny drugiej największej kryptowaluty. Aktywo wczoraj prawie przetestowało opór na poziomie 500 dolarów. Jeszcze bardziej interesujący jest jednak postęp w uruchomieniu Ethereum 2.0.

Użytkownicy stakują już ponad 100 tys. ETH w kontrakcie depozytowym ETH2. Ponadto, uruchomienie Ethereum 2.0 chce wesprzeć koncern z Dubaju, inwestując kolejne 10 milionów dolarów.

Zgodnie z nowymi informacjami dot. Ethereum 2.0, nadchodząca aktualizacja zabezpieczyła już 100 000 ETH w depozytach. Stanowi to około 20 procent celu, czyli 524 288 ETH.

Powyższa kwota została wpłacona przez 3170 inwestorów. Uruchomienie może nastąpić tylko wtedy, gdy do sieci dołączy kolejnych 13 214 użytkowników. Do uruchomienia ETH 2.0 pozostało tylko 13 dni (planowane jest na 1 grudnia). W obliczu takiej sytuacji, koncern z Dubaju zobowiązał się do wsparcia uruchomienia Ethereum 2.0 hojnymi inwestycjami.

Firma z Dubaju IBC zainwestuje 10 mln dolarów

IBC Group, koncern z siedzibą w Dubaju, przedstawił ofertę zainwestowania 10 milionów dolarów w uruchomienie Ethereum 2.0. Oznacza to, że firma chce włożyć w kontrakt około 20 tys. ETH.

Przewodniczący IBC, Khurram Shroff, skomentował tą informację:

Jesteśmy bardzo podekscytowani koncepcją “Proof of Stake” zaproponowaną dla inteligentnych kontraktów Ethereum 2.0 i stakujemy 20 000 ETH, co jest podróżą w jedną stronę do fazy 2, ta blokada środków wskazuje na nasze zaufanie do ETH2 i zaangażowanie w beacon chain. Bardziej ekologiczna i efektywna wersja wprowadzana w drugiej iteracji odnosi się do niezrównoważonego, wysokiego zużycia energii wymaganego przez model “proof of work”, czyniąc ją jeszcze bardziej atrakcyjną”.

Grupa IBC przeprowadzi inwestycję we współpracy z kanadyjską firmą CanETH. CanETH Jest to instytucjonalna usługa stakowania dla posiadaczy ETH, która ułatwia użytkownikom uczestniczenie w uruchomieniu Ethereum 2.0.

Adres Shroffa w CanETH zablokuje wspomniane ETH w “trzech transzach”. Łącznie będzie to 21 084 ETH. Dwain Pereira, kanadyjski górnik i współzałożyciel CanETH powiedział:

Model Blockchaina Proof of work zużywa więcej energii elektrycznej niż niektóre kraje. Te wygórowane koszty energii elektrycznej są ostatecznie płacone przy użyciu walut fiat, co stwarza presję na obniżenie wartości kryptowaluty. Tak więc model Proof of Stake będzie zarówno efektywny energetycznie, jak i bardziej lukratywny dla uczestników”.

Czy Ethereum 2.0 osiągnie swój cel depozytowy przed datą uruchomienia? To się jeszcze okaże.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *