Tether potwierdza zabezpieczenie swoich rezerw

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 19 maja 2022
ikona autora biały
tether

Według najnowszego raportu dostarczonego przez firmę księgową MHA Cayman, stablecoin USDT firmy Tether jest już w pełni zabezpieczony. Firma stwierdziła, że całkowite aktywa Tether są warte co najmniej 82 424 821 101 USD, podczas gdy jego całkowite zobowiązania (w tym wyemitowane stablecoiny) wynoszą 82 262 430 079 USD.

Stan rezerw Tethera

Liczby w raporcie odpowiadają tym z niezaudytowanego Skonsolidowanego Raportu Rezerw (CRR) Tether na dzień 31 marca 2022 roku. To gwarantuje, że USDT stablecoin Tethera - największy stablecoin pod względem kapitalizacji rynkowej - jest rzeczywiście w pełni zabezpieczony.

Stablecoiny to kryptowaluty powiązane wartościowo z tradycyjnie "stabilnymi" walutami fiat, takimi jak dolar amerykański. Aby stablecoin mógł funkcjonować, musi być wymienialny w dowolnym momencie na aktywa o równoważnej wartości. Dlatego posiadacze muszą ufać, że emitenci stablecoinów, tacy jak Tether, utrzymują dużą i płynną pulę aktywów, aby łatwo wypłacać dolary swoim klientom.

Jak ogłosił Tether w czwartek, charakter tych rezerw uległ znacznej zmianie w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Wartość posiadanych przez firmę papierów komercyjnych spadła z 24,2 mld USD do 20 mld USD w porównaniu z ubiegłym kwartałem, podczas gdy wartość posiadanych przez nią amerykańskich obligacji skarbowych wzrosła do 39,2 mld USD.

MHA Cayman wyjaśnił, że jego ocena nie uwzględniała salda rezerw Tether i aktywności przed lub po 31 marca. Zauważyła również, że Tether jest obecnie pozwany w dwóch toczących się sprawach sądowych, których wyniki nie zostały jeszcze rozstrzygnięte.

Obawy dotyczące rezerw Tethera

W październiku 2021 r. reporter Bloomberga Zeke Faux twierdził, że znaczna część rezerw Tether była przechowywana w chińskich papierach komercyjnych, które są zazwyczaj uważane za niewiarygodne. Prawnik Tethera odparł, że zdecydowana większość jego udziałów ma wysokie oceny od firm ratingowych. Firma zdementowała później tę samą historię jako "stare wiadomości z wątpliwych źródeł".

Mimo to, wiarygodność rezerw Tethera była kwestionowana przez wiele lat. Firma odmawia podania szczegółowych informacji na temat kontrahentów posiadanych przez nią papierów komercyjnych ze względu na "obawy o ochronę prywatności".

Te obawy sprawiły, że firma popadła w kłopoty zarówno z sektorem publicznym, jak i prywatnym. W październiku Hindenburg Research ogłosił nagrodę w wysokości 1 miliarda dolarów dla każdego, kto zlokalizuje rezerwy Tethera. W tym samym miesiącu CFTC zmusiła Tether i Bitfinex do zapłacenia kary w wysokości 42,5 miliona dolarów. Firma miała bowiem "pominąć istotne fakty w związku z tokenem USDT".

Tether się rozwija, Terra umiera

Pomimo takich obaw, USDT odzyskał swoje powiązanie z dolarem. Z kolei TerraUSD (UST) - dawniej trzeci co do wielkości stablecoin - całkowicie stracił peg i zaufanie inwestorów.

W przeciwieństwie do Tethera, UST był algorytmicznym stablecoinem, wspieranym programowo poprzez spalanie i emisję governance tokena LUNA. Jednak niestabilność i łatwość produkcji doprowadziły w końcu do całkowitej dewaluacji monety, niszcząc tym samym wiarygodność UST.

Podobnie jak w przypadku Tether, współzałożyciel Terra, Do Kwon, również stoi w obliczu presji prawnej. Napływa ona z dwóch stron. Zarówno ze strony wpływowych południowokoreańskich inwestorów, jak i rządu.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram