Szwajcarska firma konsultingowa zaakceptowała Shiba Inu jako metodę płatności

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 20 kwietnia 2022
ikona autora biały
shiba inu

Międzynarodowa firma konsultingowa z siedzibą w Szwajcarii - Fidinam - przyjęła popularny memecoin Shiba Inu jako metodę płatności. Ponadto, jedyne ekskluzywne centrum Porsche w Baltimore - Porsche Towson - nawiązało współpracę z BitPay. Dzięki temu zaakceptuje kilka kryptowalut jako formę płatności, a jedną z nich będzie SHIB.

Tak zwany Dogecoin-killer nadal trafia w nagłówki mediów. Jak ujawnił administrator społeczności Shiba Inu Venezuela - @ShibaXanders - szwajcarska firma konsultingowa Fidinam umożliwia teraz rozliczenia w SHIB. Mimo, że siedziba firmy znajduje się w Szwajcarii, organizacja ta rozciąga swoją działalność na wiele krajów, w tym USA, Wielką Brytanię, Niemcy, Austrię i inne.

Fidinam jest jednym z liderów w swojej branży. Została założona w 1960 roku i posiada biura w Europie, Azji, Afryce i Australii, a jej zespół składa się z 250 profesjonalistów.

Porsche również akceptuje SHIB

Z kolei główny dealer Porsche w Baltimore (USA) - Porsche Towson - podpisał umowę z BitPay, dostawcą usług kryptowalutowych. Dzięki współpracy będzie mógł akceptować wiele różnych cyfrowych aktywów jako metodę płatności.

Wśród nich znalazły się memecoiny Shiba Inu i Dogecoin, a także wiodące pod względem kapitalizacji rynkowej aktywo - Bitcoin.

Pomimo pozytywnych wiadomości, cena SHIB nie odnotowała takich wzrostów, jak to miało miejsce w poprzednich przypadkach.

W zeszłym tygodniu, amerykańska firma świadcząca usługi finansowe - Robinhood - wprowadziła memecoin na swoją platformę, co doprowadziło do 35% wzrostu wyceny tokena w USD.

W pewnym momencie osiągnęła ona kwietniowy szczyt na poziomie 0,00003 USD, ale w kolejnych dniach cofnęła się i obecnie oscyluje w granicy 0,000025 USD.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

PIXEL w Binance Launchpool. HODLować czy sprzedać?

Binance ogłosiło właśnie 46. projekt, który zostanie uruchomiony na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to PIXEL, natywny token gry Pixels. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym jest PIXEL oraz jak farmić te tokeny na Binance. Na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy warto je HODLować, czy może sprzedać od razu po rozpoczęciu handlu. Najpierw jednak […]

Co to jest Binance Earn? Środy pełne zarabiania

Jesteś długoterminowym HODLerem? Być może masz w portfelu trochę kryptowalut i nie planujesz ich sprzedawać w najbliższym czasie? Czy wiesz, że istnieje sposób, aby zarabia za ich pomoc pasywny dochód? Pozwala na to np. platforma Binance Earn. Co to jest? Jak działa? Jakie daje możliwości? O tym w dzisiejszym artykule! Czym wyróżnia się Binance Earn? […]

Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę […]

Tłusto o Krypto 2 - Poznań otwiera drzwi do świata kryptowalut

Już 8 lutego 2024 roku odbędzie się kolejne krypto wydarzenie w Poznaniu - "Tłusto o krypto 2". Wstęp jest zupełnie darmowy, jednak liczba miejsc mocno ogrniczona. Jeżeli chcesz zdobyć wiedzę dot. cyfrowych aktywów, poznać nowych ludzi czy też po prostu dobrze się bawić, zarejestruj się już teraz! Szczegóły wydarzenia Organizatorem "Tłusto o Krypto 2" jest […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram