Twitter odrzucił reklamę krytyczną wobec autopilota Tesli

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 10 listopada 2022
ikona autora biały
twitter

The Dawn Project poinformował o odmowie promowania przez Twittera postu krytycznego wobec systemu bezzałogowej jazdy Tesli Full Self-Driving (FSD). Informację na ten temat podał serwis The Verge.

Na zrzucie ekranu wiadomości e-mail dostarczonej przez grupę, moderatorzy sieci społecznościowej twierdzą, że tweet narusza zakaz reklamowania treści "politycznych".

screen strony Twitter

Odmowa promocji jest najnowszym z serii wydarzeń w dziwacznej, trwającej od dawna waśni między miliarderem Elonem Muskiem a szefem The Dawn Project Danem O'Dowdem.

W sierpniu Tesla wysłała do organizacji list wzywający do usunięcia filmu pokazującego firmowy samochód-robota na autopilocie powalający manekiny wielkości dzieci. Film nie pojawia się już na stronie grupy na YouTube.

Post The Dawn Project z całostronicową reklamą w The New York Times wciąż istnieje.

Wypowiedzi grupy rodzą również pytania o politykę reklamową Twittera po zakupie firmy przez Muska.

O'Dowd nazwał odmowę promocji stanowiska organizacji "niepokojącym znakiem".

Chęć zakazania treści reklamowych krytycznych wobec oprogramowania Tesli Full Self-Driving Muska rodzi poważne pytania o jego zaangażowanie w wolność słowa.

Twitter nie odpowiedział na prośbę o komentarz. Może to być spowodowane masowymi zwolnieniami pracowników przez Muska, które dotknęły również dział relacji publicznych firmy.

Na stronie wsparcia sieci społecznościowej napisano:

Twitter globalnie zakazuje promowania treści politycznych. Podjęliśmy tę decyzję w oparciu o nasze przekonanie, że na zasięg takich postów należy zapracować, a nie kupić.

Wcześniejsza kampania O'Dowda

Na początku tego roku O'Dowd prowadził nieudaną kampanię w Senacie USA nad Teslą. Ostro skrytykował FSD i powiedział, że jego testy ujawniły poważne wady tej technologii.

Również w styczniu szef The Dawn Project zamieścił w The New York Times ogłoszenie potępiające FSD. Zaoferował 10 tys. dolarów temu, kto jako pierwszy wymieni "kolejny komercyjny produkt globalnej korporacji, który zawodzi krytycznie co osiem minut".

Fani Tesli twierdzą, że O'Dowd prowadzi firmę Green Hills Software, która współpracuje z niektórymi konkurencyjnymi producentami samochodów, w tym GM, BMW i Fordem. Twierdzą, że miliarder ma interes finansowy w zniesławieniu firmy należącej do Muska.

Z kolei CEO Tesli odpowiedział The Dawn Project tweetując, że "nikt nie zginął używając FSD". Nazwał też Green Hills Software "kupą śmieci".

Przypomnijmy, że w sierpniu jeden z fanów Tesli zasugerował testowanie systemu autonomicznej jazdy Full Self-Driving na dzieciach. Dziennikarz The Verge poprosił go, by tego nie robił.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

PIXEL w Binance Launchpool. HODLować czy sprzedać?

Binance ogłosiło właśnie 46. projekt, który zostanie uruchomiony na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to PIXEL, natywny token gry Pixels. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym jest PIXEL oraz jak farmić te tokeny na Binance. Na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy warto je HODLować, czy może sprzedać od razu po rozpoczęciu handlu. Najpierw jednak […]

Co to jest Binance Earn? Środy pełne zarabiania

Jesteś długoterminowym HODLerem? Być może masz w portfelu trochę kryptowalut i nie planujesz ich sprzedawać w najbliższym czasie? Czy wiesz, że istnieje sposób, aby zarabia za ich pomoc pasywny dochód? Pozwala na to np. platforma Binance Earn. Co to jest? Jak działa? Jakie daje możliwości? O tym w dzisiejszym artykule! Czym wyróżnia się Binance Earn? […]

Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę […]

Tłusto o Krypto 2 - Poznań otwiera drzwi do świata kryptowalut

Już 8 lutego 2024 roku odbędzie się kolejne krypto wydarzenie w Poznaniu - "Tłusto o krypto 2". Wstęp jest zupełnie darmowy, jednak liczba miejsc mocno ogrniczona. Jeżeli chcesz zdobyć wiedzę dot. cyfrowych aktywów, poznać nowych ludzi czy też po prostu dobrze się bawić, zarejestruj się już teraz! Szczegóły wydarzenia Organizatorem "Tłusto o Krypto 2" jest […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram