Tokeny BRC-20 przekraczają już 900 milionów dolarów

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 9 maja 2023
ikona autora biały
brc-20

Wartość tokenów wygenerowanych w sieci Bitcoin przy użyciu protokołu Ordinals przekroczyła 900 milionów dolarów. To wskazuje na szybki rozwój nowego typu aktywów w ramach blockchaina.

Ordi meme coin prowadzi w kategorii BRC-20 z całkowitą szacowaną wartością przekraczającą 500 milionów dolarów, na podstawie danych z brc-20.io i Ordspace. Od początku kwietnia jego wartość odnotowała astronomiczny wzrost o 22 500% - z 0,11 USD do 25 USD. Był on napędzany przez obecny trend na meme coiny.

Większość tokenów opracowanych przy użyciu standardu BRC-20 w sieci Bitcoin to meme coiny, podobnie jak tokeny ERC-20 znajdujące się na blockchainie Etherium. Wynaleziony przez Casey'a Rodarmore'a w styczniu protokół Ordi umożliwia indeksowanie i monitorowanie każdego satoshi, reprezentującego najmniejszą jednostkę Bitcoina, w całej sieci.

Ordi ma obecnie kapitalizację rynkową w wysokości 525 milionów dolarów, a podaż tokenów wynosi 21 milionów. Niedawno stał się dostępny do handlu na Gate.io - to raz gdy scentralizowana giełda kryptowalut notowała ten token BRC-20.

Inne aktywa meme na Bitcoinie, takie jak Meme, Domo i Nals, posiadają kapitalizację rynkową od 8 do 20 milionów dolarów.

Czym jest protokół Ordinals w Bitcoinie?

Protokół Ordinals umożliwia deweloperom unikalną identyfikację i przypisanie plików do każdego satoshi w sieci Bitcoin, proces znany jako "inscription".

Mechanizm ten położył podwaliny pod stworzenie zarówno tokenów zamiennych, takich jak tokeny BRC-20, jak i tokenów niewymiennych (NFT), które są często używane do reprezentowania cyfrowych dzieł sztuki.

Podczas gdy zespół główny Ordinals opracowywał metodę generowania NFT na Bitcoinie, inny deweloper znany jako "Domo" odsłonił w marcu eksperymentalny standard tokenów o nazwie BRC-20.

Implementacja protokołu Ordinals umożliwia tworzenie wymiennych tokenów takich jak Ordi poprzez kojarzenie określonych plików z tokenami. W rezultacie nastąpił niezwykły wzrost liczby tokenów wyprodukowanych w sieci Bitcoin przy użyciu protokołu Ordinals.

W krótkim czasie wygenerowano ponad 11 000 tokenów, co spowodowało znaczny wzrost dziennych transakcji w sieci. Według raportu The Block, sieć zrealizowała rekordowo dużą liczbę transakcji - 534 000. W związku z tym opłaty sieciowe odnotowały znaczny skok w ciągu ostatniego tygodnia.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Portal w Binance Launchpool - to już 47. projekt!

Giełda kryptowalut Binance ogłosiła kolejny projekt, który pojawi się na platformie Binance Launchpool - to już 47 w historii. Tym razem jest to platforma gamingowa Web3 - Portal. Przy okazji zaoferowała promocję, w której do zgarnięcia jest 20 tokenów PIXEL zupełnie za darmo: aby je odebrać należy założyć konto z promocyjnego linka: odbierz 20 PIXEL. […]

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

PIXEL w Binance Launchpool. HODLować czy sprzedać?

Binance ogłosiło właśnie 46. projekt, który zostanie uruchomiony na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to PIXEL, natywny token gry Pixels. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym jest PIXEL oraz jak farmić te tokeny na Binance. Na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy warto je HODLować, czy może sprzedać od razu po rozpoczęciu handlu. Najpierw jednak […]

Co to jest Binance Earn? Środy pełne zarabiania

Jesteś długoterminowym HODLerem? Być może masz w portfelu trochę kryptowalut i nie planujesz ich sprzedawać w najbliższym czasie? Czy wiesz, że istnieje sposób, aby zarabia za ich pomoc pasywny dochód? Pozwala na to np. platforma Binance Earn. Co to jest? Jak działa? Jakie daje możliwości? O tym w dzisiejszym artykule! Czym wyróżnia się Binance Earn? […]

Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram