Tether potwierdza zabezpieczenie swoich rezerw

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 19 maja 2022
ikona autora biały
tether

Według najnowszego raportu dostarczonego przez firmę księgową MHA Cayman, stablecoin USDT firmy Tether jest już w pełni zabezpieczony. Firma stwierdziła, że całkowite aktywa Tether są warte co najmniej 82 424 821 101 USD, podczas gdy jego całkowite zobowiązania (w tym wyemitowane stablecoiny) wynoszą 82 262 430 079 USD.

Stan rezerw Tethera

Liczby w raporcie odpowiadają tym z niezaudytowanego Skonsolidowanego Raportu Rezerw (CRR) Tether na dzień 31 marca 2022 roku. To gwarantuje, że USDT stablecoin Tethera - największy stablecoin pod względem kapitalizacji rynkowej - jest rzeczywiście w pełni zabezpieczony.

Stablecoiny to kryptowaluty powiązane wartościowo z tradycyjnie "stabilnymi" walutami fiat, takimi jak dolar amerykański. Aby stablecoin mógł funkcjonować, musi być wymienialny w dowolnym momencie na aktywa o równoważnej wartości. Dlatego posiadacze muszą ufać, że emitenci stablecoinów, tacy jak Tether, utrzymują dużą i płynną pulę aktywów, aby łatwo wypłacać dolary swoim klientom.

Jak ogłosił Tether w czwartek, charakter tych rezerw uległ znacznej zmianie w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Wartość posiadanych przez firmę papierów komercyjnych spadła z 24,2 mld USD do 20 mld USD w porównaniu z ubiegłym kwartałem, podczas gdy wartość posiadanych przez nią amerykańskich obligacji skarbowych wzrosła do 39,2 mld USD.

MHA Cayman wyjaśnił, że jego ocena nie uwzględniała salda rezerw Tether i aktywności przed lub po 31 marca. Zauważyła również, że Tether jest obecnie pozwany w dwóch toczących się sprawach sądowych, których wyniki nie zostały jeszcze rozstrzygnięte.

Obawy dotyczące rezerw Tethera

W październiku 2021 r. reporter Bloomberga Zeke Faux twierdził, że znaczna część rezerw Tether była przechowywana w chińskich papierach komercyjnych, które są zazwyczaj uważane za niewiarygodne. Prawnik Tethera odparł, że zdecydowana większość jego udziałów ma wysokie oceny od firm ratingowych. Firma zdementowała później tę samą historię jako "stare wiadomości z wątpliwych źródeł".

Mimo to, wiarygodność rezerw Tethera była kwestionowana przez wiele lat. Firma odmawia podania szczegółowych informacji na temat kontrahentów posiadanych przez nią papierów komercyjnych ze względu na "obawy o ochronę prywatności".

Te obawy sprawiły, że firma popadła w kłopoty zarówno z sektorem publicznym, jak i prywatnym. W październiku Hindenburg Research ogłosił nagrodę w wysokości 1 miliarda dolarów dla każdego, kto zlokalizuje rezerwy Tethera. W tym samym miesiącu CFTC zmusiła Tether i Bitfinex do zapłacenia kary w wysokości 42,5 miliona dolarów. Firma miała bowiem "pominąć istotne fakty w związku z tokenem USDT".

Tether się rozwija, Terra umiera

Pomimo takich obaw, USDT odzyskał swoje powiązanie z dolarem. Z kolei TerraUSD (UST) - dawniej trzeci co do wielkości stablecoin - całkowicie stracił peg i zaufanie inwestorów.

W przeciwieństwie do Tethera, UST był algorytmicznym stablecoinem, wspieranym programowo poprzez spalanie i emisję governance tokena LUNA. Jednak niestabilność i łatwość produkcji doprowadziły w końcu do całkowitej dewaluacji monety, niszcząc tym samym wiarygodność UST.

Podobnie jak w przypadku Tether, współzałożyciel Terra, Do Kwon, również stoi w obliczu presji prawnej. Napływa ona z dwóch stron. Zarówno ze strony wpływowych południowokoreańskich inwestorów, jak i rządu.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Czy Binance mieszała środki klientów z środkami firmy?

Giełda kryptowalut Binance zaprzeczyła informacjom zawartym w artykule Reutersa, w którym stwierdzono, że w 2020 i 2021 r. platforma łączyła środki użytkowników z własnymi przychodami. Patrick Hillman, dyrektor ds. strategii firmy, wyraził opinię, że dziennikarze agencji desperacko chcieli napisać "złą historię", która okazała się "słaba". Menedżer wyższego szczebla napisał: "Następnie napisali 1000 słów teorii spiskowych […]

Kolejny kandydat na prezydenta USA przyjmuje darowizny w bitcoinach

Kandydat na prezydenta USA Vivek Ramaswamy ogłosił, że przyjmuje darowizny w bitcoinach (BTC) na nadchodzące wybory prezydenckie w 2024 roku. Poszedł on więc w ślady Roberta F. Kennedy'ego Jr, który od jakiegoś czasu jest zwolennikiem pierwotnej kryptowaluty. Robert w miniony weekend został pierwszym kandydatem na prezydenta, który ogłosił, że będzie akceptował darowizny w BTC. Darczyńcy […]

Ripple uruchamia platformę do emisji CBDC i stablecoinów

Fintechowy startup Ripple ogłosił uruchomienie Ripple CBDC Platform, kompleksowego rozwiązania dla banków centralnych, rządów i instytucji finansowych do emisji krajowej waluty cyfrowej i "stablecoinów". Scenariusze użycia obejmują: hurtowe i detaliczne CBDC oparte na prywatnym blockchainie lub emisję stabelcoinów. Rozwiązanie opiera się na XRP Ledger (XRPL). W przypadku emitentów platforma umożliwi korzystanie z wielu podpisów w […]

Binance umożliwia handel za pośrednictwem TradingView

Giełda kryptowalut Binance dodała możliwość bezpośredniego handlu spot za pośrednictwem platformy wykresów i analiz TradingView. Aby aktywować zestaw narzędzi, należy połączyć swoje konto Binance w ustawieniach usługi. Następnie historia transakcji zostanie automatycznie zsynchronizowana, a inwestor będzie mógł zarządzać zleceniami w TradingView. Szczegółowe instrukcje dotyczące podłączenia i korzystania z nowej opcji zostały opisane na stronie internetowej […]

Changpeng Zhao: Elon Musk przedłużył życie Dogecoina

Elon Musk "przedłużył życie" Dogecoina, kryptowaluty, która mogła zniknąć "dawno temu". Takiego zdania jest CEO Binance, Changpeng Zhao. Dyrektor naczelny spodziewał się, że Dogecoin "zniknie", biorąc pod uwagę jego "bezużyteczność", ale Elon Musk zainteresował się tym aktywem. Zdaniem Zhao założyciel Tesli wsparł zainteresowanie tokenem memowym, które w przeciwnym razie mogłoby osłabnąć. Dyrektor generalny Binance przyznał, […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram