Trudność wydobycia BTC spadła o 16%

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 4 listopada 2020
ikona autora biały
trudność kopania

Sieć BTC przeszła właśnie drugą co do wielkości negatywną zmianę trudności wydobycia i najbardziej znaczącą od początku ery ASIC. Spadek o 16,05% przewyższył wcześniejsze oczekiwania, wskazujące na ponowną zmianę w przedziale od 7% do 10%.

Trudność kopania w sieci Bitcoina przechodzi przez automatyczną korektę co 2.016 bloków. Jest to cecha pozwalająca systemowi na samowystarczalność w obliczu zewnętrznych zdarzeń wpływających na sieć.

W zależności od liczby górników wykorzystujących swoją moc obliczeniową do pracy w blockchainie BTC, korekta może ułatwić lub utrudnić im wykonanie pracy i uzyskanie nagrody.

Niedawny koniec pory deszczowej w chińskiej prowincji Sichuan skłonił górników do przeniesienia się w inne regiony. To spowodowało gwałtowny spadek hash rate’u BTC. Aby górnicy nadal byli skłonni na dołączenie do sieci, musiała się zmienić także trudność wydobycia.

Druga co do wielkości negatywna zmiana trudności

Wstępne prognozy przewidywały, że trudność kopania zmniejszy się o mniej niż 10%. Okazało się jednak, że procent był znacznie wyższy. Dane firmy analitycznej Glassnode wskazują, że była to “druga co do wielkości negatywna zmiana trudności wydobycia BTC w historii: -16%”.

Odbywająca się na bloku 655.200 korekta zmniejszyła trudność z rekordowo wysokiego poziomu 20,00T do 16,79T. Spadek o 16% oznacza, że jest to obecnie oficjalnie druga co do wielkości korekta w historii BTC.

Dodatkowo, stał się on najbardziej znaczącym spadkiem procentowym od czasu, gdy wydobycie BTC weszło w erę ASIC w 2013 roku.

Niemniej jednak, rekord został odnotowany w październiku 2011 r., kiedy to trudność kopania spadła o ponad 18%.

Cena BTC w stagnacji

Pomimo znaczenia zmiany trudności wydobycia BTC, cena najstarszej kryptowaluty pozostała stosunkowo stabilna i nie wykazała większych zmian cenowych.

Po odzyskaniu ostatnich strat, Bitcoin powrócił do poziomu ponad 13 500 dolarów. Aktualnie jego cena wynosi ponad 13 800 dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku z powodu halvingu i recesji

Mike McGlone twierdzi, że Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku, a następnie nadejdzie halving i seria innych fundamentalnych wydarzeń. Analityk Bloomberga wyraził swoje prognozy podczas wywiadu ze Scottem Melkerem. Bitcoin i efekt halvingu Zanim zanurkujemy dalej w jego przewidywania, szybkie słowo na temat tego tak zwanego halvingu. Co cztery lata liczba nowo […]

Tim Draper radzi przedsiębiorcom, by kupowali Bitcoina

Amerykański miliarder i legenda inwestycji Tim Draper radzi przedsiębiorcom, aby kupili Bitcoin. Według niego jest to sposób na zabezpieczenie się przed potencjalnym kryzysem bankowym. Nawiasem mówiąc, Tim Draper nie jest osobą nową w świecie Bitcoina, ponieważ już w czerwcu 2014 roku kupił od rządu USA 30 000 Bitcoinów za 19 milionów dolarów. Te Bitcoiny zostały […]

Czy zarobki górników sugerują nową hossę?

Dochód z opłat górników Bitcoin gwałtownie wzrósł w ostatnim czasie, częściowo z powodu sukcesu niewymiennych tokenów (NFT) w sieci Bitcoin (BTC) dzięki Ordinals. Dane z Glassnode pokazują, że dwuletni Z-score dla przychodów górników, wskaźnik używany do odróżnienia okresów z wysokimi i niskimi opłatami transakcyjnymi, zmienił się na dodatni po raz pierwszy od połowy 2021 roku. […]

Do Kwon aresztowany w Czarnogórze

Współzałożyciel Terraform Labs, Do Kwon, został aresztowany w Czarnogórze. Takie informacje podał Minister spraw wewnętrznych Filip Adzic na Twitterze: "Podgorica aresztowała jednego z najbardziej poszukiwanych uciekinierów na świecie. Czarnogórska policja zatrzymała Do Kwona - współzałożyciela i CEO singapurskiej firmy Terraform Labs" Wcześniej Ajic napisał, że przestępcy nie będą rządzić Czarnogórą, a władze kontynuują rozpoczęte reformy. […]

Jak wysłać USDT na Telegramie? Instrukcja

Telegram rozszerza swoje opcje kryptopłatności. Aplikacja dodała przelewy w USDT do swojego bota portfelowego @wallet. Wcześniej bot obsługiwał tylko dwie monety - BTC i TON. Teraz użytkownicy Telegrama mogą płacić za zakupy w USDT, a także wysyłać/odbierać stablecoina na czacie aplikacji. W zeszłym roku Telegram wprowadził do swojej platformy BTC i Toncoin (TON). Co więcej, […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram