Tether zapewnia, że nie ma ryzyka ze strony USDT na Solanie

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 18 listopada 2022
ikona autora biały
tether

Największy na świecie emitent stablecoinów, Tether, zapewnił, że nie ma żadnych zagrożeń ze strony USDT w sieci Solana.

18 listopada Tether wydał oświadczenie, że USDT emitowany w Alamedzie był bezpieczny względem wszelkich wypadków zarażenia ze strony upadłej giełdy FTX.

Według raportu przejrzystości Tethera, Solana jest trzecią co do wielkości siecią dla stablecoina po Tron i Ethereum. Na Solanie znajduje się 1,89 mld USDT, co stanowi nieco poniżej 3% całkowitej podaży.

Tether: Brak zagrożenia ze strony Alamedy

Firma fintech wyjaśniła, że USDT jest wydawany na zasadzie 1:1, gdy strony instytucjonalne wysyłają dolary do Tether. Tak było w przypadku Alamedy dla Tethera na Solanie.

Te rezerwy są nadal w posiadaniu Tether; nie ma ich w bilansie Alamedy. Zabezpieczenie USDT Alamedy nie znajduje się w bilansie Alamedy.

Jedyną opcją, jaką ma Alameda jest odkupienie USDT i zlecenie Tetherowi zwrotu dolarów.

Tether zapewnia również, że nie ma żadnych zaległych pożyczek stablecoina, swoich rezerw, ani żadnych innych funduszy, które byłyby przeznaczone dla Alamedy.

Głównym problemem, z którym borykają się niezliczone inne firmy jest to, że lekkomyślnie pożyczały Alamedzie różne aktywa polegające na skrajnie niepłynnych zabezpieczeniach.

Firma dodała, że w tym przypadku nie było dźwigni finansowej, która odegrała kluczową rolę w upadku FTX.

Odniósł się również do niedawnych zawieszeń depozytów USDT i USDC na Solanie przez Binance i OKX.

USDT wydane na Solanie jest takie samo jak USDT wydane na każdym innym łańcuchu. Token po prostu reprezentuje roszczenie do 1 USD z rezerw i zabezpieczeń Tethera.

Tymczasem rodzimy token Solany zatopił się o kolejne 5,7% w ciągu dnia - w czasie pisania tego tekstu kosztuje 13,68 USD. SOL stracił teraz 56% w ciągu ostatnich dwóch tygodni i 95% w dół od swojego rekordu wszech czasów.

Perspektywy ekosystemu stablecoinów

Tether pozostaje wiodącym emitentem stablecoinów. Jego podaż to 65,9 mld USDT, co daje mu udział w rynku na poziomie 45,5%. Niemniej jednak ilość USDT w obiegu skurczyła się o 21% od początku maja.

USD Coin firmy Circle pozostaje na drugim miejscu - 44,1 mld USDC w obiegu. Jego udział w rynku plasuje się na poziomie około 30% - również zmniejszyła się o 21% od początku lipca.

Trzeci największy stablecoin pod względem kapitalizacji rynkowej, Binance USD, odnotował odwrotną sytuację - jego podaż wzrosła o 30% od początku lipca. BUSD ma 22,9 miliarda monet w obiegu, co daje mu udział w rynku na poziomie prawie 16%.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Założyciel Curve kupił willę za 40 mln USD

Curve Finance to popularny protokół zdecentralizowanych finansów (DeFi) w sieci Ethereum (ETH), który wystartował w 2020 roku. Obecnie jest czwartym co do wielkości projektem DeFi na Ethereum. Jego całkowita zablokowana wartość (TVL) wynosi 4 miliardów dolarów, według danych DefiLlama. Curve Finance zostało zaprojektowane przez Michaela Egorova i koncentruje się na optymalizacji płynności stablecoinów. Egorov jest […]

Krótkoterminowi posiadacze BTC ponownie sprzedają z zyskiem

W ostatnim czasie Bitcoin (BTC) wywoływał niewielkie podekscytowanie wśród inwestorów kryptowalutowych. Po dużym odbiciu w pierwszym kwartale, w pewnym sensie potrzebował czasu, aby się z tego otrząsnąć. Od końca marca cena notowana jest kilka tysięcy dolarów poniżej kluczowego oporu na poziomie 30 000 USD, ale w minionym miesiącu spadła jeszcze poniżej 26 000 USD. Obecnie […]

JPMorgan: Rosnące ceny złota pchną bitcoina do 45 000 USD

Analitycy banku inwestycyjnego JPMorgan, kierowani przez starszego stratega Nikolaosa Panigirtzoglu, uważają, że rosnące ceny złota wpłyną również na kurs bitcoina. Ich zdaniem BTC osiągnie poziom 45 000 USD. Zespół Nikolaosa Panigirtzoglou podkreślił, że istnieje znaczna korelacja między kursami bitcoina i złota. Złoto kosztuje obecnie około 2000 USD, co jest niezwykle wysoką wartością. Według JPMorgan ozacza […]

Czy Binance mieszała środki klientów z środkami firmy?

Giełda kryptowalut Binance zaprzeczyła informacjom zawartym w artykule Reutersa, w którym stwierdzono, że w 2020 i 2021 r. platforma łączyła środki użytkowników z własnymi przychodami. Patrick Hillman, dyrektor ds. strategii firmy, wyraził opinię, że dziennikarze agencji desperacko chcieli napisać "złą historię", która okazała się "słaba". Menedżer wyższego szczebla napisał: "Następnie napisali 1000 słów teorii spiskowych […]

Kolejny kandydat na prezydenta USA przyjmuje darowizny w bitcoinach

Kandydat na prezydenta USA Vivek Ramaswamy ogłosił, że przyjmuje darowizny w bitcoinach (BTC) na nadchodzące wybory prezydenckie w 2024 roku. Poszedł on więc w ślady Roberta F. Kennedy'ego Jr, który od jakiegoś czasu jest zwolennikiem pierwotnej kryptowaluty. Robert w miniony weekend został pierwszym kandydatem na prezydenta, który ogłosił, że będzie akceptował darowizny w BTC. Darczyńcy […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram