Stany Zjednoczone są zagrożone pośrednim zakazem kryptowalut - mówi Chainalysis

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 6 lipca 2023
ikona autora biały
usa kryptowaluty

Caroline Malcolm, wiceprezes ds. globalnej polityki publicznej w firmie analitycznej Chainalysis, obawia się, że amerykańska branża kryptowalut zmierza w kierunku tego, co nazywa "regulacją poprzez egzekwowanie prawa". To skutkowałoby pośrednim zakazem dla walut cyfrowych i ich dostawców usług w tym kraju.

Według Malcolm, firmy kryptowalutowe chcą być w zgodzie z przepisami, ale potrzebują jasnych wytycznych regulacyjnych, które uwzględniają specyfikę branży. Z drugiej strony, wiceprezes Chainalysis ds. polityki publicznej argumentowała, że "regulacja poprzez egzekwowanie" wciąż zmienia parametry, zamiast zapewniać jasność, która mogłaby zagwarantować przyszłe inwestycje.

Caroline Malcolm zauważa, że chociaż dane Chainalysis pokazują, iż coraz więcej konsumentów wchodzi na rynek kryptowalut, obecne podejście do regulacji poprzez egzekwowanie przepisów zaczęło wypychać biznes z USA.

"Szkodzi to amerykańskim konsumentom, ograniczając dostępne dla nich opcje rynkowe, a także potencjalnie wypychając rewolucyjną technologię poza granice amerykańskiego prawa. Dlatego też kompleksowe ramy regulacyjne są jedyną zrównoważoną drogą naprzód - jeśli celem jest rzeczywiście osiągnięcie ochrony konsumentów."

Odnosząc się do "regulacji poprzez egzekwowanie", wiceprezes Chainalysis ma na myśli decyzje amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), aby nie sporządzać jasnej listy zasad, których branża musi przestrzegać, ale stopniowo demonstrować swoje działania w drodze postępowania sądowego.

SEC pozwała Binance i Coinbase na początku czerwca 2023 r. i do tej pory sklasyfikowała 71 krypto aktywów jako niezarejestrowane papiery wartościowe w ramach tych i wcześniejszych procesów sądowych.

Dyrektor generalny Ripple, Brad Garlinghouse już w marcu tego roku osttrzegał przed możliwym odpływem firm kryptowalutowych z USA. Jego zdaniem już miał on miejsce.

Niektóre amerykańskie firmy już zaczęły przenosić swoją działalność do innych krajów. Tak jest w przypadku Gemini, firmy należącej do braci Winklevoss.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram