Szkoła w Dubaju będzie przyjmować czesne w Bitcoinach i Ethereum

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 29 marca 2022
ikona autora biały
bitcoin 40 000 usd

Po tym, jak w ciągu ostatnich kilku miesięcy Dubaj stał się siedzibą wielu firm zajmujących się aktywami cyfrowymi, chce on zwiększyć adopcję kryptowalut poprzez inne działania. Tym razem lokalna szkoła ogłosiła, że planuje zacząć akceptować płatności cyfrowymi aktywami w ramach czesnych.

Szkoła w Dubaju będzie akceptować kryptowaluty?

Według raportu Zawya, rodzice w Dubaju będą mieli możliwość płacenia czesnego za naukę swoich dzieci za pomocą kryptowalut w nowej szkole. To posunięcie sprawi, że będzie to pierwsza tego typu placówka przyjmująca płatności cyfrowymi aktywami na Bliskim Wschodzie.

The Citizens School ma otworzyć drzwi we wrześniu tego roku i będzie akceptować dwie największe kryptowaluty według kapitalizacji rynkowej - bitcoin (BTC) i eter (ETH). Raport wyjaśnia jednak, że fundusze będą automatycznie przeliczane na dirhamy przez lokalną firmę.

Decyzja ta została podyktowana przede wszystkim ostatnimi działaniami podjętymi przez władze miasta w celu ustanowienia ram regulacyjnych dla aktywów cyfrowych i przekształcenia Dubaju w centrum kryptowalutowe. Założyciel Citizens School, dr Adil Alzarooni powiedział:

Jeszcze jakiś czas temu kryptowaluta była tylko terminem funkcjonującym wśród dobrze zorientowanych inwestorów. Jednak dziś kryptowaluty stają się o wiele bardziej popularne, zmieniając tradycyjny system finansowy. Podobnie Citizens zmienia sektor edukacji poprzez ponowne wyobrażenie sobie każdego elementu procesu nauczania.

Dodał, że dodanie płatności cyfrowymi aktywami powinno zwiększyć rolę młodych pokoleń w rozwoju gospodarki cyfrowej kraju.

Dubaj wita giełdy kryptowalutowe

Dubaj podjął ostatnio również inne prokryptowalutowe działania. Pierwszym z nich był przyznanie licencji giełdzie aktywów cyfrowych - Binance.

Niedługo potem pojawiły się doniesienia, że FTX - inna popularna giełda kryptowalut - chce założyć regionalną siedzibę w Dubaju. Trend ten nasilił się w kolejnych tygodniach, a liczba miejsc, w których można handlować kryptowalutami, mających podobne plany stale rosła.

Dwie ostatnie firmy, które przedstawiły takie zamiary, to Bybit i CryptoCom. W oświadczeniu ByBit czytamy:

Bybit otrzymał wstępną zgodę na prowadzenie pełnego spektrum działalności związanej z wirtualnymi aktywami w Dubaju.

Z kolei CryptoCom obiecał, że w ciągu najbliższych miesięcy rozpocznie rekrutację wielu pracowników, aby zapewnić sobie "znaczącą obecność" w ZEA.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

MEXC - bonus i kod rabatowy (2023)

MEXC to giełda kryptowalut, która szybko zyskuje popularność i stale zwiększa swój wolumen. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji możesz odebrać bonus, a właściwie bonusy? Wystarczy, że w odpowiednim polu wpiszesz ekskluzywny kod rabatowy: mexc-k2. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci dokładnie jaki bonusy oferuje MEXC oraz co musisz zrobić, aby je odebrać! Tak więc, zaczynajmy! […]

Brian Kelly: "Kapitalizacja Bitcoina może wzrosnąć 10x"

Popularny inwestor kryptowalutowy, założyciel i dyrektor generalny BKCM uważa, że bitcoin znajduje się w doskonałej pozycji do wzrostu, a w perspektywie średnioterminowej kapitalizacja BTC może wzrosnąć dziesięciokrotnie. Brian Kelly w wywiadzie dla programu Fast Money CNBC powiedział, że za wzrostem pierwszej kryptowaluty przemawia kilka konkretnych czynników. Jako jeden z najważniejszych przedsiębiorca wymienił możliwość rychłego zatwierdzenia […]

Robert Kiyosaki: "Oszczędzaj złoto, srebro i bitcoiny, nie dolary"

W obliczu hossy na rynku bitcoina, Robert Kiyosaki, autor bestsellerowej książki finansowej "Bogaty ojciec, biedny ojciec", ponownie wezwał do inwestowania w złoto, srebro i pierwszą kryptowalutę. "Prawdziwi kapitaliści obniżają ceny, powodując deflację. Marksiści podnoszą ceny, powodując inflację. Nasi przywódcy są marksistami, dlatego mamy inflację. Chroń się przed naszymi marksistowskimi przywódcami. Oszczędzaj złoto, srebro i bitcoiny, […]

Raiffeisen Bank pozwoli handlować kryptowalutami

Austriacki bank Raiffeisen aktywnie rozszerza swoją obecność na rynku kryptowalut - od stycznia 2024 r. klienci będą mogli handlować tego typu aktywami cyfrowymi. Początkowo usługa będzie oferowana tylko klientom w Wiedniu, gdzie znajduje się siedziba banku. Projekt będzie realizowany wspólnie z giełdą kryptowalut Bitpanda. Szef innowacji banku, Curt Chadha wyjaśnił: "Zaczynamy od Wiednia, ponieważ mieszka […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram