Testnet ZetaLabs: Jak przygotować się pod airdrop?

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 24 lutego 2023
ikona autora biały
zetalabs airdrop

Testnety to zawsze okazja do zarobienia dodatkowych pieniędzy. Jakich? To zależy od projektu i jego możliwości. W tym poradniku opowiemy o ZetaChain - projekcie, który obecnie prowadzi testnet. Wyjaśnimy co musisz zrobić, aby zdobyć ewentualne dropy i darmowe NFT.

Czym jest ZetaChain?

ZetaChain to testnet dla nowych omnichain dApps i kluczowy element ekosystemu, który opiera się na Cosmos SDK i Tendermint Consensus. Sama ich technologia odnosi się do wyzwań "crosschain" i "multichain" i ma na celu otwarcie kryptowalut i globalnego ekosystemu finansowego dla wszystkich.

Podczas gdy wiele rozwiązań interchain, takich jak mosty, ma różne, często scentralizowane modele zaufania, które są notorycznie podatne na exploity i hacki, ZetaChain jest blockchainem proof-of-stake, w którym wszystkie transakcje i działania na platformie są w pełni przejrzyste, weryfikowalne i działają z minimalnym zaufaniem.

Węzły hiperpołączone

Węzły ZetaChain posiadają tzw. obserwatorów, którzy monitorują transakcje w każdym połączonym łańcuchu. Dzięki architekturze ZetaChain TSS, sieć może podpisywać i weryfikować transakcje w każdym połączonym łańcuchu, tak jak robi to portfel. Dzięki możliwości odczytu i zapisu w połączonych łańcuchach w bezpieczny i zdecentralizowany sposób, te hiperpołączone węzły zapewniają deweloperom bezproblemowe środowisko wielołańcuchowe do tworzenia nowych i potężnych aplikacji cross-chain.

Zarządzane aktywa zewnętrzne

Sieć ZetaChain i dApps zbudowane na ZetaChain mogą zarządzać aktywami w dowolnym łańcuchu w taki sam sposób, w jaki inteligentny kontrakt w jednym łańcuchu może zarządzać aktywami w odpowiednim łańcuchu. Tak więc dApp na ZetaChain może organizować i wdrażać logikę inteligentnego kontraktu w dowolnym podłączonym łańcuchu. Ta właściwość dotyczy wszystkich, w tym łańcuchów bez inteligentnych kontraktów, takich jak Bitcoin i Dogecoin.

Przesyłanie wiadomości za pośrednictwem omnichain

Jeśli chodzi o dewelopera, możliwe jest przekazywanie wiadomości jako "dane + wartość" między łańcuchami i warstwami za pomocą prostych wywołań funkcji. Dzięki przekazywaniu wiadomości deweloper dApp może tworzyć potężne aplikacje międzysieciowe, po prostu implementując kilka funkcji w swoich istniejących inteligentnych kontraktach.

Jeśli jesteś zainteresowany rozwojem dApps z ZetaChain Connector - więcej informacji znajdziesz tutaj.

Przewodnik po sieci testowej Zeta Chain

Wejdź na stronę ZetaChain i podłącz konto na Twitterze za pomocą przycisku Verify with Twitter:

screen strony Zetalabs z zaznaczoną opcją verify with Twitter

Następnie należy podłączyć portfel, klikając w prawym górnym rogu na Conect Wallet, którym w tym przypadku jest Metamask:

screen strony Zetalabs z zaznaczonymi opcjami MetaMask i Confirm Wallet

Następnie przejdź do Leaderboard, kliknij Confirm Wallet i potwierdź żądanie podpisu w portfelu:

screen strony Zetalabs

Teraz musimy zdobyć tokeny testowe z trzech sieci: Goerli, Polygon Mumbai i BSC Testnet. W razie potrzeby przechodzimy przez rejestrację i wpisujemy adres naszego portfela.

Następnie wracamy do ZetaChain i przechodzimy do Get Zeta, gdzie trzeba zdobyć tokeny testowe, potrzebne do przyszłych testów. Klikamy Request Assets:

screen strony Zetalabs z zaznaczonymi opcjami get ZETA i reguest assets

Ważne: kranik na stronie nie zawsze działa, dlatego istnieje również drugi kranik w ich Discordzie. W tym celu należy wejść bezpośrednio do kanału #zeta_faucet w samym Discordzie i wysłać komendę zeta faucet drip na adres swojego portfela.

screen ze strony Discord ZetaChain

Po otrzymaniu tokenów testowych należy przejść do zakładki Swap. Najpierw wybierz sieć i token, który chcesz zamienić, następnie wybierz sieć i token, który chcesz otrzymać w zamian. Dla przykładu niech to będzie token Zeta w sieci Goerli, do sieci BSC Testnet za USDT. Określamy kwotę i klikamy Review Order:

screen strony Zetalabs z zaznaczonymi opcjami swap i review order

Następnie należy potwierdzić transakcję przyciskiem Allow na przelew ZETA:

screen strony Zetalabs

Potwierdź transakcję w portfelu. Pozwoliliśmy teraz ZetaChain na interakcję z naszym portfelem. Następnie naciskamy przycisk Swap:

screen strony Zetalabs

Ponownie potwierdź transakcję w MetaMask. Poczekaj chwile i gotowe. Transakcja przeszła, dostaliśmy 7000 punktów Zeta!

screen strony Zetalabs z zaznaczonym komunikatem

Ważne: możliwe jest również zaproszenie znajomych poprzez swój link, który znajdziesz w sekcji Leaderboard, klikając Invite. W ten sposób można zdobyć jeszcze więcej punktów.

Punkty ZETA i Tablica Liderów

Punkty pozwalają członkom społeczności śledzić ich postępy i wkład w ZetaLabs.

System zachęca do przekazywania informacji zwrotnych na temat produktów/protokołów oraz zgłaszania błędów, aby pomóc zespołowi w regularnym aktualizowaniu sieci. Struktura zdobywania punktów w drugiej wersji ZETA jest następująca:

screen strony Zetalabs

A swój osobisty wkład możesz zobaczyć na publicznej stronie Leaderboard:

screen strony Zetalabs z zaznaczoną pozycją w rankingu

Zdobycie darmowego NFT od ZetaChain na Galxe

Warto również wspomnieć, że ZetaLabs wraz z Galaxe przeprowadziło kampanię, w której można zdobyć darmowe NFT, co w przyszłości może zaowocować retrogradacją lub unikalną rolą na ich Discordzie.

screen strony Galxe

W celu uzyskania tych NFT:

Wejdź na stronę Galxe i podłącz portfel Metamask do sieci Polygon. Przewiń poniżej i zobacz dostępne NFT:

screen strony Galxe

Przejdźmy do pierwszego z nich - ZETA Supporter. Tutaj należy zapisać się na ich Discord, dokonać tam prostej weryfikacji i zapisać się na oficjalnego Twittera. Po wykonaniu wszystkich czynności należy kliknąć Verify:

screen strony Galxe

Jeśli wykonałeś wszystkie te proste kroki poprawnie, powinieneś zobaczyć jak zapala się przycisk Claim, który musisz kliknąć:

screen strony Galxe

Zrobione!!! Transakcja zakończyła się sukcesem (za co nie trzeba nawet wydawać opłaty i potwierdzać jej za pomocą Metamask). Twoje NFT w końcu pojawi się w Twoim profilu, wystarczy kliknąć w prawym górnym rogu obok nazwy sieci Polygon, aby to sprawdzić:

screen strony Galxe

Tak samo należy postąpić z pozostałymi NFT od drugiego do piątego, nie potrzeba żadnych dodatkowych działań, wystarczy wrócić na oryginalną stronę i kliknąć niebieski przycisk Claim. Po 30 sekundach nasze NFT pojawią się w profilu. Jeśli chodzi o szóste NFT, wymagane jest jedno dodatkowe działanie, które polega na wypełnieniu nieskomplikowanego quizu:

screen strony Galxe

W quizie należy odpowiedzieć poprawnie na pytania, jednocześnie zostawiając swój adres portfela Metamask, który pierwotnie wykorzystaliśmy do zalogowania się do Galaxe. Odpowiedzi na pytania:

screen strony Galxe

Następnie musimy czekać do 12 godzin na sprawdzenie formularza przez projekt, po czym wracamy tutaj i mintujemy NFT. Dodatkowo otrzymamy rolę ZETA Assimilated na discordzie.

Jak na razie oznaczyliśmy wszystkie NFT! Nowe możecie śledzić na ich oficjalnym Twitterze.

Wypełnianie zadań ZetaChain Crew3

Ostatnią rzeczą, którą możesz zrobić, to wejść na Crew3, podłączyć portfel Metamask i wykonać wszystkie zadania: zasubskrybować sieci społecznościowe, zrobić kilka repostów, zaprosić przyjaciela. Albo trudniej: napisz post na platformie społecznościowej, wyprodukuj film szkoleniowy, a nawet zorganizuj sesję AMA z przedstawicielem ZetaChain w swojej społeczności.

screen strony Crew3

Jeśli chcesz wykonywać zadania na Crew3 bez Galaxe, stanowczo odradzamy, ponieważ wiele zadań wymaga właśnie tego NFT, o którym wspomnieliśmy powyżej.

Nie zapomnij podłączyć tego samego portfela Metamask na wszystkich platformach!

Podsumowanie

Gorąco zalecamy, abyś potraktował tę sieć testową Zeta poważnie, ponieważ budują oni prawdziwie rewolucyjny produkt dla krypto-przyszłości.

I nie zapomnij, jeśli napotkasz błąd lub inny problem, możesz zostawić raport o błędzie na discordzie projektu w kanale #zeta_chain_testnet-feedback. Zostawcie jak najwięcej opinii, bo możecie za nie dostać ponad 10 tysięcy punktów!

Zespół wkrótce zamieści więcej informacji na temat protokołu, eksploratora, narzędzi deweloperskich, dokumentacji i aktualizacji ZetaLabs, więc bądź na bieżąco z ich Twitterem i Discordem.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Staking kryptowalut - czym jest staking, sposoby stakowania

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Binance - jak zacząć?

Binance jak zacząć? Jeżeli jesteś nowy w świecie krypto to z całą pewnością zadajesz sobie takie pytanie - i nie ma w tym nic dziwnego. W końcu Binance to największa giełda kryptowalut na świecie, tak więc jest o niej bardzo głośno. W dzisiejszym artykule odpowiemy na to pytanie. Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak założyć […]

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

Binance czy Zonda - Porównanie giełd kryptowalut

Na Polskim rynku królują dwie giełdy kryptowalut - Binance i Zonda. Pierwsza z nich jest największą giełdą kryptowalut na świecie i oferuje ogromny ekosystem produktów. Zonda to mniej skomplikowana platforma, która jest najlepszą bramką wejścia i wyjścia z rynku do polskich złotówek. Ale która jest lepsza? Binance czy Zonda? Nasze porównanie giełd kryptowalut postara się […]

Inwestowanie małych kwot w kryptowaluty. Czy się oplaca?

Inwestowanie w kryptowaluty ma bardzo konkretną zaletę: można w nie inwestować nawet małe kwoty. Oznacza to, że z rynkiem tym może zapoznać się niemal każdy - nie ma przy tym znaczenia zasobność portfela. Ale czy inwestowanie małych kwot w kryptowaluty ma sens? W tym artykule spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie! Inwestowanie niewielkich kwot w Bitcoin […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram