Sprzedaż MicroStrategy to tylko FUD - mówi CEO CryptoQuant

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 25 lipca 2022
ikona autora biały
microstrategy

Po wybujałym ryzykownym wzroście ceny Bitcoina we wtorek, cofnięcie od środy spowodowało wymazanie większości zysków. Traderzy obwiniają raport wyników Tesli za II kwartał.

Cena Bitcoin utrzymuje się wokół poziomu 20 000 USD od połowy czerwca. Rynki uważnie obserwują, aby sprawdzić, co bitcoinowe wieloryby zrobią dalej. Tesla poinformowała o sprzedaży 75% swoich bitcoinów w środę. W rezultacie rynki stały się nerwowe i zlikwidowały wtorkowe zyski.

Tesla sprzedaje BTC za gotówkę, anonimowy wieloryb pozbywa się 242 tys. bitcoinów

W środowej rozmowie dotyczącej zysków, Elon Musk powiedział:

Powodem, dla którego sprzedaliśmy kilka naszych udziałów w bitcoinach, było to, że nie byliśmy pewni, kiedy blokady Covid w Chinach zostaną złagodzone, więc ważne było dla nas, aby zmaksymalizować naszą pozycję gotówkową. Nie należy tego traktować jako jakiegoś wyroku na bitcoina.

Potęgując obawy rynków, adres wieloryba spędził tydzień wymiatając prawie 242K BTC na Coinbase. To ponad 5,4 mld dolarów w kryptowalutach po dzisiejszych cenach. Był to trzeci najbogatszy adres blockchaina. Obfite spekulacje, że był to portfel Michaela Saylora z MicroStrategy, mogły również dodać trochę oporu cenowego w tym tygodniu.

Po tym, jak Tesla niedawno wyprzedała większość swoich udziałów, w społeczności kryptowalutowej panuje pewna obawa, że MicroStrategy wkrótce pójdzie w jej ślady. Ale badacz blockchain Jarvis Labs nazwał spekulacje dotyczące MicroStrategy "hałasem" w czwartkowym temacie na Twitterze.

Jarvis Labs zwrócił również uwagę, że portfel ten gromadzi monety od 2019 roku. MSTR wszedł na rynek BTC dopiero w roku 2020. Tak wynika z wymaganych federalnie, regulacyjnych dokumentów.

Jest bardzo mało prawdopodobne, że firma okłamała SEC i inwestorów w sprawie swojego bilansu. To rzuca wiele wątpliwości na pojęcie, że portfel i 240+ tysięcy Bitcoinów należą do MicroStrategy.

Jarvis podsumował:

Etykiety portfeli są niesamowicie złożone i stanowią wrażliwy temat. Ponieważ przez większość czasu brakuje im potwierdzenia ze strony zainteresowanego. Więc weź taki hałas z ziarnem soli. Spokojnie, jeszcze nie sprzedawał, nawet jeśli założyć, że był to portfel MSRT.

CEO CryptoQuant Ki Young Ju poddał w środę dalsze wątpliwości dotyczące plotki.

CryptoQuant: Wieloryby poruszają się najprawdopodobniej wewnętrznie

Ki powiedział, że transfery noszą wszystkie ślady wewnętrznego transferu, a nie transferu użytkownika na giełdę. I jego zdaniem adresy należą do Gemini, a nie Microstrategy czy Coinbase. CEO CryptoQuant podsumował: "To jest FUD".

Nawet jeśli były to adresy użytkowników przenoszących się na giełdy, to jest to czysta spekulacja, że powodem jest sprzedaż. Ki skomentował wcześniej w tym miesiącu ciężkie przepływy między giełdami spoto. takimi jak Coinbase, a giełdami instrumentów pochodnych kryptowalut.

Powiedział, że te dane ujawniają, iż wieloryby przygotowują swoje bitcoiny jako zabezpieczenie dla bitcoinowych kontraktów terminowych. To może być sygnał, że bitcoin jest wyprzedany i blisko jest cykliczne dno.

Jeśli to nie wystarczy, aby stłumić "FUD", sam Michael Saylor tweetował w czwartek o diamentowych rękach. Jeszcze 29 czerwca MicroStrategy kupiło BTC za 10 milionów dolarów.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Fundusze Bitcoin i Ethereum notują największe odpływy od czasu krachu FTX

Instytucjonalni krypto inwestorzy stali się dużo bardziej konserwatywni po problemach z FTX. Niestety, nie wygląda na to, żeby to był to już koniec. Nowe badanie pokazuje, że te grube ryby wolą na razie wyjąć swoje pieniądze z rynku kryptowalut. Fundusze kryptowalutowe odnotowują duże odpływy Tak pisze CoinShares w swoim cotygodniowym raporcie badawczym. W zeszłym tygodniu […]

Sam Bankman-Fried mówi dlaczego FTX upadło

Upadek utility-tokena FTX (FTT) nie był spowodowany brakiem płynności, ale działaniami inwestorów, którzy poczuli się "przestraszeni" obecną sytuacją na rynku. Założyciel giełdy kryptowalut Sam Bankman-Fried stwierdził tak w wywiadzie z Tiffany Fong z dnia 16 listopada (opublikowanym 29 listopada). "Myślę, że FTT miał realną wartość. […] Pod wieloma względami [token] był bardziej legalny niż wiele […]

Złe wiadomości dla bitcoina? Dolar może ponownie wzrosnąć

Dolar amerykański (USD) przeszedł w ostatnich tygodniach sporą korektę. Światowa waluta rezerwowa spadła o około 8% w stosunku do euro. Tymczasem jednak wojna na Ukrainie wciąż się nie skończyła, globalna sytuacja gospodarcza jest fatalna, a w krainie kryptowalut panuje spora niepewność po problemach FTX. Również dolar zaczął dziś ponownie rosnąć w stosunku do euro. Dla […]

Liczba osób korzystających z kryptowalut wzrosła w 2022 roku o 37,8%

Według danych Datareportal, liczba osób posiadających jakąś formę kryptowalut wzrosła w tym roku o 37,8%. Jeden na 10 internautów w wieku od 16 do 64 lat posiada obecnie cyfrowe aktywa. Kryptowaluty w krajach rozwijających się Posiadanie kryptowalut jest popularne głównie w krajach rozwijających się. Zwłaszcza w tym, gdzie waluta jest bardziej wrażliwa na duże wahania […]

Grayscale nie chce przedstawiać swoich rezerw

Przemysł kryptowalutowy został zbudowany w oparciu o jeden slogan: "nie ufaj, zweryfikuj". Ale Grayscale różni się od reszty firm związanych z kryptowalutami. W niedawnym wątku na Twitterze zastanawiającym się nad potrzebą przejrzystości w branży po upadku FTX, Grayscale próbował uspokoić obawy swoich inwestorów, zapewniając ich, że regulacje, które mają zastosowanie do różnych podmiotów, sprawiają, iż […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram