Stablecoiny są formą pieniądza - mówi prezes Fedu

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 22 czerwca 2023
ikona autora biały
jerome powell

Jerome Powell z amerykańskiego banku centralnego (Fed) uważa, że stablecoiny są formą pieniądza, nad którą jego instytucja powinna mieć pewną formę władzy. Prezes potwierdził również, że Fed nie planuje bezpośredniej emisji cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC) w Stanach Zjednoczonych.

Stablecoiny różnią się od kryptowalut

Podczas przesłuchania w sprawie polityki pieniężnej Powell przyznał, że sektor kryptowalut wykazuje pewną "wytrwałość", ale kapitalizacja rynkowa znacznie spadła od zeszłego roku.

W przeszłości Powell uznał Bitcoina i inne kryptowaluty za nieudane formy pieniądza. Więcej uwagi poświęcono jednak stablecoinom, w przypadku których wzywa on do starannej regulacji.

"Uważamy, że stablecoiny są formą pieniądza" - powiedział wczoraj Powell. Prezes Fedu dodał, że banki centralne są nadal ostatecznym źródłem wiarygodności, jeśli chodzi o pieniądze, a rząd federalny powinien odgrywać silną rolę w branży.

"Błędem byłoby pozwolenie na dużą prywatną kreację pieniądza na poziomie stanowym."

CBDC może być lepszym rozwiązaniem dla banków komercyjnych

Podczas gdy CBDC jest nadal rozwiązaniem dla Rezerwy Federalnej, Powell wskazał, że nie rozważa emisji cyfrowej waluty dla konsumentów.

"Nie poparlibyśmy kont w Rezerwie Federalnej dla osób fizycznych" - powiedział, odnosząc się do obaw o prywatność. "W pewnym momencie w przyszłości CBDC będzie pośredniczyć w systemie bankowym, a nie bezpośrednio w Fed".

Podczas gdy bezpośrednio emitowana CBDC nie znajduje się obecnie w agendzie Rezerwy Federalnej, rozwój takiej cyfrowej waluty wciąż jest możliwy w przyszłości.

Stabilizacja rynku i zasad

Komentarze Powella podkreślają potencjał stablecoinów jako ważnej części systemu pieniądza cyfrowego. Nie mówią jednak nic o innych kryptowalutach. Powell pozostaje sceptycznie nastawiony do Bitcoina i innych kryptowalut.

Rola Rezerwy Federalnej w regulowaniu rynku stablecoinów mogłaby pomóc w zapewnieniu stabilności i integralności tych cyfrowych aktywów. Mogłoby to skutkować bardziej uregulowanym i bezpiecznym środowiskiem dla użytkowników stablecoinów, jednocześnie eliminując ryzyko prania pieniędzy i zapewniając ochronę konsumentów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram