Szwajcarska firma konsultingowa zaakceptowała Shiba Inu jako metodę płatności

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 20 kwietnia 2022
ikona autora biały
shiba inu

Międzynarodowa firma konsultingowa z siedzibą w Szwajcarii - Fidinam - przyjęła popularny memecoin Shiba Inu jako metodę płatności. Ponadto, jedyne ekskluzywne centrum Porsche w Baltimore - Porsche Towson - nawiązało współpracę z BitPay. Dzięki temu zaakceptuje kilka kryptowalut jako formę płatności, a jedną z nich będzie SHIB.

Tak zwany Dogecoin-killer nadal trafia w nagłówki mediów. Jak ujawnił administrator społeczności Shiba Inu Venezuela - @ShibaXanders - szwajcarska firma konsultingowa Fidinam umożliwia teraz rozliczenia w SHIB. Mimo, że siedziba firmy znajduje się w Szwajcarii, organizacja ta rozciąga swoją działalność na wiele krajów, w tym USA, Wielką Brytanię, Niemcy, Austrię i inne.

Fidinam jest jednym z liderów w swojej branży. Została założona w 1960 roku i posiada biura w Europie, Azji, Afryce i Australii, a jej zespół składa się z 250 profesjonalistów.

Porsche również akceptuje SHIB

Z kolei główny dealer Porsche w Baltimore (USA) - Porsche Towson - podpisał umowę z BitPay, dostawcą usług kryptowalutowych. Dzięki współpracy będzie mógł akceptować wiele różnych cyfrowych aktywów jako metodę płatności.

Wśród nich znalazły się memecoiny Shiba Inu i Dogecoin, a także wiodące pod względem kapitalizacji rynkowej aktywo - Bitcoin.

Pomimo pozytywnych wiadomości, cena SHIB nie odnotowała takich wzrostów, jak to miało miejsce w poprzednich przypadkach.

W zeszłym tygodniu, amerykańska firma świadcząca usługi finansowe - Robinhood - wprowadziła memecoin na swoją platformę, co doprowadziło do 35% wzrostu wyceny tokena w USD.

W pewnym momencie osiągnęła ona kwietniowy szczyt na poziomie 0,00003 USD, ale w kolejnych dniach cofnęła się i obecnie oscyluje w granicy 0,000025 USD.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

FTX uruchamia stronę internetową, aby spłacić europejskich klientów

FTX EU, europejska filia upadłej giełdy kryptowalutowej FTX, uruchomiła stronę internetową, aby spłacić wściekłych, europejskich klientów. Firma złożyła wniosek o upadłość prawie pięć miesięcy temu, powodując efekt domina innych upadających firm kryptowalutowych. W rzeczywistości FTX stał się tak duży, że wiele innych firm zaparkowało swoje pieniądze w tej giełdzie i w rezultacie zostało "zainfekowanych". Użytkownicy […]

Argentyńskie linie lotnicze Flybondi zaczynają wydawać bilety NFT

Argentyński tani przewoźnik Flybondi rozpoczął kampanię Ticket 3.0, w której zaczął wydawać bilety w formie niewymienialnych tokenów (NFT). Linia lotnicza powiedziała, że ta metoda "oferuje bardziej elastyczne doświadczenie podróży". Z kolei Flybondi będzie w stanie zmniejszyć koszty obsługi klienta i zwiększyć przychody dzięki prowizjom handlowym. Usługa ta stała się możliwa dzięki partnerstwu z TravelX, opartą […]

Rosja chce mieć własną walutę z Brazylią, Indiami, Chinami i RPA

Krążą pogłoski, że kraje BRICS chcą stworzyć własną walutę, aby ułatwić płatności między uczestniczącymi państwami. To może być ciężki cios dla dolara i może stwarzać możliwości dla Bitcoina. BRICS są wpływowe BRICS to skrót od krajów Brazylia, Rosja, Indie, Chiny i RPA. Kraje te mają znaczący wpływ na globalną gospodarkę ze względu na ich duże […]

Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku z powodu halvingu i recesji

Mike McGlone twierdzi, że Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku, a następnie nadejdzie halving i seria innych fundamentalnych wydarzeń. Analityk Bloomberga wyraził swoje prognozy podczas wywiadu ze Scottem Melkerem. Bitcoin i efekt halvingu Zanim zanurkujemy dalej w jego przewidywania, szybkie słowo na temat tego tak zwanego halvingu. Co cztery lata liczba nowo […]

Tim Draper radzi przedsiębiorcom, by kupowali Bitcoina

Amerykański miliarder i legenda inwestycji Tim Draper radzi przedsiębiorcom, aby kupili Bitcoin. Według niego jest to sposób na zabezpieczenie się przed potencjalnym kryzysem bankowym. Nawiasem mówiąc, Tim Draper nie jest osobą nową w świecie Bitcoina, ponieważ już w czerwcu 2014 roku kupił od rządu USA 30 000 Bitcoinów za 19 milionów dolarów. Te Bitcoiny zostały […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram