Uniwersytet Stanowy Arizony wchodzi do metaverse

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 15 czerwca 2022
ikona autora biały
arizona uniweesytet metaverse

Arizona State University (ASU) - jeden z największych uniwersytetów publicznych w Stanach Zjednoczonych - zamierza dołączyć do ekosystemów Metaverse i Web3. Planuje również wypuścić niewymienne tokeny (NFT) do uwierzytelniania biletów na wydarzenia i certyfikatów.

ASU będzie prowadzić zajęcia w "wirtualnym środowisku"

Seria zgłoszeń znaków towarowych do Amerykańskiego Urzędu Patentów i Znaków Towarowych (USPTO) wykazała, że przyszła oferta uczelni może obejmować NFT oraz prowadzenie wykładów w wirtualnej rzeczywistości.

ASU zamierza wydawać cyfrowe przedmioty kolekcjonerskie zarówno na potrzeby wydarzeń wewnętrznych, jak i tych organizowanych na terenie kampusu studenckiego. Oczekuje się, że światło dzienne ujrzą również NFT przedstawiające najważniejsze wydarzenia sportowe uniwersytetu. Prowadzenie wirtualnych zajęć, spotkań i innych projektów w Metaverse to kolejny cel, jaki postawiono przed instytutem.

W ostatnim tweecie Josh Gerben - prawnik zajmujący się znakami towarowymi i założyciel firmy Gerben Perrott - potwierdził te pogłoski.

Dzięki prawie 150 000 studentów, ASU jest jednym z największych uniwersytetów w USA. Jego potencjalne wejście w przestrzeń Metaverse może być spowodowane faktem, że w 2021 roku, prawie 60 000 osób zdało swoje wykłady i egzaminy poprzez "cyfrową immersję".

Bitcoin jako legalny środek płatniczy w Arizonie

Na początku tego roku senator stanowa Wendy Rogers podkreśliła zalety bitcoina. Konkretnie, chodziło o jego zdolność do działania niezależnie od banku centralnego. Argumentując, że ta podstawowa kryptowaluta może przynieść pewne korzyści systemowi finansowemu, przedstawiła projekt ustawy, która miała na celu uczynienie jej legalnym środkiem płatniczym w granicach Arizony.

Sondaż przeprowadzony przez YouGov wykazał, że prawie 30% Amerykanów zgodziłoby się, gdyby BTC stał się oficjalną metodą płatności. Co ciekawe, mieszkańcy zachodnich stanów (gdzie znajduje się Arizona) byli bardziej przychylni takiej potencjalnej ustawie niż mieszkańcy innych obszarów.

Na chwilę obecną Salwador i Republika Środkowoafrykańska (RCA) to jedyne dwa regiony, w których bitcoin uznano za legalny środek płatniczy.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Staking kryptowalut - czym jest staking, sposoby stakowania

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Binance - jak zacząć?

Binance jak zacząć? Jeżeli jesteś nowy w świecie krypto to z całą pewnością zadajesz sobie takie pytanie - i nie ma w tym nic dziwnego. W końcu Binance to największa giełda kryptowalut na świecie, tak więc jest o niej bardzo głośno. W dzisiejszym artykule odpowiemy na to pytanie. Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak założyć […]

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

MEXC - bonus i kod rabatowy (2023)

MEXC to giełda kryptowalut, która szybko zyskuje popularność i stale zwiększa swój wolumen. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji możesz odebrać bonus, a właściwie bonusy? Wystarczy, że w odpowiednim polu wpiszesz ekskluzywny kod rabatowy: mexc-k2. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci dokładnie jaki bonusy oferuje MEXC oraz co musisz zrobić, aby je odebrać! Tak więc, zaczynajmy! […]

Brian Kelly: "Kapitalizacja Bitcoina może wzrosnąć 10x"

Popularny inwestor kryptowalutowy, założyciel i dyrektor generalny BKCM uważa, że bitcoin znajduje się w doskonałej pozycji do wzrostu, a w perspektywie średnioterminowej kapitalizacja BTC może wzrosnąć dziesięciokrotnie. Brian Kelly w wywiadzie dla programu Fast Money CNBC powiedział, że za wzrostem pierwszej kryptowaluty przemawia kilka konkretnych czynników. Jako jeden z najważniejszych przedsiębiorca wymienił możliwość rychłego zatwierdzenia […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram