USA to najgorsze miejsce dla krypto start-upów - mówi dyrektor Ripple

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 13 września 2023
ikona autora biały
sec-vs-ripple-1

Dyrektor generalny Ripple, Brad Garlinghouse, uważa Stany Zjednoczone za jedno z "najgorszych miejsc" do rozpoczynania nowych krypto projektów. Powiedział to podczas konferencji Token 2049 w Singapurze, donosi Cointelegraph.

"Jedynym krajem, w którym nie polecałbym obecnie zakładania firmy, są Stany Zjednoczone."

Jego zdaniem Singapur, Wielka Brytania, Zjednoczone Emiraty Arabskie i Szwajcaria to jurysdykcje z inteligentną polityką regulującą aktywa cyfrowe. Zalecił, aby Stany Zjednoczone przyjęły tę tendencję, która zarówno zachęca do innowacji, jak i chroni konsumentów.

Dyrektor generalny Ripple winą za zaistniałą sytuację obarczył amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Garlinghouse wyjaśnił, że dzięki niezliczonym procesom sądowym agencja prowadzi "wojnę polityczną" z branżą. Dyrektor fintechu zauważa:

"Widzisz tę dynamikę. Kiedyś wielu sędziów twierdziło, że SEC ma zawsze rację i nie walczyło z nią. Ale teraz obraz się zmienia."

SEC vs Ripple - batalia prawna

Komisja i Ripple toczą batalię prawną od 2020 roku. Agencja oskarżyła firmę o niezarejestrowaną sprzedaż papierów wartościowych w postaci XRP na kwotę 1,3 miliarda dolarów. Brad Garlinghouse i współzałożyciel Chris Larsen również zostali pozwanymi w pozwie.

W lipcu 2023 r. sąd w południowym dystrykcie Nowego Jorku uznał, że sprzedaż programowa i inne dystrybucje tokena nie stanowiły oferty i sprzedaży kontraktów inwestycyjnych. Od tego czasu SEC złożyła apelację.

Dyrektor generalny Ripple dodał, że częściowe zwycięstwo jego firmy i decyzja Grayscale w sprawie bitcoin-ETF zapewniają większą jasność regulacyjną giełdom kryptowalut i dostawcom depozytów w USA.

Podczas panelu prezes OKX Hong Fan przyznał, że lokalna polityka regulacyjna zawiodła, ale wezwał firmy kryptowalutowe do skupienia się na bardziej palących kwestiach.

"Możemy kontrolować tylko to, co możemy kontrolować, czyli budować odpowiednie produkty, koncentrować się na technologii i wspierać odpowiedzialne regulacje."

Ponadto uważa on, że spot Bitcoin ETF jest impulsem do napływu instytucjonalizacji, ale nie jest pewien, czy inwestorzy będą w stanie pogodzić się ze zmiennością pierwotnej kryptowaluty.

Przypomnijmy, że we wrześniu SEC odwołała się od decyzji sądu o częściowym nieuznaniu XRP za papier wartościowy.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Co to jest staking kryptowalut? Jak zacząć stakowanie?

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Omni Network (OMNI) - Nowa kryptowaluta w Binance Launchpool

Binance nie zwalnia tempa. Giełda dodała kolejny projekt do swojej platformy Binance Launchpool. Tym razem jest to kryptowaluta Omni Network (OMNI). W tym artykule rozłożymy ten projekt na czynniki pierwsze. Wyjaśnimy też jak farmić tokeny na Binance Launchpool! Uwaga: Jeśli założysz konto na Binance z tego linka, tuż przed listingiem OMNI (17 kwietnia), na Twoim […]

Darmowe pieniądze za rejestrację w aplikacji w 2024

Kiedyś trendem były aplikacje, które dawały pieniądze za klikanie, czy też wypełnienie ankiet. A co gdybym powiedział Ci, że istnieją aplikacje, które płacą za rejestrację? Wystarczy, że założysz konto, przejdziesz weryfikację i wykonasz jakąś dodatkową czynność. Proste, prawda? Przejdźmy więc do szczegółów! Sprawdźmy jak otrzymać darmowe pieniądze za rejestrację w 2024 roku! Jaka aplikacja płaci […]

Handluj kontraktami futures i zgarniaj ENA

Binance Futures wprowadza kolejną ciekawą promocję. To doskonała okazja zarówno dla traderów futures, jak i nowicjuszy w copy tradingu. Przez ograniczony czas, uczestnicy mogą zgarnąć część z puli 300 000 ENA. Aby wziąć udział, wystarczy zarejestrować się i spełnić proste warunki. Promocja trwa od 3 do 12 kwietnia 2024 i dzieli się na trzy części. […]

Boty do kryptowalut - automatyczne zarabianie na krypto

Jeżeli tutaj trafiłeś to prawdopodobnie szukasz bota, który pozwoli Ci automatycznie zarabiać pieniądze na kryptowalutach. Niestety, mamy dla Ciebie smutną wiadomość - takie boty nie istnieją, a jeśli ktoś oferuje Ci czysty, łatwy i szybki zarobek na botach handlowych to możesz mieć pewność, że to po prostu scam. Wciąż istnieje jednak pewna opcja, a mianowicie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram