Trudność wydobycia BTC spadła o 16%

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 4 listopada 2020
ikona autora biały
trudność kopania

Sieć BTC przeszła właśnie drugą co do wielkości negatywną zmianę trudności wydobycia i najbardziej znaczącą od początku ery ASIC. Spadek o 16,05% przewyższył wcześniejsze oczekiwania, wskazujące na ponowną zmianę w przedziale od 7% do 10%.

Trudność kopania w sieci Bitcoina przechodzi przez automatyczną korektę co 2.016 bloków. Jest to cecha pozwalająca systemowi na samowystarczalność w obliczu zewnętrznych zdarzeń wpływających na sieć.

W zależności od liczby górników wykorzystujących swoją moc obliczeniową do pracy w blockchainie BTC, korekta może ułatwić lub utrudnić im wykonanie pracy i uzyskanie nagrody.

Niedawny koniec pory deszczowej w chińskiej prowincji Sichuan skłonił górników do przeniesienia się w inne regiony. To spowodowało gwałtowny spadek hash rate’u BTC. Aby górnicy nadal byli skłonni na dołączenie do sieci, musiała się zmienić także trudność wydobycia.

Druga co do wielkości negatywna zmiana trudności

Wstępne prognozy przewidywały, że trudność kopania zmniejszy się o mniej niż 10%. Okazało się jednak, że procent był znacznie wyższy. Dane firmy analitycznej Glassnode wskazują, że była to “druga co do wielkości negatywna zmiana trudności wydobycia BTC w historii: -16%”.

Odbywająca się na bloku 655.200 korekta zmniejszyła trudność z rekordowo wysokiego poziomu 20,00T do 16,79T. Spadek o 16% oznacza, że jest to obecnie oficjalnie druga co do wielkości korekta w historii BTC.

Dodatkowo, stał się on najbardziej znaczącym spadkiem procentowym od czasu, gdy wydobycie BTC weszło w erę ASIC w 2013 roku.

Niemniej jednak, rekord został odnotowany w październiku 2011 r., kiedy to trudność kopania spadła o ponad 18%.

Cena BTC w stagnacji

Pomimo znaczenia zmiany trudności wydobycia BTC, cena najstarszej kryptowaluty pozostała stosunkowo stabilna i nie wykazała większych zmian cenowych.

Po odzyskaniu ostatnich strat, Bitcoin powrócił do poziomu ponad 13 500 dolarów. Aktualnie jego cena wynosi ponad 13 800 dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram