Tether zapewnia, że nie ma ryzyka ze strony USDT na Solanie

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 18 listopada 2022
ikona autora biały
tether

Największy na świecie emitent stablecoinów, Tether, zapewnił, że nie ma żadnych zagrożeń ze strony USDT w sieci Solana.

18 listopada Tether wydał oświadczenie, że USDT emitowany w Alamedzie był bezpieczny względem wszelkich wypadków zarażenia ze strony upadłej giełdy FTX.

Według raportu przejrzystości Tethera, Solana jest trzecią co do wielkości siecią dla stablecoina po Tron i Ethereum. Na Solanie znajduje się 1,89 mld USDT, co stanowi nieco poniżej 3% całkowitej podaży.

Tether: Brak zagrożenia ze strony Alamedy

Firma fintech wyjaśniła, że USDT jest wydawany na zasadzie 1:1, gdy strony instytucjonalne wysyłają dolary do Tether. Tak było w przypadku Alamedy dla Tethera na Solanie.

Te rezerwy są nadal w posiadaniu Tether; nie ma ich w bilansie Alamedy. Zabezpieczenie USDT Alamedy nie znajduje się w bilansie Alamedy.

Jedyną opcją, jaką ma Alameda jest odkupienie USDT i zlecenie Tetherowi zwrotu dolarów.

Tether zapewnia również, że nie ma żadnych zaległych pożyczek stablecoina, swoich rezerw, ani żadnych innych funduszy, które byłyby przeznaczone dla Alamedy.

Głównym problemem, z którym borykają się niezliczone inne firmy jest to, że lekkomyślnie pożyczały Alamedzie różne aktywa polegające na skrajnie niepłynnych zabezpieczeniach.

Firma dodała, że w tym przypadku nie było dźwigni finansowej, która odegrała kluczową rolę w upadku FTX.

Odniósł się również do niedawnych zawieszeń depozytów USDT i USDC na Solanie przez Binance i OKX.

USDT wydane na Solanie jest takie samo jak USDT wydane na każdym innym łańcuchu. Token po prostu reprezentuje roszczenie do 1 USD z rezerw i zabezpieczeń Tethera.

Tymczasem rodzimy token Solany zatopił się o kolejne 5,7% w ciągu dnia - w czasie pisania tego tekstu kosztuje 13,68 USD. SOL stracił teraz 56% w ciągu ostatnich dwóch tygodni i 95% w dół od swojego rekordu wszech czasów.

Perspektywy ekosystemu stablecoinów

Tether pozostaje wiodącym emitentem stablecoinów. Jego podaż to 65,9 mld USDT, co daje mu udział w rynku na poziomie 45,5%. Niemniej jednak ilość USDT w obiegu skurczyła się o 21% od początku maja.

USD Coin firmy Circle pozostaje na drugim miejscu - 44,1 mld USDC w obiegu. Jego udział w rynku plasuje się na poziomie około 30% - również zmniejszyła się o 21% od początku lipca.

Trzeci największy stablecoin pod względem kapitalizacji rynkowej, Binance USD, odnotował odwrotną sytuację - jego podaż wzrosła o 30% od początku lipca. BUSD ma 22,9 miliarda monet w obiegu, co daje mu udział w rynku na poziomie prawie 16%.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

MEXC - bonus i kod rabatowy (2023)

MEXC to giełda kryptowalut, która szybko zyskuje popularność i stale zwiększa swój wolumen. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji możesz odebrać bonus, a właściwie bonusy? Wystarczy, że w odpowiednim polu wpiszesz ekskluzywny kod rabatowy: mexc-k2. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci dokładnie jaki bonusy oferuje MEXC oraz co musisz zrobić, aby je odebrać! Tak więc, zaczynajmy! […]

Brian Kelly: "Kapitalizacja Bitcoina może wzrosnąć 10x"

Popularny inwestor kryptowalutowy, założyciel i dyrektor generalny BKCM uważa, że bitcoin znajduje się w doskonałej pozycji do wzrostu, a w perspektywie średnioterminowej kapitalizacja BTC może wzrosnąć dziesięciokrotnie. Brian Kelly w wywiadzie dla programu Fast Money CNBC powiedział, że za wzrostem pierwszej kryptowaluty przemawia kilka konkretnych czynników. Jako jeden z najważniejszych przedsiębiorca wymienił możliwość rychłego zatwierdzenia […]

Robert Kiyosaki: "Oszczędzaj złoto, srebro i bitcoiny, nie dolary"

W obliczu hossy na rynku bitcoina, Robert Kiyosaki, autor bestsellerowej książki finansowej "Bogaty ojciec, biedny ojciec", ponownie wezwał do inwestowania w złoto, srebro i pierwszą kryptowalutę. "Prawdziwi kapitaliści obniżają ceny, powodując deflację. Marksiści podnoszą ceny, powodując inflację. Nasi przywódcy są marksistami, dlatego mamy inflację. Chroń się przed naszymi marksistowskimi przywódcami. Oszczędzaj złoto, srebro i bitcoiny, […]

Raiffeisen Bank pozwoli handlować kryptowalutami

Austriacki bank Raiffeisen aktywnie rozszerza swoją obecność na rynku kryptowalut - od stycznia 2024 r. klienci będą mogli handlować tego typu aktywami cyfrowymi. Początkowo usługa będzie oferowana tylko klientom w Wiedniu, gdzie znajduje się siedziba banku. Projekt będzie realizowany wspólnie z giełdą kryptowalut Bitpanda. Szef innowacji banku, Curt Chadha wyjaśnił: "Zaczynamy od Wiednia, ponieważ mieszka […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram