Twitter odrzucił reklamę krytyczną wobec autopilota Tesli

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 10 listopada 2022
ikona autora biały
twitter

The Dawn Project poinformował o odmowie promowania przez Twittera postu krytycznego wobec systemu bezzałogowej jazdy Tesli Full Self-Driving (FSD). Informację na ten temat podał serwis The Verge.

Na zrzucie ekranu wiadomości e-mail dostarczonej przez grupę, moderatorzy sieci społecznościowej twierdzą, że tweet narusza zakaz reklamowania treści "politycznych".

Odmowa promocji jest najnowszym z serii wydarzeń w dziwacznej, trwającej od dawna waśni między miliarderem Elonem Muskiem a szefem The Dawn Project Danem O'Dowdem.

W sierpniu Tesla wysłała do organizacji list wzywający do usunięcia filmu pokazującego firmowy samochód-robota na autopilocie powalający manekiny wielkości dzieci. Film nie pojawia się już na stronie grupy na YouTube.

Post The Dawn Project z całostronicową reklamą w The New York Times wciąż istnieje.

Wypowiedzi grupy rodzą również pytania o politykę reklamową Twittera po zakupie firmy przez Muska.

O'Dowd nazwał odmowę promocji stanowiska organizacji "niepokojącym znakiem".

Chęć zakazania treści reklamowych krytycznych wobec oprogramowania Tesli Full Self-Driving Muska rodzi poważne pytania o jego zaangażowanie w wolność słowa.

Twitter nie odpowiedział na prośbę o komentarz. Może to być spowodowane masowymi zwolnieniami pracowników przez Muska, które dotknęły również dział relacji publicznych firmy.

Na stronie wsparcia sieci społecznościowej napisano:

Twitter globalnie zakazuje promowania treści politycznych. Podjęliśmy tę decyzję w oparciu o nasze przekonanie, że na zasięg takich postów należy zapracować, a nie kupić.

Wcześniejsza kampania O'Dowda

Na początku tego roku O'Dowd prowadził nieudaną kampanię w Senacie USA nad Teslą. Ostro skrytykował FSD i powiedział, że jego testy ujawniły poważne wady tej technologii.

Również w styczniu szef The Dawn Project zamieścił w The New York Times ogłoszenie potępiające FSD. Zaoferował 10 tys. dolarów temu, kto jako pierwszy wymieni "kolejny komercyjny produkt globalnej korporacji, który zawodzi krytycznie co osiem minut".

Fani Tesli twierdzą, że O'Dowd prowadzi firmę Green Hills Software, która współpracuje z niektórymi konkurencyjnymi producentami samochodów, w tym GM, BMW i Fordem. Twierdzą, że miliarder ma interes finansowy w zniesławieniu firmy należącej do Muska.

Z kolei CEO Tesli odpowiedział The Dawn Project tweetując, że "nikt nie zginął używając FSD". Nazwał też Green Hills Software "kupą śmieci".

Przypomnijmy, że w sierpniu jeden z fanów Tesli zasugerował testowanie systemu autonomicznej jazdy Full Self-Driving na dzieciach. Dziennikarz The Verge poprosił go, by tego nie robił.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku z powodu halvingu i recesji

Mike McGlone twierdzi, że Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku, a następnie nadejdzie halving i seria innych fundamentalnych wydarzeń. Analityk Bloomberga wyraził swoje prognozy podczas wywiadu ze Scottem Melkerem. Bitcoin i efekt halvingu Zanim zanurkujemy dalej w jego przewidywania, szybkie słowo na temat tego tak zwanego halvingu. Co cztery lata liczba nowo […]

Tim Draper radzi przedsiębiorcom, by kupowali Bitcoina

Amerykański miliarder i legenda inwestycji Tim Draper radzi przedsiębiorcom, aby kupili Bitcoin. Według niego jest to sposób na zabezpieczenie się przed potencjalnym kryzysem bankowym. Nawiasem mówiąc, Tim Draper nie jest osobą nową w świecie Bitcoina, ponieważ już w czerwcu 2014 roku kupił od rządu USA 30 000 Bitcoinów za 19 milionów dolarów. Te Bitcoiny zostały […]

Czy zarobki górników sugerują nową hossę?

Dochód z opłat górników Bitcoin gwałtownie wzrósł w ostatnim czasie, częściowo z powodu sukcesu niewymiennych tokenów (NFT) w sieci Bitcoin (BTC) dzięki Ordinals. Dane z Glassnode pokazują, że dwuletni Z-score dla przychodów górników, wskaźnik używany do odróżnienia okresów z wysokimi i niskimi opłatami transakcyjnymi, zmienił się na dodatni po raz pierwszy od połowy 2021 roku. […]

Do Kwon aresztowany w Czarnogórze

Współzałożyciel Terraform Labs, Do Kwon, został aresztowany w Czarnogórze. Takie informacje podał Minister spraw wewnętrznych Filip Adzic na Twitterze: "Podgorica aresztowała jednego z najbardziej poszukiwanych uciekinierów na świecie. Czarnogórska policja zatrzymała Do Kwona - współzałożyciela i CEO singapurskiej firmy Terraform Labs" Wcześniej Ajic napisał, że przestępcy nie będą rządzić Czarnogórą, a władze kontynuują rozpoczęte reformy. […]

Jak wysłać USDT na Telegramie? Instrukcja

Telegram rozszerza swoje opcje kryptopłatności. Aplikacja dodała przelewy w USDT do swojego bota portfelowego @wallet. Wcześniej bot obsługiwał tylko dwie monety - BTC i TON. Teraz użytkownicy Telegrama mogą płacić za zakupy w USDT, a także wysyłać/odbierać stablecoina na czacie aplikacji. W zeszłym roku Telegram wprowadził do swojej platformy BTC i Toncoin (TON). Co więcej, […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram