USA to najgorsze miejsce dla krypto start-upów - mówi dyrektor Ripple

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 13 września 2023
ikona autora biały
sec-vs-ripple-1

Dyrektor generalny Ripple, Brad Garlinghouse, uważa Stany Zjednoczone za jedno z "najgorszych miejsc" do rozpoczynania nowych krypto projektów. Powiedział to podczas konferencji Token 2049 w Singapurze, donosi Cointelegraph.

"Jedynym krajem, w którym nie polecałbym obecnie zakładania firmy, są Stany Zjednoczone."

Jego zdaniem Singapur, Wielka Brytania, Zjednoczone Emiraty Arabskie i Szwajcaria to jurysdykcje z inteligentną polityką regulującą aktywa cyfrowe. Zalecił, aby Stany Zjednoczone przyjęły tę tendencję, która zarówno zachęca do innowacji, jak i chroni konsumentów.

Dyrektor generalny Ripple winą za zaistniałą sytuację obarczył amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Garlinghouse wyjaśnił, że dzięki niezliczonym procesom sądowym agencja prowadzi "wojnę polityczną" z branżą. Dyrektor fintechu zauważa:

"Widzisz tę dynamikę. Kiedyś wielu sędziów twierdziło, że SEC ma zawsze rację i nie walczyło z nią. Ale teraz obraz się zmienia."

SEC vs Ripple - batalia prawna

Komisja i Ripple toczą batalię prawną od 2020 roku. Agencja oskarżyła firmę o niezarejestrowaną sprzedaż papierów wartościowych w postaci XRP na kwotę 1,3 miliarda dolarów. Brad Garlinghouse i współzałożyciel Chris Larsen również zostali pozwanymi w pozwie.

W lipcu 2023 r. sąd w południowym dystrykcie Nowego Jorku uznał, że sprzedaż programowa i inne dystrybucje tokena nie stanowiły oferty i sprzedaży kontraktów inwestycyjnych. Od tego czasu SEC złożyła apelację.

Dyrektor generalny Ripple dodał, że częściowe zwycięstwo jego firmy i decyzja Grayscale w sprawie bitcoin-ETF zapewniają większą jasność regulacyjną giełdom kryptowalut i dostawcom depozytów w USA.

Podczas panelu prezes OKX Hong Fan przyznał, że lokalna polityka regulacyjna zawiodła, ale wezwał firmy kryptowalutowe do skupienia się na bardziej palących kwestiach.

"Możemy kontrolować tylko to, co możemy kontrolować, czyli budować odpowiednie produkty, koncentrować się na technologii i wspierać odpowiedzialne regulacje."

Ponadto uważa on, że spot Bitcoin ETF jest impulsem do napływu instytucjonalizacji, ale nie jest pewien, czy inwestorzy będą w stanie pogodzić się ze zmiennością pierwotnej kryptowaluty.

Przypomnijmy, że we wrześniu SEC odwołała się od decyzji sądu o częściowym nieuznaniu XRP za papier wartościowy.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Robinhood Crypto - bonus powitalny do 20 EUR za rejestrację

Robinhood to aplikacja finansowa do handlu akcjami, ETFami, a także kryptowalutami dotychczas bardzo popularna w USA. Jak się jednak okazuje, firma postanowiła rozszerzyć swój zasięg w Europie. Wraz z wejściem na nowy rynek Robinhood przygotował także bonus powitalny, który można otrzymać za rejestrację. Co to za bonus? Jak go odebrać? O tym w dzisiejszym artykule! […]

Staking kryptowalut - czym jest staking, sposoby stakowania

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Binance - jak zacząć?

Binance jak zacząć? Jeżeli jesteś nowy w świecie krypto to z całą pewnością zadajesz sobie takie pytanie - i nie ma w tym nic dziwnego. W końcu Binance to największa giełda kryptowalut na świecie, tak więc jest o niej bardzo głośno. W dzisiejszym artykule odpowiemy na to pytanie. Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak założyć […]

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

MEXC - bonus i kod rabatowy (2023)

MEXC to giełda kryptowalut, która szybko zyskuje popularność i stale zwiększa swój wolumen. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji możesz odebrać bonus, a właściwie bonusy? Wystarczy, że w odpowiednim polu wpiszesz ekskluzywny kod rabatowy: mexc-k2. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci dokładnie jaki bonusy oferuje MEXC oraz co musisz zrobić, aby je odebrać! Tak więc, zaczynajmy! […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram