Strata Riot Blockchain za kwartał przekroczyła 366 mln USD

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 17 sierpnia 2022
ikona autora biały
bitcoin-mining

W drugim kwartale firma wydobywcza Riot Blockchain odnotowała stratę netto w wysokości 366,3 mln USD. Jej przychody kształtowały się na poziomie 72,9 mln USD.

Firma przypisała negatywne wyniki finansowe głównie utracie wartości firmy (349,1 mln dolarów) oraz rezerw bitcoina (99,8 mln dolarów).

W okresie sprawozdawczym Riot otrzymał 5,7 mln USD w kredytach odbioru energii elektrycznej od teksańskiego głównego operatora ERCOT. W oświadczeniu spółki możemy przeczytać:

Wierzymy, że zdolność do sprzedaży energii z powrotem do sieci po rynkowych cenach spot, a tym samym zmniejszenie własnych kosztów operacyjnych, jest integralną częścią naszej ogólnej strategii. Podczas gdy udział w różnych programach odpowiedzi na popyt w sieci może wpłynąć na naszą produkcję bitcoinów, widzimy to jako ważną część naszego partnerskiego podejścia z ERCOT.

W drugim kwartale Riot wydobył 1395 BTC, co stanowi spadek o 0,7% w stosunku do poprzedniego okresu.

Przychody firmy spadły o 8,7%. Z 72,9 mln USD na działalność górniczą przypadło 46,2 mln USD, a usługi hostingowe przyniosły 9,8 mln USD.

Firma powiedziała, że na jej wyniki finansowe negatywnie wpłynęły niższe ceny bitcoinów i wyższe zmienne koszty wydobycia.

Na dzień 30 czerwca, Riot posiadał flotę 44 720 koparek ASIC, których łączny hash rate wynosił 4,4 EH/s.

Kopalnia chłodzona immersyjnie

W drugim kwartale firma zakończyła budowę pierwszej kopalni chłodzonej immersyjnie w zakładzie Whinstone w Teksasie. Zainstalowano w niej 23 000 koparek.

Riot przeniósł wszystkie własne instalacje z centrum danych Coinmint w Massenie w Nowym Jorku do Whinstone. Ma to zwiększyć rentowność wydobycia poprzez zmniejszenie kosztów zasilania i hostingu.

Wszystkie urządzenia docierające do centrum danych, w tym 9316 nowych Antminer S19j Pro odebranych w lipcu, firma podłącza z chłodzeniem immersyjnym.

Riot planuje wdrożyć około 115 450 koparek, których łączny hash rate wyniesie około 12,5 EH/s do początku 2023 roku. Prawie cała flota ma się składać z jednostek serii S19.

Dla przypomnienia, większość publicznych górników rozpoczęła likwidację rezerw bitcoinów w czerwcu, realizując 14 600 BTC.

Trend ten utrzymał się w lipcu. Ale spośród tych, którzy sprzedają cyfrowe złoto, tylko Riot wydobywał więcej kryptowalut niż upłynniał w ciągu miesiąca.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Analityk Bloomberga: "Bitcoin może prześcignąć złoto"

Znany analityk rynku towarowego w Bloomberg, Mike McGlone, przedstawił kolejną prognozę dotyczącą bitcoina (BTC). Tym razem w odniesieniu do króla wszystkich towarów; złota. Według McGlone'a, bitcoin przygotowuje się do ostatecznego rywalizowania z metalem szlachetnym. Bitcoin a złoto McGlone poinformował o tym wczoraj na Twitterze. Tym samym podtrzymuje on swoje pozytywne oczekiwania co do przyszłości bitcoina. […]

Senator Lummis uważa teraz, że eter jest papierem wartościowym

Jeszcze jeden amerykański polityk w centrum regulacji branży kryptowalutowej zmienił stanowisko w sprawie klasyfikacji prawnej Etheru. Senator Cynthia Lummis (R-WY) wyjawiła w środę, że obecnie postrzega drugą największą kryptowalutę jako papier wartościowy - nie towar. Bitcoin jest jedynym towarem kryptowalutowym: Lummis Lummis wyraziła swój zmieniony pogląd na aktywo za pomocą CoinDesk we wtorek podczas omawiania […]

Sprawa Ripple vs SEC dobiega końca

Dwuletnia batalia Ripple z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) dobiega końca. Firma kryptowalutowa złożyła odpowiedź i to wydaje się być już ostatnia linia obrony. Dumny z obrony Ripple'a Radca prawny Ripple Stuart Alderoty poinformował, że odpowiedź była już ostatnią. Pisze on, że firma zwróciła się do sądu o wydanie orzeczenia na korzyść Ripple. […]

Jak szeroko rozprzestrzenia się zaraza FTX? Spółki dotknięte kryzysem

Upadek giełdy kryptowalut FTX przejdzie do historii jako jeden z najczarniejszych momentów w historii kryptowalut. Firma doświadczyła poważnych problemów z płynnością w listopadzie i nie mogła honorować wniosków o wypłatę swoich klientów. Binance - największa na świecie platforma kryptowalutowa - była gotowa przejąć giełdę, ale po audycie odstąpiła od umowy. FTX nie mógł znaleźć rozwiązania […]

Rośnie popyt na koparki w Rosji

Popyt na minery ASIC w Rosji wzrósł znacząco w czwartym kwartale z powodu spadku ich cen. Informację o tym podał "Kommersant". Jak podaje dystrybutor Chilkoot, sprzedaż za dwa miesiące czwartego kwartału przekroczyła wolumeny za cały trzeci kwartał, a za dziewięć miesięcy była o 65% wyższa niż przed rokiem. W BitRiver popyt na dziesięć miesięcy 2022 […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram