Uruchomienie mainnetu SundaeSwap powoduje przeciążenie sieci na Cardano

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 21 stycznia 2022
ikona autora biały
sundaeswap

Społeczność Cardano i reszta branży kryptowalutowej była podekscytowana, gdy inteligentne kontrakty zostały włączone do sieci po jej aktualizacji Alonzo w zeszłym roku. Jednak od tego czasu pojawiły się pewne drobne problemy.

SundaeSwap wchodzi na Cardano

Cztery miesiące później, pierwsza zdecentralizowana aplikacja (dApp) oparta na Cardano, SundaeSwap, uruchomiła swój mainnet po serii prywatnych i publicznych testów.

Zdecentralizowana giełda (DEX) pozwala użytkownikom handlować, stakować i pożyczać tokeny na platformie, z handlowcami płacącymi niewielkie opłaty i dostawcami płynności zarabiającymi na zwrotach z ich depozytów.

Nieudane transakcje frustrują użytkowników

Jednak zaledwie pięć minut po uruchomieniu stakowania, użytkownicy, którzy początkowo byli podekscytowani dołączeniem do DEX, stali się sfrustrowani kilkoma błędami platformy i wieloma nieudanymi transakcjami spowodowanymi przeciążeniem sieci.

Ponieważ coraz więcej użytkowników zgłaszało swoje skargi na serwerze Discord platformy SundaeSwap, Mateen Motavaf, dyrektor generalny platformy, dokładnie o 22:07 UTC, napisał:

JEŚLI TWOJE ZLECENIE JEST NA ŁAŃCUCHU, ZOSTANIE PRZETWORZONE ZLECENIA ZAWODZĄ Z POWODU ZATORÓW, PROSIMY O CIERPLIWOŚĆ.

Aby rozwiązać inne problemy, SundaeSwap zorganizował sesję AMA na Twitter Spaces około 1 rano UTC w piątek, 21 stycznia.

Widząc, że na platformie znajdują się tysiące oczekujących zleceń, jeden z użytkowników zapytał, jaki wpływ na SundaeSwap będzie miała bardzo oczekiwana aktualizacja węzła Cardano.

W odpowiedzi, CTO projektu Matt Ho powiedział:

Gdy zmiana nastąpi 25 stycznia, spodziewamy się ponad 2-krotnego wzrostu przepustowości dzięki wyłącznie samemu zwiększeniu pamięci, ponieważ dostępne będą dodatkowe parametry protokołu.

Kilku innych użytkowników wskazało na inne obszary niepokoju, w tym jeden, który zauważył, że zlecenie zostało wypełnione na platformie SundaeSwap, nawet zanim zostało uruchomione na stronie internetowej.

Ho odpowiedział jednak:

Było tak wiele rzeczy do załatwienia, że nie wierzyliśmy może, ku naszej naiwności, że ktoś mógłby skonstruować transakcję ręcznie z wyprzedzeniem.

Nie jest to niespodzianka

Podczas gdy przeciążenie sieci na platformie SundaeSwap może być dla wielu zaskoczeniem, dla głównego zespołu projektu nie jest.

Zespół ogłosił przed oficjalnym uruchomieniem mainnetu SundaeSwap, że transakcje mogą trwać godziny lub nawet dni, aby zostać zrealizowane w zależności od ogólnego obciążenia sieci.

W poście na blogu można przeczytać:

Aby być tak przejrzystym, jak to tylko możliwe, chcemy poinformować wszystkich, że podczas gdy przetwarzanie zleceń może potrwać kilka dni, będą one przetwarzane sprawiedliwie i w kolejności, w jakiej zostały otrzymane i możliwe do wykonania.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Bitcoin odzyskuje 30 tys. dolarów, LUNA zyskuje 12%

Po stosunkowo spokojnym weekendzie bitcoin wreszcie rozpoczął imponującą zwyżkę i przekroczył poziom 30 000 USD. Większość altcoinów również znajduje się na zielono, z ETH na poziomie powyżej 2000 USD i BNB na nowym dwutygodniowym maksimum. Bitcoin odzyskuje 30 000 USD Ostatnie siedem dni było znacznie mniej zmienne niż poprzedni tydzień, w którym BTC spadł w […]

Portfel Coinbase Wallet - Wszystko co musisz wiedziec

Stworzony przez wiodącą amerykańską giełdę kryptowalut, Coinbase Wallet szybko staje się ulubionym portfelem self-custody wśród użytkowników. Oferuje on bardzo podobne doświadczenie użytkownika do istniejących rozwiązań, co sprawia, że ogólne przejście jest bezproblemowe dla tych, którzy już pracowali z innymi portfelami. Co więcej, niesie on ze sobą reputację i zaufanie zaszczepione przez markę Coinbase. Coinbase Wallet […]

Krach na rynku kryptowalut będzie miał niewielki wpływ na amerykańskie gospodarstwa domowe: Goldman Sachs

W ciągu ostatnich kilku tygodni rynek kryptowalut stracił na wartości biliony dolarów, wywołując obawy, że może to zaszkodzić całej gospodarce. Ekonomiści Goldman Sachs nie obawiają się jednak o ewentualny wpływ na amerykańskie gospodarstwa domowe. Goldman Sachs bierze udział w dyskusji Ekonomiści Goldman Sachs pod kierownictwem Jana Hatziusa oszacowali w nocie, że amerykańskie gospodarstwa domowe posiadają […]

Tether potwierdza zabezpieczenie swoich rezerw

Według najnowszego raportu dostarczonego przez firmę księgową MHA Cayman, stablecoin USDT firmy Tether jest już w pełni zabezpieczony. Firma stwierdziła, że całkowite aktywa Tether są warte co najmniej 82 424 821 101 USD, podczas gdy jego całkowite zobowiązania (w tym wyemitowane stablecoiny) wynoszą 82 262 430 079 USD. Stan rezerw Tethera Liczby w raporcie odpowiadają […]

Meta może stworzyć własną giełdę kryptowalut

Meta Platforms Inc - właściciel marki Meta (dawniej Facebook) - złożył w piątek pięć wniosków o rejestrację znaku towarowego pod nazwą "Meta Pay". Wygląda na to, że są one poświęcone nowej platformie płatności cyfrowych, która będzie integrować różne produkty związane z kryptowalutami i technologią blockchain. Meta Pay Zgodnie z wnioskami złożonymi 13 maja, Meta Pay […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram