Tether zapewnia, że nie ma ryzyka ze strony USDT na Solanie

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 18 listopada 2022
ikona autora biały
tether

Największy na świecie emitent stablecoinów, Tether, zapewnił, że nie ma żadnych zagrożeń ze strony USDT w sieci Solana.

18 listopada Tether wydał oświadczenie, że USDT emitowany w Alamedzie był bezpieczny względem wszelkich wypadków zarażenia ze strony upadłej giełdy FTX.

Według raportu przejrzystości Tethera, Solana jest trzecią co do wielkości siecią dla stablecoina po Tron i Ethereum. Na Solanie znajduje się 1,89 mld USDT, co stanowi nieco poniżej 3% całkowitej podaży.

Tether: Brak zagrożenia ze strony Alamedy

Firma fintech wyjaśniła, że USDT jest wydawany na zasadzie 1:1, gdy strony instytucjonalne wysyłają dolary do Tether. Tak było w przypadku Alamedy dla Tethera na Solanie.

Te rezerwy są nadal w posiadaniu Tether; nie ma ich w bilansie Alamedy. Zabezpieczenie USDT Alamedy nie znajduje się w bilansie Alamedy.

Jedyną opcją, jaką ma Alameda jest odkupienie USDT i zlecenie Tetherowi zwrotu dolarów.

Tether zapewnia również, że nie ma żadnych zaległych pożyczek stablecoina, swoich rezerw, ani żadnych innych funduszy, które byłyby przeznaczone dla Alamedy.

Głównym problemem, z którym borykają się niezliczone inne firmy jest to, że lekkomyślnie pożyczały Alamedzie różne aktywa polegające na skrajnie niepłynnych zabezpieczeniach.

Firma dodała, że w tym przypadku nie było dźwigni finansowej, która odegrała kluczową rolę w upadku FTX.

Odniósł się również do niedawnych zawieszeń depozytów USDT i USDC na Solanie przez Binance i OKX.

USDT wydane na Solanie jest takie samo jak USDT wydane na każdym innym łańcuchu. Token po prostu reprezentuje roszczenie do 1 USD z rezerw i zabezpieczeń Tethera.

Tymczasem rodzimy token Solany zatopił się o kolejne 5,7% w ciągu dnia - w czasie pisania tego tekstu kosztuje 13,68 USD. SOL stracił teraz 56% w ciągu ostatnich dwóch tygodni i 95% w dół od swojego rekordu wszech czasów.

Perspektywy ekosystemu stablecoinów

Tether pozostaje wiodącym emitentem stablecoinów. Jego podaż to 65,9 mld USDT, co daje mu udział w rynku na poziomie 45,5%. Niemniej jednak ilość USDT w obiegu skurczyła się o 21% od początku maja.

USD Coin firmy Circle pozostaje na drugim miejscu - 44,1 mld USDC w obiegu. Jego udział w rynku plasuje się na poziomie około 30% - również zmniejszyła się o 21% od początku lipca.

Trzeci największy stablecoin pod względem kapitalizacji rynkowej, Binance USD, odnotował odwrotną sytuację - jego podaż wzrosła o 30% od początku lipca. BUSD ma 22,9 miliarda monet w obiegu, co daje mu udział w rynku na poziomie prawie 16%.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Złe wiadomości dla bitcoina? Dolar może ponownie wzrosnąć

Dolar amerykański (USD) przeszedł w ostatnich tygodniach sporą korektę. Światowa waluta rezerwowa spadła o około 8% w stosunku do euro. Tymczasem jednak wojna na Ukrainie wciąż się nie skończyła, globalna sytuacja gospodarcza jest fatalna, a w krainie kryptowalut panuje spora niepewność po problemach FTX. Również dolar zaczął dziś ponownie rosnąć w stosunku do euro. Dla […]

Liczba osób korzystających z kryptowalut wzrosła w 2022 roku o 37,8%

Według danych Datareportal, liczba osób posiadających jakąś formę kryptowalut wzrosła w tym roku o 37,8%. Jeden na 10 internautów w wieku od 16 do 64 lat posiada obecnie cyfrowe aktywa. Kryptowaluty w krajach rozwijających się Posiadanie kryptowalut jest popularne głównie w krajach rozwijających się. Zwłaszcza w tym, gdzie waluta jest bardziej wrażliwa na duże wahania […]

Grayscale nie chce przedstawiać swoich rezerw

Przemysł kryptowalutowy został zbudowany w oparciu o jeden slogan: "nie ufaj, zweryfikuj". Ale Grayscale różni się od reszty firm związanych z kryptowalutami. W niedawnym wątku na Twitterze zastanawiającym się nad potrzebą przejrzystości w branży po upadku FTX, Grayscale próbował uspokoić obawy swoich inwestorów, zapewniając ich, że regulacje, które mają zastosowanie do różnych podmiotów, sprawiają, iż […]

Tether zapewnia, że nie ma ryzyka ze strony USDT na Solanie

Największy na świecie emitent stablecoinów, Tether, zapewnił, że nie ma żadnych zagrożeń ze strony USDT w sieci Solana. 18 listopada Tether wydał oświadczenie, że USDT emitowany w Alamedzie był bezpieczny względem wszelkich wypadków zarażenia ze strony upadłej giełdy FTX. Według raportu przejrzystości Tethera, Solana jest trzecią co do wielkości siecią dla stablecoina po Tron i […]

Sam Bankman-Fried komentuje upadek FTX

Założyciel FTX i były CEO Sam Beckman-Fried skomentował upadek swojej firmy podczas wywiadu dla The New York Times. Jak twierdzi przedsiębiorca, ciężko pracował nad rozwojem biznesu i nie zwracał uwagi na pierwsze sygnały o fundamentalnych problemach na giełdzie. Kierownik podkreślił, że powinien był bardziej wszechstronnie i wnikliwie ocenić sytuację. W piątek platforma złożyła formalny wniosek […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram