Uruchomienie mainnetu SundaeSwap powoduje przeciążenie sieci na Cardano

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 21 stycznia 2022
ikona autora biały
sundaeswap

Społeczność Cardano i reszta branży kryptowalutowej była podekscytowana, gdy inteligentne kontrakty zostały włączone do sieci po jej aktualizacji Alonzo w zeszłym roku. Jednak od tego czasu pojawiły się pewne drobne problemy.

SundaeSwap wchodzi na Cardano

Cztery miesiące później, pierwsza zdecentralizowana aplikacja (dApp) oparta na Cardano, SundaeSwap, uruchomiła swój mainnet po serii prywatnych i publicznych testów.

Zdecentralizowana giełda (DEX) pozwala użytkownikom handlować, stakować i pożyczać tokeny na platformie, z handlowcami płacącymi niewielkie opłaty i dostawcami płynności zarabiającymi na zwrotach z ich depozytów.

Nieudane transakcje frustrują użytkowników

Jednak zaledwie pięć minut po uruchomieniu stakowania, użytkownicy, którzy początkowo byli podekscytowani dołączeniem do DEX, stali się sfrustrowani kilkoma błędami platformy i wieloma nieudanymi transakcjami spowodowanymi przeciążeniem sieci.

Ponieważ coraz więcej użytkowników zgłaszało swoje skargi na serwerze Discord platformy SundaeSwap, Mateen Motavaf, dyrektor generalny platformy, dokładnie o 22:07 UTC, napisał:

JEŚLI TWOJE ZLECENIE JEST NA ŁAŃCUCHU, ZOSTANIE PRZETWORZONE ZLECENIA ZAWODZĄ Z POWODU ZATORÓW, PROSIMY O CIERPLIWOŚĆ.

Aby rozwiązać inne problemy, SundaeSwap zorganizował sesję AMA na Twitter Spaces około 1 rano UTC w piątek, 21 stycznia.

Widząc, że na platformie znajdują się tysiące oczekujących zleceń, jeden z użytkowników zapytał, jaki wpływ na SundaeSwap będzie miała bardzo oczekiwana aktualizacja węzła Cardano.

W odpowiedzi, CTO projektu Matt Ho powiedział:

Gdy zmiana nastąpi 25 stycznia, spodziewamy się ponad 2-krotnego wzrostu przepustowości dzięki wyłącznie samemu zwiększeniu pamięci, ponieważ dostępne będą dodatkowe parametry protokołu.

Kilku innych użytkowników wskazało na inne obszary niepokoju, w tym jeden, który zauważył, że zlecenie zostało wypełnione na platformie SundaeSwap, nawet zanim zostało uruchomione na stronie internetowej.

Ho odpowiedział jednak:

Było tak wiele rzeczy do załatwienia, że nie wierzyliśmy może, ku naszej naiwności, że ktoś mógłby skonstruować transakcję ręcznie z wyprzedzeniem.

Nie jest to niespodzianka

Podczas gdy przeciążenie sieci na platformie SundaeSwap może być dla wielu zaskoczeniem, dla głównego zespołu projektu nie jest.

Zespół ogłosił przed oficjalnym uruchomieniem mainnetu SundaeSwap, że transakcje mogą trwać godziny lub nawet dni, aby zostać zrealizowane w zależności od ogólnego obciążenia sieci.

W poście na blogu można przeczytać:

Aby być tak przejrzystym, jak to tylko możliwe, chcemy poinformować wszystkich, że podczas gdy przetwarzanie zleceń może potrwać kilka dni, będą one przetwarzane sprawiedliwie i w kolejności, w jakiej zostały otrzymane i możliwe do wykonania.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Fundusze Bitcoin i Ethereum notują największe odpływy od czasu krachu FTX

Instytucjonalni krypto inwestorzy stali się dużo bardziej konserwatywni po problemach z FTX. Niestety, nie wygląda na to, żeby to był to już koniec. Nowe badanie pokazuje, że te grube ryby wolą na razie wyjąć swoje pieniądze z rynku kryptowalut. Fundusze kryptowalutowe odnotowują duże odpływy Tak pisze CoinShares w swoim cotygodniowym raporcie badawczym. W zeszłym tygodniu […]

Sam Bankman-Fried mówi dlaczego FTX upadło

Upadek utility-tokena FTX (FTT) nie był spowodowany brakiem płynności, ale działaniami inwestorów, którzy poczuli się "przestraszeni" obecną sytuacją na rynku. Założyciel giełdy kryptowalut Sam Bankman-Fried stwierdził tak w wywiadzie z Tiffany Fong z dnia 16 listopada (opublikowanym 29 listopada). "Myślę, że FTT miał realną wartość. […] Pod wieloma względami [token] był bardziej legalny niż wiele […]

Złe wiadomości dla bitcoina? Dolar może ponownie wzrosnąć

Dolar amerykański (USD) przeszedł w ostatnich tygodniach sporą korektę. Światowa waluta rezerwowa spadła o około 8% w stosunku do euro. Tymczasem jednak wojna na Ukrainie wciąż się nie skończyła, globalna sytuacja gospodarcza jest fatalna, a w krainie kryptowalut panuje spora niepewność po problemach FTX. Również dolar zaczął dziś ponownie rosnąć w stosunku do euro. Dla […]

Liczba osób korzystających z kryptowalut wzrosła w 2022 roku o 37,8%

Według danych Datareportal, liczba osób posiadających jakąś formę kryptowalut wzrosła w tym roku o 37,8%. Jeden na 10 internautów w wieku od 16 do 64 lat posiada obecnie cyfrowe aktywa. Kryptowaluty w krajach rozwijających się Posiadanie kryptowalut jest popularne głównie w krajach rozwijających się. Zwłaszcza w tym, gdzie waluta jest bardziej wrażliwa na duże wahania […]

Grayscale nie chce przedstawiać swoich rezerw

Przemysł kryptowalutowy został zbudowany w oparciu o jeden slogan: "nie ufaj, zweryfikuj". Ale Grayscale różni się od reszty firm związanych z kryptowalutami. W niedawnym wątku na Twitterze zastanawiającym się nad potrzebą przejrzystości w branży po upadku FTX, Grayscale próbował uspokoić obawy swoich inwestorów, zapewniając ich, że regulacje, które mają zastosowanie do różnych podmiotów, sprawiają, iż […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram