Tether potwierdza zabezpieczenie swoich rezerw

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 19 maja 2022
ikona autora biały
tether

Według najnowszego raportu dostarczonego przez firmę księgową MHA Cayman, stablecoin USDT firmy Tether jest już w pełni zabezpieczony. Firma stwierdziła, że całkowite aktywa Tether są warte co najmniej 82 424 821 101 USD, podczas gdy jego całkowite zobowiązania (w tym wyemitowane stablecoiny) wynoszą 82 262 430 079 USD.

Stan rezerw Tethera

Liczby w raporcie odpowiadają tym z niezaudytowanego Skonsolidowanego Raportu Rezerw (CRR) Tether na dzień 31 marca 2022 roku. To gwarantuje, że USDT stablecoin Tethera - największy stablecoin pod względem kapitalizacji rynkowej - jest rzeczywiście w pełni zabezpieczony.

Stablecoiny to kryptowaluty powiązane wartościowo z tradycyjnie "stabilnymi" walutami fiat, takimi jak dolar amerykański. Aby stablecoin mógł funkcjonować, musi być wymienialny w dowolnym momencie na aktywa o równoważnej wartości. Dlatego posiadacze muszą ufać, że emitenci stablecoinów, tacy jak Tether, utrzymują dużą i płynną pulę aktywów, aby łatwo wypłacać dolary swoim klientom.

Jak ogłosił Tether w czwartek, charakter tych rezerw uległ znacznej zmianie w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Wartość posiadanych przez firmę papierów komercyjnych spadła z 24,2 mld USD do 20 mld USD w porównaniu z ubiegłym kwartałem, podczas gdy wartość posiadanych przez nią amerykańskich obligacji skarbowych wzrosła do 39,2 mld USD.

MHA Cayman wyjaśnił, że jego ocena nie uwzględniała salda rezerw Tether i aktywności przed lub po 31 marca. Zauważyła również, że Tether jest obecnie pozwany w dwóch toczących się sprawach sądowych, których wyniki nie zostały jeszcze rozstrzygnięte.

Obawy dotyczące rezerw Tethera

W październiku 2021 r. reporter Bloomberga Zeke Faux twierdził, że znaczna część rezerw Tether była przechowywana w chińskich papierach komercyjnych, które są zazwyczaj uważane za niewiarygodne. Prawnik Tethera odparł, że zdecydowana większość jego udziałów ma wysokie oceny od firm ratingowych. Firma zdementowała później tę samą historię jako "stare wiadomości z wątpliwych źródeł".

Mimo to, wiarygodność rezerw Tethera była kwestionowana przez wiele lat. Firma odmawia podania szczegółowych informacji na temat kontrahentów posiadanych przez nią papierów komercyjnych ze względu na "obawy o ochronę prywatności".

Te obawy sprawiły, że firma popadła w kłopoty zarówno z sektorem publicznym, jak i prywatnym. W październiku Hindenburg Research ogłosił nagrodę w wysokości 1 miliarda dolarów dla każdego, kto zlokalizuje rezerwy Tethera. W tym samym miesiącu CFTC zmusiła Tether i Bitfinex do zapłacenia kary w wysokości 42,5 miliona dolarów. Firma miała bowiem "pominąć istotne fakty w związku z tokenem USDT".

Tether się rozwija, Terra umiera

Pomimo takich obaw, USDT odzyskał swoje powiązanie z dolarem. Z kolei TerraUSD (UST) - dawniej trzeci co do wielkości stablecoin - całkowicie stracił peg i zaufanie inwestorów.

W przeciwieństwie do Tethera, UST był algorytmicznym stablecoinem, wspieranym programowo poprzez spalanie i emisję governance tokena LUNA. Jednak niestabilność i łatwość produkcji doprowadziły w końcu do całkowitej dewaluacji monety, niszcząc tym samym wiarygodność UST.

Podobnie jak w przypadku Tether, współzałożyciel Terra, Do Kwon, również stoi w obliczu presji prawnej. Napływa ona z dwóch stron. Zarówno ze strony wpływowych południowokoreańskich inwestorów, jak i rządu.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Binance i Cristiano Ronaldo wprowadzą na rynek ekskluzywną kolekcję NFT

Giełda kryptowalut Binance zawarła wieloletnią umowę z zawodnikiem Manchesteru United FC Cristiano Ronaldo. W ramach partnerstwa obie strony wyemitują kolekcję niewymiennych tokenów ekskluzywnych dla platformy Binance NFT. #Binance has partnered with @Cristiano. Very excited about this one. 🐐 It's all about fans & community. Ronaldo will release NFT collections exclusively on @TheBinanceNFT and build a […]

Bentley wprowadza na rynek limitowaną kolekcję NFT

Producent samochodów klasy premium, firma Bentley, ogłosiła wydanie własnej, limitowanej kolekcji NFT zatytułowanej Genesis Bentley NFT. Jej debiut będzie miał miejsce we wrześniu 2022 roku. Today we announce our first venture into the NFT marketplace with a one-time NFT drop on the carbon-neutral @0xPolygon network, scheduled for September 2022 and limited to just 208 pieces. […]

Bitcoin nie osiągnął jeszcze dna w porównaniu z rynkiem niedźwiedzia z 2018 r.

W ciągu ostatnich 14 dni cena Bitcoina spadła o ponad 30%. Co więcej, kryptowaluta zanurkowała poniżej 20 tys. dolarów - poprzedniego rekordu wszech czasów, który został osiągnięty podczas cyklu w 2017 roku. Jest to pierwszy przypadek w historii kryptowaluty, kiedy spada ona poniżej najwyższego poziomu wszech czasów osiągniętego podczas poprzedniego cyklu hossy. Ogromne spadki, ciągła […]

Dogecoin wart miliony powiązany z nielegalną działalnością, w tym z terroryzmem - twierdzi Elliptic

Według najnowszego raportu firmy zajmującej się analizą blockchain Elliptic, , Dogecoin jest coraz częściej powiązany z nielegalną działalnością - schematami Ponziego, finansowaniem terroryzmu i materiałami przedstawiającymi wykorzystywanie seksualne dzieci (CSAM). Według raportu, moneta meme cieszy się rosnącą popularnością jako metoda płatności, jednak poza legalnymi celami, przyciągnęła również uwagę złych aktorów. Zidentyfikowano "transakcje Dogecoin o wartości […]

Vitalik Buterin wyśmiewa model Stock-to-Flow. PlanB reaguje

Współzałożyciel Ethereum wykorzystał ostatni krach na rynku jako okazję do ostrej krytyki modelu stock-to-flow Bitcoina, który mocno odbiega od swoich prognoz cenowych. Twórca S2F szybko zareagował i nie dał za wygraną. Buterin i ETH przeciwko S2F Opracowany i opublikowany kilka lat temu przez popularnego analityka kryptowalutowego o pseudonimie PlanB na Twitterze, model stock-to-flow i jego […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram