Stablecoiny są formą pieniądza - mówi prezes Fedu

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 22 czerwca 2023
ikona autora biały
jerome powell

Jerome Powell z amerykańskiego banku centralnego (Fed) uważa, że stablecoiny są formą pieniądza, nad którą jego instytucja powinna mieć pewną formę władzy. Prezes potwierdził również, że Fed nie planuje bezpośredniej emisji cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC) w Stanach Zjednoczonych.

Stablecoiny różnią się od kryptowalut

Podczas przesłuchania w sprawie polityki pieniężnej Powell przyznał, że sektor kryptowalut wykazuje pewną "wytrwałość", ale kapitalizacja rynkowa znacznie spadła od zeszłego roku.

W przeszłości Powell uznał Bitcoina i inne kryptowaluty za nieudane formy pieniądza. Więcej uwagi poświęcono jednak stablecoinom, w przypadku których wzywa on do starannej regulacji.

"Uważamy, że stablecoiny są formą pieniądza" - powiedział wczoraj Powell. Prezes Fedu dodał, że banki centralne są nadal ostatecznym źródłem wiarygodności, jeśli chodzi o pieniądze, a rząd federalny powinien odgrywać silną rolę w branży.

"Błędem byłoby pozwolenie na dużą prywatną kreację pieniądza na poziomie stanowym."

CBDC może być lepszym rozwiązaniem dla banków komercyjnych

Podczas gdy CBDC jest nadal rozwiązaniem dla Rezerwy Federalnej, Powell wskazał, że nie rozważa emisji cyfrowej waluty dla konsumentów.

"Nie poparlibyśmy kont w Rezerwie Federalnej dla osób fizycznych" - powiedział, odnosząc się do obaw o prywatność. "W pewnym momencie w przyszłości CBDC będzie pośredniczyć w systemie bankowym, a nie bezpośrednio w Fed".

Podczas gdy bezpośrednio emitowana CBDC nie znajduje się obecnie w agendzie Rezerwy Federalnej, rozwój takiej cyfrowej waluty wciąż jest możliwy w przyszłości.

Stabilizacja rynku i zasad

Komentarze Powella podkreślają potencjał stablecoinów jako ważnej części systemu pieniądza cyfrowego. Nie mówią jednak nic o innych kryptowalutach. Powell pozostaje sceptycznie nastawiony do Bitcoina i innych kryptowalut.

Rola Rezerwy Federalnej w regulowaniu rynku stablecoinów mogłaby pomóc w zapewnieniu stabilności i integralności tych cyfrowych aktywów. Mogłoby to skutkować bardziej uregulowanym i bezpiecznym środowiskiem dla użytkowników stablecoinów, jednocześnie eliminując ryzyko prania pieniędzy i zapewniając ochronę konsumentów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Portal w Binance Launchpool - to już 47. projekt!

Giełda kryptowalut Binance ogłosiła kolejny projekt, który pojawi się na platformie Binance Launchpool - to już 47 w historii. Tym razem jest to platforma gamingowa Web3 - Portal. Przy okazji zaoferowała promocję, w której do zgarnięcia jest 20 tokenów PIXEL zupełnie za darmo: aby je odebrać należy założyć konto z promocyjnego linka: odbierz 20 PIXEL. […]

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

PIXEL w Binance Launchpool. HODLować czy sprzedać?

Binance ogłosiło właśnie 46. projekt, który zostanie uruchomiony na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to PIXEL, natywny token gry Pixels. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym jest PIXEL oraz jak farmić te tokeny na Binance. Na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy warto je HODLować, czy może sprzedać od razu po rozpoczęciu handlu. Najpierw jednak […]

Co to jest Binance Earn? Środy pełne zarabiania

Jesteś długoterminowym HODLerem? Być może masz w portfelu trochę kryptowalut i nie planujesz ich sprzedawać w najbliższym czasie? Czy wiesz, że istnieje sposób, aby zarabia za ich pomoc pasywny dochód? Pozwala na to np. platforma Binance Earn. Co to jest? Jak działa? Jakie daje możliwości? O tym w dzisiejszym artykule! Czym wyróżnia się Binance Earn? […]

Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram