USA to najgorsze miejsce dla krypto start-upów - mówi dyrektor Ripple

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 13 września 2023
ikona autora biały
sec-vs-ripple-1

Dyrektor generalny Ripple, Brad Garlinghouse, uważa Stany Zjednoczone za jedno z "najgorszych miejsc" do rozpoczynania nowych krypto projektów. Powiedział to podczas konferencji Token 2049 w Singapurze, donosi Cointelegraph.

"Jedynym krajem, w którym nie polecałbym obecnie zakładania firmy, są Stany Zjednoczone."

Jego zdaniem Singapur, Wielka Brytania, Zjednoczone Emiraty Arabskie i Szwajcaria to jurysdykcje z inteligentną polityką regulującą aktywa cyfrowe. Zalecił, aby Stany Zjednoczone przyjęły tę tendencję, która zarówno zachęca do innowacji, jak i chroni konsumentów.

Dyrektor generalny Ripple winą za zaistniałą sytuację obarczył amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Garlinghouse wyjaśnił, że dzięki niezliczonym procesom sądowym agencja prowadzi "wojnę polityczną" z branżą. Dyrektor fintechu zauważa:

"Widzisz tę dynamikę. Kiedyś wielu sędziów twierdziło, że SEC ma zawsze rację i nie walczyło z nią. Ale teraz obraz się zmienia."

SEC vs Ripple - batalia prawna

Komisja i Ripple toczą batalię prawną od 2020 roku. Agencja oskarżyła firmę o niezarejestrowaną sprzedaż papierów wartościowych w postaci XRP na kwotę 1,3 miliarda dolarów. Brad Garlinghouse i współzałożyciel Chris Larsen również zostali pozwanymi w pozwie.

W lipcu 2023 r. sąd w południowym dystrykcie Nowego Jorku uznał, że sprzedaż programowa i inne dystrybucje tokena nie stanowiły oferty i sprzedaży kontraktów inwestycyjnych. Od tego czasu SEC złożyła apelację.

Dyrektor generalny Ripple dodał, że częściowe zwycięstwo jego firmy i decyzja Grayscale w sprawie bitcoin-ETF zapewniają większą jasność regulacyjną giełdom kryptowalut i dostawcom depozytów w USA.

Podczas panelu prezes OKX Hong Fan przyznał, że lokalna polityka regulacyjna zawiodła, ale wezwał firmy kryptowalutowe do skupienia się na bardziej palących kwestiach.

"Możemy kontrolować tylko to, co możemy kontrolować, czyli budować odpowiednie produkty, koncentrować się na technologii i wspierać odpowiedzialne regulacje."

Ponadto uważa on, że spot Bitcoin ETF jest impulsem do napływu instytucjonalizacji, ale nie jest pewien, czy inwestorzy będą w stanie pogodzić się ze zmiennością pierwotnej kryptowaluty.

Przypomnijmy, że we wrześniu SEC odwołała się od decyzji sądu o częściowym nieuznaniu XRP za papier wartościowy.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram