Tokeny BRC-20 przekraczają już 900 milionów dolarów

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 9 maja 2023
ikona autora biały
brc-20

Wartość tokenów wygenerowanych w sieci Bitcoin przy użyciu protokołu Ordinals przekroczyła 900 milionów dolarów. To wskazuje na szybki rozwój nowego typu aktywów w ramach blockchaina.

Ordi meme coin prowadzi w kategorii BRC-20 z całkowitą szacowaną wartością przekraczającą 500 milionów dolarów, na podstawie danych z brc-20.io i Ordspace. Od początku kwietnia jego wartość odnotowała astronomiczny wzrost o 22 500% - z 0,11 USD do 25 USD. Był on napędzany przez obecny trend na meme coiny.

Większość tokenów opracowanych przy użyciu standardu BRC-20 w sieci Bitcoin to meme coiny, podobnie jak tokeny ERC-20 znajdujące się na blockchainie Etherium. Wynaleziony przez Casey'a Rodarmore'a w styczniu protokół Ordi umożliwia indeksowanie i monitorowanie każdego satoshi, reprezentującego najmniejszą jednostkę Bitcoina, w całej sieci.

Ordi ma obecnie kapitalizację rynkową w wysokości 525 milionów dolarów, a podaż tokenów wynosi 21 milionów. Niedawno stał się dostępny do handlu na Gate.io - to raz gdy scentralizowana giełda kryptowalut notowała ten token BRC-20.

Inne aktywa meme na Bitcoinie, takie jak Meme, Domo i Nals, posiadają kapitalizację rynkową od 8 do 20 milionów dolarów.

Czym jest protokół Ordinals w Bitcoinie?

Protokół Ordinals umożliwia deweloperom unikalną identyfikację i przypisanie plików do każdego satoshi w sieci Bitcoin, proces znany jako "inscription".

Mechanizm ten położył podwaliny pod stworzenie zarówno tokenów zamiennych, takich jak tokeny BRC-20, jak i tokenów niewymiennych (NFT), które są często używane do reprezentowania cyfrowych dzieł sztuki.

Podczas gdy zespół główny Ordinals opracowywał metodę generowania NFT na Bitcoinie, inny deweloper znany jako "Domo" odsłonił w marcu eksperymentalny standard tokenów o nazwie BRC-20.

Implementacja protokołu Ordinals umożliwia tworzenie wymiennych tokenów takich jak Ordi poprzez kojarzenie określonych plików z tokenami. W rezultacie nastąpił niezwykły wzrost liczby tokenów wyprodukowanych w sieci Bitcoin przy użyciu protokołu Ordinals.

W krótkim czasie wygenerowano ponad 11 000 tokenów, co spowodowało znaczny wzrost dziennych transakcji w sieci. Według raportu The Block, sieć zrealizowała rekordowo dużą liczbę transakcji - 534 000. W związku z tym opłaty sieciowe odnotowały znaczny skok w ciągu ostatniego tygodnia.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Założyciel Curve kupił willę za 40 mln USD

Curve Finance to popularny protokół zdecentralizowanych finansów (DeFi) w sieci Ethereum (ETH), który wystartował w 2020 roku. Obecnie jest czwartym co do wielkości projektem DeFi na Ethereum. Jego całkowita zablokowana wartość (TVL) wynosi 4 miliardów dolarów, według danych DefiLlama. Curve Finance zostało zaprojektowane przez Michaela Egorova i koncentruje się na optymalizacji płynności stablecoinów. Egorov jest […]

Krótkoterminowi posiadacze BTC ponownie sprzedają z zyskiem

W ostatnim czasie Bitcoin (BTC) wywoływał niewielkie podekscytowanie wśród inwestorów kryptowalutowych. Po dużym odbiciu w pierwszym kwartale, w pewnym sensie potrzebował czasu, aby się z tego otrząsnąć. Od końca marca cena notowana jest kilka tysięcy dolarów poniżej kluczowego oporu na poziomie 30 000 USD, ale w minionym miesiącu spadła jeszcze poniżej 26 000 USD. Obecnie […]

JPMorgan: Rosnące ceny złota pchną bitcoina do 45 000 USD

Analitycy banku inwestycyjnego JPMorgan, kierowani przez starszego stratega Nikolaosa Panigirtzoglu, uważają, że rosnące ceny złota wpłyną również na kurs bitcoina. Ich zdaniem BTC osiągnie poziom 45 000 USD. Zespół Nikolaosa Panigirtzoglou podkreślił, że istnieje znaczna korelacja między kursami bitcoina i złota. Złoto kosztuje obecnie około 2000 USD, co jest niezwykle wysoką wartością. Według JPMorgan ozacza […]

Czy Binance mieszała środki klientów z środkami firmy?

Giełda kryptowalut Binance zaprzeczyła informacjom zawartym w artykule Reutersa, w którym stwierdzono, że w 2020 i 2021 r. platforma łączyła środki użytkowników z własnymi przychodami. Patrick Hillman, dyrektor ds. strategii firmy, wyraził opinię, że dziennikarze agencji desperacko chcieli napisać "złą historię", która okazała się "słaba". Menedżer wyższego szczebla napisał: "Następnie napisali 1000 słów teorii spiskowych […]

Kolejny kandydat na prezydenta USA przyjmuje darowizny w bitcoinach

Kandydat na prezydenta USA Vivek Ramaswamy ogłosił, że przyjmuje darowizny w bitcoinach (BTC) na nadchodzące wybory prezydenckie w 2024 roku. Poszedł on więc w ślady Roberta F. Kennedy'ego Jr, który od jakiegoś czasu jest zwolennikiem pierwotnej kryptowaluty. Robert w miniony weekend został pierwszym kandydatem na prezydenta, który ogłosił, że będzie akceptował darowizny w BTC. Darczyńcy […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram