W jakie kryptowaluty inwestować? Nowe kryptowaluty 2023

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 22 grudnia 2022
ikona autora biały
kryptowaluty na 2023

Tematem naszego dzisiejszego przeglądu będą nowe kryptowaluty 2023. Jeśli myślisz, że krypto zima hamuje powstawanie nowych projektów to jesteś w błędzie. Na przykład Grin i Beam zostały uruchomione na początku 2019 roku. Wówczas to nie tylko sceptycy, ale wielu entuzjastów kryptowalut myślało, że to już koniec.

Inwestor powinien zawsze przeprowadzić własny research. Ci, którzy zainwestują swoje pieniądze w nowy, obiecujący projekt, na pewno się wzbogacą. Ale jeśli bezmyślnie alokujesz środki w scam, to stracisz wszystko. Poniżej przedstawiamy listę nowych kryptowalut, na które powinieneś zwrócić uwagę w celach czysto zapoznawczych. Przed zainwestowaniem warto dokładnie przestudiować dokumentację i dopiero wtedy podjąć decyzję.

Lista nowych kryptowalut 2022 - 2023 r.

Wielu ekspertów uważa, że rok 2023 będzie przełomowy dla całej branży kryptowalut. Jeśli to prawda i rzeczywiście czeka nas jeszcze gorętszy nowy alt-season, musimy już teraz podjąć działania.

Nowe kryptowaluty 2023 powinny pozbyć się "chorób", które przez wiele lat powstrzymywały branżę blockchain. Rozwiązanie problemów z niewystarczającą przepustowością i skalowalnością sprawi, że rozliczenia będą wygodniejsze. A stopniowe włączanie kryptowalut do środowiska prawnego zwiększy zaufanie i przyciągnie nowych użytkowników. Inżynierowie blockchaina stopniowo zdobywają doświadczenie, do sektora trafiają nowe, nietuzinkowe osoby z własnymi pomysłami, a to jest dobre dla całego biznesu. Wymieńmy więc nowe kryptowaluty 2022 roku, które mogą poważnie konkurować z topowymi projektami. A także porozmawiamy trochę o najbardziej wyczekiwanych projektach nadchodzącego roku 2023.

The Open Network (TON)

TON to w pełni zdecentralizowany, blockchain warstwy 1 opracowany przez zespół Telegrama w celu obsługi miliardów użytkowników. Ekosystem Open Network charakteryzuje się dużą szybkością transakcji, minimalnymi opłatami, łatwymi w użyciu aplikacjami i zrównoważonym środowiskiem. Kryptowaluta TON może być wykorzystywana do wzajemnych płatności między użytkownikami oraz do generowania dochodu pasywnego. Link do oficjalnej strony projektu to https://ton.org.

Trust Wallet (TWT)

Kryptowaluta TWT jest tokenem governance portfela zbudowanego w oparciu o standard BEP-20, bazujący na Binance Smart Chain. Użytkownicy aplikacji mobilnej Trust Wallet mogą uczestniczyć w zarządzaniu projektem, stakując TWT. Możliwe jest również generowanie pasywnego dochodu poprzez staking i handel na giełdach.

Oprócz łańcucha BSC istnieje jeszcze jedna wersja tokena emitowana na blockchainie Solana. Link do oficjalnej strony projektu to https://trustwallet.com.

Hashflow (HFT)

Ekosystem Hashflow jest przeznaczony do cross-chainowej wymiany dowolnych aktywów blockchain bez konieczności zakładania adresu. Wystarczy podłączyć swój portfel i rozpocząć handel. Opłata Hashflow wynosi 0%. Bez niespodzianek. Wszystkie notowania Hashflow są realizowane po wyświetlonej cenie. Link do oficjalnej strony projektu https://www.hashflow.com.

EthereumPoW (ETHW)

Ta kryptowaluta jest rozwidleniem głównego łańcucha Ethereum. ETHW wykorzystuje algorytm konsensusu POW do zabezpieczenia sieci. Projekt został poparty przez znane osobistości w społeczności blockchain, takie jak Justin Sun i Chandler Guo. Moneta jest handlowana na wielu znanych giełdach i zajmuje 12 miejsce wśród najpotężniejszych sieci PoW, według serwisu miningpoolstats.stream. Link do oficjalnej strony projektu to https://ethereumpow.org.

Helium (HNT)

Helium (HNT) to zdecentralizowana sieć blockchain działająca na urządzeniach Internetu Rzeczy (IoT). W przeciwieństwie do większości takich samych monet na rynku, zapewnia on rzeczywiste wykorzystanie poprzez dedykowane punkty dostępowe LoRaWAN. Jest to protokół "sieci wielopunktowej", który wykorzystuje schemat modulacji LoRa firmy Semtech. Zawiera również komponent chmury, do którego podłączonych jest wiele bramek.

LoRaWAN jest połączeniem tych dwóch technologii:

  • LoRa - sposób manipulacji falami radiowymi w celu zakodowania informacji;
  • WAN sieci szerokopasmowe małej mocy.

Sieć Helium jest przeznaczona dla urządzeń zasilanych bateriami, które przesyłają minimalne ilości danych na duże odległości. Są to między innymi inteligentne obroże dla zwierząt domowych, czujniki środowiskowe, trackery rowerowe i inne podobne gadżety. Na stronie projektu czytamy, że obecnie istnieją tysiące kompatybilnych urządzeń LoRaWAN. Link do oficjalnej strony projektu to https://www.helium.com.

GMX (GMX)

Kryptowaluta GMX jest wewnętrznym tokenem zdecentralizowanej giełdy, która wykorzystuje unikalny model płynności. W tradycyjnym sektorze finansowym istnieją różne platformy wspierające handel kontraktami terminowymi i otwartymi. Jednak w powstającym ekosystemie zdecentralizowanych finansów (DeFi) takich platform jest znacznie mniej, a GMX jest jedną z nich.

Giełda kryptowalut GMX jest zasilana przez dwa łańcuchy Arbitrum i Avalanche (AVAX). Możliwa jest bezpośrednia wymiana tokenów i handel pochodnymi kryptowalut, ale priorytetem jest ta druga opcja. Link do oficjalnej strony projektu to https://gmx.io.

Aptos (APT)

Aptos został opracowany przez byłych pracowników firmy Meta. Ten ekosystem oferuje nowy sposób rozwiązywania problemów ze skalowalnością i bardziej bezpieczne inteligentne kontrakty. Projekt został już okrzyknięty zabójcą Solany. Aptos jest wspierany przez znane fundusze venture capital, a w przyszłości może poważnie konkurować z czołowymi sieciami kryptowalutowymi.

BinaryX (BNX)

BinaryX uruchomiło właśnie grę o nazwie CyberDragon. Od 2022 roku sieć ma ponad 100 000 adresów, całkowitą podaż 2 828 851 BNX i aktualną kapitalizację rynkową 108 761 361 583. CyberDragon to jedna z najpopularniejszych gier P2E. Rozgrywka obejmuje mining, PVP, PVE oraz system zdecentralizowanych organizacji autonomicznych (DAO). BinaryX jest pierwszą platformą GameFi, której użytkownicy mają prawo głosu i decydują o przyszłej ścieżce gry.

W chwili pisania tego tekstu w BinaryX dostępne są dwa tryby gry - CyderDragon i CyberArena. Każdy kawałek ziemi w CyberArenie jest pełen pokus. Musisz stać się tutaj panem, aby odebrać należące do ciebie bogactwo.

Swear Economy (SWEAT)

Projekt kryptowaluty Sweat ma na celu zachęcenie ludzi do prowadzenia zdrowego stylu życia. Możesz zarobić SWEAT, chodząc na długie spacery lub uprawiając poranny jogging. Ekosystem SWEAT jest w pełni zdecentralizowany. Posiadacze tokenów będą mogli głosować nad ważnymi decyzjami ekonomicznymi za pośrednictwem Sweat DAO. Link do oficjalnej strony projektu https://sweateconomy.com.

MultiversX (Elrond) EGLD

Elrond to skalowalna, szybka i bezpieczna platforma blockchain do uruchamiania zdecentralizowanych aplikacji. Maszyna wirtualna Elrond pozwala programistom pisać inteligentne kontrakty w dowolnym języku, kompilować je z WASM i zapisywać w łatwym do odczytania formacie WAT. Link do oficjalnej strony projektu https://elrond.com.

Najbardziej oczekiwane kryptowaluty

Nie wymieniliśmy wszystkich nowo uruchomionych kryptowalut. Są jednak też inne projekty warte uwagi. Konkurencja na rynku aktywów cyfrowych jest niezwykle wysoka i nie wszystkie zespoły są w stanie ją wytrzymać. Aby nie przegapić tych z potencjałem, należy regularnie odwiedzać serwisy monitorujące branżę blockchain oraz fora tematyczne. Oto kilka ciekawych projektów.

Token FIREPIN (FRPN)

FIREPIN obiecuje być uniwersalną, wielozadaniową kryptowalutą DAO, która może połączyć pięć głównych blockchainów i tym samym wypełnić lukę na rynku. Według jego twórców, FRPN docelowo połączy Binance Smart Chain (BNB), Ethereum (ETH), Polygon (MATIC), Avalanche (AVAX) i Solana (SOL), umożliwiając posiadaczom szybkie i tanie dokonywanie transakcji przy użyciu najbardziej wydajnego blockchaina w optymalnym czasie (w zależności od obciążenia pracą).

ImmutableX (IMX)

Immutable X to protokół nowej generacji do skalowania sieci Ethereum, który w większości skupia się na NFT. Pozwala użytkownikom na dokonywanie błyskawicznych transakcji, jednocześnie eliminując konieczność opłat za gaz. Ułatwi to tworzenie i sprzedaż NFT za pośrednictwem Ethereum, w przeciwieństwie do procesu interakcji z tradycyjnymi aktywami cyfrowymi. Stworzono autorską monetę IMX, aby utrzymać projekt i stworzyć wygodny sposób inwestowania.

ApeCoin (APE)

Projekt Apecoin jest przeznaczony dla gospodarki WEB3. Kultura znalazła w web3 nowy wyraz poprzez sztukę, gry, rozrywkę i wydarzenia. Możliwości wpływu technologii blockchain na kulturę są nieograniczone. Token APE będzie służył jako zdecentralizowana warstwa protokołu dla inicjatyw publicznych, które popychają kulturę do metaverse.

Lucky Block (LBLOCK)

Kryptowaluta Lucky Block jest emitowana przez platformę hazardową. Istnieje w dwóch wersjach dla BSC i Ethereum i każda ma inne przeznaczenie. Posiadacze tokenów BEP-20 V1 Lucky Block mogą spróbować swoich sił na stronie jackpot.luckyblock.com. Monety Lucky Block ERC-20 dają dostęp do wszystkich gier kasyna online. Jedna wersja tokena może być wymieniona na inną za pomocą mostu cross-chain.

Illuvium (ILV)

Illuvium to przygodowa gra fantasy NFT zbudowana na blockchainie Ethereum (ETH). Wykorzystuje platformę Immutable X oraz technologię skalowania warstwy 2. Udostępniono dwa tryby: bojowy i przygodowy. Wszystkie postacie z Illuvium są tokenami NFT.

Wyobraź sobie, że jesteś dowódcą międzygalaktycznego statku kosmicznego lądującego na obcej planecie, ponieważ odebrałeś sygnał alarmowy pochodzący z nieznanej radiolatarni. Przed Tobą niezwykły krajobraz zrujnowanego świata, który być może w przeszłości był kolebką Twojej rasy. Znaczna część powierzchni pokryta jest krystalicznym oceanem. Warunki pogodowe są bardzo ekstremalne, występują ciągłe wybuchy promieniowania, z których jeden wyłącza silniki twojego statku gwiezdnego i bierzesz udział w wypadku.

Jak zacząć inwestować?

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, jest wybranie kilku obiecujących kryptowalut i przeprowadzenie własnego researchu. Cokolwiek piszą najbardziej renomowane publikacje internetowe, nigdy nie inwestuj pieniędzy, zanim nie zapoznasz się z projektem. Powinieneś wiedzieć, do czego służy interesująca Cię kryptowaluta i dlaczego jest lepsza od swoich konkurentów. Zawsze powinieneś dokładnie sprawdzićazespół i roadmap. No i oczywiście trzeba wiedzieć, gdzie kupić i gdzie przechowywać interesujące nas nowe kryptowaluty.

Wybór wiarygodnej giełdy

Sprawdź ranking giełd na stronie https://coinmarketcap.com/rankings/exchanges. Jedną z najlepszych opcji jest Binance, ale aby handlować na tej giełdzie musisz przejść weryfikację tożsamości.

Nowe kryptowaluty na Binance są dość powszechne i jeśli startup blockchainowy został uruchomiony po IEO na tej giełdzie, możesz być pewien, że nie jest to oszustwo.

Są też inne renomowane giełdy, które pracują z młodymi projektami. Ale pamiętaj, że bez względu na to, jak niezawodna jest giełda, lepiej jest przechowywać monety w osobnej aplikacji portfela.

Wybór portfela

Portfel musi wspierać blockchain, na którym oparty jest token. Nie wszyscy deweloperzy tworzą osobny ekosystem dla swoich projektów. Wielu woli tworzyć tokeny w oparciu o standardy ERC-20, BEP-20 i korzystać z innych topowych blockchainów. Pozwala to uniknąć problemów z bezpieczeństwem i konieczności posiadania osobnego portfela.

Jeśli nowa kryptowaluta jest oparta na Ethereum, może być przechowywana w Metamask lub dowolnym innym portfelu ETH. Aplikacja Metamask jest również kompatybilna z Binance Smart Chain. Istnieją dość solidne portfele wielowalutowe, które obsługują setki kryptowalut i tokenów. Najlepszą opcją do długoterminowego przechowywania dużych ilości kryptowalut jest portfel sprzętowy. Jest to fizyczne urządzenie do obsługi blockchaina przez bezpieczny kanał offline.

Jak dowiedzieć się o nowych kryptowalutach? Przydatne usługi

Najnowsze kryptowaluty, które zostały ostatnio dodane, są publikowane na stronie https://coinmarketcap.com/en/new oraz na stronie https://www.coingecko.com/en/new-cryptocurrencies.

Można również odwiedzić platformę Binance pod adresem https://www.binance.com/en/price/new-cryptocurrency. Nowe premiery kryptowalut są też publikowane przez kalendarz wydarzeń https://coindar.org/ oraz na forum Bitcointalk.

Ryzyko i wskazówki dla początkujących - posumowanie

Odkrywanie nowych kryptowalut to świetna zabawa i często całkiem lukratywna. Nie należy jednak przesadzać. Pogoń za potencjalnymi zyskami może doprowadzić do załamania nerwowego.

Informacje o przedsprzedaży tokenów młodych projektów można znaleźć na stronach agregatorów ICO. Jednak ta forma sprzedaży tokenów już dawno odeszła do lamusa. Lepiej jest kupić nowe tokeny poprzez udział w IEO na jednej z giełd.

Kiedy obiecująca moneta pojawia się na rynku spot, jej wartość natychmiast wzrasta i lepiej nie kupować jej w tym okresie. Zawsze po zwyżce jest korekta, a czasem długa stagnacja. Przede wszystkim nigdy nie zapominaj, że inwestowanie w kryptowaluty (a tym bardziej w nowe projekty) jest bardzo ryzykownym przedsięwzięciem. Możesz osiągnąć zysk, ale możesz skończyć z niczym.

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Czym są kryptowaluty inflacyjne i deflacyjne?

Czy Bitcoin i altcoiny są aktywami deflacyjnymi, czy też, podobnie jak zwykłe papierowe pieniądze podlegają zjawisku inflacji? Jak odróżnić monety deflacyjne od inflacyjnych? Na te i inne pytania odpowiadamy w dzisiejszym artykule. Co to jest inflacyjna kryptowaluta? Niektóre kryptowaluty są inflacyjne, ponieważ ich podaż rośnie w czasie. Takie kryptowaluty wykorzystują kombinację z góry określonych stóp […]

Pepe Coin (PEPE) - Co to? Jak i gdzie kupić?

W ostatnim czasie napewno słyszałeś o kryptowalucie Pepe Coin (PEPE) lub rzuciła Ci się w oczy memowa żaba Pepe the Frog. Nic dziwnego. Projekt ten zyskał dziesiątki tysięcy procent wartości i stworzył kolejnych krypto milionerów. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci co to jest Pepe Coin (PEPE), jak i gdzie kupić ten token oraz wiele więcej. […]

Co to jest EIP-4844? Proto Danksharing Ethereum

Ostatnim ważnym wydarzeniem w sieci Ethereum było wdrożenie aktualizacji Shapella, które odbyło się w połowie kwietnia. Jest to jednak dopiero początek transformacji do Ethereum 2.0. Deweloperzy wciąż muszą rozwiązać największe problemy blockchaina: wysokie opłaty i niską przepustowość. Kolejnym krokiem w tym kierunku będzie wprowadzenie shardingu. Funkcja ta również zostanie wdrożona w kilku etapach - pierwszym […]

WalletConnect - Co to jest i jak używać?

Jeśli masz jakiekolwiek doświadczenie z DeFi, być może napotkałeś już problem z połączeniem się z jedną ze zdecentralizowanych aplikacji. Portfele kryptowalutowe są bowiem bardzo liczne, podobnie jak aplikacje DeFi. Choć wiele z nich, czy to aplikacje, czy portfele, działa na tych samych sieciach, to jednak istnieją między nimi pewne różnice. Dlatego nawet najbardziej znane i […]

W jakie kryptowaluty inwestować? Nowe kryptowaluty 2023

Tematem naszego dzisiejszego przeglądu będą nowe kryptowaluty 2023. Jeśli myślisz, że krypto zima hamuje powstawanie nowych projektów to jesteś w błędzie. Na przykład Grin i Beam zostały uruchomione na początku 2019 roku. Wówczas to nie tylko sceptycy, ale wielu entuzjastów kryptowalut myślało, że to już koniec. Inwestor powinien zawsze przeprowadzić własny research. Ci, którzy zainwestują […]

Czym są kryptowaluty inflacyjne i deflacyjne?

Czy Bitcoin i altcoiny są aktywami deflacyjnymi, czy też, podobnie jak zwykłe papierowe pieniądze podlegają zjawisku inflacji? Jak odróżnić monety deflacyjne od inflacyjnych? Na te i inne pytania odpowiadamy w dzisiejszym artykule. Co to jest inflacyjna kryptowaluta? Niektóre kryptowaluty są inflacyjne, ponieważ ich podaż rośnie w czasie. Takie kryptowaluty wykorzystują kombinację z góry określonych stóp […]

Pepe Coin (PEPE) - Co to? Jak i gdzie kupić?

W ostatnim czasie napewno słyszałeś o kryptowalucie Pepe Coin (PEPE) lub rzuciła Ci się w oczy memowa żaba Pepe the Frog. Nic dziwnego. Projekt ten zyskał dziesiątki tysięcy procent wartości i stworzył kolejnych krypto milionerów. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci co to jest Pepe Coin (PEPE), jak i gdzie kupić ten token oraz wiele więcej. […]

Co to jest EIP-4844? Proto Danksharing Ethereum

Ostatnim ważnym wydarzeniem w sieci Ethereum było wdrożenie aktualizacji Shapella, które odbyło się w połowie kwietnia. Jest to jednak dopiero początek transformacji do Ethereum 2.0. Deweloperzy wciąż muszą rozwiązać największe problemy blockchaina: wysokie opłaty i niską przepustowość. Kolejnym krokiem w tym kierunku będzie wprowadzenie shardingu. Funkcja ta również zostanie wdrożona w kilku etapach - pierwszym […]

Blockchain ETF: Jak inwestować i zarabiać?

Nie jesteś jeszcze gotowy na ogromną zmienność panującą na rynku kryptowalut? Wówczas możesz zainteresować się instrumentem finansowym, który jest bezpośrednio powiązany z branżą krypto: blockchain ETF. Jak w inwestować w taki produkt? Jak na nim zarabiać? Już wyjaśniamy! Co to jest blockchain ETF? ETF sam w sobie jest funduszem, którego akcje są przedmiotem obrotu na […]

Copy trading na Bybit: Co to jest i jak działa?

Aby handlować kryptowalutami, musisz zastosować analizę i wiedzę fundamentalną z handlu akcjami. Początkujący uczą się strategii bardziej doświadczonych rówieśników i wprowadzają je w życie. Jednak ta metoda sprawdza się tylko z perspektywy czasu i czasami jest już za późno, aby na niej bazować. Giełdy oferują nowe narzędzie do zawierania transakcji - replikowanie w czasie rzeczywistym […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram