Szwajcarska firma konsultingowa zaakceptowała Shiba Inu jako metodę płatności

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 20 kwietnia 2022
ikona autora biały
shiba inu

Międzynarodowa firma konsultingowa z siedzibą w Szwajcarii - Fidinam - przyjęła popularny memecoin Shiba Inu jako metodę płatności. Ponadto, jedyne ekskluzywne centrum Porsche w Baltimore - Porsche Towson - nawiązało współpracę z BitPay. Dzięki temu zaakceptuje kilka kryptowalut jako formę płatności, a jedną z nich będzie SHIB.

Tak zwany Dogecoin-killer nadal trafia w nagłówki mediów. Jak ujawnił administrator społeczności Shiba Inu Venezuela - @ShibaXanders - szwajcarska firma konsultingowa Fidinam umożliwia teraz rozliczenia w SHIB. Mimo, że siedziba firmy znajduje się w Szwajcarii, organizacja ta rozciąga swoją działalność na wiele krajów, w tym USA, Wielką Brytanię, Niemcy, Austrię i inne.

Fidinam jest jednym z liderów w swojej branży. Została założona w 1960 roku i posiada biura w Europie, Azji, Afryce i Australii, a jej zespół składa się z 250 profesjonalistów.

Porsche również akceptuje SHIB

Z kolei główny dealer Porsche w Baltimore (USA) - Porsche Towson - podpisał umowę z BitPay, dostawcą usług kryptowalutowych. Dzięki współpracy będzie mógł akceptować wiele różnych cyfrowych aktywów jako metodę płatności.

Wśród nich znalazły się memecoiny Shiba Inu i Dogecoin, a także wiodące pod względem kapitalizacji rynkowej aktywo - Bitcoin.

Pomimo pozytywnych wiadomości, cena SHIB nie odnotowała takich wzrostów, jak to miało miejsce w poprzednich przypadkach.

W zeszłym tygodniu, amerykańska firma świadcząca usługi finansowe - Robinhood - wprowadziła memecoin na swoją platformę, co doprowadziło do 35% wzrostu wyceny tokena w USD.

W pewnym momencie osiągnęła ona kwietniowy szczyt na poziomie 0,00003 USD, ale w kolejnych dniach cofnęła się i obecnie oscyluje w granicy 0,000025 USD.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram