Uruchomienie mainnetu SundaeSwap powoduje przeciążenie sieci na Cardano

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 21 stycznia 2022
ikona autora biały
sundaeswap

Społeczność Cardano i reszta branży kryptowalutowej była podekscytowana, gdy inteligentne kontrakty zostały włączone do sieci po jej aktualizacji Alonzo w zeszłym roku. Jednak od tego czasu pojawiły się pewne drobne problemy.

SundaeSwap wchodzi na Cardano

Cztery miesiące później, pierwsza zdecentralizowana aplikacja (dApp) oparta na Cardano, SundaeSwap, uruchomiła swój mainnet po serii prywatnych i publicznych testów.

Zdecentralizowana giełda (DEX) pozwala użytkownikom handlować, stakować i pożyczać tokeny na platformie, z handlowcami płacącymi niewielkie opłaty i dostawcami płynności zarabiającymi na zwrotach z ich depozytów.

Nieudane transakcje frustrują użytkowników

Jednak zaledwie pięć minut po uruchomieniu stakowania, użytkownicy, którzy początkowo byli podekscytowani dołączeniem do DEX, stali się sfrustrowani kilkoma błędami platformy i wieloma nieudanymi transakcjami spowodowanymi przeciążeniem sieci.

Ponieważ coraz więcej użytkowników zgłaszało swoje skargi na serwerze Discord platformy SundaeSwap, Mateen Motavaf, dyrektor generalny platformy, dokładnie o 22:07 UTC, napisał:

JEŚLI TWOJE ZLECENIE JEST NA ŁAŃCUCHU, ZOSTANIE PRZETWORZONE ZLECENIA ZAWODZĄ Z POWODU ZATORÓW, PROSIMY O CIERPLIWOŚĆ.

Aby rozwiązać inne problemy, SundaeSwap zorganizował sesję AMA na Twitter Spaces około 1 rano UTC w piątek, 21 stycznia.

Widząc, że na platformie znajdują się tysiące oczekujących zleceń, jeden z użytkowników zapytał, jaki wpływ na SundaeSwap będzie miała bardzo oczekiwana aktualizacja węzła Cardano.

W odpowiedzi, CTO projektu Matt Ho powiedział:

Gdy zmiana nastąpi 25 stycznia, spodziewamy się ponad 2-krotnego wzrostu przepustowości dzięki wyłącznie samemu zwiększeniu pamięci, ponieważ dostępne będą dodatkowe parametry protokołu.

Kilku innych użytkowników wskazało na inne obszary niepokoju, w tym jeden, który zauważył, że zlecenie zostało wypełnione na platformie SundaeSwap, nawet zanim zostało uruchomione na stronie internetowej.

Ho odpowiedział jednak:

Było tak wiele rzeczy do załatwienia, że nie wierzyliśmy może, ku naszej naiwności, że ktoś mógłby skonstruować transakcję ręcznie z wyprzedzeniem.

Nie jest to niespodzianka

Podczas gdy przeciążenie sieci na platformie SundaeSwap może być dla wielu zaskoczeniem, dla głównego zespołu projektu nie jest.

Zespół ogłosił przed oficjalnym uruchomieniem mainnetu SundaeSwap, że transakcje mogą trwać godziny lub nawet dni, aby zostać zrealizowane w zależności od ogólnego obciążenia sieci.

W poście na blogu można przeczytać:

Aby być tak przejrzystym, jak to tylko możliwe, chcemy poinformować wszystkich, że podczas gdy przetwarzanie zleceń może potrwać kilka dni, będą one przetwarzane sprawiedliwie i w kolejności, w jakiej zostały otrzymane i możliwe do wykonania.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram