Strata Riot Blockchain za kwartał przekroczyła 366 mln USD

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 17 sierpnia 2022
ikona autora biały
bitcoin-mining

W drugim kwartale firma wydobywcza Riot Blockchain odnotowała stratę netto w wysokości 366,3 mln USD. Jej przychody kształtowały się na poziomie 72,9 mln USD.

Firma przypisała negatywne wyniki finansowe głównie utracie wartości firmy (349,1 mln dolarów) oraz rezerw bitcoina (99,8 mln dolarów).

W okresie sprawozdawczym Riot otrzymał 5,7 mln USD w kredytach odbioru energii elektrycznej od teksańskiego głównego operatora ERCOT. W oświadczeniu spółki możemy przeczytać:

Wierzymy, że zdolność do sprzedaży energii z powrotem do sieci po rynkowych cenach spot, a tym samym zmniejszenie własnych kosztów operacyjnych, jest integralną częścią naszej ogólnej strategii. Podczas gdy udział w różnych programach odpowiedzi na popyt w sieci może wpłynąć na naszą produkcję bitcoinów, widzimy to jako ważną część naszego partnerskiego podejścia z ERCOT.

W drugim kwartale Riot wydobył 1395 BTC, co stanowi spadek o 0,7% w stosunku do poprzedniego okresu.

Przychody firmy spadły o 8,7%. Z 72,9 mln USD na działalność górniczą przypadło 46,2 mln USD, a usługi hostingowe przyniosły 9,8 mln USD.

Firma powiedziała, że na jej wyniki finansowe negatywnie wpłynęły niższe ceny bitcoinów i wyższe zmienne koszty wydobycia.

Na dzień 30 czerwca, Riot posiadał flotę 44 720 koparek ASIC, których łączny hash rate wynosił 4,4 EH/s.

Kopalnia chłodzona immersyjnie

W drugim kwartale firma zakończyła budowę pierwszej kopalni chłodzonej immersyjnie w zakładzie Whinstone w Teksasie. Zainstalowano w niej 23 000 koparek.

Riot przeniósł wszystkie własne instalacje z centrum danych Coinmint w Massenie w Nowym Jorku do Whinstone. Ma to zwiększyć rentowność wydobycia poprzez zmniejszenie kosztów zasilania i hostingu.

Wszystkie urządzenia docierające do centrum danych, w tym 9316 nowych Antminer S19j Pro odebranych w lipcu, firma podłącza z chłodzeniem immersyjnym.

Riot planuje wdrożyć około 115 450 koparek, których łączny hash rate wyniesie około 12,5 EH/s do początku 2023 roku. Prawie cała flota ma się składać z jednostek serii S19.

Dla przypomnienia, większość publicznych górników rozpoczęła likwidację rezerw bitcoinów w czerwcu, realizując 14 600 BTC.

Trend ten utrzymał się w lipcu. Ale spośród tych, którzy sprzedają cyfrowe złoto, tylko Riot wydobywał więcej kryptowalut niż upłynniał w ciągu miesiąca.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram