Upadek FTX doprowadził do rekordowych wypłat z giełd

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 14 listopada 2022
ikona autora biały

Na fali upadku FTX nastąpił rekordowy odpływ bitcoinów z bilansów giełd do zimnych portfeli. W ciągu miesiąca wypłacono aż 106 tys. BTC - szacują analitycy Glassnode.

Szacują, że wcześniej tak wysokie wskaźniki obserwowano w kwietniu i listopadzie 2020 roku oraz w czerwcu-lipcu 2022 roku.

9 listopada liczba portfeli, które wsparły ten trend osiągnęła ~90 000.

Odpływ bitcoinów z giełd do portfeli prywatnych działa jako sygnał zaufania inwestorów do długoterminowych perspektyw cyfrowego złota. Obecne wycofanie jest spowodowane utratą zaufania do trzymania monet na scentralizowanych giełdach.

Upadek FTX doprowadził do bardzo wyraźnej zmiany w zachowaniu posiadaczy bitcoinów we wszystkich kohortach.

Według Glassnode, salda "krewetek" (mniej niż 1 BTC) wypłaciły 33,700 BTC, a wielorybów (ponad 1,000 BTC) 3,600 BTC.

Analitycy zwrócili również uwagę na rekordowy napływ stablecoinów (~1,04 mld USD równowartości) na giełdy. Ich łączne saldo wzrosło do 41,2 mld USD. Motorem napędowym był BUSD (21,4 mld USD).

Wpływy pochodziły z odblokowanych w ekosystemie Ethereum stablecoinów. Miesięczne wypłaty osiągnęły ekwiwalent 4,63 mld USD, co jest najwyższym wynikiem od czasu upadku Terra i UST.

Eksperci podsumowali:

Stablecoiny zapewniły rezerwę na zakup bitcoinów i Ethereum, a następnie wycofanie tych ostatnich [do portfeli nie-custodialnych].

Przypomnijmy, że były CEO MicroStrategy Michael Saylor i CEO Binance Changpeng Zhao wezwali do samodzielnego przechowywania kryptowalut.

Ten ostatni porównał obecną sytuację w branży do kryzysu finansowego z 2008 roku. Według Zhao, w najbliższych tygodniach mogą upaść kolejne firmy.

Wcześniej giełdy kryptowalutowe, w tym Binance, zaczęły ujawniać rezerwy w cyfrowych aktywach.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram