Tether ujawnia rezerwy bitcoinów i złota oraz zysk

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 12 maja 2023
ikona autora biały
tether

Rynek kryptowalut najwyraźniej widział już lepsze czasy. Ale to nie będzie miało większego znaczenia dla Tether, firmy stojącej za stablecoinem USDT. W jej przypadku biznes kwitnie. Tether odnotował pokaźny zysk w wysokości 1,48 miliarda dolarów w pierwszym kwartale tego roku. Tak wynika z najnowszego raportu firmy.

Król wśród stablecoinów

Zysk Tethera jest dwukrotnie wyższy niż w poprzednim kwartale. Firma dała również wgląd w szczegóły dotyczące jej aktywów bazowych. Przykładowo, na dzień 31 marca firma posiadała 1,5 mld dolarów w BTC oraz 3,4 mld dolarów złota w rezerwach. Odpowiednio dwa i cztery procent z łącznych 80 miliardów rezerw Tethera.

Dobre liczby nie są zaskoczeniem. Sektor stablecoinów miał burzliwy pierwszy kwartał, z którego cieszył się Tether. BUSD w lutym stracił sporo z powodu sporu z SEC, USDC w marcu stracił peg do dolara.

Tether bardzo skorzystał z całego chaosu w branży stablecoinów. W obu przypadkach USDT przejął znaczną część udziału w rynku, zakotwiczając swoją pozycję króla.

Od początku roku kapitalizacja rynkowa USDT wzrosła już o 16 miliardów dolarów. Oznacza to wzrost o 24 procent. Według Conora Rydera, analityka firmy analitycznej Kaiko, USDT jest liderem sektora stablecoin nie bez powodu: "Tether stał się najbardziej niezawodnym stablecoinem w branży ze względu na bezpieczeństwo i stabilność jego powiązania z dolarem".

Pozytywne perspektywy dla Tether

Oprócz bitcoina i złota, większość rezerw jest w formie gotówki i obligacji skarbowych. Te dwie formy gotówki stanowią większość rezerw: 85 procent. Pozostała część składa się z zabezpieczonych pożyczek. W zeszłym kwartale Tether spłacił 25 procent swoich zabezpieczonych pożyczek. Wcześniej firma wyraziła cel pełnej amortyzacji swoich zabezpieczonych pożyczek do 2023 roku.

Raport kwartalny jest niewątpliwie bardzo pozytywny i stanowi dobrą wiadomość dla sektora stablecoinów i ogólnie sektora kryptowalut. CEO Tethera, Paolo Ardoino, również jest optymistą:

"Mamy niezwykle optymistyczne perspektywy i pozostajemy aktywni w poprawianiu naszej przejrzystości. Dlatego wprowadziliśmy nowe kategorie w ekspozycji naszych rezerw w raporcie kwartalnym, aby zapewnić jeszcze większą przejrzystość naszym użytkownikom."

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Staking kryptowalut - czym jest staking, sposoby stakowania

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Binance - jak zacząć?

Binance jak zacząć? Jeżeli jesteś nowy w świecie krypto to z całą pewnością zadajesz sobie takie pytanie - i nie ma w tym nic dziwnego. W końcu Binance to największa giełda kryptowalut na świecie, tak więc jest o niej bardzo głośno. W dzisiejszym artykule odpowiemy na to pytanie. Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak założyć […]

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

MEXC - bonus i kod rabatowy (2023)

MEXC to giełda kryptowalut, która szybko zyskuje popularność i stale zwiększa swój wolumen. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji możesz odebrać bonus, a właściwie bonusy? Wystarczy, że w odpowiednim polu wpiszesz ekskluzywny kod rabatowy: mexc-k2. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci dokładnie jaki bonusy oferuje MEXC oraz co musisz zrobić, aby je odebrać! Tak więc, zaczynajmy! […]

Brian Kelly: "Kapitalizacja Bitcoina może wzrosnąć 10x"

Popularny inwestor kryptowalutowy, założyciel i dyrektor generalny BKCM uważa, że bitcoin znajduje się w doskonałej pozycji do wzrostu, a w perspektywie średnioterminowej kapitalizacja BTC może wzrosnąć dziesięciokrotnie. Brian Kelly w wywiadzie dla programu Fast Money CNBC powiedział, że za wzrostem pierwszej kryptowaluty przemawia kilka konkretnych czynników. Jako jeden z najważniejszych przedsiębiorca wymienił możliwość rychłego zatwierdzenia […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram