Giełdy tokenów personalnych

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 10 lipca 2019
ikona autora biały
tokeny personalne

Tokeny personalne to metoda zarobku, bazująca na technologii blockchain. Ze względu na możliwość wszechstronnego zastosowania, doczekały się one emisji na całym świecie, w tym również w Polsce.

Czym są tokeny personalne?

Świat kryptowalut daje wiele możliwości – wymiana (więcej o tym jak kupić bitcoina), oraz tworzenie coraz to nowszych cyfrowych walut mają znaczący wpływ na szybkość i bezpieczeństwo transakcji. W związku z nieustannym rozwojem rynku, powstają kolejne rozwiązania, będące znacznym ułatwieniem dla użytkowników.

Jedną z takich nowinek jest token personalny. Stanowi on wartość wydaną przez indywidualnego użytkownika, którą można zarządzać według własnego planu, czy strategii biznesowej. Korzystając z cyfrowego zapisu, przechowywanego w blockchainie, niemożliwe jest jego podrobienie. Zdecydowana większość tokenów bazuje na protokole Blockchain Ethereum, gwarantującym wysoki poziom bezpieczeństwa.

Dzięki tokenom, możliwa jest interakcja z innymi użytkownikami wydającymi walutę, pozwalająca na wymianę, kupowanie, podział nagród i korzyści pomiędzy wszystkimi zainteresowanymi użytkownikami. Same tokeny nie posiadają żadnej wartości, ale ze względu na ich unikalne cechy, mogą uczestniczyć w ich przekazywaniu.

Tokeny personalne często bywają porównywane do kryptowaluty bitcoin. Choć dotyczą tego samego rynku, token posiada znacznie szerszy zakres niż sama wirtualna waluta. Dzięki łatwemu dostępowi do portali generujących tokeny, stworzenie własnej kryptowaluty nie powinno stanowić większego problemu.

Do czego służą tokeny personalne?

Tokeny personalne są szczególnie chętnie stosowane przez twórców witryn internetowych. Własna kryptowaluta sprzyja szybkiemu rozwojowi swojej działalności i łatwemu zarobkowi, bez kontroli centralnych banków i szeregu różnego rodzaju ograniczeń.

Marketing tokenowy, polegający na emisji firmowych tokenów, pozwala na wykorzystywanie ich w formie nagrody. W takim wypadku mogą one stanowić gratyfikację za zakup określonego produktu, udostępnienie reklamy, czy wzięcie udziału w konkursie.

Tokeny często są emitowane w ramach ICO. Cyfrowe żetony rozpowszechniane przez blockchainowy startup, mogą być sprzedawane w formie „charytatywnych” cegiełek, pozwalając na wspieranie finansowe wybranego projektu i pozyskiwanie niezbędnego kapitału.

Tokeny mogą być stosowane jako wirtualny pieniądz, którym można płacić za określone usługi lub towary. Zastępując tradycyjną walutę, pozwalają na szybkie rozliczenia za pomocą blockchain. Dzięki tokenom, możliwe jest płacenie za dostęp do zasobów informatycznych, edukacyjnych czy rozrywkowych.

Token personalny może stanowić kryptograficzne potwierdzenie własności, takich jak na przykład akcje wybranej spółki. W tym przypadku tokeny, zwane Security Tokens, są równoważne papierom wartościowym. Odzwierciedlając stan posiadania, mogą obejmować również takie materialne wartości, jak nieruchomości, czy inne zbywalne dobra.

Token może przedstawiać także poziom awansu pracownika, stan punktów lojalnościowych, czy stanowić odbicie wartości finansowej wybranego zasobu.

Tokeny personalne stanowią nowe, wszechstronne narzędzie inwestycyjne, bazujące na technologii blockchain. Używane w mądry i przemyślany sposób, są doskonałą alternatywą i zarazem uzupełnieniem tradycyjnych kryptowalut.

Gdzie kupić tokeny personalne – Giełdy tokenów

Tokeny personalne nie są dostępne na większości popularnych giełd kryptowalut, ale można je otrzymać między innymi na:

  1. Kanga (zakładka: personal tokens) –
screen strony Kanga
Kategoria wpisu:

Artur Kuśmierek

Redaktor bloga kryptowaluty2.pl. Autor publikacji na temat bitcoina, kryptowalut i finansów. Na rynku kryptowalut od 2018 roku.

Powiązane tematy:

Omni Network (OMNI) - Nowa kryptowaluta w Binance Launchpool

Binance nie zwalnia tempa. Giełda dodała kolejny projekt do swojej platformy Binance Launchpool. Tym razem jest to kryptowaluta Omni Network (OMNI). W tym artykule rozłożymy ten projekt na czynniki pierwsze. Wyjaśnimy też jak farmić tokeny na Binance Launchpool! Uwaga: Jeśli założysz konto na Binance z tego linka, tuż przed listingiem OMNI (17 kwietnia), na Twoim […]

Jaka jest najlepsza aplikacja do kryptowalut?

Rynek kryptowalut rozwija się w bardzo szybkim tempie. Wraz z rozwojem ekosystemu, budowane wokół niego jest wiele różnych produktów. Przykładem mogą być chociażby aplikacje do kryptowalut, które pozwalają nam na przechowywanie, handel, staking krypto oraz wiele innych opcji bezpośrednio z naszego samartfona. Ale jaka jest najlepsza aplikacja do kryptowalut? Sprawdzimy to w dzisiejszym poradniku! Najlepsze […]

Czy Ethereum przebije Bitcoina pod kątem wolumenu?

Czy Ethereum może kiedyś prześcignąć Bitcoina pod względem wolumenu? Bitcoin oraz Ethereum to dwa giganty, różniące się od siebie, lecz nieustannie konkurujące. Porównanie tych dwóch technologii wymaga zrozumienia ich podstawowych różnic. W tym artykule wyjaśnimy, czym dokładnie są Bitcoin i Ethereum. Przeanalizujemy też, na czym polegają ich różnice. Zastanowimy się, czy Ethereum ma szansę prześcignąć […]

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

Bitcoin jak zacząć – gdzie inwestować w kryptowaluty: poradnik dla początkujących

Bitcoin (BTC) to dla Ciebie nowość i nie wiesz jak zacząć? To nic trudnego, nawet jeżeli dopiero zaczynasz interesować się…
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram