Strata Riot Blockchain za kwartał przekroczyła 366 mln USD

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 17 sierpnia 2022
ikona autora biały
bitcoin-mining

W drugim kwartale firma wydobywcza Riot Blockchain odnotowała stratę netto w wysokości 366,3 mln USD. Jej przychody kształtowały się na poziomie 72,9 mln USD.

Firma przypisała negatywne wyniki finansowe głównie utracie wartości firmy (349,1 mln dolarów) oraz rezerw bitcoina (99,8 mln dolarów).

W okresie sprawozdawczym Riot otrzymał 5,7 mln USD w kredytach odbioru energii elektrycznej od teksańskiego głównego operatora ERCOT. W oświadczeniu spółki możemy przeczytać:

Wierzymy, że zdolność do sprzedaży energii z powrotem do sieci po rynkowych cenach spot, a tym samym zmniejszenie własnych kosztów operacyjnych, jest integralną częścią naszej ogólnej strategii. Podczas gdy udział w różnych programach odpowiedzi na popyt w sieci może wpłynąć na naszą produkcję bitcoinów, widzimy to jako ważną część naszego partnerskiego podejścia z ERCOT.

W drugim kwartale Riot wydobył 1395 BTC, co stanowi spadek o 0,7% w stosunku do poprzedniego okresu.

Przychody firmy spadły o 8,7%. Z 72,9 mln USD na działalność górniczą przypadło 46,2 mln USD, a usługi hostingowe przyniosły 9,8 mln USD.

Firma powiedziała, że na jej wyniki finansowe negatywnie wpłynęły niższe ceny bitcoinów i wyższe zmienne koszty wydobycia.

Na dzień 30 czerwca, Riot posiadał flotę 44 720 koparek ASIC, których łączny hash rate wynosił 4,4 EH/s.

Kopalnia chłodzona immersyjnie

W drugim kwartale firma zakończyła budowę pierwszej kopalni chłodzonej immersyjnie w zakładzie Whinstone w Teksasie. Zainstalowano w niej 23 000 koparek.

Riot przeniósł wszystkie własne instalacje z centrum danych Coinmint w Massenie w Nowym Jorku do Whinstone. Ma to zwiększyć rentowność wydobycia poprzez zmniejszenie kosztów zasilania i hostingu.

Wszystkie urządzenia docierające do centrum danych, w tym 9316 nowych Antminer S19j Pro odebranych w lipcu, firma podłącza z chłodzeniem immersyjnym.

Riot planuje wdrożyć około 115 450 koparek, których łączny hash rate wyniesie około 12,5 EH/s do początku 2023 roku. Prawie cała flota ma się składać z jednostek serii S19.

Dla przypomnienia, większość publicznych górników rozpoczęła likwidację rezerw bitcoinów w czerwcu, realizując 14 600 BTC.

Trend ten utrzymał się w lipcu. Ale spośród tych, którzy sprzedają cyfrowe złoto, tylko Riot wydobywał więcej kryptowalut niż upłynniał w ciągu miesiąca.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Portal w Binance Launchpool - to już 47. projekt!

Giełda kryptowalut Binance ogłosiła kolejny projekt, który pojawi się na platformie Binance Launchpool - to już 47 w historii. Tym razem jest to platforma gamingowa Web3 - Portal. Przy okazji zaoferowała promocję, w której do zgarnięcia jest 20 tokenów PIXEL zupełnie za darmo: aby je odebrać należy założyć konto z promocyjnego linka: odbierz 20 PIXEL. […]

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

PIXEL w Binance Launchpool. HODLować czy sprzedać?

Binance ogłosiło właśnie 46. projekt, który zostanie uruchomiony na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to PIXEL, natywny token gry Pixels. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym jest PIXEL oraz jak farmić te tokeny na Binance. Na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy warto je HODLować, czy może sprzedać od razu po rozpoczęciu handlu. Najpierw jednak […]

Co to jest Binance Earn? Środy pełne zarabiania

Jesteś długoterminowym HODLerem? Być może masz w portfelu trochę kryptowalut i nie planujesz ich sprzedawać w najbliższym czasie? Czy wiesz, że istnieje sposób, aby zarabia za ich pomoc pasywny dochód? Pozwala na to np. platforma Binance Earn. Co to jest? Jak działa? Jakie daje możliwości? O tym w dzisiejszym artykule! Czym wyróżnia się Binance Earn? […]

Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram