Tether ujawnia rezerwy bitcoinów i złota oraz zysk

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 12 maja 2023
ikona autora biały
tether

Rynek kryptowalut najwyraźniej widział już lepsze czasy. Ale to nie będzie miało większego znaczenia dla Tether, firmy stojącej za stablecoinem USDT. W jej przypadku biznes kwitnie. Tether odnotował pokaźny zysk w wysokości 1,48 miliarda dolarów w pierwszym kwartale tego roku. Tak wynika z najnowszego raportu firmy.

Król wśród stablecoinów

Zysk Tethera jest dwukrotnie wyższy niż w poprzednim kwartale. Firma dała również wgląd w szczegóły dotyczące jej aktywów bazowych. Przykładowo, na dzień 31 marca firma posiadała 1,5 mld dolarów w BTC oraz 3,4 mld dolarów złota w rezerwach. Odpowiednio dwa i cztery procent z łącznych 80 miliardów rezerw Tethera.

Dobre liczby nie są zaskoczeniem. Sektor stablecoinów miał burzliwy pierwszy kwartał, z którego cieszył się Tether. BUSD w lutym stracił sporo z powodu sporu z SEC, USDC w marcu stracił peg do dolara.

Tether bardzo skorzystał z całego chaosu w branży stablecoinów. W obu przypadkach USDT przejął znaczną część udziału w rynku, zakotwiczając swoją pozycję króla.

Od początku roku kapitalizacja rynkowa USDT wzrosła już o 16 miliardów dolarów. Oznacza to wzrost o 24 procent. Według Conora Rydera, analityka firmy analitycznej Kaiko, USDT jest liderem sektora stablecoin nie bez powodu: "Tether stał się najbardziej niezawodnym stablecoinem w branży ze względu na bezpieczeństwo i stabilność jego powiązania z dolarem".

Pozytywne perspektywy dla Tether

Oprócz bitcoina i złota, większość rezerw jest w formie gotówki i obligacji skarbowych. Te dwie formy gotówki stanowią większość rezerw: 85 procent. Pozostała część składa się z zabezpieczonych pożyczek. W zeszłym kwartale Tether spłacił 25 procent swoich zabezpieczonych pożyczek. Wcześniej firma wyraziła cel pełnej amortyzacji swoich zabezpieczonych pożyczek do 2023 roku.

Raport kwartalny jest niewątpliwie bardzo pozytywny i stanowi dobrą wiadomość dla sektora stablecoinów i ogólnie sektora kryptowalut. CEO Tethera, Paolo Ardoino, również jest optymistą:

"Mamy niezwykle optymistyczne perspektywy i pozostajemy aktywni w poprawianiu naszej przejrzystości. Dlatego wprowadziliśmy nowe kategorie w ekspozycji naszych rezerw w raporcie kwartalnym, aby zapewnić jeszcze większą przejrzystość naszym użytkownikom."

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Założyciel Curve kupił willę za 40 mln USD

Curve Finance to popularny protokół zdecentralizowanych finansów (DeFi) w sieci Ethereum (ETH), który wystartował w 2020 roku. Obecnie jest czwartym co do wielkości projektem DeFi na Ethereum. Jego całkowita zablokowana wartość (TVL) wynosi 4 miliardów dolarów, według danych DefiLlama. Curve Finance zostało zaprojektowane przez Michaela Egorova i koncentruje się na optymalizacji płynności stablecoinów. Egorov jest […]

Krótkoterminowi posiadacze BTC ponownie sprzedają z zyskiem

W ostatnim czasie Bitcoin (BTC) wywoływał niewielkie podekscytowanie wśród inwestorów kryptowalutowych. Po dużym odbiciu w pierwszym kwartale, w pewnym sensie potrzebował czasu, aby się z tego otrząsnąć. Od końca marca cena notowana jest kilka tysięcy dolarów poniżej kluczowego oporu na poziomie 30 000 USD, ale w minionym miesiącu spadła jeszcze poniżej 26 000 USD. Obecnie […]

JPMorgan: Rosnące ceny złota pchną bitcoina do 45 000 USD

Analitycy banku inwestycyjnego JPMorgan, kierowani przez starszego stratega Nikolaosa Panigirtzoglu, uważają, że rosnące ceny złota wpłyną również na kurs bitcoina. Ich zdaniem BTC osiągnie poziom 45 000 USD. Zespół Nikolaosa Panigirtzoglou podkreślił, że istnieje znaczna korelacja między kursami bitcoina i złota. Złoto kosztuje obecnie około 2000 USD, co jest niezwykle wysoką wartością. Według JPMorgan ozacza […]

Czy Binance mieszała środki klientów z środkami firmy?

Giełda kryptowalut Binance zaprzeczyła informacjom zawartym w artykule Reutersa, w którym stwierdzono, że w 2020 i 2021 r. platforma łączyła środki użytkowników z własnymi przychodami. Patrick Hillman, dyrektor ds. strategii firmy, wyraził opinię, że dziennikarze agencji desperacko chcieli napisać "złą historię", która okazała się "słaba". Menedżer wyższego szczebla napisał: "Następnie napisali 1000 słów teorii spiskowych […]

Kolejny kandydat na prezydenta USA przyjmuje darowizny w bitcoinach

Kandydat na prezydenta USA Vivek Ramaswamy ogłosił, że przyjmuje darowizny w bitcoinach (BTC) na nadchodzące wybory prezydenckie w 2024 roku. Poszedł on więc w ślady Roberta F. Kennedy'ego Jr, który od jakiegoś czasu jest zwolennikiem pierwotnej kryptowaluty. Robert w miniony weekend został pierwszym kandydatem na prezydenta, który ogłosił, że będzie akceptował darowizny w BTC. Darczyńcy […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram