Giełdy tokenów personalnych

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 10 lipca 2019
ikona autora biały
tokeny personalne

Tokeny personalne to metoda zarobku, bazująca na technologii blockchain. Ze względu na możliwość wszechstronnego zastosowania, doczekały się one emisji na całym świecie, w tym również w Polsce.

Czym są tokeny personalne?

Świat kryptowalut daje wiele możliwości – wymiana (więcej o tym jak kupić bitcoina), oraz tworzenie coraz to nowszych cyfrowych walut mają znaczący wpływ na szybkość i bezpieczeństwo transakcji. W związku z nieustannym rozwojem rynku, powstają kolejne rozwiązania, będące znacznym ułatwieniem dla użytkowników.

Jedną z takich nowinek jest token personalny. Stanowi on wartość wydaną przez indywidualnego użytkownika, którą można zarządzać według własnego planu, czy strategii biznesowej. Korzystając z cyfrowego zapisu, przechowywanego w blockchainie, niemożliwe jest jego podrobienie. Zdecydowana większość tokenów bazuje na protokole Blockchain Ethereum, gwarantującym wysoki poziom bezpieczeństwa.

Dzięki tokenom, możliwa jest interakcja z innymi użytkownikami wydającymi walutę, pozwalająca na wymianę, kupowanie, podział nagród i korzyści pomiędzy wszystkimi zainteresowanymi użytkownikami. Same tokeny nie posiadają żadnej wartości, ale ze względu na ich unikalne cechy, mogą uczestniczyć w ich przekazywaniu.

Tokeny personalne często bywają porównywane do kryptowaluty bitcoin. Choć dotyczą tego samego rynku, token posiada znacznie szerszy zakres niż sama wirtualna waluta. Dzięki łatwemu dostępowi do portali generujących tokeny, stworzenie własnej kryptowaluty nie powinno stanowić większego problemu.

Do czego służą tokeny personalne?

Tokeny personalne są szczególnie chętnie stosowane przez twórców witryn internetowych. Własna kryptowaluta sprzyja szybkiemu rozwojowi swojej działalności i łatwemu zarobkowi, bez kontroli centralnych banków i szeregu różnego rodzaju ograniczeń.

Marketing tokenowy, polegający na emisji firmowych tokenów, pozwala na wykorzystywanie ich w formie nagrody. W takim wypadku mogą one stanowić gratyfikację za zakup określonego produktu, udostępnienie reklamy, czy wzięcie udziału w konkursie.

Tokeny często są emitowane w ramach ICO. Cyfrowe żetony rozpowszechniane przez blockchainowy startup, mogą być sprzedawane w formie „charytatywnych” cegiełek, pozwalając na wspieranie finansowe wybranego projektu i pozyskiwanie niezbędnego kapitału.

Tokeny mogą być stosowane jako wirtualny pieniądz, którym można płacić za określone usługi lub towary. Zastępując tradycyjną walutę, pozwalają na szybkie rozliczenia za pomocą blockchain. Dzięki tokenom, możliwe jest płacenie za dostęp do zasobów informatycznych, edukacyjnych czy rozrywkowych.

Token personalny może stanowić kryptograficzne potwierdzenie własności, takich jak na przykład akcje wybranej spółki. W tym przypadku tokeny, zwane Security Tokens, są równoważne papierom wartościowym. Odzwierciedlając stan posiadania, mogą obejmować również takie materialne wartości, jak nieruchomości, czy inne zbywalne dobra.

Token może przedstawiać także poziom awansu pracownika, stan punktów lojalnościowych, czy stanowić odbicie wartości finansowej wybranego zasobu.

Tokeny personalne stanowią nowe, wszechstronne narzędzie inwestycyjne, bazujące na technologii blockchain. Używane w mądry i przemyślany sposób, są doskonałą alternatywą i zarazem uzupełnieniem tradycyjnych kryptowalut.

Gdzie kupić tokeny personalne – Giełdy tokenów

Tokeny personalne nie są dostępne na większości popularnych giełd kryptowalut, ale można je otrzymać między innymi na:

  1. Kanga (zakładka: personal tokens) –
Kategoria wpisu:
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram