Trudność wydobycia BTC spadła o 16%

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 4 listopada 2020
ikona autora biały
trudność kopania

Sieć BTC przeszła właśnie drugą co do wielkości negatywną zmianę trudności wydobycia i najbardziej znaczącą od początku ery ASIC. Spadek o 16,05% przewyższył wcześniejsze oczekiwania, wskazujące na ponowną zmianę w przedziale od 7% do 10%.

Trudność kopania w sieci Bitcoina przechodzi przez automatyczną korektę co 2.016 bloków. Jest to cecha pozwalająca systemowi na samowystarczalność w obliczu zewnętrznych zdarzeń wpływających na sieć.

W zależności od liczby górników wykorzystujących swoją moc obliczeniową do pracy w blockchainie BTC, korekta może ułatwić lub utrudnić im wykonanie pracy i uzyskanie nagrody.

Niedawny koniec pory deszczowej w chińskiej prowincji Sichuan skłonił górników do przeniesienia się w inne regiony. To spowodowało gwałtowny spadek hash rate’u BTC. Aby górnicy nadal byli skłonni na dołączenie do sieci, musiała się zmienić także trudność wydobycia.

Druga co do wielkości negatywna zmiana trudności

Wstępne prognozy przewidywały, że trudność kopania zmniejszy się o mniej niż 10%. Okazało się jednak, że procent był znacznie wyższy. Dane firmy analitycznej Glassnode wskazują, że była to “druga co do wielkości negatywna zmiana trudności wydobycia BTC w historii: -16%”.

Odbywająca się na bloku 655.200 korekta zmniejszyła trudność z rekordowo wysokiego poziomu 20,00T do 16,79T. Spadek o 16% oznacza, że jest to obecnie oficjalnie druga co do wielkości korekta w historii BTC.

Dodatkowo, stał się on najbardziej znaczącym spadkiem procentowym od czasu, gdy wydobycie BTC weszło w erę ASIC w 2013 roku.

Niemniej jednak, rekord został odnotowany w październiku 2011 r., kiedy to trudność kopania spadła o ponad 18%.

Cena BTC w stagnacji

Pomimo znaczenia zmiany trudności wydobycia BTC, cena najstarszej kryptowaluty pozostała stosunkowo stabilna i nie wykazała większych zmian cenowych.

Po odzyskaniu ostatnich strat, Bitcoin powrócił do poziomu ponad 13 500 dolarów. Aktualnie jego cena wynosi ponad 13 800 dolarów.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Złe wiadomości dla bitcoina? Dolar może ponownie wzrosnąć

Dolar amerykański (USD) przeszedł w ostatnich tygodniach sporą korektę. Światowa waluta rezerwowa spadła o około 8% w stosunku do euro. Tymczasem jednak wojna na Ukrainie wciąż się nie skończyła, globalna sytuacja gospodarcza jest fatalna, a w krainie kryptowalut panuje spora niepewność po problemach FTX. Również dolar zaczął dziś ponownie rosnąć w stosunku do euro. Dla […]

Liczba osób korzystających z kryptowalut wzrosła w 2022 roku o 37,8%

Według danych Datareportal, liczba osób posiadających jakąś formę kryptowalut wzrosła w tym roku o 37,8%. Jeden na 10 internautów w wieku od 16 do 64 lat posiada obecnie cyfrowe aktywa. Kryptowaluty w krajach rozwijających się Posiadanie kryptowalut jest popularne głównie w krajach rozwijających się. Zwłaszcza w tym, gdzie waluta jest bardziej wrażliwa na duże wahania […]

Grayscale nie chce przedstawiać swoich rezerw

Przemysł kryptowalutowy został zbudowany w oparciu o jeden slogan: "nie ufaj, zweryfikuj". Ale Grayscale różni się od reszty firm związanych z kryptowalutami. W niedawnym wątku na Twitterze zastanawiającym się nad potrzebą przejrzystości w branży po upadku FTX, Grayscale próbował uspokoić obawy swoich inwestorów, zapewniając ich, że regulacje, które mają zastosowanie do różnych podmiotów, sprawiają, iż […]

Tether zapewnia, że nie ma ryzyka ze strony USDT na Solanie

Największy na świecie emitent stablecoinów, Tether, zapewnił, że nie ma żadnych zagrożeń ze strony USDT w sieci Solana. 18 listopada Tether wydał oświadczenie, że USDT emitowany w Alamedzie był bezpieczny względem wszelkich wypadków zarażenia ze strony upadłej giełdy FTX. Według raportu przejrzystości Tethera, Solana jest trzecią co do wielkości siecią dla stablecoina po Tron i […]

Sam Bankman-Fried komentuje upadek FTX

Założyciel FTX i były CEO Sam Beckman-Fried skomentował upadek swojej firmy podczas wywiadu dla The New York Times. Jak twierdzi przedsiębiorca, ciężko pracował nad rozwojem biznesu i nie zwracał uwagi na pierwsze sygnały o fundamentalnych problemach na giełdzie. Kierownik podkreślił, że powinien był bardziej wszechstronnie i wnikliwie ocenić sytuację. W piątek platforma złożyła formalny wniosek […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram