Uniwersytet Stanowy Arizony wchodzi do metaverse

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 15 czerwca 2022
ikona autora biały
arizona uniweesytet metaverse

Arizona State University (ASU) - jeden z największych uniwersytetów publicznych w Stanach Zjednoczonych - zamierza dołączyć do ekosystemów Metaverse i Web3. Planuje również wypuścić niewymienne tokeny (NFT) do uwierzytelniania biletów na wydarzenia i certyfikatów.

ASU będzie prowadzić zajęcia w "wirtualnym środowisku"

Seria zgłoszeń znaków towarowych do Amerykańskiego Urzędu Patentów i Znaków Towarowych (USPTO) wykazała, że przyszła oferta uczelni może obejmować NFT oraz prowadzenie wykładów w wirtualnej rzeczywistości.

ASU zamierza wydawać cyfrowe przedmioty kolekcjonerskie zarówno na potrzeby wydarzeń wewnętrznych, jak i tych organizowanych na terenie kampusu studenckiego. Oczekuje się, że światło dzienne ujrzą również NFT przedstawiające najważniejsze wydarzenia sportowe uniwersytetu. Prowadzenie wirtualnych zajęć, spotkań i innych projektów w Metaverse to kolejny cel, jaki postawiono przed instytutem.

W ostatnim tweecie Josh Gerben - prawnik zajmujący się znakami towarowymi i założyciel firmy Gerben Perrott - potwierdził te pogłoski.

Dzięki prawie 150 000 studentów, ASU jest jednym z największych uniwersytetów w USA. Jego potencjalne wejście w przestrzeń Metaverse może być spowodowane faktem, że w 2021 roku, prawie 60 000 osób zdało swoje wykłady i egzaminy poprzez "cyfrową immersję".

Bitcoin jako legalny środek płatniczy w Arizonie

Na początku tego roku senator stanowa Wendy Rogers podkreśliła zalety bitcoina. Konkretnie, chodziło o jego zdolność do działania niezależnie od banku centralnego. Argumentując, że ta podstawowa kryptowaluta może przynieść pewne korzyści systemowi finansowemu, przedstawiła projekt ustawy, która miała na celu uczynienie jej legalnym środkiem płatniczym w granicach Arizony.

Sondaż przeprowadzony przez YouGov wykazał, że prawie 30% Amerykanów zgodziłoby się, gdyby BTC stał się oficjalną metodą płatności. Co ciekawe, mieszkańcy zachodnich stanów (gdzie znajduje się Arizona) byli bardziej przychylni takiej potencjalnej ustawie niż mieszkańcy innych obszarów.

Na chwilę obecną Salwador i Republika Środkowoafrykańska (RCA) to jedyne dwa regiony, w których bitcoin uznano za legalny środek płatniczy.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Kolejna edycja Invest Cuffs już w tym tygodniu

To już ostatni moment aby zapisać się na największe wydarzenie dla Inwestorów w tym roku. Już 24-25 marca 2023 roku będzie miała miejsce następna edycja Wydarzenia i Targów Invest Cuffs. To już dziewiąte wydanie imprezy, która każdego roku przyciąga do Krakowa tysiące uczestników, dających możliwość uczestniczenia w prelekcjach prowadzonych przez ponad 120 mówców. Invest Cuffs […]

Banki upadają, bitcoin rośnie. Co się dzieje?

Zapewne nie umknęło Waszej uwadze, że w ostatni weekend upadł Silicon Valley Bank. Silicon Valley Bank był 17. największym bankiem w Stanach Zjednoczonych i bankiem skupiającym się na obsłudze transakcji venture capital i startupów technologicznych. W sumie bank zarządzał ponad 200 miliardami dolarów w depozytach. W ten weekend Rezerwa Federalna, FDIC i Departament Skarbu USA […]

6 powodów, dla których Bitcoin może być przyszłością pieniądza

Bitcoin to pierwsza na świecie zdecentralizowana waluta cyfrowa, która działa bez banku centralnego lub administratora. Przez lata zyskał ogromną popularność ze względu na swój potencjał, aby stać się globalną walutą. Oto sześć powodów, dla których Bitcoin może stać się przyszłością pieniądza. Decentralizacja Sieć Bitcoin jest zdecentralizowaną platformą, w której transakcje są przetwarzane i weryfikowane przez […]

Kryptowaluty AI: Po co nam one i jakie niosą ryzyko?

Chatbot ChatGPT pojawił się pod koniec 2022 roku i stał się najszybciej rozwijającą się usługą w historii. Zaledwie dwa miesiące po jego uruchomieniu liczba użytkowników narzędzia osiągnęła 100 milionów. Podniecenie wokół aplikacji internetowych opartych na sieciach neuronowych nie mogło nie wpłynąć na branżę kryptowalutową - pojawiło się wiele tokenów związanych ze sztuczną inteligencją (przynajmniej według […]

Aktualizacja Shanghai wdrożona w sieci testowej

Walidatorzy Ethereum są teraz o krok od możliwości odłączenia swojego Ethereum od Beacon Chain. Hard fork Shapella został wykonany w sieci testowej Goerli - ostatnim testowym uruchomieniu przed tym, jak walidatorzy Ethereum będą mogli wypłacić swoje Ethereum z Beacon Chain. Pojawiły się jednak problemy z hard forkiem. Programista Ethereum Tim Beiko zauważył, że podczas gdy […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram