Tether zapewnia, że nie ma ryzyka ze strony USDT na Solanie

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 18 listopada 2022
ikona autora biały
tether

Największy na świecie emitent stablecoinów, Tether, zapewnił, że nie ma żadnych zagrożeń ze strony USDT w sieci Solana.

18 listopada Tether wydał oświadczenie, że USDT emitowany w Alamedzie był bezpieczny względem wszelkich wypadków zarażenia ze strony upadłej giełdy FTX.

Według raportu przejrzystości Tethera, Solana jest trzecią co do wielkości siecią dla stablecoina po Tron i Ethereum. Na Solanie znajduje się 1,89 mld USDT, co stanowi nieco poniżej 3% całkowitej podaży.

Tether: Brak zagrożenia ze strony Alamedy

Firma fintech wyjaśniła, że USDT jest wydawany na zasadzie 1:1, gdy strony instytucjonalne wysyłają dolary do Tether. Tak było w przypadku Alamedy dla Tethera na Solanie.

Te rezerwy są nadal w posiadaniu Tether; nie ma ich w bilansie Alamedy. Zabezpieczenie USDT Alamedy nie znajduje się w bilansie Alamedy.

Jedyną opcją, jaką ma Alameda jest odkupienie USDT i zlecenie Tetherowi zwrotu dolarów.

Tether zapewnia również, że nie ma żadnych zaległych pożyczek stablecoina, swoich rezerw, ani żadnych innych funduszy, które byłyby przeznaczone dla Alamedy.

Głównym problemem, z którym borykają się niezliczone inne firmy jest to, że lekkomyślnie pożyczały Alamedzie różne aktywa polegające na skrajnie niepłynnych zabezpieczeniach.

Firma dodała, że w tym przypadku nie było dźwigni finansowej, która odegrała kluczową rolę w upadku FTX.

Odniósł się również do niedawnych zawieszeń depozytów USDT i USDC na Solanie przez Binance i OKX.

USDT wydane na Solanie jest takie samo jak USDT wydane na każdym innym łańcuchu. Token po prostu reprezentuje roszczenie do 1 USD z rezerw i zabezpieczeń Tethera.

Tymczasem rodzimy token Solany zatopił się o kolejne 5,7% w ciągu dnia - w czasie pisania tego tekstu kosztuje 13,68 USD. SOL stracił teraz 56% w ciągu ostatnich dwóch tygodni i 95% w dół od swojego rekordu wszech czasów.

Perspektywy ekosystemu stablecoinów

Tether pozostaje wiodącym emitentem stablecoinów. Jego podaż to 65,9 mld USDT, co daje mu udział w rynku na poziomie 45,5%. Niemniej jednak ilość USDT w obiegu skurczyła się o 21% od początku maja.

USD Coin firmy Circle pozostaje na drugim miejscu - 44,1 mld USDC w obiegu. Jego udział w rynku plasuje się na poziomie około 30% - również zmniejszyła się o 21% od początku lipca.

Trzeci największy stablecoin pod względem kapitalizacji rynkowej, Binance USD, odnotował odwrotną sytuację - jego podaż wzrosła o 30% od początku lipca. BUSD ma 22,9 miliarda monet w obiegu, co daje mu udział w rynku na poziomie prawie 16%.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Trudność kopania bitcoina osiąga ATH

Górnicy włączają coraz więcej maszyn. To popchnętło wskaźnik trudności wydobycia nowych Bitcoinów do najwyższego punktu w historii. W niedzielę po kolejnym przeliczeniu trudność kopania wzrosła o 4,68 proc. Trudność kopania ATH Poniższy wykres pokazuje jak zmieniał się poziom trudności Bitcoina na przestrzeni lat. Jest on dostosowywany co dwa tygodnie: jeśli w tym okresie górnicy dostarczyli […]

Krótkoterminowi inwestorzy Bitcoina realizują zyski

Według Glassnode, niektórzy inwestorzy Bitcoina sprzedają, póki mogą. Wszystko za sprawą faktu, że pierwotna kryptowaluta odzyskała w tym miesiącu poziom $23.000. Firma w swoim najnowszym raportcie analizuje ostatnie wzorce zachowań on-chain, wykazywane zarówno przez posiadaczy krótko-, jak i długoterminowych. The recent market rally has pushed #Bitcoin prices above $23k, surprising many investors. However, with higher […]

MFW zaleca 5-punktowy system regulacji kryptowalut

Podczas gdy globalni influencerzy spotkali się w Davos, MFW wydał zalecenia dotyczące kryptowalut dla globalnych regulatorów. W zależności od tego, kogo zapytasz, regulacja kryptowalut może zaszkodzić branży lub otworzyć ogromne nowe rynki dla normalnych inwestorów. W notatce opublikowanej w ciągu tygodnia, Międzynarodowy Fundusz Walutowy napisał: "W czasach stresu widzieliśmy niepowodzenia rynkowe stablecoinów, funduszy hedgingowych skoncentrowanych […]

PlanB otwiera kanał na YouTube

PlanB jest znanym analitykiem w świecie bitcoina. Ten anonimowy holender od lat dzielił się ciekawymi prognozami opartymi na swoim modelu stock-to-flow (S2F) i stosunkowo często miał rację. Teraz uruchomił kanał na YouTube, a jego pierwszy filmik możecie zobaczyć poniżej. PlanB wyjaśnia, jak działa jego model dla bitcoina Analityk jest niezwykle popularny na Twitterze. Posiada tam […]

Binance z siedzibą w Polsce

Największa platforma do handlu kryptowalutami pod względem wolumenów - Binance, uruchomiła nowy oddział w Polsce - Binance Poland sp. z o.o. Oznacza to, że giełda będzie podlegała polskim standardom regulacyjnym. Binance w Polsce Dotychczas Binance była uważana przez wielu jako "chińska giełda". Jej postrzeganie może się jednak zmienić. W dniu 18 lipca platforma uruchomiła bowiem […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram