Sprzedaż MicroStrategy to tylko FUD - mówi CEO CryptoQuant

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 25 lipca 2022
ikona autora biały
microstrategy

Po wybujałym ryzykownym wzroście ceny Bitcoina we wtorek, cofnięcie od środy spowodowało wymazanie większości zysków. Traderzy obwiniają raport wyników Tesli za II kwartał.

Cena Bitcoin utrzymuje się wokół poziomu 20 000 USD od połowy czerwca. Rynki uważnie obserwują, aby sprawdzić, co bitcoinowe wieloryby zrobią dalej. Tesla poinformowała o sprzedaży 75% swoich bitcoinów w środę. W rezultacie rynki stały się nerwowe i zlikwidowały wtorkowe zyski.

Tesla sprzedaje BTC za gotówkę, anonimowy wieloryb pozbywa się 242 tys. bitcoinów

W środowej rozmowie dotyczącej zysków, Elon Musk powiedział:

Powodem, dla którego sprzedaliśmy kilka naszych udziałów w bitcoinach, było to, że nie byliśmy pewni, kiedy blokady Covid w Chinach zostaną złagodzone, więc ważne było dla nas, aby zmaksymalizować naszą pozycję gotówkową. Nie należy tego traktować jako jakiegoś wyroku na bitcoina.

Potęgując obawy rynków, adres wieloryba spędził tydzień wymiatając prawie 242K BTC na Coinbase. To ponad 5,4 mld dolarów w kryptowalutach po dzisiejszych cenach. Był to trzeci najbogatszy adres blockchaina. Obfite spekulacje, że był to portfel Michaela Saylora z MicroStrategy, mogły również dodać trochę oporu cenowego w tym tygodniu.

Po tym, jak Tesla niedawno wyprzedała większość swoich udziałów, w społeczności kryptowalutowej panuje pewna obawa, że MicroStrategy wkrótce pójdzie w jej ślady. Ale badacz blockchain Jarvis Labs nazwał spekulacje dotyczące MicroStrategy "hałasem" w czwartkowym temacie na Twitterze.

Jarvis Labs zwrócił również uwagę, że portfel ten gromadzi monety od 2019 roku. MSTR wszedł na rynek BTC dopiero w roku 2020. Tak wynika z wymaganych federalnie, regulacyjnych dokumentów.

Jest bardzo mało prawdopodobne, że firma okłamała SEC i inwestorów w sprawie swojego bilansu. To rzuca wiele wątpliwości na pojęcie, że portfel i 240+ tysięcy Bitcoinów należą do MicroStrategy.

Jarvis podsumował:

Etykiety portfeli są niesamowicie złożone i stanowią wrażliwy temat. Ponieważ przez większość czasu brakuje im potwierdzenia ze strony zainteresowanego. Więc weź taki hałas z ziarnem soli. Spokojnie, jeszcze nie sprzedawał, nawet jeśli założyć, że był to portfel MSRT.

CEO CryptoQuant Ki Young Ju poddał w środę dalsze wątpliwości dotyczące plotki.

CryptoQuant: Wieloryby poruszają się najprawdopodobniej wewnętrznie

Ki powiedział, że transfery noszą wszystkie ślady wewnętrznego transferu, a nie transferu użytkownika na giełdę. I jego zdaniem adresy należą do Gemini, a nie Microstrategy czy Coinbase. CEO CryptoQuant podsumował: "To jest FUD".

Nawet jeśli były to adresy użytkowników przenoszących się na giełdy, to jest to czysta spekulacja, że powodem jest sprzedaż. Ki skomentował wcześniej w tym miesiącu ciężkie przepływy między giełdami spoto. takimi jak Coinbase, a giełdami instrumentów pochodnych kryptowalut.

Powiedział, że te dane ujawniają, iż wieloryby przygotowują swoje bitcoiny jako zabezpieczenie dla bitcoinowych kontraktów terminowych. To może być sygnał, że bitcoin jest wyprzedany i blisko jest cykliczne dno.

Jeśli to nie wystarczy, aby stłumić "FUD", sam Michael Saylor tweetował w czwartek o diamentowych rękach. Jeszcze 29 czerwca MicroStrategy kupiło BTC za 10 milionów dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Portal w Binance Launchpool - to już 47. projekt!

Giełda kryptowalut Binance ogłosiła kolejny projekt, który pojawi się na platformie Binance Launchpool - to już 47 w historii. Tym razem jest to platforma gamingowa Web3 - Portal. Przy okazji zaoferowała promocję, w której do zgarnięcia jest 20 tokenów PIXEL zupełnie za darmo: aby je odebrać należy założyć konto z promocyjnego linka: odbierz 20 PIXEL. […]

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

PIXEL w Binance Launchpool. HODLować czy sprzedać?

Binance ogłosiło właśnie 46. projekt, który zostanie uruchomiony na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to PIXEL, natywny token gry Pixels. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym jest PIXEL oraz jak farmić te tokeny na Binance. Na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy warto je HODLować, czy może sprzedać od razu po rozpoczęciu handlu. Najpierw jednak […]

Co to jest Binance Earn? Środy pełne zarabiania

Jesteś długoterminowym HODLerem? Być może masz w portfelu trochę kryptowalut i nie planujesz ich sprzedawać w najbliższym czasie? Czy wiesz, że istnieje sposób, aby zarabia za ich pomoc pasywny dochód? Pozwala na to np. platforma Binance Earn. Co to jest? Jak działa? Jakie daje możliwości? O tym w dzisiejszym artykule! Czym wyróżnia się Binance Earn? […]

Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram