Staking kryptowalut na Binance: Kompletny poradnik 2022

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 13 kwietnia 2022
ikona autora biały
staking kryptowalut na binance

W ciągu ostatnich kilku lat kryptowaluty naprawdę zawładnęły światem mainstreamu. NFT, giełdy kryptowalutowe i cały szereg różnych narzędzi związanych z kryptowalutami powstają jak grzyby po deszczu! W dzisiejszym poradniku skupimy się jednak na jednej z najciekawszych koncepcji, a mianowicie stakingu na giełdzie Binance. Jest to bowiem proces, który pozwala zarabiać kryptowaluty w sposób pasywny!

Staking jest bardzo popularnym sposobem na pasywne zarabianie na kryptowalutach. Jest on na tyle popularny, że wiele z głównych giełd kryptowalutowych zaczęło oferować swoim użytkownikom możliwość stakowania kryptowalut bezpośrednio na swoich platformach!

Binance nie jest wyjątkiem - w zasadzie można powiedzieć, że jest to najlepsza platforma do stakingu na rynku kryptowalut, zwłaszcza jeśli weźmiesz pod uwagę wszystkie zmienne.


Staking na Binance: Co, dlaczego i gdzie?

Zanim przejdziemy do konkretów, ustalmy najpierw kilka faktów. Załóżmy, że wiesz już co nieco na temat stakingu - jeśli czytasz artykuł o stakowaniu na Binance, są szanse, że albo już wcześniej stakowałeś kryptowaluty, albo masz przynajmniej ogólne pojęcie o tym, jak działa ten proces.

Nie będziemy więc poświęcać zbyt wiele czasu na omawianie tego, czym jest staking - zamiast tego skupimy się na tym, jak robić to na Binance. Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat samego procesu stakingu, zapraszamy Cię do zapoznania się z naszym innym poradnikiem. Znajdziesz go pod tym linkiem.

Pierwsze pytanie, które może się nasunąć, to - dlaczego warto stakować właśnie Binance?

Staking na Binance - Jakie niesie korzyści?

Tak więc - dlaczego warto stawiać kryptowaluty na Binance? Istnieje ku temu naprawdę wiele powodów!

Na początek wyjaśnijmy to, co oczywiste - Binance to największa giełda kryptowalut na świecie, a także jedna z najbardziej szanowanych platform handlu cyfrowymi. Jeśli chodzi o branżę kryptowalut, jedno jest pewne - czas istnienia i reputacja projektu są niezwykle ważne.

Binance udało się nie tylko stać się jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek w branży, ale także pokazać, że zależy jej zarówno na bezpieczeństwie, jak i na zgodności z zasadami KYC.

Są to jedne z głównych powodów, dla których Binance odniosło taki sukces na całym świecie. Nie jest to usługa specyficzna dla danego kraju czy regionu. Raz na kilka miesięcy możesz przeczytać newsa o tym, że Binance rozpoczyna działalność w kolejnym państwie.

Kolejną ważną kwestią jest fakt, że ekosystem Binance składa się z wielu różnych produktów, usług i funkcji. I chociaż firma ta jest znana przede wszystkim jako giełda kryptowalut, oferuje o wiele więcej.

Binance posiada np. dedykowany rynek NFT - miejsce, gdzie artyści mogą umieszczać swoje prace, a kolekcjonerzy kupować i sprzedawać NFT. Oferuje on dodatkowych funkcji i możliwości - niektóre z nich są całkowicie wyjątkowe dla Binance!

Wśród wszystkich usług oferowanych przez tę platformę znajduje się oczywiście Binance Staking - dedykowana sekcja serwisu, w której możesz zarabiać pasywne odsetki od posiadanych kryptowalut.


Staking na Binance

Binance pozwala stakować kryptowaluty w dwóch trybach - Stały Staking i Staking DeFi.

Stały Staking i Staking DeFi przemówią do różnych typów ludzi. Różnice dotyczą przede wszystkim ryzyka i APY (Rocznej Stopy Zwrotu).

Stały Staking oznacza, że zablokujesz swoje środki w oddzielnym portfelu Binance. Twoje kryptowaluty będą wtedy wspierać procesy zachodzące na blockchainie. W przypadku Stałego Stakingu będziesz mógł wybrać okres, na jaki chcesz zablokować swoje środki.

DeFi Staking to coś zupełnie innego. Odnosi się ona do bardziej tradycyjnej funkcji stakowania - takiej, w której platforma gromadzi środki użytkowników i stakuje je w różnych projektach zdecentralizowanych finansów.

To z kolei zdejmuje z ciebie (użytkownika) kłopot związany z kwestiami technicznymi i pozwala ci po prostu cieszyć się pasywnym dochodem, który z czasem zacznie się kumulować.

APY będzie się różnić w zależności od rodzaju stakingu, który wybierzesz. W przypadku stakingu DeFi procent jest wyższy, ale wyższe jest także ryzyko. Z drugiej strony w przypadku Stałego Stakingu blokujesz swoje środki. Oznacza to, że w przypadku gdy rynek nie będzie szedł po Twojej myśli, nie będziesz mógł upłynnić swoich inwestycji.

Kolejną oczywistą zaletą jest ogromna ilość tokenów dostępnych do stakowania na Binance. W momencie pisania tego poradnika, dzięki funkcji Stały Staking, będziesz mógł zarabiać pasywnie na 104 różnych kryptowalutach. Staking DeFi oferuje z kolei 13 różnych opcji stakowania.

Poza wymienionymi powyżej zaletami, Binance zapewnia również swoim użytkownikom bezpieczne, regulowane i bardzo przyjazne dla początkujących środowisko.

Jak stakować kryptowaluty na Binance? Poradnik krok po kroku

Przejdźmy teraz do sedna naszego poradnika. W tej sekcji wyjaśnimy krok po kroku w jaki sposób stakować kryptowaluty na Binance. Proces ten jest bardzo prosty i sprowadza się w zasadzie to kilku kliknięć.

Krok 1: Rejestracja

Jak zapewne się domyślasz, pierwszym krokiem, który musisz wykonać, jest rejestracja - innymi słowy, musisz założyć konto na platformie giełdy Binance.

Dobra wiadomość jest taka, że będziesz musiał zarejestrować się tylko raz. Binance oferuje swoim klientom wiele różnych usług - staking, wspomniane wcześniej NFT, funkcje wymiany kryptowalut i wiele innych. Wszystko, co musisz zrobić, aby skorzystać z którejkolwiek z tych usług, to po prostu założyć konto. Wówczas otrzymasz dostęp do wszystkich funkcji Binance. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku weryfikacji KYC. Jeśli raz zweryfikujesz swoje konto będziesz mógł korzystać ze wszystkich możliwości platformy.

Aby założyć konto wejdź na oficjalną stronę Binance i nacisnąć przycisk "Zarejestruj się" znajdujący się w prawym górnym rogu strony. Zostaniesz poproszony o potwierdzenie kraju, w którym mieszkasz, a następnie o wybranie rodzaju konta, które chcesz założyć. Oczywiście, powinieneś wybrać opcję konta osobistego.

Następnie musisz podać swój adres e-mail i wprowadzić hasło. Gdy to zrobisz, zostaniesz poproszony o potwierdzenie emaila.

Dokładnie ten sam proces zostanie powtórzony z twoim numerem telefonu komórkowego. Wpisz swój telefon, a następnie kod, który otrzymasz od Binance SMS-em.

To wszystko - podstawowy proces rejestracji został zakończony!

Niezależnie od tego, czy zamierzasz korzystać z platformy stakingowej Binance, czy po prostu chcesz zalogować się na swoje konto, aby przeprowadzić transakcję, za każdym razem będziesz musiał wpisywać kody z poczty elektronicznej i telefonu.

Warto zaznaczyć, że choć może to być uciążliwe" to stanowi całkiem skuteczną dodatkową warstwę bezpieczeństwa dla twojego konta. O ile ktoś nie ma dostępu do twojego maila i w jakiś sposób nie sfałszuje twojego numeru, twoje konto powinno być bezpieczne.

Krok 2: Weryfikacja KYC

Po zakończeniu procesu rejestracji zaloguj się na swoje konto. Kolejnym krokiem będzie przeprowadzenie weryfikacji KYC (przynajmniej tej obowiązkowej, podstawowej).

KYC to skrót od "Know Your Customer" (poznaj swojego klienta). Jest to zbiór zasad finansowych, które muszą być przestrzegane przez wszystkie regulowane instytucje finansowe na całym świecie (przynajmniej w jakiejś formie). Oczywiście przepisy KYC są inne w każdym kraju, ale ich ogólny cel pozostaje taki sam - zapobieganie potencjalnym oszustwom, wyłudzeniom, działalności terrorystycznej i różnym formom prania brudnych pieniędzy.

Jeśli chcesz rozpocząć proces stakowania na Binance (lub korzystać z innych funkcji platformy), będziesz musiał przejść przez taką kontrolę. Prawdę mówiąc, Binance stosuje jedne z najsurowszych wymogów KYC w branży, jeśli chodzi o giełdy!

Choć każdy ma swoje własne zdanie na ten temat, w ogólnym rozrachunku jest to dobra rzecz. Binance jest bardzo przyjazny regulacjom i choć oznacza to, że będziesz musiał poświęcić swoją anonimowość, to gwarantuje także lepsze bezpieczeństwo, obsługę klienta i ogólną użyteczność.

Wróćmy więc do stakowania na Binance - jakie procesy KYC musisz przejść, aby rozpocząć stakowanie na tej platformie?

Cóż, w przypadku Binance wszystkie podstawowe usługi mogą być używane po przejściu podstawowej weryfikacji tożsamości. Oznacza to, że wszystko, co musisz zrobić, to wysłać do Binance zdjęcie ważnego dokumentu tożsamości i dostarczyć kilka ogólnych informacji o sobie - to wszystko!

Po zakończeniu weryfikacji będziesz musiał poczekać - okres oczekiwania może potrwać nawet kilka dni, ale w większości przypadków Twój wniosek powinien zostać rozpatrzony i (miejmy nadzieję) zaakceptowany w ciągu godziny.

Teraz będziesz mógł wpłacać i wypłacać do 200 tys. dolarów dziennie w pieniądzu fiat, wpłacać nieograniczoną ilość kryptowalut i mieć dostęp do innych funkcji Binance, takich jak właśnie Staking.

Ogólnie rzecz biorąc, choć weryfikacja KYC jest obowiązkowym procesem dla stakingu Binance, to jest ona dość prosta i szybka do przeprowadzenia. Teraz, gdy masz już kompletne konto Binance, możemy przejść dalej.

Krok 3: BNB Vault

Zacznijmy teraz od stakowania BNB. Proces ten różni się bowiem od stakowania innych monet i tokenów na Binance.

W panelu nawigacyjnym w górnym menu wybierz sekcję "Zarobki", a następnie kliknij "BNB Vault".

To właśnie tutaj, na tej stronie, będą odbywać się wszystkie transakcje stakowania BNB! BNB ma dedykowaną, odrębną sekcję na stronie Binance, ponieważ proces zarabiania BNB nie jest tak naprawdę nazywany "stakingiem". Zzamiast tego jest to "przechowywanie monet BNB w skarbcu".

Zasada działania tej metody jest bardzo prosta. Wszystko, co musisz zrobić, to mieć trochę BNB w swoim portfelu spot (możesz po prostu kupić je Binance), a następnie wejść na tę stronę. Tutaj musisz wybrać kwotę BNB i nacisnąć przycisk "Stake'uj".

W lewym górnym rogu strony zobaczysz swój szacowany APY. Według Binance, ta liczba będzie się różnić w zależności od kilku różnych czynników. Może jednak wynieść nawet 20% - to zdecydowanie wysoka roczna stopa zwrotu!

W środkowej części strony możesz również zobaczyć ogólne informacje dotyczące historii Twojego stakingu BNB. Co więcej, jest też opcja automatycznego stakowania BNB z twojego portfela spot. Jest to bardzo przydatna funkcja, która wrzuci na staking Twoje BNB jeżeli z nich obecnie nie korzystasz.

Tak w skrócie wygląda cały proces stakowania BNB! Nagrody za stakowanie BNB na Binance są naprawdę bardzo przyzwoite, a sam proces stakowania jest bardzo prosty.

Krok 4: Stały Staking

W tej samej sekcji "Zarobki", o której mowa powyżej, po przejściu do części "Staking" automatycznie znajdziesz się na stronie Stałego Stakingu.

Znajdują się tam 108 różnych kryptowalut, które można stakować. Na początku informacje te mogą wydawać się nieco przytłaczające, ale zapewniam cię - wszystko jest naprawdę bardzo proste!

Szacowane zyski ze stakingu Binance (APY) podane obok każdego aktywa różnią się w zależności od okresu, na jaki zdecydujesz się zablokować dane aktywo. Im dłuższy jest ten okres, tym wyższe będzie APY!

Możesz dopasować swoje aktywa i wyświetlić tylko dostępne monety i tokeny. Możesz też rozwinąć listę, a następnie po prostu ją przeglądać, oceniając potencjalne zyski z każdej kryptowaluty.

Kiedy wybierzesz aktywo i naciśniesz przycisk "Do zablokowania", zobaczysz podsumowanie całego okresu stakowania, swoje szacowane zyski, kilka zastrzeżeń i trochę dodatkowych informacji. Jeśli wszystko wydaje się być w porządku, musisz po prostu wpisać kwotę, którą chcesz zablokować, potwierdzić i gotowe - teraz zarabiasz pasywne odsetki od swojej kryptowaluty! Proces ten jest szybki, prosty i intuicyjny.

Krok 5: Staking DeFi

Jak wspomnieliśmy wcześniej, stakowanie DeFi wiąże się z większym ryzykiem, ale często szacowane nagrody (APY) są również wyższe.

Przechodząc do sekcji Staking DeFi na platformie, zauważysz, że wygląda ona tak samo jak sekcja Stały Staking. Jest tu jednak mniej kryptowalut do wyboru (obecnie 13), a także opcja uczestniczenia w "elastycznej blokadzie".

Oznacza to, że będziesz mógł wycofać swoje aktywa w czasie, który uznasz za stosowny. Przeciwna opcja - blokada stakingu - polega na zablokowaniu aktywów na określony czas -w tym wypadku bez względu na to co się stanie z rynkiem, nie będziesz mógł wycofać swoich monet i tokenów przed zakończeniem okresu blokady.

Która opcja jest dla Ciebie najlepsza? Cóż, to zależy od Twojej tolerancji ryzyka - nagrody za staking na Binance będą wyższe, jeśli zablokujesz swoje aktywa, ale oczywiście wiąże się to z większym ryzykiem.

Sam proces stakowania przebiega dokładnie tak samo, jak w przypadku blokady - wybierasz aktywa, sprawdzasz wszystkie istotne informacje (podsumowanie) i jeśli wszystko się zgadza, wpisujesz kwotę i potwierdzasz transakcję.

Krok 6: Zyski

Jeśli chodzi o nagrody za staking na Binance, sprawa jest dość prosta. Nie musisz nic robić ręcznie - to nie jest tak, że kiedy kończy się okres stakowania, musisz ręcznie wypłacić swoje aktywa oraz nagrody.

Zamiast tego Binance automatycznie wypłaci Twoje zarobki. Jedynym wyjątkiem może być tutaj elastyczna blokada w stakingu DeFi. Jeśli nagle zdecydowałbyś się wyjąć swoje aktywa wcześniej, musiałbyś to zrobić ręcznie - jednak wszystko nadal odbywałoby się na Binance i nie musiałbyś odwiedzać żadnej konkretnej puli DeFi, aby to zrobić.

Nie zapominaj, że na Binance istnieje również funkcja automatycznego stakowania aktywów! Działa ona jednak tylko w przypadku BNB - jeśli chcesz stakować inne aktywa, musisz zablokować odpowiednią ich ilość w kontrakcie stakingowym.


Podsumowanie

Staking jest świetnym źródłem pasywnego dochodu dla wszystkich entuzjastów kryptowalut. Jednak jeśli jest jedna rzecz, która ciągle się powtarza, to fakt, że aby twoje przedsięwzięcia związane ze stakowaniem zakończyły się sukcesem, musisz wybrać wiarygodną platformę.

Stakowanie na Binance jest bez wątpienia jednym z najbardziej popularnych i bezpiecznych sposobów stakingu kryptowalut.

Giełda ta to bowiem gigant branży i firma o ugruntowanej pozycji na rynku. Chociaż nagrody za stakowanie na Binance nie są tak wysokie jak na innych platformach, to braki w wysokości APY Binance nadrabia wiarygodnością i regulacjami.

Podobne tematy

Jak kopać Ethereum PoW (ETHPoW)?

Tydzień temu deweloperzy Ethereum zakończyli migrację sieci na algorytm konsensusu PoS. Górnikom nie pozostało więc nic innego jak zacząć szukać alternatywnych "miejsc pracy". Niemniej jednak zwolennicy "starego" ETH stworzyli fork oryginalnej kryptowaluty ETH - ETHPoW, który nadal da się kopać. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy krok po kroku w jaki sposób! Tak więc, zaczynamy! Jak kopać […]

Kryptowalutowe karty podarunkowe od Binance (Poradnik)

Z całą pewnością słyszałeś o wynalazku jakim jest karta podarunkowa. W końcu w dzisiejszych czasach z rozwiązania tego korzystają niemal wszystkie sieci sklepów. Ale czy wiedziałeś, że możliwe jest wysyłanie gift cardów zawierających kryptowaluty? Jest to jak najbardziej możliwe dzięki giełdzie Binance! Co to jest karta podarunkowa Binance? Kryptowalutowa karta podarunkowa od Binance działa podobnie […]

Jak unikać oszustw na platformach handlu P2P?

Binance to najbardziej znana i renomowana giełda kryptowalut do zawierania transakcji peer-to-peer (P2P). Platforma Binance P2P giełdy pozwala użytkownikom handlować aktywami cyfrowymi bezpośrednio ze sobą, w oparciu o uzgodnione warunki. Wielu użytkowników kryptowalut preferuje ten system handlu ze względu na jego liczne zalety, w tym możliwość korzystania z lokalnej waluty i szeroką gamę dostępnych metod […]

Czym są sidechainy i jak działają?

Sidechainy to technologia skalowania blockchaina poprzez stworzenie równoległej sieci z dwukierunkowym powiązaniem z siecią bazową. Głównym problemem, który rozwiązuje sidechain, jest zwiększenie szybkości transakcji i zmniejszenie ich kosztu dla kryptowalut sieci "macierzystej". Główną wadą sidechaina jest zmniejszone bezpieczeństwo ze względu na ograniczoną decentralizację. W tej chwili sidechainy działają przede wszystkim dla dwóch blockchainów: Bitcoina i […]

Czym jest VeChain i kryptowaluta VET?

VeChain to platforma blockchain, która dostarcza rozwiązania B2B do zarządzania łańcuchem dostaw, przeciwdziałania fałszerstwom i innej automatyzacji procesów biznesowych. Projekt wykorzystuje dwie kryptowaluty: natywną monetę VeChain (VET) oraz VeThor (VTHO), która jest potrzebna do uiszczania opłat transakcyjnych. Założona w 2015 roku firma VeChain jest jednym z pionierów w opracowywaniu i wdrażaniu rozwiązań blockchain do uwierzytelniania […]

Kryptowalutowe karty podarunkowe od Binance (Poradnik)

Z całą pewnością słyszałeś o wynalazku jakim jest karta podarunkowa. W końcu w dzisiejszych czasach z rozwiązania tego korzystają niemal wszystkie sieci sklepów. Ale czy wiedziałeś, że możliwe jest wysyłanie gift cardów zawierających kryptowaluty? Jest to jak najbardziej możliwe dzięki giełdzie Binance! Co to jest karta podarunkowa Binance? Kryptowalutowa karta podarunkowa od Binance działa podobnie […]

Jak unikać oszustw na platformach handlu P2P?

Binance to najbardziej znana i renomowana giełda kryptowalut do zawierania transakcji peer-to-peer (P2P). Platforma Binance P2P giełdy pozwala użytkownikom handlować aktywami cyfrowymi bezpośrednio ze sobą, w oparciu o uzgodnione warunki. Wielu użytkowników kryptowalut preferuje ten system handlu ze względu na jego liczne zalety, w tym możliwość korzystania z lokalnej waluty i szeroką gamę dostępnych metod […]

Giełda Bitfinex - Wszystko co musisz wiedzieć

Bitfinex to jedna z najstarszych platform obrotu aktywami cyfrowymi, założona w 2012 roku. Za jej założyciela uważany jest Rafael Nicoll. Jean-Louis van der Velde pełni funkcję CEO, a Giancarlo Devasini, współzałożyciel Tether Holdings Limited, pełni funkcję CFO. Strona internetowa Bitfinex oferuje różne usługi dla handlowców i dostawców płynności, w tym usługi pożyczek peer-to-peer i programowalne […]

Staking ETH 2.0 - Jak to zrobić?

Jeśli czytasz naszego bloga to z całą pewnością wiesz, że sieć Ethereum niedługo przejdzie z algorytmu Proof-of-Stake na Proof-Of-Work. Kilka dni temu The Merge zostało nawet przetestowane na testnecie Goerli i wszystko przebiegło zgodnie z planem. Ale czy wiesz czym tak wogóle jest Ethereum 2.0? Jakie wprowadzi zmiany lub jak możesz zarabiać pasywny dochód bez […]

Jak stworzyć własne NFT na giełdzie Binance?

NFT to nowy trend, który w 2021 roku zaczął rosnąć jak na drożdżach. Ten rodzaj tokenów pozwala bowiem artystom i nie tylko na spieniężanie swojej sztuki. I chociaż mogłoby się wydawać, że stworzenie NFT jest skomplikowanym technicznie zadaniem, wcale tak nie jest. Zwłaszcza kiedy posiłkujesz się funkcjami największej na świecie giełdy kryptowalut - Binance. W […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram