Upadek FTX doprowadził do rekordowych wypłat z giełd

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 14 listopada 2022
ikona autora biały

Na fali upadku FTX nastąpił rekordowy odpływ bitcoinów z bilansów giełd do zimnych portfeli. W ciągu miesiąca wypłacono aż 106 tys. BTC - szacują analitycy Glassnode.

Szacują, że wcześniej tak wysokie wskaźniki obserwowano w kwietniu i listopadzie 2020 roku oraz w czerwcu-lipcu 2022 roku.

9 listopada liczba portfeli, które wsparły ten trend osiągnęła ~90 000.

Odpływ bitcoinów z giełd do portfeli prywatnych działa jako sygnał zaufania inwestorów do długoterminowych perspektyw cyfrowego złota. Obecne wycofanie jest spowodowane utratą zaufania do trzymania monet na scentralizowanych giełdach.

Upadek FTX doprowadził do bardzo wyraźnej zmiany w zachowaniu posiadaczy bitcoinów we wszystkich kohortach.

Według Glassnode, salda "krewetek" (mniej niż 1 BTC) wypłaciły 33,700 BTC, a wielorybów (ponad 1,000 BTC) 3,600 BTC.

Analitycy zwrócili również uwagę na rekordowy napływ stablecoinów (~1,04 mld USD równowartości) na giełdy. Ich łączne saldo wzrosło do 41,2 mld USD. Motorem napędowym był BUSD (21,4 mld USD).

Wpływy pochodziły z odblokowanych w ekosystemie Ethereum stablecoinów. Miesięczne wypłaty osiągnęły ekwiwalent 4,63 mld USD, co jest najwyższym wynikiem od czasu upadku Terra i UST.

Eksperci podsumowali:

Stablecoiny zapewniły rezerwę na zakup bitcoinów i Ethereum, a następnie wycofanie tych ostatnich [do portfeli nie-custodialnych].

Przypomnijmy, że były CEO MicroStrategy Michael Saylor i CEO Binance Changpeng Zhao wezwali do samodzielnego przechowywania kryptowalut.

Ten ostatni porównał obecną sytuację w branży do kryzysu finansowego z 2008 roku. Według Zhao, w najbliższych tygodniach mogą upaść kolejne firmy.

Wcześniej giełdy kryptowalutowe, w tym Binance, zaczęły ujawniać rezerwy w cyfrowych aktywach.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku z powodu halvingu i recesji

Mike McGlone twierdzi, że Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku, a następnie nadejdzie halving i seria innych fundamentalnych wydarzeń. Analityk Bloomberga wyraził swoje prognozy podczas wywiadu ze Scottem Melkerem. Bitcoin i efekt halvingu Zanim zanurkujemy dalej w jego przewidywania, szybkie słowo na temat tego tak zwanego halvingu. Co cztery lata liczba nowo […]

Tim Draper radzi przedsiębiorcom, by kupowali Bitcoina

Amerykański miliarder i legenda inwestycji Tim Draper radzi przedsiębiorcom, aby kupili Bitcoin. Według niego jest to sposób na zabezpieczenie się przed potencjalnym kryzysem bankowym. Nawiasem mówiąc, Tim Draper nie jest osobą nową w świecie Bitcoina, ponieważ już w czerwcu 2014 roku kupił od rządu USA 30 000 Bitcoinów za 19 milionów dolarów. Te Bitcoiny zostały […]

Czy zarobki górników sugerują nową hossę?

Dochód z opłat górników Bitcoin gwałtownie wzrósł w ostatnim czasie, częściowo z powodu sukcesu niewymiennych tokenów (NFT) w sieci Bitcoin (BTC) dzięki Ordinals. Dane z Glassnode pokazują, że dwuletni Z-score dla przychodów górników, wskaźnik używany do odróżnienia okresów z wysokimi i niskimi opłatami transakcyjnymi, zmienił się na dodatni po raz pierwszy od połowy 2021 roku. […]

Do Kwon aresztowany w Czarnogórze

Współzałożyciel Terraform Labs, Do Kwon, został aresztowany w Czarnogórze. Takie informacje podał Minister spraw wewnętrznych Filip Adzic na Twitterze: "Podgorica aresztowała jednego z najbardziej poszukiwanych uciekinierów na świecie. Czarnogórska policja zatrzymała Do Kwona - współzałożyciela i CEO singapurskiej firmy Terraform Labs" Wcześniej Ajic napisał, że przestępcy nie będą rządzić Czarnogórą, a władze kontynuują rozpoczęte reformy. […]

Jak wysłać USDT na Telegramie? Instrukcja

Telegram rozszerza swoje opcje kryptopłatności. Aplikacja dodała przelewy w USDT do swojego bota portfelowego @wallet. Wcześniej bot obsługiwał tylko dwie monety - BTC i TON. Teraz użytkownicy Telegrama mogą płacić za zakupy w USDT, a także wysyłać/odbierać stablecoina na czacie aplikacji. W zeszłym roku Telegram wprowadził do swojej platformy BTC i Toncoin (TON). Co więcej, […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram