Trudność wydobycia BTC spadła o 16%

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 4 listopada 2020
ikona autora biały
trudność kopania

Sieć BTC przeszła właśnie drugą co do wielkości negatywną zmianę trudności wydobycia i najbardziej znaczącą od początku ery ASIC. Spadek o 16,05% przewyższył wcześniejsze oczekiwania, wskazujące na ponowną zmianę w przedziale od 7% do 10%.

Trudność kopania w sieci Bitcoina przechodzi przez automatyczną korektę co 2.016 bloków. Jest to cecha pozwalająca systemowi na samowystarczalność w obliczu zewnętrznych zdarzeń wpływających na sieć.

W zależności od liczby górników wykorzystujących swoją moc obliczeniową do pracy w blockchainie BTC, korekta może ułatwić lub utrudnić im wykonanie pracy i uzyskanie nagrody.

Niedawny koniec pory deszczowej w chińskiej prowincji Sichuan skłonił górników do przeniesienia się w inne regiony. To spowodowało gwałtowny spadek hash rate’u BTC. Aby górnicy nadal byli skłonni na dołączenie do sieci, musiała się zmienić także trudność wydobycia.

Druga co do wielkości negatywna zmiana trudności

Wstępne prognozy przewidywały, że trudność kopania zmniejszy się o mniej niż 10%. Okazało się jednak, że procent był znacznie wyższy. Dane firmy analitycznej Glassnode wskazują, że była to “druga co do wielkości negatywna zmiana trudności wydobycia BTC w historii: -16%”.

Odbywająca się na bloku 655.200 korekta zmniejszyła trudność z rekordowo wysokiego poziomu 20,00T do 16,79T. Spadek o 16% oznacza, że jest to obecnie oficjalnie druga co do wielkości korekta w historii BTC.

Dodatkowo, stał się on najbardziej znaczącym spadkiem procentowym od czasu, gdy wydobycie BTC weszło w erę ASIC w 2013 roku.

Niemniej jednak, rekord został odnotowany w październiku 2011 r., kiedy to trudność kopania spadła o ponad 18%.

Cena BTC w stagnacji

Pomimo znaczenia zmiany trudności wydobycia BTC, cena najstarszej kryptowaluty pozostała stosunkowo stabilna i nie wykazała większych zmian cenowych.

Po odzyskaniu ostatnich strat, Bitcoin powrócił do poziomu ponad 13 500 dolarów. Aktualnie jego cena wynosi ponad 13 800 dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

PIXEL w Binance Launchpool. HODLować czy sprzedać?

Binance ogłosiło właśnie 46. projekt, który zostanie uruchomiony na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to PIXEL, natywny token gry Pixels. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym jest PIXEL oraz jak farmić te tokeny na Binance. Na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy warto je HODLować, czy może sprzedać od razu po rozpoczęciu handlu. Najpierw jednak […]

Co to jest Binance Earn? Środy pełne zarabiania

Jesteś długoterminowym HODLerem? Być może masz w portfelu trochę kryptowalut i nie planujesz ich sprzedawać w najbliższym czasie? Czy wiesz, że istnieje sposób, aby zarabia za ich pomoc pasywny dochód? Pozwala na to np. platforma Binance Earn. Co to jest? Jak działa? Jakie daje możliwości? O tym w dzisiejszym artykule! Czym wyróżnia się Binance Earn? […]

Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę […]

Tłusto o Krypto 2 - Poznań otwiera drzwi do świata kryptowalut

Już 8 lutego 2024 roku odbędzie się kolejne krypto wydarzenie w Poznaniu - "Tłusto o krypto 2". Wstęp jest zupełnie darmowy, jednak liczba miejsc mocno ogrniczona. Jeżeli chcesz zdobyć wiedzę dot. cyfrowych aktywów, poznać nowych ludzi czy też po prostu dobrze się bawić, zarejestruj się już teraz! Szczegóły wydarzenia Organizatorem "Tłusto o Krypto 2" jest […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram