Uruchomienie mainnetu SundaeSwap powoduje przeciążenie sieci na Cardano

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 21 stycznia 2022
ikona autora biały
sundaeswap

Społeczność Cardano i reszta branży kryptowalutowej była podekscytowana, gdy inteligentne kontrakty zostały włączone do sieci po jej aktualizacji Alonzo w zeszłym roku. Jednak od tego czasu pojawiły się pewne drobne problemy.

SundaeSwap wchodzi na Cardano

Cztery miesiące później, pierwsza zdecentralizowana aplikacja (dApp) oparta na Cardano, SundaeSwap, uruchomiła swój mainnet po serii prywatnych i publicznych testów.

Zdecentralizowana giełda (DEX) pozwala użytkownikom handlować, stakować i pożyczać tokeny na platformie, z handlowcami płacącymi niewielkie opłaty i dostawcami płynności zarabiającymi na zwrotach z ich depozytów.

Nieudane transakcje frustrują użytkowników

Jednak zaledwie pięć minut po uruchomieniu stakowania, użytkownicy, którzy początkowo byli podekscytowani dołączeniem do DEX, stali się sfrustrowani kilkoma błędami platformy i wieloma nieudanymi transakcjami spowodowanymi przeciążeniem sieci.

Ponieważ coraz więcej użytkowników zgłaszało swoje skargi na serwerze Discord platformy SundaeSwap, Mateen Motavaf, dyrektor generalny platformy, dokładnie o 22:07 UTC, napisał:

JEŚLI TWOJE ZLECENIE JEST NA ŁAŃCUCHU, ZOSTANIE PRZETWORZONE ZLECENIA ZAWODZĄ Z POWODU ZATORÓW, PROSIMY O CIERPLIWOŚĆ.

Aby rozwiązać inne problemy, SundaeSwap zorganizował sesję AMA na Twitter Spaces około 1 rano UTC w piątek, 21 stycznia.

Widząc, że na platformie znajdują się tysiące oczekujących zleceń, jeden z użytkowników zapytał, jaki wpływ na SundaeSwap będzie miała bardzo oczekiwana aktualizacja węzła Cardano.

W odpowiedzi, CTO projektu Matt Ho powiedział:

Gdy zmiana nastąpi 25 stycznia, spodziewamy się ponad 2-krotnego wzrostu przepustowości dzięki wyłącznie samemu zwiększeniu pamięci, ponieważ dostępne będą dodatkowe parametry protokołu.

Kilku innych użytkowników wskazało na inne obszary niepokoju, w tym jeden, który zauważył, że zlecenie zostało wypełnione na platformie SundaeSwap, nawet zanim zostało uruchomione na stronie internetowej.

Ho odpowiedział jednak:

Było tak wiele rzeczy do załatwienia, że nie wierzyliśmy może, ku naszej naiwności, że ktoś mógłby skonstruować transakcję ręcznie z wyprzedzeniem.

Nie jest to niespodzianka

Podczas gdy przeciążenie sieci na platformie SundaeSwap może być dla wielu zaskoczeniem, dla głównego zespołu projektu nie jest.

Zespół ogłosił przed oficjalnym uruchomieniem mainnetu SundaeSwap, że transakcje mogą trwać godziny lub nawet dni, aby zostać zrealizowane w zależności od ogólnego obciążenia sieci.

W poście na blogu można przeczytać:

Aby być tak przejrzystym, jak to tylko możliwe, chcemy poinformować wszystkich, że podczas gdy przetwarzanie zleceń może potrwać kilka dni, będą one przetwarzane sprawiedliwie i w kolejności, w jakiej zostały otrzymane i możliwe do wykonania.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

FTX uruchamia stronę internetową, aby spłacić europejskich klientów

FTX EU, europejska filia upadłej giełdy kryptowalutowej FTX, uruchomiła stronę internetową, aby spłacić wściekłych, europejskich klientów. Firma złożyła wniosek o upadłość prawie pięć miesięcy temu, powodując efekt domina innych upadających firm kryptowalutowych. W rzeczywistości FTX stał się tak duży, że wiele innych firm zaparkowało swoje pieniądze w tej giełdzie i w rezultacie zostało "zainfekowanych". Użytkownicy […]

Argentyńskie linie lotnicze Flybondi zaczynają wydawać bilety NFT

Argentyński tani przewoźnik Flybondi rozpoczął kampanię Ticket 3.0, w której zaczął wydawać bilety w formie niewymienialnych tokenów (NFT). Linia lotnicza powiedziała, że ta metoda "oferuje bardziej elastyczne doświadczenie podróży". Z kolei Flybondi będzie w stanie zmniejszyć koszty obsługi klienta i zwiększyć przychody dzięki prowizjom handlowym. Usługa ta stała się możliwa dzięki partnerstwu z TravelX, opartą […]

Rosja chce mieć własną walutę z Brazylią, Indiami, Chinami i RPA

Krążą pogłoski, że kraje BRICS chcą stworzyć własną walutę, aby ułatwić płatności między uczestniczącymi państwami. To może być ciężki cios dla dolara i może stwarzać możliwości dla Bitcoina. BRICS są wpływowe BRICS to skrót od krajów Brazylia, Rosja, Indie, Chiny i RPA. Kraje te mają znaczący wpływ na globalną gospodarkę ze względu na ich duże […]

Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku z powodu halvingu i recesji

Mike McGlone twierdzi, że Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku, a następnie nadejdzie halving i seria innych fundamentalnych wydarzeń. Analityk Bloomberga wyraził swoje prognozy podczas wywiadu ze Scottem Melkerem. Bitcoin i efekt halvingu Zanim zanurkujemy dalej w jego przewidywania, szybkie słowo na temat tego tak zwanego halvingu. Co cztery lata liczba nowo […]

Tim Draper radzi przedsiębiorcom, by kupowali Bitcoina

Amerykański miliarder i legenda inwestycji Tim Draper radzi przedsiębiorcom, aby kupili Bitcoin. Według niego jest to sposób na zabezpieczenie się przed potencjalnym kryzysem bankowym. Nawiasem mówiąc, Tim Draper nie jest osobą nową w świecie Bitcoina, ponieważ już w czerwcu 2014 roku kupił od rządu USA 30 000 Bitcoinów za 19 milionów dolarów. Te Bitcoiny zostały […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram