Uruchomienie mainnetu SundaeSwap powoduje przeciążenie sieci na Cardano

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 21 stycznia 2022
ikona autora biały
sundaeswap

Społeczność Cardano i reszta branży kryptowalutowej była podekscytowana, gdy inteligentne kontrakty zostały włączone do sieci po jej aktualizacji Alonzo w zeszłym roku. Jednak od tego czasu pojawiły się pewne drobne problemy.

SundaeSwap wchodzi na Cardano

Cztery miesiące później, pierwsza zdecentralizowana aplikacja (dApp) oparta na Cardano, SundaeSwap, uruchomiła swój mainnet po serii prywatnych i publicznych testów.

Zdecentralizowana giełda (DEX) pozwala użytkownikom handlować, stakować i pożyczać tokeny na platformie, z handlowcami płacącymi niewielkie opłaty i dostawcami płynności zarabiającymi na zwrotach z ich depozytów.

Nieudane transakcje frustrują użytkowników

Jednak zaledwie pięć minut po uruchomieniu stakowania, użytkownicy, którzy początkowo byli podekscytowani dołączeniem do DEX, stali się sfrustrowani kilkoma błędami platformy i wieloma nieudanymi transakcjami spowodowanymi przeciążeniem sieci.

Ponieważ coraz więcej użytkowników zgłaszało swoje skargi na serwerze Discord platformy SundaeSwap, Mateen Motavaf, dyrektor generalny platformy, dokładnie o 22:07 UTC, napisał:

JEŚLI TWOJE ZLECENIE JEST NA ŁAŃCUCHU, ZOSTANIE PRZETWORZONE ZLECENIA ZAWODZĄ Z POWODU ZATORÓW, PROSIMY O CIERPLIWOŚĆ.

Aby rozwiązać inne problemy, SundaeSwap zorganizował sesję AMA na Twitter Spaces około 1 rano UTC w piątek, 21 stycznia.

Widząc, że na platformie znajdują się tysiące oczekujących zleceń, jeden z użytkowników zapytał, jaki wpływ na SundaeSwap będzie miała bardzo oczekiwana aktualizacja węzła Cardano.

W odpowiedzi, CTO projektu Matt Ho powiedział:

Gdy zmiana nastąpi 25 stycznia, spodziewamy się ponad 2-krotnego wzrostu przepustowości dzięki wyłącznie samemu zwiększeniu pamięci, ponieważ dostępne będą dodatkowe parametry protokołu.

Kilku innych użytkowników wskazało na inne obszary niepokoju, w tym jeden, który zauważył, że zlecenie zostało wypełnione na platformie SundaeSwap, nawet zanim zostało uruchomione na stronie internetowej.

Ho odpowiedział jednak:

Było tak wiele rzeczy do załatwienia, że nie wierzyliśmy może, ku naszej naiwności, że ktoś mógłby skonstruować transakcję ręcznie z wyprzedzeniem.

Nie jest to niespodzianka

Podczas gdy przeciążenie sieci na platformie SundaeSwap może być dla wielu zaskoczeniem, dla głównego zespołu projektu nie jest.

Zespół ogłosił przed oficjalnym uruchomieniem mainnetu SundaeSwap, że transakcje mogą trwać godziny lub nawet dni, aby zostać zrealizowane w zależności od ogólnego obciążenia sieci.

W poście na blogu można przeczytać:

Aby być tak przejrzystym, jak to tylko możliwe, chcemy poinformować wszystkich, że podczas gdy przetwarzanie zleceń może potrwać kilka dni, będą one przetwarzane sprawiedliwie i w kolejności, w jakiej zostały otrzymane i możliwe do wykonania.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Staking kryptowalut - czym jest staking, sposoby stakowania

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Binance - jak zacząć?

Binance jak zacząć? Jeżeli jesteś nowy w świecie krypto to z całą pewnością zadajesz sobie takie pytanie - i nie ma w tym nic dziwnego. W końcu Binance to największa giełda kryptowalut na świecie, tak więc jest o niej bardzo głośno. W dzisiejszym artykule odpowiemy na to pytanie. Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak założyć […]

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

MEXC - bonus i kod rabatowy (2023)

MEXC to giełda kryptowalut, która szybko zyskuje popularność i stale zwiększa swój wolumen. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji możesz odebrać bonus, a właściwie bonusy? Wystarczy, że w odpowiednim polu wpiszesz ekskluzywny kod rabatowy: mexc-k2. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci dokładnie jaki bonusy oferuje MEXC oraz co musisz zrobić, aby je odebrać! Tak więc, zaczynajmy! […]

Brian Kelly: "Kapitalizacja Bitcoina może wzrosnąć 10x"

Popularny inwestor kryptowalutowy, założyciel i dyrektor generalny BKCM uważa, że bitcoin znajduje się w doskonałej pozycji do wzrostu, a w perspektywie średnioterminowej kapitalizacja BTC może wzrosnąć dziesięciokrotnie. Brian Kelly w wywiadzie dla programu Fast Money CNBC powiedział, że za wzrostem pierwszej kryptowaluty przemawia kilka konkretnych czynników. Jako jeden z najważniejszych przedsiębiorca wymienił możliwość rychłego zatwierdzenia […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram