Giełdy tokenów personalnych

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 10 lipca 2019
ikona autora biały
tokeny personalne

Tokeny personalne to metoda zarobku, bazująca na technologii blockchain. Ze względu na możliwość wszechstronnego zastosowania, doczekały się one emisji na całym świecie, w tym również w Polsce.

Czym są tokeny personalne?

Świat kryptowalut daje wiele możliwości – wymiana (więcej o tym jak kupić bitcoina), oraz tworzenie coraz to nowszych cyfrowych walut mają znaczący wpływ na szybkość i bezpieczeństwo transakcji. W związku z nieustannym rozwojem rynku, powstają kolejne rozwiązania, będące znacznym ułatwieniem dla użytkowników.

Jedną z takich nowinek jest token personalny. Stanowi on wartość wydaną przez indywidualnego użytkownika, którą można zarządzać według własnego planu, czy strategii biznesowej. Korzystając z cyfrowego zapisu, przechowywanego w blockchainie, niemożliwe jest jego podrobienie. Zdecydowana większość tokenów bazuje na protokole Blockchain Ethereum, gwarantującym wysoki poziom bezpieczeństwa.

Dzięki tokenom, możliwa jest interakcja z innymi użytkownikami wydającymi walutę, pozwalająca na wymianę, kupowanie, podział nagród i korzyści pomiędzy wszystkimi zainteresowanymi użytkownikami. Same tokeny nie posiadają żadnej wartości, ale ze względu na ich unikalne cechy, mogą uczestniczyć w ich przekazywaniu.

Tokeny personalne często bywają porównywane do kryptowaluty bitcoin. Choć dotyczą tego samego rynku, token posiada znacznie szerszy zakres niż sama wirtualna waluta. Dzięki łatwemu dostępowi do portali generujących tokeny, stworzenie własnej kryptowaluty nie powinno stanowić większego problemu.

Do czego służą tokeny personalne?

Tokeny personalne są szczególnie chętnie stosowane przez twórców witryn internetowych. Własna kryptowaluta sprzyja szybkiemu rozwojowi swojej działalności i łatwemu zarobkowi, bez kontroli centralnych banków i szeregu różnego rodzaju ograniczeń.

Marketing tokenowy, polegający na emisji firmowych tokenów, pozwala na wykorzystywanie ich w formie nagrody. W takim wypadku mogą one stanowić gratyfikację za zakup określonego produktu, udostępnienie reklamy, czy wzięcie udziału w konkursie.

Tokeny często są emitowane w ramach ICO. Cyfrowe żetony rozpowszechniane przez blockchainowy startup, mogą być sprzedawane w formie „charytatywnych” cegiełek, pozwalając na wspieranie finansowe wybranego projektu i pozyskiwanie niezbędnego kapitału.

Tokeny mogą być stosowane jako wirtualny pieniądz, którym można płacić za określone usługi lub towary. Zastępując tradycyjną walutę, pozwalają na szybkie rozliczenia za pomocą blockchain. Dzięki tokenom, możliwe jest płacenie za dostęp do zasobów informatycznych, edukacyjnych czy rozrywkowych.

Token personalny może stanowić kryptograficzne potwierdzenie własności, takich jak na przykład akcje wybranej spółki. W tym przypadku tokeny, zwane Security Tokens, są równoważne papierom wartościowym. Odzwierciedlając stan posiadania, mogą obejmować również takie materialne wartości, jak nieruchomości, czy inne zbywalne dobra.

Token może przedstawiać także poziom awansu pracownika, stan punktów lojalnościowych, czy stanowić odbicie wartości finansowej wybranego zasobu.

Tokeny personalne stanowią nowe, wszechstronne narzędzie inwestycyjne, bazujące na technologii blockchain. Używane w mądry i przemyślany sposób, są doskonałą alternatywą i zarazem uzupełnieniem tradycyjnych kryptowalut.

Gdzie kupić tokeny personalne – Giełdy tokenów

Tokeny personalne nie są dostępne na większości popularnych giełd kryptowalut, ale można je otrzymać między innymi na:

  1. Kanga (zakładka: personal tokens) –
Kategoria wpisu:

Artur Kuśmierek

Redaktor bloga kryptowaluty2.pl. Autor publikacji na temat bitcoina, kryptowalut i finansów. Na rynku kryptowalut od 2018 roku.

Powiązane tematy:

WalletConnect - Co to jest i jak używać?

Jeśli masz jakiekolwiek doświadczenie z DeFi, być może napotkałeś już problem z połączeniem się z jedną ze zdecentralizowanych aplikacji. Portfele kryptowalutowe są bowiem bardzo liczne, podobnie jak aplikacje DeFi. Choć wiele z nich, czy to aplikacje, czy portfele, działa na tych samych sieciach, to jednak istnieją między nimi pewne różnice. Dlatego nawet najbardziej znane i […]

W jakie kryptowaluty inwestować? Nowe kryptowaluty 2023

Tematem naszego dzisiejszego przeglądu będą nowe kryptowaluty 2023. Jeśli myślisz, że krypto zima hamuje powstawanie nowych projektów to jesteś w błędzie. Na przykład Grin i Beam zostały uruchomione na początku 2019 roku. Wówczas to nie tylko sceptycy, ale wielu entuzjastów kryptowalut myślało, że to już koniec. Inwestor powinien zawsze przeprowadzić własny research. Ci, którzy zainwestują […]

Co to jest automatyczny animator rynku (AMM)?

Automated Market Maker (AMM) to algorytm oprogramowania do kontrolowania płynności i wyceny kryptowalut na zdecentralizowanych giełdach. Systemy AMM są szeroko stosowane w DeFi, szczególnie w zdecentralizowanych giełdach (DEX), takich jak w tym Uniswap, Balancer, Bancor i Curve. Aby stworzyć zdecentralizowane rynki, AMM wykorzystuje płynność w kryptowalutowych publicznych pulach wielu tokenów zablokowanych w specjalnych inteligentnych kontraktach. […]

Co to są BTokeny i jak je pożyczać na Binance?

Binance to nie tylko giełda kryptowalut. To cały ekosystem, na który składa się wiele różnych produktów. Jednym z nich jest BNB Chain, czyli blockchain Binance. Na jego potrzeby giełda ta zaczęła "opakowywać" swoje tokeny. Tak jak np. na Ethereum możemy przechowywać Bitcoina w formie WBTC, tak w przypadku BNB Chain również możemy posiadać tzw. BTokeny. […]

Co to jest Binance Swap Farming i jak z niego korzystać?

Jeżeli korzystasz z giełdy Binance z całą pewnością wiesz, że nie jest to jedynie klasyczna giełda. Jest to cały ekosystem złożony z wielu różnych ciekawych produktów. Jednym z nich jest Binance Swap Farming i to na nim skupimy się w tym poradniku. Wyjaśnimy czym on dokładnie jest, jak działa, jakie ma zalety oraz ryzyko oraz […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram