Stany Zjednoczone są zagrożone pośrednim zakazem kryptowalut - mówi Chainalysis

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 6 lipca 2023
ikona autora biały
usa kryptowaluty

Caroline Malcolm, wiceprezes ds. globalnej polityki publicznej w firmie analitycznej Chainalysis, obawia się, że amerykańska branża kryptowalut zmierza w kierunku tego, co nazywa "regulacją poprzez egzekwowanie prawa". To skutkowałoby pośrednim zakazem dla walut cyfrowych i ich dostawców usług w tym kraju.

Według Malcolm, firmy kryptowalutowe chcą być w zgodzie z przepisami, ale potrzebują jasnych wytycznych regulacyjnych, które uwzględniają specyfikę branży. Z drugiej strony, wiceprezes Chainalysis ds. polityki publicznej argumentowała, że "regulacja poprzez egzekwowanie" wciąż zmienia parametry, zamiast zapewniać jasność, która mogłaby zagwarantować przyszłe inwestycje.

Caroline Malcolm zauważa, że chociaż dane Chainalysis pokazują, iż coraz więcej konsumentów wchodzi na rynek kryptowalut, obecne podejście do regulacji poprzez egzekwowanie przepisów zaczęło wypychać biznes z USA.

"Szkodzi to amerykańskim konsumentom, ograniczając dostępne dla nich opcje rynkowe, a także potencjalnie wypychając rewolucyjną technologię poza granice amerykańskiego prawa. Dlatego też kompleksowe ramy regulacyjne są jedyną zrównoważoną drogą naprzód - jeśli celem jest rzeczywiście osiągnięcie ochrony konsumentów."

Odnosząc się do "regulacji poprzez egzekwowanie", wiceprezes Chainalysis ma na myśli decyzje amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), aby nie sporządzać jasnej listy zasad, których branża musi przestrzegać, ale stopniowo demonstrować swoje działania w drodze postępowania sądowego.

SEC pozwała Binance i Coinbase na początku czerwca 2023 r. i do tej pory sklasyfikowała 71 krypto aktywów jako niezarejestrowane papiery wartościowe w ramach tych i wcześniejszych procesów sądowych.

Dyrektor generalny Ripple, Brad Garlinghouse już w marcu tego roku osttrzegał przed możliwym odpływem firm kryptowalutowych z USA. Jego zdaniem już miał on miejsce.

Niektóre amerykańskie firmy już zaczęły przenosić swoją działalność do innych krajów. Tak jest w przypadku Gemini, firmy należącej do braci Winklevoss.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Co to jest staking kryptowalut? Jak zacząć stakowanie?

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Omni Network (OMNI) - Nowa kryptowaluta w Binance Launchpool

Binance nie zwalnia tempa. Giełda dodała kolejny projekt do swojej platformy Binance Launchpool. Tym razem jest to kryptowaluta Omni Network (OMNI). W tym artykule rozłożymy ten projekt na czynniki pierwsze. Wyjaśnimy też jak farmić tokeny na Binance Launchpool! Uwaga: Jeśli założysz konto na Binance z tego linka, tuż przed listingiem OMNI (17 kwietnia), na Twoim […]

Darmowe pieniądze za rejestrację w aplikacji w 2024

Kiedyś trendem były aplikacje, które dawały pieniądze za klikanie, czy też wypełnienie ankiet. A co gdybym powiedział Ci, że istnieją aplikacje, które płacą za rejestrację? Wystarczy, że założysz konto, przejdziesz weryfikację i wykonasz jakąś dodatkową czynność. Proste, prawda? Przejdźmy więc do szczegółów! Sprawdźmy jak otrzymać darmowe pieniądze za rejestrację w 2024 roku! Jaka aplikacja płaci […]

Handluj kontraktami futures i zgarniaj ENA

Binance Futures wprowadza kolejną ciekawą promocję. To doskonała okazja zarówno dla traderów futures, jak i nowicjuszy w copy tradingu. Przez ograniczony czas, uczestnicy mogą zgarnąć część z puli 300 000 ENA. Aby wziąć udział, wystarczy zarejestrować się i spełnić proste warunki. Promocja trwa od 3 do 12 kwietnia 2024 i dzieli się na trzy części. […]

Boty do kryptowalut - automatyczne zarabianie na krypto

Jeżeli tutaj trafiłeś to prawdopodobnie szukasz bota, który pozwoli Ci automatycznie zarabiać pieniądze na kryptowalutach. Niestety, mamy dla Ciebie smutną wiadomość - takie boty nie istnieją, a jeśli ktoś oferuje Ci czysty, łatwy i szybki zarobek na botach handlowych to możesz mieć pewność, że to po prostu scam. Wciąż istnieje jednak pewna opcja, a mianowicie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram