Tether zapewnia, że nie ma ryzyka ze strony USDT na Solanie

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 18 listopada 2022
ikona autora biały
tether

Największy na świecie emitent stablecoinów, Tether, zapewnił, że nie ma żadnych zagrożeń ze strony USDT w sieci Solana.

18 listopada Tether wydał oświadczenie, że USDT emitowany w Alamedzie był bezpieczny względem wszelkich wypadków zarażenia ze strony upadłej giełdy FTX.

Według raportu przejrzystości Tethera, Solana jest trzecią co do wielkości siecią dla stablecoina po Tron i Ethereum. Na Solanie znajduje się 1,89 mld USDT, co stanowi nieco poniżej 3% całkowitej podaży.

Tether: Brak zagrożenia ze strony Alamedy

Firma fintech wyjaśniła, że USDT jest wydawany na zasadzie 1:1, gdy strony instytucjonalne wysyłają dolary do Tether. Tak było w przypadku Alamedy dla Tethera na Solanie.

Te rezerwy są nadal w posiadaniu Tether; nie ma ich w bilansie Alamedy. Zabezpieczenie USDT Alamedy nie znajduje się w bilansie Alamedy.

Jedyną opcją, jaką ma Alameda jest odkupienie USDT i zlecenie Tetherowi zwrotu dolarów.

Tether zapewnia również, że nie ma żadnych zaległych pożyczek stablecoina, swoich rezerw, ani żadnych innych funduszy, które byłyby przeznaczone dla Alamedy.

Głównym problemem, z którym borykają się niezliczone inne firmy jest to, że lekkomyślnie pożyczały Alamedzie różne aktywa polegające na skrajnie niepłynnych zabezpieczeniach.

Firma dodała, że w tym przypadku nie było dźwigni finansowej, która odegrała kluczową rolę w upadku FTX.

Odniósł się również do niedawnych zawieszeń depozytów USDT i USDC na Solanie przez Binance i OKX.

USDT wydane na Solanie jest takie samo jak USDT wydane na każdym innym łańcuchu. Token po prostu reprezentuje roszczenie do 1 USD z rezerw i zabezpieczeń Tethera.

Tymczasem rodzimy token Solany zatopił się o kolejne 5,7% w ciągu dnia - w czasie pisania tego tekstu kosztuje 13,68 USD. SOL stracił teraz 56% w ciągu ostatnich dwóch tygodni i 95% w dół od swojego rekordu wszech czasów.

Perspektywy ekosystemu stablecoinów

Tether pozostaje wiodącym emitentem stablecoinów. Jego podaż to 65,9 mld USDT, co daje mu udział w rynku na poziomie 45,5%. Niemniej jednak ilość USDT w obiegu skurczyła się o 21% od początku maja.

USD Coin firmy Circle pozostaje na drugim miejscu - 44,1 mld USDC w obiegu. Jego udział w rynku plasuje się na poziomie około 30% - również zmniejszyła się o 21% od początku lipca.

Trzeci największy stablecoin pod względem kapitalizacji rynkowej, Binance USD, odnotował odwrotną sytuację - jego podaż wzrosła o 30% od początku lipca. BUSD ma 22,9 miliarda monet w obiegu, co daje mu udział w rynku na poziomie prawie 16%.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Portal w Binance Launchpool - to już 47. projekt!

Giełda kryptowalut Binance ogłosiła kolejny projekt, który pojawi się na platformie Binance Launchpool - to już 47 w historii. Tym razem jest to platforma gamingowa Web3 - Portal. Przy okazji zaoferowała promocję, w której do zgarnięcia jest 20 tokenów PIXEL zupełnie za darmo: aby je odebrać należy założyć konto z promocyjnego linka: odbierz 20 PIXEL. […]

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

PIXEL w Binance Launchpool. HODLować czy sprzedać?

Binance ogłosiło właśnie 46. projekt, który zostanie uruchomiony na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to PIXEL, natywny token gry Pixels. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym jest PIXEL oraz jak farmić te tokeny na Binance. Na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy warto je HODLować, czy może sprzedać od razu po rozpoczęciu handlu. Najpierw jednak […]

Co to jest Binance Earn? Środy pełne zarabiania

Jesteś długoterminowym HODLerem? Być może masz w portfelu trochę kryptowalut i nie planujesz ich sprzedawać w najbliższym czasie? Czy wiesz, że istnieje sposób, aby zarabia za ich pomoc pasywny dochód? Pozwala na to np. platforma Binance Earn. Co to jest? Jak działa? Jakie daje możliwości? O tym w dzisiejszym artykule! Czym wyróżnia się Binance Earn? […]

Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram