Sprawa Ripple vs SEC dobiega końca

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 6 grudnia 2022
ikona autora biały
sec-vs-ripple-1

Dwuletnia batalia Ripple z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) dobiega końca. Firma kryptowalutowa złożyła odpowiedź i to wydaje się być już ostatnia linia obrony.

Dumny z obrony Ripple'a

Radca prawny Ripple Stuart Alderoty poinformował, że odpowiedź była już ostatnią. Pisze on, że firma zwróciła się do sądu o wydanie orzeczenia na korzyść Ripple. Firma blockchain jest dumna z obrony, którą przedstawiła w imieniu całej branży kryptowalut.

Brad Garlinghouse, CEO Ripple zgadza się ze słowami Alderoty. Na swoim Twitterze napisał:

Ripple mocno się trzyma i wytrzymuje atak SEC.

Prawo do sprzedaży XRP

Zredagowany dokument odpowiedzi z dnia 2 grudnia argumentuje, że SEC nie może udowodnić istnienia umowy inwestycyjnej.

Firma twierdzi, że obaj założyciele Ripple mieli prawo do sprzedaży XRP na zagranicznych giełdach. SEC natomiast nie może przedstawić żadnych istotnych dowodów, które świadczyłyby o czymś przeciwnym.

"Po prawie dwóch latach pism procesowych, odkryć i składania wniosków, SEC nadal nie może zidentyfikować rzekomego 'joint venture'. Nie może wyjaśnić, w jaki sposób posiadacze XRP mogą sensownie oczekiwać zysku z wysiłków Ripple. Ani nawet odpowiedzieć na punkt, że wielu odbiorców XRP w ogóle nie zainwestowało żadnych pieniędzy".

Czytamy w nim również, że SEC nie wykazał, że jakakolwiek oferta lub sprzedaż XRP, a tym bardziej każda z osobna w latach 2013-2020, była kontraktem inwestycyjnym w świetle federalnych przepisów dotyczących papierów wartościowych.

XRP i Ripple nie spełniają testu Howeya

Aby ustalić, czy dany składnik aktywów powinien podlegać przepisom prawa papierów wartościowych, stosuje się test Howeya.

"W każdym razie SEC nie udźwignęła swojego ciężaru w odniesieniu do każdego z trzech elementów testu Howeya. W odniesieniu do pierwszego elementu, inwestowania pieniędzy, SEC przyznaje, że miliardy jednostek XRP dystrybuowanych przez pozwanych nie wiązały się w ogóle z inwestowaniem pieniędzy. Nawet w przypadku transakcji, w których doszło do wymiany pieniędzy, SEC nie był w stanie wykazać, że kupujący zainwestowali te środki we wspólne przedsięwzięcie, a nie po prostu kupili aktywa. Tak jak wymaga tego Howey.

Jednym z kluczowych elementów testu Howeya jest to, czy transakcja może generować zyski dzięki cudzej pracy. Ripple twierdzi, że SEC nie był w stanie udowodnić, że inwestorzy czerpią zyski z XRP, jeśli Ripple wykonuje pracę.

"Jeśli chodzi o ten drugi element, oczekiwanie zysku oparte wyłącznie na wysiłkach innych osób, SEC nie może zaradzić dwóm podstawowym wadom. Po pierwsze, nie można mieć uzasadnionych oczekiwań bez rzeczywistych zobowiązań podjętych przez promotora".

SEC twierdzi, że pozwani "składali obietnice". Niemniej jednak nie ma na to żadnych dowodów. Według Ripple, SEC nie może spełnić testu Howey'a i dlatego stara się o orzeczenie na swoją korzyść.

Wsparcie ze strony społeczności kryptowalutowej

Wszystko wskazuje na to, że koniec sprawy zbliża się wielkimi krokami. W ciągu ostatnich dwóch lat Ripple cieszył się dużym wsparciem ze strony społeczności kryptowalutowej. Dziesiątki amerykańskich firm, takich jak Coinbase, broniło Ripple. Dodatkowo grupa 70 tysięcy posiadaczy XRP złożyła interpelację w obronie firmy.

CEO Garlinhouse wyraził wcześniej oczekiwanie, że proces sądowy zakończy się w pierwszym kwartale 2023 roku.

Z powodu pozwu, kurs XRP właściwie ominął hossę. Jednak jeśli wygra, może on wzrosnąć o całkiem spory procent. Być może nawet przebije swoje poprzednie all-time high.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Cztery osoby miały niemal całkowitą kontrolę nad Tether Holdings w 2018 r.

Jeśli wierzyć źródłom The Wall Street Journal, tylko cztery osoby miały pełną kontrolę nad firmą Tether Holdings w 2018 roku. Śledztwo prowadzone przez nowojorskiego prokuratora generalnego i Commodity Futures Trading Commission (CFTC) w sprawie Tether Holdings w 2021 roku, ujawniło nieznaną wcześniej strukturę własnościową emitenta stablecoinów. Udziały w Tether Według dokumentów, Tether został zbudowany przez […]

Charlie Munger powtarza, że USA powinny zakazać Bitcoina

Charlie Munger, wiceprezes Berkshire Hathaway i prawa ręka Warrena Buffetta, powtórzył swoje stanowisko przeciwko Bitcoinowi i całej branży kryptowalut. Tym razem amerykański inwestor miliarder wezwał rząd Stanów Zjednoczonych do zakazania wszystkich kryptowalut, ponieważ z pewnością spowodują one więcej szkód niż pożytku. Munger atakuje ponownie W opinii opublikowanej w mediach głównego nurtu, Wall Street Journal (WSJ), […]

FTX miał jeszcze 1,4 mld USD w gotówce na koniec 2022 roku

Bankrutujący obecnie FTX miał jeszcze w bilansie na koniec 2022 roku 1,4 mld dolarów w gotówce. Tak wynika z nowej aktualizacji dotyczącej kondycji finansowej platformy giełdowej. Ta kwota jest o około 19 procent wyższa od 1,2 miliarda dolarów, o których wcześniej mówiono w listopadzie 2022 roku, w momencie złożenia przez FTX wniosku o upadłość. 260 […]

Te osoby ze świata krypto (nie)kupują własne akcje

W branży kryptowalutowej można kupić nie tylko kryptowaluty, ale także akcje spółek działających w tym sektorze. Niestety, te firmy również cierpią z powodu rynku niedźwiedzia. Topowi ludzie w niektórych firmach już zrezygnowali z mentalności HODL. Inni rzeczywiście kupują. Na razie są to mało zróżnicowane akcje. Przecież, żeby je łatwo i publicznie sprzedać, musi to być […]

Trudność kopania bitcoina osiąga ATH

Górnicy włączają coraz więcej maszyn. To popchnętło wskaźnik trudności wydobycia nowych Bitcoinów do najwyższego punktu w historii. W niedzielę po kolejnym przeliczeniu trudność kopania wzrosła o 4,68 proc. Trudność kopania ATH Poniższy wykres pokazuje jak zmieniał się poziom trudności Bitcoina na przestrzeni lat. Jest on dostosowywany co dwa tygodnie: jeśli w tym okresie górnicy dostarczyli […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram