Twitter odrzucił reklamę krytyczną wobec autopilota Tesli

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 10 listopada 2022
ikona autora biały
twitter

The Dawn Project poinformował o odmowie promowania przez Twittera postu krytycznego wobec systemu bezzałogowej jazdy Tesli Full Self-Driving (FSD). Informację na ten temat podał serwis The Verge.

Na zrzucie ekranu wiadomości e-mail dostarczonej przez grupę, moderatorzy sieci społecznościowej twierdzą, że tweet narusza zakaz reklamowania treści "politycznych".

Odmowa promocji jest najnowszym z serii wydarzeń w dziwacznej, trwającej od dawna waśni między miliarderem Elonem Muskiem a szefem The Dawn Project Danem O'Dowdem.

W sierpniu Tesla wysłała do organizacji list wzywający do usunięcia filmu pokazującego firmowy samochód-robota na autopilocie powalający manekiny wielkości dzieci. Film nie pojawia się już na stronie grupy na YouTube.

Post The Dawn Project z całostronicową reklamą w The New York Times wciąż istnieje.

Wypowiedzi grupy rodzą również pytania o politykę reklamową Twittera po zakupie firmy przez Muska.

O'Dowd nazwał odmowę promocji stanowiska organizacji "niepokojącym znakiem".

Chęć zakazania treści reklamowych krytycznych wobec oprogramowania Tesli Full Self-Driving Muska rodzi poważne pytania o jego zaangażowanie w wolność słowa.

Twitter nie odpowiedział na prośbę o komentarz. Może to być spowodowane masowymi zwolnieniami pracowników przez Muska, które dotknęły również dział relacji publicznych firmy.

Na stronie wsparcia sieci społecznościowej napisano:

Twitter globalnie zakazuje promowania treści politycznych. Podjęliśmy tę decyzję w oparciu o nasze przekonanie, że na zasięg takich postów należy zapracować, a nie kupić.

Wcześniejsza kampania O'Dowda

Na początku tego roku O'Dowd prowadził nieudaną kampanię w Senacie USA nad Teslą. Ostro skrytykował FSD i powiedział, że jego testy ujawniły poważne wady tej technologii.

Również w styczniu szef The Dawn Project zamieścił w The New York Times ogłoszenie potępiające FSD. Zaoferował 10 tys. dolarów temu, kto jako pierwszy wymieni "kolejny komercyjny produkt globalnej korporacji, który zawodzi krytycznie co osiem minut".

Fani Tesli twierdzą, że O'Dowd prowadzi firmę Green Hills Software, która współpracuje z niektórymi konkurencyjnymi producentami samochodów, w tym GM, BMW i Fordem. Twierdzą, że miliarder ma interes finansowy w zniesławieniu firmy należącej do Muska.

Z kolei CEO Tesli odpowiedział The Dawn Project tweetując, że "nikt nie zginął używając FSD". Nazwał też Green Hills Software "kupą śmieci".

Przypomnijmy, że w sierpniu jeden z fanów Tesli zasugerował testowanie systemu autonomicznej jazdy Full Self-Driving na dzieciach. Dziennikarz The Verge poprosił go, by tego nie robił.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram