Sotheby's zaakceptuje kryptowaluty za 555-karatowy Czarny Diament

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 17 stycznia 2022
ikona autora biały

Pół roku po tym, jak pierwszy diament został opłacony za pomocą kryptowalut, Sotheby's będzie gospodarzem kolejnej aukcji. Tym razem dla rzadkiego 555,55-karatowego diamentu, który może zostać sprzedany za cyfrowe aktywa.

Zgodnie z ostatnim raportem Forbesa, diament, o którym mowa, ma być największym, jaki kiedykolwiek pojawił się na aukcji.

Jest to rzadki czarny diament, który "nigdy nie był publicznie wystawiany lub sprzedawany i był przechowywany w tej samej kolekcji przez ponad 20 lat."

Nazywa się "The Enigma" i będzie oferowany bez rezerwy - co oznacza, że trafi do najwyżej licytującego bez limitu ceny maksymalnej.

Gigantyczny dom aukcyjny Sotheby's oszacował, że może on osiągnąć cenę nawet 7 milionów dolarów. Co ciekawe, kupujący może zdecydować się na zapłacenie kryptowalutami.

Co więcej, Księga Rekordów Guinnessa nazwała "The Enigma" największym oszlifowanym diamentem na świecie. Gemological Institute of America i Gübelin, z drugiej strony, powiedział, że jest to największy fantazyjny czarny naturalny kolor diamentu.

Przed aukcją, która rozpocznie się 3 lutego, diament zostanie po raz pierwszy pokazany w Dubaju, Los Angeles i Londynie.

Warto zauważyć, że Sotheby's sprzedał już masywny diament za kryptowaluty. W lipcu ubiegłego roku, nieujawniony nabywca zapłacił za jeden z nich 12 milionów dolarów.

Dom aukcyjny zainwestował też 20 milionów dolarów w studio NFT o nazwie Mojito.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram