Szkoła w Dubaju będzie przyjmować czesne w Bitcoinach i Ethereum

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 29 marca 2022
ikona autora biały
bitcoin 40 000 usd

Po tym, jak w ciągu ostatnich kilku miesięcy Dubaj stał się siedzibą wielu firm zajmujących się aktywami cyfrowymi, chce on zwiększyć adopcję kryptowalut poprzez inne działania. Tym razem lokalna szkoła ogłosiła, że planuje zacząć akceptować płatności cyfrowymi aktywami w ramach czesnych.

Szkoła w Dubaju będzie akceptować kryptowaluty?

Według raportu Zawya, rodzice w Dubaju będą mieli możliwość płacenia czesnego za naukę swoich dzieci za pomocą kryptowalut w nowej szkole. To posunięcie sprawi, że będzie to pierwsza tego typu placówka przyjmująca płatności cyfrowymi aktywami na Bliskim Wschodzie.

The Citizens School ma otworzyć drzwi we wrześniu tego roku i będzie akceptować dwie największe kryptowaluty według kapitalizacji rynkowej - bitcoin (BTC) i eter (ETH). Raport wyjaśnia jednak, że fundusze będą automatycznie przeliczane na dirhamy przez lokalną firmę.

Decyzja ta została podyktowana przede wszystkim ostatnimi działaniami podjętymi przez władze miasta w celu ustanowienia ram regulacyjnych dla aktywów cyfrowych i przekształcenia Dubaju w centrum kryptowalutowe. Założyciel Citizens School, dr Adil Alzarooni powiedział:

Jeszcze jakiś czas temu kryptowaluta była tylko terminem funkcjonującym wśród dobrze zorientowanych inwestorów. Jednak dziś kryptowaluty stają się o wiele bardziej popularne, zmieniając tradycyjny system finansowy. Podobnie Citizens zmienia sektor edukacji poprzez ponowne wyobrażenie sobie każdego elementu procesu nauczania.

Dodał, że dodanie płatności cyfrowymi aktywami powinno zwiększyć rolę młodych pokoleń w rozwoju gospodarki cyfrowej kraju.

Dubaj wita giełdy kryptowalutowe

Dubaj podjął ostatnio również inne prokryptowalutowe działania. Pierwszym z nich był przyznanie licencji giełdzie aktywów cyfrowych - Binance.

Niedługo potem pojawiły się doniesienia, że FTX - inna popularna giełda kryptowalut - chce założyć regionalną siedzibę w Dubaju. Trend ten nasilił się w kolejnych tygodniach, a liczba miejsc, w których można handlować kryptowalutami, mających podobne plany stale rosła.

Dwie ostatnie firmy, które przedstawiły takie zamiary, to Bybit i CryptoCom. W oświadczeniu ByBit czytamy:

Bybit otrzymał wstępną zgodę na prowadzenie pełnego spektrum działalności związanej z wirtualnymi aktywami w Dubaju.

Z kolei CryptoCom obiecał, że w ciągu najbliższych miesięcy rozpocznie rekrutację wielu pracowników, aby zapewnić sobie "znaczącą obecność" w ZEA.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Założyciel Curve kupił willę za 40 mln USD

Curve Finance to popularny protokół zdecentralizowanych finansów (DeFi) w sieci Ethereum (ETH), który wystartował w 2020 roku. Obecnie jest czwartym co do wielkości projektem DeFi na Ethereum. Jego całkowita zablokowana wartość (TVL) wynosi 4 miliardów dolarów, według danych DefiLlama. Curve Finance zostało zaprojektowane przez Michaela Egorova i koncentruje się na optymalizacji płynności stablecoinów. Egorov jest […]

Krótkoterminowi posiadacze BTC ponownie sprzedają z zyskiem

W ostatnim czasie Bitcoin (BTC) wywoływał niewielkie podekscytowanie wśród inwestorów kryptowalutowych. Po dużym odbiciu w pierwszym kwartale, w pewnym sensie potrzebował czasu, aby się z tego otrząsnąć. Od końca marca cena notowana jest kilka tysięcy dolarów poniżej kluczowego oporu na poziomie 30 000 USD, ale w minionym miesiącu spadła jeszcze poniżej 26 000 USD. Obecnie […]

JPMorgan: Rosnące ceny złota pchną bitcoina do 45 000 USD

Analitycy banku inwestycyjnego JPMorgan, kierowani przez starszego stratega Nikolaosa Panigirtzoglu, uważają, że rosnące ceny złota wpłyną również na kurs bitcoina. Ich zdaniem BTC osiągnie poziom 45 000 USD. Zespół Nikolaosa Panigirtzoglou podkreślił, że istnieje znaczna korelacja między kursami bitcoina i złota. Złoto kosztuje obecnie około 2000 USD, co jest niezwykle wysoką wartością. Według JPMorgan ozacza […]

Czy Binance mieszała środki klientów z środkami firmy?

Giełda kryptowalut Binance zaprzeczyła informacjom zawartym w artykule Reutersa, w którym stwierdzono, że w 2020 i 2021 r. platforma łączyła środki użytkowników z własnymi przychodami. Patrick Hillman, dyrektor ds. strategii firmy, wyraził opinię, że dziennikarze agencji desperacko chcieli napisać "złą historię", która okazała się "słaba". Menedżer wyższego szczebla napisał: "Następnie napisali 1000 słów teorii spiskowych […]

Kolejny kandydat na prezydenta USA przyjmuje darowizny w bitcoinach

Kandydat na prezydenta USA Vivek Ramaswamy ogłosił, że przyjmuje darowizny w bitcoinach (BTC) na nadchodzące wybory prezydenckie w 2024 roku. Poszedł on więc w ślady Roberta F. Kennedy'ego Jr, który od jakiegoś czasu jest zwolennikiem pierwotnej kryptowaluty. Robert w miniony weekend został pierwszym kandydatem na prezydenta, który ogłosił, że będzie akceptował darowizny w BTC. Darczyńcy […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram