kryptowaluty 2 - logo

Trudność wydobycia BTC spadła o 16%

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 4 listopada 2020
ikona autora biały
trudność kopania

Sieć BTC przeszła właśnie drugą co do wielkości negatywną zmianę trudności wydobycia i najbardziej znaczącą od początku ery ASIC. Spadek o 16,05% przewyższył wcześniejsze oczekiwania, wskazujące na ponowną zmianę w przedziale od 7% do 10%.

Trudność kopania w sieci Bitcoina przechodzi przez automatyczną korektę co 2.016 bloków. Jest to cecha pozwalająca systemowi na samowystarczalność w obliczu zewnętrznych zdarzeń wpływających na sieć.

W zależności od liczby górników wykorzystujących swoją moc obliczeniową do pracy w blockchainie BTC, korekta może ułatwić lub utrudnić im wykonanie pracy i uzyskanie nagrody.

Niedawny koniec pory deszczowej w chińskiej prowincji Sichuan skłonił górników do przeniesienia się w inne regiony. To spowodowało gwałtowny spadek hash rate’u BTC. Aby górnicy nadal byli skłonni na dołączenie do sieci, musiała się zmienić także trudność wydobycia.

Druga co do wielkości negatywna zmiana trudności

Wstępne prognozy przewidywały, że trudność kopania zmniejszy się o mniej niż 10%. Okazało się jednak, że procent był znacznie wyższy. Dane firmy analitycznej Glassnode wskazują, że była to “druga co do wielkości negatywna zmiana trudności wydobycia BTC w historii: -16%”.

Odbywająca się na bloku 655.200 korekta zmniejszyła trudność z rekordowo wysokiego poziomu 20,00T do 16,79T. Spadek o 16% oznacza, że jest to obecnie oficjalnie druga co do wielkości korekta w historii BTC.

Dodatkowo, stał się on najbardziej znaczącym spadkiem procentowym od czasu, gdy wydobycie BTC weszło w erę ASIC w 2013 roku.

Niemniej jednak, rekord został odnotowany w październiku 2011 r., kiedy to trudność kopania spadła o ponad 18%.

Cena BTC w stagnacji

Pomimo znaczenia zmiany trudności wydobycia BTC, cena najstarszej kryptowaluty pozostała stosunkowo stabilna i nie wykazała większych zmian cenowych.

Po odzyskaniu ostatnich strat, Bitcoin powrócił do poziomu ponad 13 500 dolarów. Aktualnie jego cena wynosi ponad 13 800 dolarów.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Rynek kryptowalut traci 200 mld USD ze względu na obawy COVID-19

Nowy wariant COVID-19 pochodzący z RPA sprowadził wszystkie rynki finansowe na południe. Podczas gdy kontrakty terminowe na najbardziej znaczące indeksy giełdowe na świecie spadły, przestrzeń kryptowalutowa doświadczyła ogromnej korekty. Bitcoin spadł do sześciotygodniowego minimum, podczas gdy niektóre altcoiny odnotowały dwucyfrowe spadki cen. Bitcoin i globalne rynki tąpnęły Podstawowa kryptowaluta była wczoraj na drodze do 60 […]

Według Grayscale sektor metawersum będzie wart bilion dolarów

Metaverse to zupełnie nowy paradygmat, który toruje drogę dla kolejnej ekscytującej granicy inwestycyjnej. Grayscale Investments, największa na świecie firma zajmująca się zarządzaniem aktywami cyfrowymi, uważa, że w ciągu najbliższych kilku lat wartość tej branży przekroczy 1 bilion dolarów. Według najnowszego raportu badawczego firmy zatytułowanego "The Metaverse, Web 3.0 Virtual Cloud Economies", przy obecnym tempie, ma […]

eToro wycofuje ADA i TRX dla klientów z USA, powołując się na obawy regulacyjne.

Popularna izraelska platforma transakcyjna eToro, ogłosiła niedawno, że wycofa Cardano (ADA) i Tron (TRX) dla użytkowników w Stanach Zjednoczonych. eToro wycofuje ADA i TRX od 26 grudnia Zgodnie z oficjalnym wpisem na blogu opublikowanym w środę przez firmę, zmiany wejdą w życie od 26 grudnia. Firma jako część swojego rozumowania podała "względy biznesowe w zmieniającym […]

Bitcoin odzyskuje 55 tys. dolarów. Elrond (EGLD) przekracza 500 USD

W ciągu kolejnych zmiennych 24 godzin, bitcoin wzrósł o prawie 3000 dolarów w kilka minut. Następnie skierował się energicznie na południe, by ponownie przetestować 55 000 dolarów. Podczas gdy większość altcoinów jest na czerwono w skali dziennej, CRO i EGLD kontynuują swoje imponujące wzrosty. Dzika 24-godzinna jazda Bitcoina Po zeszłotygodniowych spadkach cen, bitcoin rozpoczął odrabianie […]

Bitcoin odrzucony przy 60 000 USD. Rynki kryptowalut tracą 100 mld w dzień

Po pozytywnym weekendzie, bitcoin został odrzucony na poziomie 60 000 dolarów i spadł o kilka tysięcy dolarów do 57 000 USD. Większość altcoinów również handluje na czerwono, z wyjątkiem CRO i Elrond. Oba projekt odnotowały bowiem nowe rekordy wszechczasów. Bitcoin odrzucony przy 60 000 USD W ciągu kilku ostatnich dni bitcoin cały czas tracił na […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram