Upadek FTX doprowadził do rekordowych wypłat z giełd

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 14 listopada 2022
ikona autora biały

Na fali upadku FTX nastąpił rekordowy odpływ bitcoinów z bilansów giełd do zimnych portfeli. W ciągu miesiąca wypłacono aż 106 tys. BTC - szacują analitycy Glassnode.

Szacują, że wcześniej tak wysokie wskaźniki obserwowano w kwietniu i listopadzie 2020 roku oraz w czerwcu-lipcu 2022 roku.

9 listopada liczba portfeli, które wsparły ten trend osiągnęła ~90 000.

Odpływ bitcoinów z giełd do portfeli prywatnych działa jako sygnał zaufania inwestorów do długoterminowych perspektyw cyfrowego złota. Obecne wycofanie jest spowodowane utratą zaufania do trzymania monet na scentralizowanych giełdach.

Upadek FTX doprowadził do bardzo wyraźnej zmiany w zachowaniu posiadaczy bitcoinów we wszystkich kohortach.

Według Glassnode, salda "krewetek" (mniej niż 1 BTC) wypłaciły 33,700 BTC, a wielorybów (ponad 1,000 BTC) 3,600 BTC.

Analitycy zwrócili również uwagę na rekordowy napływ stablecoinów (~1,04 mld USD równowartości) na giełdy. Ich łączne saldo wzrosło do 41,2 mld USD. Motorem napędowym był BUSD (21,4 mld USD).

Wpływy pochodziły z odblokowanych w ekosystemie Ethereum stablecoinów. Miesięczne wypłaty osiągnęły ekwiwalent 4,63 mld USD, co jest najwyższym wynikiem od czasu upadku Terra i UST.

Eksperci podsumowali:

Stablecoiny zapewniły rezerwę na zakup bitcoinów i Ethereum, a następnie wycofanie tych ostatnich [do portfeli nie-custodialnych].

Przypomnijmy, że były CEO MicroStrategy Michael Saylor i CEO Binance Changpeng Zhao wezwali do samodzielnego przechowywania kryptowalut.

Ten ostatni porównał obecną sytuację w branży do kryzysu finansowego z 2008 roku. Według Zhao, w najbliższych tygodniach mogą upaść kolejne firmy.

Wcześniej giełdy kryptowalutowe, w tym Binance, zaczęły ujawniać rezerwy w cyfrowych aktywach.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Portal w Binance Launchpool - to już 47. projekt!

Giełda kryptowalut Binance ogłosiła kolejny projekt, który pojawi się na platformie Binance Launchpool - to już 47 w historii. Tym razem jest to platforma gamingowa Web3 - Portal. Przy okazji zaoferowała promocję, w której do zgarnięcia jest 20 tokenów PIXEL zupełnie za darmo: aby je odebrać należy założyć konto z promocyjnego linka: odbierz 20 PIXEL. […]

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

PIXEL w Binance Launchpool. HODLować czy sprzedać?

Binance ogłosiło właśnie 46. projekt, który zostanie uruchomiony na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to PIXEL, natywny token gry Pixels. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym jest PIXEL oraz jak farmić te tokeny na Binance. Na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy warto je HODLować, czy może sprzedać od razu po rozpoczęciu handlu. Najpierw jednak […]

Co to jest Binance Earn? Środy pełne zarabiania

Jesteś długoterminowym HODLerem? Być może masz w portfelu trochę kryptowalut i nie planujesz ich sprzedawać w najbliższym czasie? Czy wiesz, że istnieje sposób, aby zarabia za ich pomoc pasywny dochód? Pozwala na to np. platforma Binance Earn. Co to jest? Jak działa? Jakie daje możliwości? O tym w dzisiejszym artykule! Czym wyróżnia się Binance Earn? […]

Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram