Sprzedaż MicroStrategy to tylko FUD - mówi CEO CryptoQuant

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 25 lipca 2022
ikona autora biały
microstrategy

Po wybujałym ryzykownym wzroście ceny Bitcoina we wtorek, cofnięcie od środy spowodowało wymazanie większości zysków. Traderzy obwiniają raport wyników Tesli za II kwartał.

Cena Bitcoin utrzymuje się wokół poziomu 20 000 USD od połowy czerwca. Rynki uważnie obserwują, aby sprawdzić, co bitcoinowe wieloryby zrobią dalej. Tesla poinformowała o sprzedaży 75% swoich bitcoinów w środę. W rezultacie rynki stały się nerwowe i zlikwidowały wtorkowe zyski.

Tesla sprzedaje BTC za gotówkę, anonimowy wieloryb pozbywa się 242 tys. bitcoinów

W środowej rozmowie dotyczącej zysków, Elon Musk powiedział:

Powodem, dla którego sprzedaliśmy kilka naszych udziałów w bitcoinach, było to, że nie byliśmy pewni, kiedy blokady Covid w Chinach zostaną złagodzone, więc ważne było dla nas, aby zmaksymalizować naszą pozycję gotówkową. Nie należy tego traktować jako jakiegoś wyroku na bitcoina.

Potęgując obawy rynków, adres wieloryba spędził tydzień wymiatając prawie 242K BTC na Coinbase. To ponad 5,4 mld dolarów w kryptowalutach po dzisiejszych cenach. Był to trzeci najbogatszy adres blockchaina. Obfite spekulacje, że był to portfel Michaela Saylora z MicroStrategy, mogły również dodać trochę oporu cenowego w tym tygodniu.

Po tym, jak Tesla niedawno wyprzedała większość swoich udziałów, w społeczności kryptowalutowej panuje pewna obawa, że MicroStrategy wkrótce pójdzie w jej ślady. Ale badacz blockchain Jarvis Labs nazwał spekulacje dotyczące MicroStrategy "hałasem" w czwartkowym temacie na Twitterze.

Jarvis Labs zwrócił również uwagę, że portfel ten gromadzi monety od 2019 roku. MSTR wszedł na rynek BTC dopiero w roku 2020. Tak wynika z wymaganych federalnie, regulacyjnych dokumentów.

Jest bardzo mało prawdopodobne, że firma okłamała SEC i inwestorów w sprawie swojego bilansu. To rzuca wiele wątpliwości na pojęcie, że portfel i 240+ tysięcy Bitcoinów należą do MicroStrategy.

Jarvis podsumował:

Etykiety portfeli są niesamowicie złożone i stanowią wrażliwy temat. Ponieważ przez większość czasu brakuje im potwierdzenia ze strony zainteresowanego. Więc weź taki hałas z ziarnem soli. Spokojnie, jeszcze nie sprzedawał, nawet jeśli założyć, że był to portfel MSRT.

CEO CryptoQuant Ki Young Ju poddał w środę dalsze wątpliwości dotyczące plotki.

CryptoQuant: Wieloryby poruszają się najprawdopodobniej wewnętrznie

Ki powiedział, że transfery noszą wszystkie ślady wewnętrznego transferu, a nie transferu użytkownika na giełdę. I jego zdaniem adresy należą do Gemini, a nie Microstrategy czy Coinbase. CEO CryptoQuant podsumował: "To jest FUD".

Nawet jeśli były to adresy użytkowników przenoszących się na giełdy, to jest to czysta spekulacja, że powodem jest sprzedaż. Ki skomentował wcześniej w tym miesiącu ciężkie przepływy między giełdami spoto. takimi jak Coinbase, a giełdami instrumentów pochodnych kryptowalut.

Powiedział, że te dane ujawniają, iż wieloryby przygotowują swoje bitcoiny jako zabezpieczenie dla bitcoinowych kontraktów terminowych. To może być sygnał, że bitcoin jest wyprzedany i blisko jest cykliczne dno.

Jeśli to nie wystarczy, aby stłumić "FUD", sam Michael Saylor tweetował w czwartek o diamentowych rękach. Jeszcze 29 czerwca MicroStrategy kupiło BTC za 10 milionów dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram