Testnet ZetaLabs: Jak przygotować się pod airdrop?

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 24 lutego 2023
ikona autora biały
zetalabs airdrop

Testnety to zawsze okazja do zarobienia dodatkowych pieniędzy. Jakich? To zależy od projektu i jego możliwości. W tym poradniku opowiemy o ZetaChain - projekcie, który obecnie prowadzi testnet. Wyjaśnimy co musisz zrobić, aby zdobyć ewentualne dropy i darmowe NFT.

Czym jest ZetaChain?

ZetaChain to testnet dla nowych omnichain dApps i kluczowy element ekosystemu, który opiera się na Cosmos SDK i Tendermint Consensus. Sama ich technologia odnosi się do wyzwań "crosschain" i "multichain" i ma na celu otwarcie kryptowalut i globalnego ekosystemu finansowego dla wszystkich.

Podczas gdy wiele rozwiązań interchain, takich jak mosty, ma różne, często scentralizowane modele zaufania, które są notorycznie podatne na exploity i hacki, ZetaChain jest blockchainem proof-of-stake, w którym wszystkie transakcje i działania na platformie są w pełni przejrzyste, weryfikowalne i działają z minimalnym zaufaniem.

Węzły hiperpołączone

Węzły ZetaChain posiadają tzw. obserwatorów, którzy monitorują transakcje w każdym połączonym łańcuchu. Dzięki architekturze ZetaChain TSS, sieć może podpisywać i weryfikować transakcje w każdym połączonym łańcuchu, tak jak robi to portfel. Dzięki możliwości odczytu i zapisu w połączonych łańcuchach w bezpieczny i zdecentralizowany sposób, te hiperpołączone węzły zapewniają deweloperom bezproblemowe środowisko wielołańcuchowe do tworzenia nowych i potężnych aplikacji cross-chain.

Zarządzane aktywa zewnętrzne

Sieć ZetaChain i dApps zbudowane na ZetaChain mogą zarządzać aktywami w dowolnym łańcuchu w taki sam sposób, w jaki inteligentny kontrakt w jednym łańcuchu może zarządzać aktywami w odpowiednim łańcuchu. Tak więc dApp na ZetaChain może organizować i wdrażać logikę inteligentnego kontraktu w dowolnym podłączonym łańcuchu. Ta właściwość dotyczy wszystkich, w tym łańcuchów bez inteligentnych kontraktów, takich jak Bitcoin i Dogecoin.

Przesyłanie wiadomości za pośrednictwem omnichain

Jeśli chodzi o dewelopera, możliwe jest przekazywanie wiadomości jako "dane + wartość" między łańcuchami i warstwami za pomocą prostych wywołań funkcji. Dzięki przekazywaniu wiadomości deweloper dApp może tworzyć potężne aplikacje międzysieciowe, po prostu implementując kilka funkcji w swoich istniejących inteligentnych kontraktach.

Jeśli jesteś zainteresowany rozwojem dApps z ZetaChain Connector - więcej informacji znajdziesz tutaj.

Przewodnik po sieci testowej Zeta Chain

Wejdź na stronę ZetaChain i podłącz konto na Twitterze za pomocą przycisku Verify with Twitter:

Następnie należy podłączyć portfel, klikając w prawym górnym rogu na Conect Wallet, którym w tym przypadku jest Metamask:

Następnie przejdź do Leaderboard, kliknij Confirm Wallet i potwierdź żądanie podpisu w portfelu:

Teraz musimy zdobyć tokeny testowe z trzech sieci: Goerli, Polygon Mumbai i BSC Testnet. W razie potrzeby przechodzimy przez rejestrację i wpisujemy adres naszego portfela.

Następnie wracamy do ZetaChain i przechodzimy do Get Zeta, gdzie trzeba zdobyć tokeny testowe, potrzebne do przyszłych testów. Klikamy Request Assets:

Ważne: kranik na stronie nie zawsze działa, dlatego istnieje również drugi kranik w ich Discordzie. W tym celu należy wejść bezpośrednio do kanału #zeta_faucet w samym Discordzie i wysłać komendę zeta faucet drip na adres swojego portfela.

Po otrzymaniu tokenów testowych należy przejść do zakładki Swap. Najpierw wybierz sieć i token, który chcesz zamienić, następnie wybierz sieć i token, który chcesz otrzymać w zamian. Dla przykładu niech to będzie token Zeta w sieci Goerli, do sieci BSC Testnet za USDT. Określamy kwotę i klikamy Review Order:

Następnie należy potwierdzić transakcję przyciskiem Allow na przelew ZETA:

Potwierdź transakcję w portfelu. Pozwoliliśmy teraz ZetaChain na interakcję z naszym portfelem. Następnie naciskamy przycisk Swap:

Ponownie potwierdź transakcję w MetaMask. Poczekaj chwile i gotowe. Transakcja przeszła, dostaliśmy 7000 punktów Zeta!

Ważne: możliwe jest również zaproszenie znajomych poprzez swój link, który znajdziesz w sekcji Leaderboard, klikając Invite. W ten sposób można zdobyć jeszcze więcej punktów.

Punkty ZETA i Tablica Liderów

Punkty pozwalają członkom społeczności śledzić ich postępy i wkład w ZetaLabs.

System zachęca do przekazywania informacji zwrotnych na temat produktów/protokołów oraz zgłaszania błędów, aby pomóc zespołowi w regularnym aktualizowaniu sieci. Struktura zdobywania punktów w drugiej wersji ZETA jest następująca:

A swój osobisty wkład możesz zobaczyć na publicznej stronie Leaderboard:

Zdobycie darmowego NFT od ZetaChain na Galxe

Warto również wspomnieć, że ZetaLabs wraz z Galaxe przeprowadziło kampanię, w której można zdobyć darmowe NFT, co w przyszłości może zaowocować retrogradacją lub unikalną rolą na ich Discordzie.

W celu uzyskania tych NFT:

Wejdź na stronę Galxe i podłącz portfel Metamask do sieci Polygon. Przewiń poniżej i zobacz dostępne NFT:

Przejdźmy do pierwszego z nich - ZETA Supporter. Tutaj należy zapisać się na ich Discord, dokonać tam prostej weryfikacji i zapisać się na oficjalnego Twittera. Po wykonaniu wszystkich czynności należy kliknąć Verify:

Jeśli wykonałeś wszystkie te proste kroki poprawnie, powinieneś zobaczyć jak zapala się przycisk Claim, który musisz kliknąć:

Zrobione!!! Transakcja zakończyła się sukcesem (za co nie trzeba nawet wydawać opłaty i potwierdzać jej za pomocą Metamask). Twoje NFT w końcu pojawi się w Twoim profilu, wystarczy kliknąć w prawym górnym rogu obok nazwy sieci Polygon, aby to sprawdzić:

Tak samo należy postąpić z pozostałymi NFT od drugiego do piątego, nie potrzeba żadnych dodatkowych działań, wystarczy wrócić na oryginalną stronę i kliknąć niebieski przycisk Claim. Po 30 sekundach nasze NFT pojawią się w profilu. Jeśli chodzi o szóste NFT, wymagane jest jedno dodatkowe działanie, które polega na wypełnieniu nieskomplikowanego quizu:

W quizie należy odpowiedzieć poprawnie na pytania, jednocześnie zostawiając swój adres portfela Metamask, który pierwotnie wykorzystaliśmy do zalogowania się do Galaxe. Odpowiedzi na pytania:

Następnie musimy czekać do 12 godzin na sprawdzenie formularza przez projekt, po czym wracamy tutaj i mintujemy NFT. Dodatkowo otrzymamy rolę ZETA Assimilated na discordzie.

Jak na razie oznaczyliśmy wszystkie NFT! Nowe możecie śledzić na ich oficjalnym Twitterze.

Wypełnianie zadań ZetaChain Crew3

Ostatnią rzeczą, którą możesz zrobić, to wejść na Crew3, podłączyć portfel Metamask i wykonać wszystkie zadania: zasubskrybować sieci społecznościowe, zrobić kilka repostów, zaprosić przyjaciela. Albo trudniej: napisz post na platformie społecznościowej, wyprodukuj film szkoleniowy, a nawet zorganizuj sesję AMA z przedstawicielem ZetaChain w swojej społeczności.

Jeśli chcesz wykonywać zadania na Crew3 bez Galaxe, stanowczo odradzamy, ponieważ wiele zadań wymaga właśnie tego NFT, o którym wspomnieliśmy powyżej.

Nie zapomnij podłączyć tego samego portfela Metamask na wszystkich platformach!

Podsumowanie

Gorąco zalecamy, abyś potraktował tę sieć testową Zeta poważnie, ponieważ budują oni prawdziwie rewolucyjny produkt dla krypto-przyszłości.

I nie zapomnij, jeśli napotkasz błąd lub inny problem, możesz zostawić raport o błędzie na discordzie projektu w kanale #zeta_chain_testnet-feedback. Zostawcie jak najwięcej opinii, bo możecie za nie dostać ponad 10 tysięcy punktów!

Zespół wkrótce zamieści więcej informacji na temat protokołu, eksploratora, narzędzi deweloperskich, dokumentacji i aktualizacji ZetaLabs, więc bądź na bieżąco z ich Twitterem i Discordem.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Dlaczego warto sprzedawać NFT na Binance NFT? Oto powody

NFT niezwykle szybko zyskują na popularności, rozszerzając możliwości blockchaina. Użytkownicy mogą teraz kupować i sprzedawać prawie wszystko w formie NFT. Dotyczy to głównie cyfrowych dzieł sztuki, pamiątek, aktywów w grze, a nawet niektórych momentów historycznych. Zazwyczaj NFT określa się jako rodzaj kryptograficznego tokena na blockchainie, który reprezentuje unikalne aktywa. Mogą one być albo całkowicie cyfrowymi […]

Jak wysyłać pieniądze za granicę za darmo przy użyciu kryptowalut?

Wysyłanie pieniędzy za granicę może być drogim i czasochłonnym procesem. W tym przewodniku wyjaśnimy jednak, jak wykorzystać kryptowaluty do wysyłania pieniędzy za granicę za darmo - przy pomocy platformy Binance P2P. Tradycyjne metody, takie jak przelewy lub Western Union, często wiążą się z wysokimi opłatami i powolnym czasem przetwarzania, co utrudnia ludziom wysyłanie pieniędzy szybko […]

BNB Greenfield: Czym jest nowy, trzeci blockchain od Binance?

Giełda Binance w lutym zapowiedziała swój nowy produkt, a mianowicie nowy blockchain nazwany BNB Greenfield. W dzisiejszym artykule wyjaśniamy czym dokładnie on jest, jak będzie działał, jakie może mieć zastosowania oraz wiele więcej! Tak więc, zaczynajmy! Czym jest BNB Greenfield? BNB Greenfield to zdecentralizowana infrastruktura pamięci masowej w ramach szerszego ekosystemu BNB Chain, w którym […]

Testnet ZetaLabs: Jak przygotować się pod airdrop?

Testnety to zawsze okazja do zarobienia dodatkowych pieniędzy. Jakich? To zależy od projektu i jego możliwości. W tym poradniku opowiemy o ZetaChain - projekcie, który obecnie prowadzi testnet. Wyjaśnimy co musisz zrobić, aby zdobyć ewentualne dropy i darmowe NFT. Czym jest ZetaChain? ZetaChain to testnet dla nowych omnichain dApps i kluczowy element ekosystemu, który opiera […]

Zarabianie na NFT w 2023 roku: gdzie inwestować i gdzie szukać obiecujących kolekcji?

Pozytywny impet na początku 2023 roku ożywił rynek kryptowalut, co pomogło projektom odzyskać siły po ubiegłorocznych wpadkach i bankructwach. Segment NFT nie był wyjątkiem. Również przyciągnął uwagę wielu nowych graczy. Jednak NFT mają swoją własną specyfikę i nawet doświadczeni inwestorzy nie do końca rozumieją cechy tego rynku. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy ci jak ma się […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram