Tether potwierdza zabezpieczenie swoich rezerw

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 19 maja 2022
ikona autora biały
tether

Według najnowszego raportu dostarczonego przez firmę księgową MHA Cayman, stablecoin USDT firmy Tether jest już w pełni zabezpieczony. Firma stwierdziła, że całkowite aktywa Tether są warte co najmniej 82 424 821 101 USD, podczas gdy jego całkowite zobowiązania (w tym wyemitowane stablecoiny) wynoszą 82 262 430 079 USD.

Stan rezerw Tethera

Liczby w raporcie odpowiadają tym z niezaudytowanego Skonsolidowanego Raportu Rezerw (CRR) Tether na dzień 31 marca 2022 roku. To gwarantuje, że USDT stablecoin Tethera - największy stablecoin pod względem kapitalizacji rynkowej - jest rzeczywiście w pełni zabezpieczony.

Stablecoiny to kryptowaluty powiązane wartościowo z tradycyjnie "stabilnymi" walutami fiat, takimi jak dolar amerykański. Aby stablecoin mógł funkcjonować, musi być wymienialny w dowolnym momencie na aktywa o równoważnej wartości. Dlatego posiadacze muszą ufać, że emitenci stablecoinów, tacy jak Tether, utrzymują dużą i płynną pulę aktywów, aby łatwo wypłacać dolary swoim klientom.

Jak ogłosił Tether w czwartek, charakter tych rezerw uległ znacznej zmianie w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Wartość posiadanych przez firmę papierów komercyjnych spadła z 24,2 mld USD do 20 mld USD w porównaniu z ubiegłym kwartałem, podczas gdy wartość posiadanych przez nią amerykańskich obligacji skarbowych wzrosła do 39,2 mld USD.

MHA Cayman wyjaśnił, że jego ocena nie uwzględniała salda rezerw Tether i aktywności przed lub po 31 marca. Zauważyła również, że Tether jest obecnie pozwany w dwóch toczących się sprawach sądowych, których wyniki nie zostały jeszcze rozstrzygnięte.

Obawy dotyczące rezerw Tethera

W październiku 2021 r. reporter Bloomberga Zeke Faux twierdził, że znaczna część rezerw Tether była przechowywana w chińskich papierach komercyjnych, które są zazwyczaj uważane za niewiarygodne. Prawnik Tethera odparł, że zdecydowana większość jego udziałów ma wysokie oceny od firm ratingowych. Firma zdementowała później tę samą historię jako "stare wiadomości z wątpliwych źródeł".

Mimo to, wiarygodność rezerw Tethera była kwestionowana przez wiele lat. Firma odmawia podania szczegółowych informacji na temat kontrahentów posiadanych przez nią papierów komercyjnych ze względu na "obawy o ochronę prywatności".

Te obawy sprawiły, że firma popadła w kłopoty zarówno z sektorem publicznym, jak i prywatnym. W październiku Hindenburg Research ogłosił nagrodę w wysokości 1 miliarda dolarów dla każdego, kto zlokalizuje rezerwy Tethera. W tym samym miesiącu CFTC zmusiła Tether i Bitfinex do zapłacenia kary w wysokości 42,5 miliona dolarów. Firma miała bowiem "pominąć istotne fakty w związku z tokenem USDT".

Tether się rozwija, Terra umiera

Pomimo takich obaw, USDT odzyskał swoje powiązanie z dolarem. Z kolei TerraUSD (UST) - dawniej trzeci co do wielkości stablecoin - całkowicie stracił peg i zaufanie inwestorów.

W przeciwieństwie do Tethera, UST był algorytmicznym stablecoinem, wspieranym programowo poprzez spalanie i emisję governance tokena LUNA. Jednak niestabilność i łatwość produkcji doprowadziły w końcu do całkowitej dewaluacji monety, niszcząc tym samym wiarygodność UST.

Podobnie jak w przypadku Tether, współzałożyciel Terra, Do Kwon, również stoi w obliczu presji prawnej. Napływa ona z dwóch stron. Zarówno ze strony wpływowych południowokoreańskich inwestorów, jak i rządu.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Cztery osoby miały niemal całkowitą kontrolę nad Tether Holdings w 2018 r.

Jeśli wierzyć źródłom The Wall Street Journal, tylko cztery osoby miały pełną kontrolę nad firmą Tether Holdings w 2018 roku. Śledztwo prowadzone przez nowojorskiego prokuratora generalnego i Commodity Futures Trading Commission (CFTC) w sprawie Tether Holdings w 2021 roku, ujawniło nieznaną wcześniej strukturę własnościową emitenta stablecoinów. Udziały w Tether Według dokumentów, Tether został zbudowany przez […]

Charlie Munger powtarza, że USA powinny zakazać Bitcoina

Charlie Munger, wiceprezes Berkshire Hathaway i prawa ręka Warrena Buffetta, powtórzył swoje stanowisko przeciwko Bitcoinowi i całej branży kryptowalut. Tym razem amerykański inwestor miliarder wezwał rząd Stanów Zjednoczonych do zakazania wszystkich kryptowalut, ponieważ z pewnością spowodują one więcej szkód niż pożytku. Munger atakuje ponownie W opinii opublikowanej w mediach głównego nurtu, Wall Street Journal (WSJ), […]

FTX miał jeszcze 1,4 mld USD w gotówce na koniec 2022 roku

Bankrutujący obecnie FTX miał jeszcze w bilansie na koniec 2022 roku 1,4 mld dolarów w gotówce. Tak wynika z nowej aktualizacji dotyczącej kondycji finansowej platformy giełdowej. Ta kwota jest o około 19 procent wyższa od 1,2 miliarda dolarów, o których wcześniej mówiono w listopadzie 2022 roku, w momencie złożenia przez FTX wniosku o upadłość. 260 […]

Te osoby ze świata krypto (nie)kupują własne akcje

W branży kryptowalutowej można kupić nie tylko kryptowaluty, ale także akcje spółek działających w tym sektorze. Niestety, te firmy również cierpią z powodu rynku niedźwiedzia. Topowi ludzie w niektórych firmach już zrezygnowali z mentalności HODL. Inni rzeczywiście kupują. Na razie są to mało zróżnicowane akcje. Przecież, żeby je łatwo i publicznie sprzedać, musi to być […]

Trudność kopania bitcoina osiąga ATH

Górnicy włączają coraz więcej maszyn. To popchnętło wskaźnik trudności wydobycia nowych Bitcoinów do najwyższego punktu w historii. W niedzielę po kolejnym przeliczeniu trudność kopania wzrosła o 4,68 proc. Trudność kopania ATH Poniższy wykres pokazuje jak zmieniał się poziom trudności Bitcoina na przestrzeni lat. Jest on dostosowywany co dwa tygodnie: jeśli w tym okresie górnicy dostarczyli […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram