Sotheby's zaakceptuje kryptowaluty za 555-karatowy Czarny Diament

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 17 stycznia 2022
ikona autora biały

Pół roku po tym, jak pierwszy diament został opłacony za pomocą kryptowalut, Sotheby's będzie gospodarzem kolejnej aukcji. Tym razem dla rzadkiego 555,55-karatowego diamentu, który może zostać sprzedany za cyfrowe aktywa.

Zgodnie z ostatnim raportem Forbesa, diament, o którym mowa, ma być największym, jaki kiedykolwiek pojawił się na aukcji.

Jest to rzadki czarny diament, który "nigdy nie był publicznie wystawiany lub sprzedawany i był przechowywany w tej samej kolekcji przez ponad 20 lat."

Nazywa się "The Enigma" i będzie oferowany bez rezerwy - co oznacza, że trafi do najwyżej licytującego bez limitu ceny maksymalnej.

Gigantyczny dom aukcyjny Sotheby's oszacował, że może on osiągnąć cenę nawet 7 milionów dolarów. Co ciekawe, kupujący może zdecydować się na zapłacenie kryptowalutami.

Co więcej, Księga Rekordów Guinnessa nazwała "The Enigma" największym oszlifowanym diamentem na świecie. Gemological Institute of America i Gübelin, z drugiej strony, powiedział, że jest to największy fantazyjny czarny naturalny kolor diamentu.

Przed aukcją, która rozpocznie się 3 lutego, diament zostanie po raz pierwszy pokazany w Dubaju, Los Angeles i Londynie.

Warto zauważyć, że Sotheby's sprzedał już masywny diament za kryptowaluty. W lipcu ubiegłego roku, nieujawniony nabywca zapłacił za jeden z nich 12 milionów dolarów.

Dom aukcyjny zainwestował też 20 milionów dolarów w studio NFT o nazwie Mojito.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Złoto na rekordowym poziomie. Czy Bitcoin może pójść w jego ślady?

Według różnych źródeł, złoto wybiło nowy rekord wszech czasów. Kilogram złota jest teraz wart 64.000 dolarów. Oznacza to, że inwestorzy szukają bezpiecznej przystani, w której mogliby trzymać wartość, w celu wyjścia z obecnego kryzysu bankowego. Czy Bitcoin może pójść w ślady złota? Złoto za 65 000 dolarów Poniższy wykres to cena złota i pokazuje wartość […]

Czy Microsoft buduje portfel Ethereum dla Edge?

Dobra wiadomość dla użytkowników Microsoft Edge, ponieważ trwają testy portfela Ethereum dla przeglądarki internetowej. Metamask dla Microsoftu Firma Microsoft rozwija coś, co nazywa "Crypto Wallet" dla Edge. Portfel ten pozwala użytkownikom przechowywać i handlować Etherem, a także tokenami na blockchainie Ethereum, podobnie jak popularny Metamask. Albacore odkrył to i podzielił się tym na Twitterze. Albacore […]

Kolejna edycja Invest Cuffs już w tym tygodniu

To już ostatni moment aby zapisać się na największe wydarzenie dla Inwestorów w tym roku. Już 24-25 marca 2023 roku będzie miała miejsce następna edycja Wydarzenia i Targów Invest Cuffs. To już dziewiąte wydanie imprezy, która każdego roku przyciąga do Krakowa tysiące uczestników, dających możliwość uczestniczenia w prelekcjach prowadzonych przez ponad 120 mówców. Invest Cuffs […]

Banki upadają, bitcoin rośnie. Co się dzieje?

Zapewne nie umknęło Waszej uwadze, że w ostatni weekend upadł Silicon Valley Bank. Silicon Valley Bank był 17. największym bankiem w Stanach Zjednoczonych i bankiem skupiającym się na obsłudze transakcji venture capital i startupów technologicznych. W sumie bank zarządzał ponad 200 miliardami dolarów w depozytach. W ten weekend Rezerwa Federalna, FDIC i Departament Skarbu USA […]

6 powodów, dla których Bitcoin może być przyszłością pieniądza

Bitcoin to pierwsza na świecie zdecentralizowana waluta cyfrowa, która działa bez banku centralnego lub administratora. Przez lata zyskał ogromną popularność ze względu na swój potencjał, aby stać się globalną walutą. Oto sześć powodów, dla których Bitcoin może stać się przyszłością pieniądza. Decentralizacja Sieć Bitcoin jest zdecentralizowaną platformą, w której transakcje są przetwarzane i weryfikowane przez […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram