Arizona State University (ASU) - jeden z największych uniwersytetów publicznych w Stanach Zjednoczonych - zamierza dołączyć do ekosystemów Metaverse i Web3. Planuje również wypuścić niewymienne tokeny (NFT) do uwierzytelniania biletów na wydarzenia i certyfikatów.
Seria zgłoszeń znaków towarowych do Amerykańskiego Urzędu Patentów i Znaków Towarowych (USPTO) wykazała, że przyszła oferta uczelni może obejmować NFT oraz prowadzenie wykładów w wirtualnej rzeczywistości.
ASU zamierza wydawać cyfrowe przedmioty kolekcjonerskie zarówno na potrzeby wydarzeń wewnętrznych, jak i tych organizowanych na terenie kampusu studenckiego. Oczekuje się, że światło dzienne ujrzą również NFT przedstawiające najważniejsze wydarzenia sportowe uniwersytetu. Prowadzenie wirtualnych zajęć, spotkań i innych projektów w Metaverse to kolejny cel, jaki postawiono przed instytutem.
W ostatnim tweecie Josh Gerben - prawnik zajmujący się znakami towarowymi i założyciel firmy Gerben Perrott - potwierdził te pogłoski.
Arizona State University has big plans for the metaverse and Web3.
— Josh Gerben (@JoshGerben) June 13, 2022
Per USPTO filings made on June 7th, @ASU plans to offer:
1. NFTs for event tickets and artwork of campus landmarks.
2. NFTs for video of sports highlights.
2. Classes in a "virtual environment."#ASU #ForksUp pic.twitter.com/PPR89Cu4B2
Dzięki prawie 150 000 studentów, ASU jest jednym z największych uniwersytetów w USA. Jego potencjalne wejście w przestrzeń Metaverse może być spowodowane faktem, że w 2021 roku, prawie 60 000 osób zdało swoje wykłady i egzaminy poprzez "cyfrową immersję".
Na początku tego roku senator stanowa Wendy Rogers podkreśliła zalety bitcoina. Konkretnie, chodziło o jego zdolność do działania niezależnie od banku centralnego. Argumentując, że ta podstawowa kryptowaluta może przynieść pewne korzyści systemowi finansowemu, przedstawiła projekt ustawy, która miała na celu uczynienie jej legalnym środkiem płatniczym w granicach Arizony.
Sondaż przeprowadzony przez YouGov wykazał, że prawie 30% Amerykanów zgodziłoby się, gdyby BTC stał się oficjalną metodą płatności. Co ciekawe, mieszkańcy zachodnich stanów (gdzie znajduje się Arizona) byli bardziej przychylni takiej potencjalnej ustawie niż mieszkańcy innych obszarów.
Na chwilę obecną Salwador i Republika Środkowoafrykańska (RCA) to jedyne dwa regiony, w których bitcoin uznano za legalny środek płatniczy.