Twitter odrzucił reklamę krytyczną wobec autopilota Tesli

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 10 listopada 2022
ikona autora biały
twitter

The Dawn Project poinformował o odmowie promowania przez Twittera postu krytycznego wobec systemu bezzałogowej jazdy Tesli Full Self-Driving (FSD). Informację na ten temat podał serwis The Verge.

Na zrzucie ekranu wiadomości e-mail dostarczonej przez grupę, moderatorzy sieci społecznościowej twierdzą, że tweet narusza zakaz reklamowania treści "politycznych".

Odmowa promocji jest najnowszym z serii wydarzeń w dziwacznej, trwającej od dawna waśni między miliarderem Elonem Muskiem a szefem The Dawn Project Danem O'Dowdem.

W sierpniu Tesla wysłała do organizacji list wzywający do usunięcia filmu pokazującego firmowy samochód-robota na autopilocie powalający manekiny wielkości dzieci. Film nie pojawia się już na stronie grupy na YouTube.

Post The Dawn Project z całostronicową reklamą w The New York Times wciąż istnieje.

Wypowiedzi grupy rodzą również pytania o politykę reklamową Twittera po zakupie firmy przez Muska.

O'Dowd nazwał odmowę promocji stanowiska organizacji "niepokojącym znakiem".

Chęć zakazania treści reklamowych krytycznych wobec oprogramowania Tesli Full Self-Driving Muska rodzi poważne pytania o jego zaangażowanie w wolność słowa.

Twitter nie odpowiedział na prośbę o komentarz. Może to być spowodowane masowymi zwolnieniami pracowników przez Muska, które dotknęły również dział relacji publicznych firmy.

Na stronie wsparcia sieci społecznościowej napisano:

Twitter globalnie zakazuje promowania treści politycznych. Podjęliśmy tę decyzję w oparciu o nasze przekonanie, że na zasięg takich postów należy zapracować, a nie kupić.

Wcześniejsza kampania O'Dowda

Na początku tego roku O'Dowd prowadził nieudaną kampanię w Senacie USA nad Teslą. Ostro skrytykował FSD i powiedział, że jego testy ujawniły poważne wady tej technologii.

Również w styczniu szef The Dawn Project zamieścił w The New York Times ogłoszenie potępiające FSD. Zaoferował 10 tys. dolarów temu, kto jako pierwszy wymieni "kolejny komercyjny produkt globalnej korporacji, który zawodzi krytycznie co osiem minut".

Fani Tesli twierdzą, że O'Dowd prowadzi firmę Green Hills Software, która współpracuje z niektórymi konkurencyjnymi producentami samochodów, w tym GM, BMW i Fordem. Twierdzą, że miliarder ma interes finansowy w zniesławieniu firmy należącej do Muska.

Z kolei CEO Tesli odpowiedział The Dawn Project tweetując, że "nikt nie zginął używając FSD". Nazwał też Green Hills Software "kupą śmieci".

Przypomnijmy, że w sierpniu jeden z fanów Tesli zasugerował testowanie systemu autonomicznej jazdy Full Self-Driving na dzieciach. Dziennikarz The Verge poprosił go, by tego nie robił.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Sam Bankman-Fried mówi dlaczego FTX upadło

Upadek utility-tokena FTX (FTT) nie był spowodowany brakiem płynności, ale działaniami inwestorów, którzy poczuli się "przestraszeni" obecną sytuacją na rynku. Założyciel giełdy kryptowalut Sam Bankman-Fried stwierdził tak w wywiadzie z Tiffany Fong z dnia 16 listopada (opublikowanym 29 listopada). "Myślę, że FTT miał realną wartość. […] Pod wieloma względami [token] był bardziej legalny niż wiele […]

Złe wiadomości dla bitcoina? Dolar może ponownie wzrosnąć

Dolar amerykański (USD) przeszedł w ostatnich tygodniach sporą korektę. Światowa waluta rezerwowa spadła o około 8% w stosunku do euro. Tymczasem jednak wojna na Ukrainie wciąż się nie skończyła, globalna sytuacja gospodarcza jest fatalna, a w krainie kryptowalut panuje spora niepewność po problemach FTX. Również dolar zaczął dziś ponownie rosnąć w stosunku do euro. Dla […]

Liczba osób korzystających z kryptowalut wzrosła w 2022 roku o 37,8%

Według danych Datareportal, liczba osób posiadających jakąś formę kryptowalut wzrosła w tym roku o 37,8%. Jeden na 10 internautów w wieku od 16 do 64 lat posiada obecnie cyfrowe aktywa. Kryptowaluty w krajach rozwijających się Posiadanie kryptowalut jest popularne głównie w krajach rozwijających się. Zwłaszcza w tym, gdzie waluta jest bardziej wrażliwa na duże wahania […]

Grayscale nie chce przedstawiać swoich rezerw

Przemysł kryptowalutowy został zbudowany w oparciu o jeden slogan: "nie ufaj, zweryfikuj". Ale Grayscale różni się od reszty firm związanych z kryptowalutami. W niedawnym wątku na Twitterze zastanawiającym się nad potrzebą przejrzystości w branży po upadku FTX, Grayscale próbował uspokoić obawy swoich inwestorów, zapewniając ich, że regulacje, które mają zastosowanie do różnych podmiotów, sprawiają, iż […]

Tether zapewnia, że nie ma ryzyka ze strony USDT na Solanie

Największy na świecie emitent stablecoinów, Tether, zapewnił, że nie ma żadnych zagrożeń ze strony USDT w sieci Solana. 18 listopada Tether wydał oświadczenie, że USDT emitowany w Alamedzie był bezpieczny względem wszelkich wypadków zarażenia ze strony upadłej giełdy FTX. Według raportu przejrzystości Tethera, Solana jest trzecią co do wielkości siecią dla stablecoina po Tron i […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram