Sprawa Ripple vs SEC dobiega końca

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 6 grudnia 2022
ikona autora biały
sec-vs-ripple-1

Dwuletnia batalia Ripple z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) dobiega końca. Firma kryptowalutowa złożyła odpowiedź i to wydaje się być już ostatnia linia obrony.

Dumny z obrony Ripple'a

Radca prawny Ripple Stuart Alderoty poinformował, że odpowiedź była już ostatnią. Pisze on, że firma zwróciła się do sądu o wydanie orzeczenia na korzyść Ripple. Firma blockchain jest dumna z obrony, którą przedstawiła w imieniu całej branży kryptowalut.

Brad Garlinghouse, CEO Ripple zgadza się ze słowami Alderoty. Na swoim Twitterze napisał:

Ripple mocno się trzyma i wytrzymuje atak SEC.

Prawo do sprzedaży XRP

Zredagowany dokument odpowiedzi z dnia 2 grudnia argumentuje, że SEC nie może udowodnić istnienia umowy inwestycyjnej.

Firma twierdzi, że obaj założyciele Ripple mieli prawo do sprzedaży XRP na zagranicznych giełdach. SEC natomiast nie może przedstawić żadnych istotnych dowodów, które świadczyłyby o czymś przeciwnym.

"Po prawie dwóch latach pism procesowych, odkryć i składania wniosków, SEC nadal nie może zidentyfikować rzekomego 'joint venture'. Nie może wyjaśnić, w jaki sposób posiadacze XRP mogą sensownie oczekiwać zysku z wysiłków Ripple. Ani nawet odpowiedzieć na punkt, że wielu odbiorców XRP w ogóle nie zainwestowało żadnych pieniędzy".

Czytamy w nim również, że SEC nie wykazał, że jakakolwiek oferta lub sprzedaż XRP, a tym bardziej każda z osobna w latach 2013-2020, była kontraktem inwestycyjnym w świetle federalnych przepisów dotyczących papierów wartościowych.

XRP i Ripple nie spełniają testu Howeya

Aby ustalić, czy dany składnik aktywów powinien podlegać przepisom prawa papierów wartościowych, stosuje się test Howeya.

"W każdym razie SEC nie udźwignęła swojego ciężaru w odniesieniu do każdego z trzech elementów testu Howeya. W odniesieniu do pierwszego elementu, inwestowania pieniędzy, SEC przyznaje, że miliardy jednostek XRP dystrybuowanych przez pozwanych nie wiązały się w ogóle z inwestowaniem pieniędzy. Nawet w przypadku transakcji, w których doszło do wymiany pieniędzy, SEC nie był w stanie wykazać, że kupujący zainwestowali te środki we wspólne przedsięwzięcie, a nie po prostu kupili aktywa. Tak jak wymaga tego Howey.

Jednym z kluczowych elementów testu Howeya jest to, czy transakcja może generować zyski dzięki cudzej pracy. Ripple twierdzi, że SEC nie był w stanie udowodnić, że inwestorzy czerpią zyski z XRP, jeśli Ripple wykonuje pracę.

"Jeśli chodzi o ten drugi element, oczekiwanie zysku oparte wyłącznie na wysiłkach innych osób, SEC nie może zaradzić dwóm podstawowym wadom. Po pierwsze, nie można mieć uzasadnionych oczekiwań bez rzeczywistych zobowiązań podjętych przez promotora".

SEC twierdzi, że pozwani "składali obietnice". Niemniej jednak nie ma na to żadnych dowodów. Według Ripple, SEC nie może spełnić testu Howey'a i dlatego stara się o orzeczenie na swoją korzyść.

Wsparcie ze strony społeczności kryptowalutowej

Wszystko wskazuje na to, że koniec sprawy zbliża się wielkimi krokami. W ciągu ostatnich dwóch lat Ripple cieszył się dużym wsparciem ze strony społeczności kryptowalutowej. Dziesiątki amerykańskich firm, takich jak Coinbase, broniło Ripple. Dodatkowo grupa 70 tysięcy posiadaczy XRP złożyła interpelację w obronie firmy.

CEO Garlinhouse wyraził wcześniej oczekiwanie, że proces sądowy zakończy się w pierwszym kwartale 2023 roku.

Z powodu pozwu, kurs XRP właściwie ominął hossę. Jednak jeśli wygra, może on wzrosnąć o całkiem spory procent. Być może nawet przebije swoje poprzednie all-time high.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Czy Binance mieszała środki klientów z środkami firmy?

Giełda kryptowalut Binance zaprzeczyła informacjom zawartym w artykule Reutersa, w którym stwierdzono, że w 2020 i 2021 r. platforma łączyła środki użytkowników z własnymi przychodami. Patrick Hillman, dyrektor ds. strategii firmy, wyraził opinię, że dziennikarze agencji desperacko chcieli napisać "złą historię", która okazała się "słaba". Menedżer wyższego szczebla napisał: "Następnie napisali 1000 słów teorii spiskowych […]

Kolejny kandydat na prezydenta USA przyjmuje darowizny w bitcoinach

Kandydat na prezydenta USA Vivek Ramaswamy ogłosił, że przyjmuje darowizny w bitcoinach (BTC) na nadchodzące wybory prezydenckie w 2024 roku. Poszedł on więc w ślady Roberta F. Kennedy'ego Jr, który od jakiegoś czasu jest zwolennikiem pierwotnej kryptowaluty. Robert w miniony weekend został pierwszym kandydatem na prezydenta, który ogłosił, że będzie akceptował darowizny w BTC. Darczyńcy […]

Ripple uruchamia platformę do emisji CBDC i stablecoinów

Fintechowy startup Ripple ogłosił uruchomienie Ripple CBDC Platform, kompleksowego rozwiązania dla banków centralnych, rządów i instytucji finansowych do emisji krajowej waluty cyfrowej i "stablecoinów". Scenariusze użycia obejmują: hurtowe i detaliczne CBDC oparte na prywatnym blockchainie lub emisję stabelcoinów. Rozwiązanie opiera się na XRP Ledger (XRPL). W przypadku emitentów platforma umożliwi korzystanie z wielu podpisów w […]

Binance umożliwia handel za pośrednictwem TradingView

Giełda kryptowalut Binance dodała możliwość bezpośredniego handlu spot za pośrednictwem platformy wykresów i analiz TradingView. Aby aktywować zestaw narzędzi, należy połączyć swoje konto Binance w ustawieniach usługi. Następnie historia transakcji zostanie automatycznie zsynchronizowana, a inwestor będzie mógł zarządzać zleceniami w TradingView. Szczegółowe instrukcje dotyczące podłączenia i korzystania z nowej opcji zostały opisane na stronie internetowej […]

Changpeng Zhao: Elon Musk przedłużył życie Dogecoina

Elon Musk "przedłużył życie" Dogecoina, kryptowaluty, która mogła zniknąć "dawno temu". Takiego zdania jest CEO Binance, Changpeng Zhao. Dyrektor naczelny spodziewał się, że Dogecoin "zniknie", biorąc pod uwagę jego "bezużyteczność", ale Elon Musk zainteresował się tym aktywem. Zdaniem Zhao założyciel Tesli wsparł zainteresowanie tokenem memowym, które w przeciwnym razie mogłoby osłabnąć. Dyrektor generalny Binance przyznał, […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram