Uniwersytet Stanowy Arizony wchodzi do metaverse

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 15 czerwca 2022
ikona autora biały
arizona uniweesytet metaverse

Arizona State University (ASU) - jeden z największych uniwersytetów publicznych w Stanach Zjednoczonych - zamierza dołączyć do ekosystemów Metaverse i Web3. Planuje również wypuścić niewymienne tokeny (NFT) do uwierzytelniania biletów na wydarzenia i certyfikatów.

ASU będzie prowadzić zajęcia w "wirtualnym środowisku"

Seria zgłoszeń znaków towarowych do Amerykańskiego Urzędu Patentów i Znaków Towarowych (USPTO) wykazała, że przyszła oferta uczelni może obejmować NFT oraz prowadzenie wykładów w wirtualnej rzeczywistości.

ASU zamierza wydawać cyfrowe przedmioty kolekcjonerskie zarówno na potrzeby wydarzeń wewnętrznych, jak i tych organizowanych na terenie kampusu studenckiego. Oczekuje się, że światło dzienne ujrzą również NFT przedstawiające najważniejsze wydarzenia sportowe uniwersytetu. Prowadzenie wirtualnych zajęć, spotkań i innych projektów w Metaverse to kolejny cel, jaki postawiono przed instytutem.

W ostatnim tweecie Josh Gerben - prawnik zajmujący się znakami towarowymi i założyciel firmy Gerben Perrott - potwierdził te pogłoski.

Dzięki prawie 150 000 studentów, ASU jest jednym z największych uniwersytetów w USA. Jego potencjalne wejście w przestrzeń Metaverse może być spowodowane faktem, że w 2021 roku, prawie 60 000 osób zdało swoje wykłady i egzaminy poprzez "cyfrową immersję".

Bitcoin jako legalny środek płatniczy w Arizonie

Na początku tego roku senator stanowa Wendy Rogers podkreśliła zalety bitcoina. Konkretnie, chodziło o jego zdolność do działania niezależnie od banku centralnego. Argumentując, że ta podstawowa kryptowaluta może przynieść pewne korzyści systemowi finansowemu, przedstawiła projekt ustawy, która miała na celu uczynienie jej legalnym środkiem płatniczym w granicach Arizony.

Sondaż przeprowadzony przez YouGov wykazał, że prawie 30% Amerykanów zgodziłoby się, gdyby BTC stał się oficjalną metodą płatności. Co ciekawe, mieszkańcy zachodnich stanów (gdzie znajduje się Arizona) byli bardziej przychylni takiej potencjalnej ustawie niż mieszkańcy innych obszarów.

Na chwilę obecną Salwador i Republika Środkowoafrykańska (RCA) to jedyne dwa regiony, w których bitcoin uznano za legalny środek płatniczy.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram