Sprzedaż MicroStrategy to tylko FUD - mówi CEO CryptoQuant

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 25 lipca 2022
ikona autora biały
microstrategy

Po wybujałym ryzykownym wzroście ceny Bitcoina we wtorek, cofnięcie od środy spowodowało wymazanie większości zysków. Traderzy obwiniają raport wyników Tesli za II kwartał.

Cena Bitcoin utrzymuje się wokół poziomu 20 000 USD od połowy czerwca. Rynki uważnie obserwują, aby sprawdzić, co bitcoinowe wieloryby zrobią dalej. Tesla poinformowała o sprzedaży 75% swoich bitcoinów w środę. W rezultacie rynki stały się nerwowe i zlikwidowały wtorkowe zyski.

Tesla sprzedaje BTC za gotówkę, anonimowy wieloryb pozbywa się 242 tys. bitcoinów

W środowej rozmowie dotyczącej zysków, Elon Musk powiedział:

Powodem, dla którego sprzedaliśmy kilka naszych udziałów w bitcoinach, było to, że nie byliśmy pewni, kiedy blokady Covid w Chinach zostaną złagodzone, więc ważne było dla nas, aby zmaksymalizować naszą pozycję gotówkową. Nie należy tego traktować jako jakiegoś wyroku na bitcoina.

Potęgując obawy rynków, adres wieloryba spędził tydzień wymiatając prawie 242K BTC na Coinbase. To ponad 5,4 mld dolarów w kryptowalutach po dzisiejszych cenach. Był to trzeci najbogatszy adres blockchaina. Obfite spekulacje, że był to portfel Michaela Saylora z MicroStrategy, mogły również dodać trochę oporu cenowego w tym tygodniu.

Po tym, jak Tesla niedawno wyprzedała większość swoich udziałów, w społeczności kryptowalutowej panuje pewna obawa, że MicroStrategy wkrótce pójdzie w jej ślady. Ale badacz blockchain Jarvis Labs nazwał spekulacje dotyczące MicroStrategy "hałasem" w czwartkowym temacie na Twitterze.

Jarvis Labs zwrócił również uwagę, że portfel ten gromadzi monety od 2019 roku. MSTR wszedł na rynek BTC dopiero w roku 2020. Tak wynika z wymaganych federalnie, regulacyjnych dokumentów.

Jest bardzo mało prawdopodobne, że firma okłamała SEC i inwestorów w sprawie swojego bilansu. To rzuca wiele wątpliwości na pojęcie, że portfel i 240+ tysięcy Bitcoinów należą do MicroStrategy.

Jarvis podsumował:

Etykiety portfeli są niesamowicie złożone i stanowią wrażliwy temat. Ponieważ przez większość czasu brakuje im potwierdzenia ze strony zainteresowanego. Więc weź taki hałas z ziarnem soli. Spokojnie, jeszcze nie sprzedawał, nawet jeśli założyć, że był to portfel MSRT.

CEO CryptoQuant Ki Young Ju poddał w środę dalsze wątpliwości dotyczące plotki.

CryptoQuant: Wieloryby poruszają się najprawdopodobniej wewnętrznie

Ki powiedział, że transfery noszą wszystkie ślady wewnętrznego transferu, a nie transferu użytkownika na giełdę. I jego zdaniem adresy należą do Gemini, a nie Microstrategy czy Coinbase. CEO CryptoQuant podsumował: "To jest FUD".

Nawet jeśli były to adresy użytkowników przenoszących się na giełdy, to jest to czysta spekulacja, że powodem jest sprzedaż. Ki skomentował wcześniej w tym miesiącu ciężkie przepływy między giełdami spoto. takimi jak Coinbase, a giełdami instrumentów pochodnych kryptowalut.

Powiedział, że te dane ujawniają, iż wieloryby przygotowują swoje bitcoiny jako zabezpieczenie dla bitcoinowych kontraktów terminowych. To może być sygnał, że bitcoin jest wyprzedany i blisko jest cykliczne dno.

Jeśli to nie wystarczy, aby stłumić "FUD", sam Michael Saylor tweetował w czwartek o diamentowych rękach. Jeszcze 29 czerwca MicroStrategy kupiło BTC za 10 milionów dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Złoto na rekordowym poziomie. Czy Bitcoin może pójść w jego ślady?

Według różnych źródeł, złoto wybiło nowy rekord wszech czasów. Kilogram złota jest teraz wart 64.000 dolarów. Oznacza to, że inwestorzy szukają bezpiecznej przystani, w której mogliby trzymać wartość, w celu wyjścia z obecnego kryzysu bankowego. Czy Bitcoin może pójść w ślady złota? Złoto za 65 000 dolarów Poniższy wykres to cena złota i pokazuje wartość […]

Czy Microsoft buduje portfel Ethereum dla Edge?

Dobra wiadomość dla użytkowników Microsoft Edge, ponieważ trwają testy portfela Ethereum dla przeglądarki internetowej. Metamask dla Microsoftu Firma Microsoft rozwija coś, co nazywa "Crypto Wallet" dla Edge. Portfel ten pozwala użytkownikom przechowywać i handlować Etherem, a także tokenami na blockchainie Ethereum, podobnie jak popularny Metamask. Albacore odkrył to i podzielił się tym na Twitterze. Albacore […]

Kolejna edycja Invest Cuffs już w tym tygodniu

To już ostatni moment aby zapisać się na największe wydarzenie dla Inwestorów w tym roku. Już 24-25 marca 2023 roku będzie miała miejsce następna edycja Wydarzenia i Targów Invest Cuffs. To już dziewiąte wydanie imprezy, która każdego roku przyciąga do Krakowa tysiące uczestników, dających możliwość uczestniczenia w prelekcjach prowadzonych przez ponad 120 mówców. Invest Cuffs […]

Banki upadają, bitcoin rośnie. Co się dzieje?

Zapewne nie umknęło Waszej uwadze, że w ostatni weekend upadł Silicon Valley Bank. Silicon Valley Bank był 17. największym bankiem w Stanach Zjednoczonych i bankiem skupiającym się na obsłudze transakcji venture capital i startupów technologicznych. W sumie bank zarządzał ponad 200 miliardami dolarów w depozytach. W ten weekend Rezerwa Federalna, FDIC i Departament Skarbu USA […]

6 powodów, dla których Bitcoin może być przyszłością pieniądza

Bitcoin to pierwsza na świecie zdecentralizowana waluta cyfrowa, która działa bez banku centralnego lub administratora. Przez lata zyskał ogromną popularność ze względu na swój potencjał, aby stać się globalną walutą. Oto sześć powodów, dla których Bitcoin może stać się przyszłością pieniądza. Decentralizacja Sieć Bitcoin jest zdecentralizowaną platformą, w której transakcje są przetwarzane i weryfikowane przez […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram