Szkoła w Dubaju będzie przyjmować czesne w Bitcoinach i Ethereum

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 29 marca 2022
ikona autora biały
bitcoin 40 000 usd

Po tym, jak w ciągu ostatnich kilku miesięcy Dubaj stał się siedzibą wielu firm zajmujących się aktywami cyfrowymi, chce on zwiększyć adopcję kryptowalut poprzez inne działania. Tym razem lokalna szkoła ogłosiła, że planuje zacząć akceptować płatności cyfrowymi aktywami w ramach czesnych.

Szkoła w Dubaju będzie akceptować kryptowaluty?

Według raportu Zawya, rodzice w Dubaju będą mieli możliwość płacenia czesnego za naukę swoich dzieci za pomocą kryptowalut w nowej szkole. To posunięcie sprawi, że będzie to pierwsza tego typu placówka przyjmująca płatności cyfrowymi aktywami na Bliskim Wschodzie.

The Citizens School ma otworzyć drzwi we wrześniu tego roku i będzie akceptować dwie największe kryptowaluty według kapitalizacji rynkowej - bitcoin (BTC) i eter (ETH). Raport wyjaśnia jednak, że fundusze będą automatycznie przeliczane na dirhamy przez lokalną firmę.

Decyzja ta została podyktowana przede wszystkim ostatnimi działaniami podjętymi przez władze miasta w celu ustanowienia ram regulacyjnych dla aktywów cyfrowych i przekształcenia Dubaju w centrum kryptowalutowe. Założyciel Citizens School, dr Adil Alzarooni powiedział:

Jeszcze jakiś czas temu kryptowaluta była tylko terminem funkcjonującym wśród dobrze zorientowanych inwestorów. Jednak dziś kryptowaluty stają się o wiele bardziej popularne, zmieniając tradycyjny system finansowy. Podobnie Citizens zmienia sektor edukacji poprzez ponowne wyobrażenie sobie każdego elementu procesu nauczania.

Dodał, że dodanie płatności cyfrowymi aktywami powinno zwiększyć rolę młodych pokoleń w rozwoju gospodarki cyfrowej kraju.

Dubaj wita giełdy kryptowalutowe

Dubaj podjął ostatnio również inne prokryptowalutowe działania. Pierwszym z nich był przyznanie licencji giełdzie aktywów cyfrowych - Binance.

Niedługo potem pojawiły się doniesienia, że FTX - inna popularna giełda kryptowalut - chce założyć regionalną siedzibę w Dubaju. Trend ten nasilił się w kolejnych tygodniach, a liczba miejsc, w których można handlować kryptowalutami, mających podobne plany stale rosła.

Dwie ostatnie firmy, które przedstawiły takie zamiary, to Bybit i CryptoCom. W oświadczeniu ByBit czytamy:

Bybit otrzymał wstępną zgodę na prowadzenie pełnego spektrum działalności związanej z wirtualnymi aktywami w Dubaju.

Z kolei CryptoCom obiecał, że w ciągu najbliższych miesięcy rozpocznie rekrutację wielu pracowników, aby zapewnić sobie "znaczącą obecność" w ZEA.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Analityk Bloomberga: "Bitcoin może prześcignąć złoto"

Znany analityk rynku towarowego w Bloomberg, Mike McGlone, przedstawił kolejną prognozę dotyczącą bitcoina (BTC). Tym razem w odniesieniu do króla wszystkich towarów; złota. Według McGlone'a, bitcoin przygotowuje się do ostatecznego rywalizowania z metalem szlachetnym. Bitcoin a złoto McGlone poinformował o tym wczoraj na Twitterze. Tym samym podtrzymuje on swoje pozytywne oczekiwania co do przyszłości bitcoina. […]

Senator Lummis uważa teraz, że eter jest papierem wartościowym

Jeszcze jeden amerykański polityk w centrum regulacji branży kryptowalutowej zmienił stanowisko w sprawie klasyfikacji prawnej Etheru. Senator Cynthia Lummis (R-WY) wyjawiła w środę, że obecnie postrzega drugą największą kryptowalutę jako papier wartościowy - nie towar. Bitcoin jest jedynym towarem kryptowalutowym: Lummis Lummis wyraziła swój zmieniony pogląd na aktywo za pomocą CoinDesk we wtorek podczas omawiania […]

Sprawa Ripple vs SEC dobiega końca

Dwuletnia batalia Ripple z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) dobiega końca. Firma kryptowalutowa złożyła odpowiedź i to wydaje się być już ostatnia linia obrony. Dumny z obrony Ripple'a Radca prawny Ripple Stuart Alderoty poinformował, że odpowiedź była już ostatnią. Pisze on, że firma zwróciła się do sądu o wydanie orzeczenia na korzyść Ripple. […]

Jak szeroko rozprzestrzenia się zaraza FTX? Spółki dotknięte kryzysem

Upadek giełdy kryptowalut FTX przejdzie do historii jako jeden z najczarniejszych momentów w historii kryptowalut. Firma doświadczyła poważnych problemów z płynnością w listopadzie i nie mogła honorować wniosków o wypłatę swoich klientów. Binance - największa na świecie platforma kryptowalutowa - była gotowa przejąć giełdę, ale po audycie odstąpiła od umowy. FTX nie mógł znaleźć rozwiązania […]

Rośnie popyt na koparki w Rosji

Popyt na minery ASIC w Rosji wzrósł znacząco w czwartym kwartale z powodu spadku ich cen. Informację o tym podał "Kommersant". Jak podaje dystrybutor Chilkoot, sprzedaż za dwa miesiące czwartego kwartału przekroczyła wolumeny za cały trzeci kwartał, a za dziewięć miesięcy była o 65% wyższa niż przed rokiem. W BitRiver popyt na dziesięć miesięcy 2022 […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram