Tether ujawnia rezerwy bitcoinów i złota oraz zysk

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 12 maja 2023
ikona autora biały
tether

Rynek kryptowalut najwyraźniej widział już lepsze czasy. Ale to nie będzie miało większego znaczenia dla Tether, firmy stojącej za stablecoinem USDT. W jej przypadku biznes kwitnie. Tether odnotował pokaźny zysk w wysokości 1,48 miliarda dolarów w pierwszym kwartale tego roku. Tak wynika z najnowszego raportu firmy.

Król wśród stablecoinów

Zysk Tethera jest dwukrotnie wyższy niż w poprzednim kwartale. Firma dała również wgląd w szczegóły dotyczące jej aktywów bazowych. Przykładowo, na dzień 31 marca firma posiadała 1,5 mld dolarów w BTC oraz 3,4 mld dolarów złota w rezerwach. Odpowiednio dwa i cztery procent z łącznych 80 miliardów rezerw Tethera.

Dobre liczby nie są zaskoczeniem. Sektor stablecoinów miał burzliwy pierwszy kwartał, z którego cieszył się Tether. BUSD w lutym stracił sporo z powodu sporu z SEC, USDC w marcu stracił peg do dolara.

Tether bardzo skorzystał z całego chaosu w branży stablecoinów. W obu przypadkach USDT przejął znaczną część udziału w rynku, zakotwiczając swoją pozycję króla.

Od początku roku kapitalizacja rynkowa USDT wzrosła już o 16 miliardów dolarów. Oznacza to wzrost o 24 procent. Według Conora Rydera, analityka firmy analitycznej Kaiko, USDT jest liderem sektora stablecoin nie bez powodu: "Tether stał się najbardziej niezawodnym stablecoinem w branży ze względu na bezpieczeństwo i stabilność jego powiązania z dolarem".

Pozytywne perspektywy dla Tether

Oprócz bitcoina i złota, większość rezerw jest w formie gotówki i obligacji skarbowych. Te dwie formy gotówki stanowią większość rezerw: 85 procent. Pozostała część składa się z zabezpieczonych pożyczek. W zeszłym kwartale Tether spłacił 25 procent swoich zabezpieczonych pożyczek. Wcześniej firma wyraziła cel pełnej amortyzacji swoich zabezpieczonych pożyczek do 2023 roku.

Raport kwartalny jest niewątpliwie bardzo pozytywny i stanowi dobrą wiadomość dla sektora stablecoinów i ogólnie sektora kryptowalut. CEO Tethera, Paolo Ardoino, również jest optymistą:

"Mamy niezwykle optymistyczne perspektywy i pozostajemy aktywni w poprawianiu naszej przejrzystości. Dlatego wprowadziliśmy nowe kategorie w ekspozycji naszych rezerw w raporcie kwartalnym, aby zapewnić jeszcze większą przejrzystość naszym użytkownikom."

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Portal w Binance Launchpool - to już 47. projekt!

Giełda kryptowalut Binance ogłosiła kolejny projekt, który pojawi się na platformie Binance Launchpool - to już 47 w historii. Tym razem jest to platforma gamingowa Web3 - Portal. Przy okazji zaoferowała promocję, w której do zgarnięcia jest 20 tokenów PIXEL zupełnie za darmo: aby je odebrać należy założyć konto z promocyjnego linka: odbierz 20 PIXEL. […]

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

PIXEL w Binance Launchpool. HODLować czy sprzedać?

Binance ogłosiło właśnie 46. projekt, który zostanie uruchomiony na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to PIXEL, natywny token gry Pixels. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym jest PIXEL oraz jak farmić te tokeny na Binance. Na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy warto je HODLować, czy może sprzedać od razu po rozpoczęciu handlu. Najpierw jednak […]

Co to jest Binance Earn? Środy pełne zarabiania

Jesteś długoterminowym HODLerem? Być może masz w portfelu trochę kryptowalut i nie planujesz ich sprzedawać w najbliższym czasie? Czy wiesz, że istnieje sposób, aby zarabia za ich pomoc pasywny dochód? Pozwala na to np. platforma Binance Earn. Co to jest? Jak działa? Jakie daje możliwości? O tym w dzisiejszym artykule! Czym wyróżnia się Binance Earn? […]

Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram