Strata Riot Blockchain za kwartał przekroczyła 366 mln USD

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 17 sierpnia 2022
ikona autora biały
bitcoin-mining

W drugim kwartale firma wydobywcza Riot Blockchain odnotowała stratę netto w wysokości 366,3 mln USD. Jej przychody kształtowały się na poziomie 72,9 mln USD.

Firma przypisała negatywne wyniki finansowe głównie utracie wartości firmy (349,1 mln dolarów) oraz rezerw bitcoina (99,8 mln dolarów).

W okresie sprawozdawczym Riot otrzymał 5,7 mln USD w kredytach odbioru energii elektrycznej od teksańskiego głównego operatora ERCOT. W oświadczeniu spółki możemy przeczytać:

Wierzymy, że zdolność do sprzedaży energii z powrotem do sieci po rynkowych cenach spot, a tym samym zmniejszenie własnych kosztów operacyjnych, jest integralną częścią naszej ogólnej strategii. Podczas gdy udział w różnych programach odpowiedzi na popyt w sieci może wpłynąć na naszą produkcję bitcoinów, widzimy to jako ważną część naszego partnerskiego podejścia z ERCOT.

W drugim kwartale Riot wydobył 1395 BTC, co stanowi spadek o 0,7% w stosunku do poprzedniego okresu.

Przychody firmy spadły o 8,7%. Z 72,9 mln USD na działalność górniczą przypadło 46,2 mln USD, a usługi hostingowe przyniosły 9,8 mln USD.

Firma powiedziała, że na jej wyniki finansowe negatywnie wpłynęły niższe ceny bitcoinów i wyższe zmienne koszty wydobycia.

Na dzień 30 czerwca, Riot posiadał flotę 44 720 koparek ASIC, których łączny hash rate wynosił 4,4 EH/s.

Kopalnia chłodzona immersyjnie

W drugim kwartale firma zakończyła budowę pierwszej kopalni chłodzonej immersyjnie w zakładzie Whinstone w Teksasie. Zainstalowano w niej 23 000 koparek.

Riot przeniósł wszystkie własne instalacje z centrum danych Coinmint w Massenie w Nowym Jorku do Whinstone. Ma to zwiększyć rentowność wydobycia poprzez zmniejszenie kosztów zasilania i hostingu.

Wszystkie urządzenia docierające do centrum danych, w tym 9316 nowych Antminer S19j Pro odebranych w lipcu, firma podłącza z chłodzeniem immersyjnym.

Riot planuje wdrożyć około 115 450 koparek, których łączny hash rate wyniesie około 12,5 EH/s do początku 2023 roku. Prawie cała flota ma się składać z jednostek serii S19.

Dla przypomnienia, większość publicznych górników rozpoczęła likwidację rezerw bitcoinów w czerwcu, realizując 14 600 BTC.

Trend ten utrzymał się w lipcu. Ale spośród tych, którzy sprzedają cyfrowe złoto, tylko Riot wydobywał więcej kryptowalut niż upłynniał w ciągu miesiąca.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Złoto na rekordowym poziomie. Czy Bitcoin może pójść w jego ślady?

Według różnych źródeł, złoto wybiło nowy rekord wszech czasów. Kilogram złota jest teraz wart 64.000 dolarów. Oznacza to, że inwestorzy szukają bezpiecznej przystani, w której mogliby trzymać wartość, w celu wyjścia z obecnego kryzysu bankowego. Czy Bitcoin może pójść w ślady złota? Złoto za 65 000 dolarów Poniższy wykres to cena złota i pokazuje wartość […]

Czy Microsoft buduje portfel Ethereum dla Edge?

Dobra wiadomość dla użytkowników Microsoft Edge, ponieważ trwają testy portfela Ethereum dla przeglądarki internetowej. Metamask dla Microsoftu Firma Microsoft rozwija coś, co nazywa "Crypto Wallet" dla Edge. Portfel ten pozwala użytkownikom przechowywać i handlować Etherem, a także tokenami na blockchainie Ethereum, podobnie jak popularny Metamask. Albacore odkrył to i podzielił się tym na Twitterze. Albacore […]

Kolejna edycja Invest Cuffs już w tym tygodniu

To już ostatni moment aby zapisać się na największe wydarzenie dla Inwestorów w tym roku. Już 24-25 marca 2023 roku będzie miała miejsce następna edycja Wydarzenia i Targów Invest Cuffs. To już dziewiąte wydanie imprezy, która każdego roku przyciąga do Krakowa tysiące uczestników, dających możliwość uczestniczenia w prelekcjach prowadzonych przez ponad 120 mówców. Invest Cuffs […]

Banki upadają, bitcoin rośnie. Co się dzieje?

Zapewne nie umknęło Waszej uwadze, że w ostatni weekend upadł Silicon Valley Bank. Silicon Valley Bank był 17. największym bankiem w Stanach Zjednoczonych i bankiem skupiającym się na obsłudze transakcji venture capital i startupów technologicznych. W sumie bank zarządzał ponad 200 miliardami dolarów w depozytach. W ten weekend Rezerwa Federalna, FDIC i Departament Skarbu USA […]

6 powodów, dla których Bitcoin może być przyszłością pieniądza

Bitcoin to pierwsza na świecie zdecentralizowana waluta cyfrowa, która działa bez banku centralnego lub administratora. Przez lata zyskał ogromną popularność ze względu na swój potencjał, aby stać się globalną walutą. Oto sześć powodów, dla których Bitcoin może stać się przyszłością pieniądza. Decentralizacja Sieć Bitcoin jest zdecentralizowaną platformą, w której transakcje są przetwarzane i weryfikowane przez […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram