Sotheby's zaakceptuje kryptowaluty za 555-karatowy Czarny Diament

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 17 stycznia 2022
ikona autora biały
zdjęcie przedstawiające czarny diament

Pół roku po tym, jak pierwszy diament został opłacony za pomocą kryptowalut, Sotheby's będzie gospodarzem kolejnej aukcji. Tym razem dla rzadkiego 555,55-karatowego diamentu, który może zostać sprzedany za cyfrowe aktywa.

Zgodnie z ostatnim raportem Forbesa, diament, o którym mowa, ma być największym, jaki kiedykolwiek pojawił się na aukcji.

Jest to rzadki czarny diament, który "nigdy nie był publicznie wystawiany lub sprzedawany i był przechowywany w tej samej kolekcji przez ponad 20 lat."

Nazywa się "The Enigma" i będzie oferowany bez rezerwy - co oznacza, że trafi do najwyżej licytującego bez limitu ceny maksymalnej.

Gigantyczny dom aukcyjny Sotheby's oszacował, że może on osiągnąć cenę nawet 7 milionów dolarów. Co ciekawe, kupujący może zdecydować się na zapłacenie kryptowalutami.

Co więcej, Księga Rekordów Guinnessa nazwała "The Enigma" największym oszlifowanym diamentem na świecie. Gemological Institute of America i Gübelin, z drugiej strony, powiedział, że jest to największy fantazyjny czarny naturalny kolor diamentu.

Przed aukcją, która rozpocznie się 3 lutego, diament zostanie po raz pierwszy pokazany w Dubaju, Los Angeles i Londynie.

Warto zauważyć, że Sotheby's sprzedał już masywny diament za kryptowaluty. W lipcu ubiegłego roku, nieujawniony nabywca zapłacił za jeden z nich 12 milionów dolarów.

Dom aukcyjny zainwestował też 20 milionów dolarów w studio NFT o nazwie Mojito.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Portal w Binance Launchpool - to już 47. projekt!

Giełda kryptowalut Binance ogłosiła kolejny projekt, który pojawi się na platformie Binance Launchpool - to już 47 w historii. Tym razem jest to platforma gamingowa Web3 - Portal. Przy okazji zaoferowała promocję, w której do zgarnięcia jest 20 tokenów PIXEL zupełnie za darmo: aby je odebrać należy założyć konto z promocyjnego linka: odbierz 20 PIXEL. […]

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

PIXEL w Binance Launchpool. HODLować czy sprzedać?

Binance ogłosiło właśnie 46. projekt, który zostanie uruchomiony na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to PIXEL, natywny token gry Pixels. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym jest PIXEL oraz jak farmić te tokeny na Binance. Na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy warto je HODLować, czy może sprzedać od razu po rozpoczęciu handlu. Najpierw jednak […]

Co to jest Binance Earn? Środy pełne zarabiania

Jesteś długoterminowym HODLerem? Być może masz w portfelu trochę kryptowalut i nie planujesz ich sprzedawać w najbliższym czasie? Czy wiesz, że istnieje sposób, aby zarabia za ich pomoc pasywny dochód? Pozwala na to np. platforma Binance Earn. Co to jest? Jak działa? Jakie daje możliwości? O tym w dzisiejszym artykule! Czym wyróżnia się Binance Earn? […]

Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram