SingularityNET (AGIX) - Wszystko co musisz wiedzieć

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 15 lutego 2023
ikona autora biały
singularitynet agix

Dziś porozmawiamy o projekcie SingularityNET. Kryptowaluta AGIX ma szczególną niszę na rynku, ponieważ skupia się na usługach związanych ze sztuczną inteligencją (AI). Oznacza to, że SingularityNET ma bardzo korzystne perspektywy i może być warta dodania do swojego portfela inwestycyjnego. Najpierw jednak spróbujmy zrobić dokładny research na temat AGIX. Przyjrzyjmy się jego perspektywom i potencjalnym słabościom.

Czym jest kryptowaluta SingularityNET (AGIX)?

Oficjalna strona projektu: https://singularitynet.io

Kryptowaluta SingularityNET - AGIX, jest cyfrowym paliwem ekosystemu, który ma na celu stać się zdecentralizowanym rynkiem produktów sztucznej inteligencji. Dlaczego jest to potrzebne, można zapytać. Ogólna sztuczna inteligencja działająca na blockchainie SingularityNET będzie w stanie analizować i wykonywać skomplikowane zadania umysłowe w taki sam sposób jak ludzie. Będzie można ją szkolić, a jej logika myślenia stanie się bardzo podobna do naszej. Ogólna sztuczna inteligencja AGI będzie w stanie myśleć jak człowiek.

Sztuczna inteligencja, która rozumie znaczenie utworu literackiego lub dokumentu prawnego, mogłaby być lukratywna, ponieważ teoretycznie byłaby w stanie wykonywać niektóre z tych samych zadań, co ludzie. Na przykład sztuczna inteligencja w samojezdnym samochodzie mogłaby samodzielnie wybierać trasę i dostarczać towary oraz pasażerów. Systemy takie mogłyby być z powodzeniem stosowane w miejskim transporcie publicznym oraz w transporcie dalekobieżnym.

agix co to jest

AI może być wykorzystywana w wielu dziedzinach. Eksperci uważają jednak, że potrzeba dziesięcioleci, aby opracować sztuczną inteligencję, która w całości myślałaby jak człowiek.

Jednym z celów Singularity Net jest rozwój sztucznej inteligencji AGI i jej decentralizacja, dzięki czemu stanie się ona dostępna dla wszystkich. Twórcy chcą stworzyć ramy dla powstania zdecentralizowanej inteligencji na poziomie człowieka i opublikować kod źródłowy, aby każdy mógł uczestniczyć w jej tworzeniu.

Cechy techniczne

Podstawowy produkt Singularity Net, AI Marketplace & AI Publisher, to stale rosnąca biblioteka algorytmów AI. Rdzeniem platformy jest Marketplace. Deweloperzy mogą kupować AI oraz tworzyć i sprzedawać AI za pośrednictwem platformy. Wszystkie transakcje opłacane są kryptowalutą SingularityNET (AGIX). Dodatkowo mają nadzieję stworzyć funkcję szkolenia AI.

Deweloperom pomoże OpenCog Hyperion, skalowalny, open-source'owy system inteligencji ogólnej zbudowany na oprogramowaniu OpenCog. Twórcy SingularityNET (AGIX) mają nadzieję, że OpenCog Hyperion będzie w stanie wspierać różne strategie i techniki AI. W szczególności chcą wykorzystać uczenie ewolucyjne, uczenie maszynowe i alokację uwagi.

Ekosystem

Kładąc podwaliny pod AGI, SingularityNET uruchamia również ekosystem organizacji, który będzie zasilał platformę usługami sztucznej inteligencji i zapewni masowe wykorzystanie tokena AGIX. Usługi te są rozwijane na kilku strategicznie wybranych rynkach, które obejmują DeFi, robotykę, biotechnologię i długowieczność, gry i media, sztukę i rozrywkę (muzyka) oraz AI na poziomie przedsiębiorstwa.

ekosystem AGIX

Lista aktywnych projektów znajduje się na stronie https://singularitynet.io/ecosystem/. Singularity Net oferuje publiczną infrastrukturę, z której zespoły AI mogą korzystać, aby rozwijać i publikować nowe produkty w języku programowania domen AI (DSL). DSL definiuje format wejścia i wyjścia usług. Może też decydować o kosztach, szybkości i niezawodności

Posiadacze tokenów SingularityNET mogą wspierać projekt, lokując tokeny AGIX. Użytkownicy umieszczają tokeny za pośrednictwem portalu na 30 dni. W zamian za to otrzymują nagrody i mogą uczestniczyć w zarządzaniu i kierowaniu platformą.

Most Singularity Net pozwala użytkownikom na transfer tokenów AGIX na inne blockchainy. Obecnie obsługuje jednak tylko sieci Ethereum i Cardano. W systemie jest jeszcze jeden token, który nazwya się NTX. Może on działać zarówno z blockchainami Ethereum (ETH) jak i Cardano (ADA). W związku z tym Singularity Bridge umożliwia użytkownikom zakup AI za pomocą tokenów typu ERC-20 i ADA. W drugiej fazie użytkownicy mogą wymieniać tokeny AGIX jeden do jednego poprzez łańcuch Ethereum i Cardano.

Zespół projektu SingularityNET

Projekt kryptowalutowy SingularityNET jest nadzorowany przez dr Bena Gertzela. Posiada własną stronę internetową pod adresem https://goertzel.org. Współzałożycielem jest dr David Hanson, adres jego strony internetowej to https://www.hansonrobotics.com/leadership/. Jeśli ktoś nie wie, jest on t3eż twórcą humanoidalnego robota Sophia. W skład zespołu zarządzającego wchodzi również specjalista od AI Cassio Penacci.

krypto ai

Pełna lista kierownictwa i partnerów SingularityNET Foundation (AGIX) jest dostępna na stronie https://singularitynet.io/aboutus/. SingularityNET posiada rozbudowany zespół naukowców, programistów, badaczy i inżynierów w dziedzinie sztucznej inteligencji, a także specjalistów z zakresu zarządzania finansami, marketingu i innych dziedzin biznesu.

Gdzie kupić AGIX

Singularity Token można kupić zarówno na konwencjonalnych, jak i zdecentralizowanych platformach handlowych. Liderem pod względem wolumenu obrotu jest w tej chwili Binance.

AGIX Coin handluje w parach BTC i BUSD. Aby kupić, zarejestruj się na giełdzie Binance, zasil swój portfel i przejdź do sekcji "Spot". Tam należy wyszukać AGIX i otworzyć zlecenie.

Pełna lista giełd i par walutowych, a także aktualna prognoza kursu kryptowaluty SingularityNET na najbliższe 6 miesięcy, oparta na opiniach entuzjastów blockchaina i innych danych o projekcie, jest dostępna na stronie https://coinmarketcap.com/currencies/singularitynet/.

Dostępne portfele

Większość tokenów SingularityNET jest oparta na Ethereum, co oznacza, że mogą być przechowywane w każdym portfelu, który jest zgodny z ERC-20. Może to być MEW, Metamask, Trust Wallet, SafePal S1, ledger, Trezor i wiele innych aplikacji i urządzeń fizycznych.

Część tokenów jest umieszczona na Cardano. Można je przechowywać za pomocą portfela Dedalus lub Ledgera. Ten ostatni jest kompatybilny z oboma typami tokenów. Istnieją inne portfele ADA, ale najpopularniejsze to Metamask lub Ledger .

Zalety i wady AGIX

ZaletyWady
Obiecująca niszaRozwój ogólnej sztucznej inteligencji na wymaganym poziomie może trwać zbyt długo
Wysoce profesjonalny zespółKonkurencja ze strony scentralizowanych firm, przede wszystkim Google Al Hub
Wsparcie dla głównych giełd i firm zajmujących się sztuczną inteligencją
Wysoki poziom bezpieczeństwa dzięki ochronie bazowego blockchaina

Podsumowanie

Podanie wam jakiejkolwiek mniej lub bardziej zrozumiałej prognozy SingularityNET jest w tej chwili absolutnie nierealne. Kryptowaluta SingularityNET (AGIX) może przynieść zyski swoim inwestorom, ale jeśli coś pójdzie nie tak, stracisz swoje pieniądze. Sztuczna inteligencja to rosnący i bardzo obiecujący biznes, ale nikt nie wie, jak szybko będzie się rozwijał.

W obecnym okresie Singularity Net należy do kategorii spekulacyjnych kryptowalut, do których należy podchodzić z dużą ostrożnością i nie ufać zbyt korzystnym prognozom. AGIX z pewnością nie można nazwać oszustwem, ale jego przyszłość jest niepewna. Czy kupić to aktywo? Decyzja należy do Ciebie.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Jak wpłacić pieniądze na Binance - wpłata w PLN, EURO

Binance.com to jedna z najpopularniejszych giełd kryptowalut na świecie. Mimo to, pewne kwestie dotyczące giełdy nie są do końca jasne,…

Omni Network (OMNI) - Nowa kryptowaluta w Binance Launchpool

Binance nie zwalnia tempa. Giełda dodała kolejny projekt do swojej platformy Binance Launchpool. Tym razem jest to kryptowaluta Omni Network (OMNI). W tym artykule rozłożymy ten projekt na czynniki pierwsze. Wyjaśnimy też jak farmić tokeny na Binance Launchpool! Uwaga: Jeśli założysz konto na Binance z tego linka, tuż przed listingiem OMNI (17 kwietnia), na Twoim […]

Darmowe pieniądze za rejestrację w aplikacji w 2024

Kiedyś trendem były aplikacje, które dawały pieniądze za klikanie, czy też wypełnienie ankiet. A co gdybym powiedział Ci, że istnieją aplikacje, które płacą za rejestrację? Wystarczy, że założysz konto, przejdziesz weryfikację i wykonasz jakąś dodatkową czynność. Proste, prawda? Przejdźmy więc do szczegółów! Sprawdźmy jak otrzymać darmowe pieniądze za rejestrację w 2024 roku! Jaka aplikacja płaci […]

Jaki portfel do kryptowalut i Bitcoin jest najlepszy? Jak założyć i który wybrać?

Zainteresowałeś się bitcoinem i chciałbyś założyć konto kryptowalutowe, które pozwoli Ci je przechowywać? W świecie cyfrowych aktywów miejsce, w którym je trzymamy to nie konto, a portfel bitcoin. Z tego artykułu dowiesz się jaki portfel do kryptowalut jest najlepszy. Wyjaśnimy też jak założyć portfel bitcoin (BTC) krok po kroku. Czym jest portfel kryptowalut? Konto kryptowalutowe, […]

Jaka jest najlepsza aplikacja do kryptowalut?

Rynek kryptowalut rozwija się w bardzo szybkim tempie. Wraz z rozwojem ekosystemu, budowane wokół niego jest wiele różnych produktów. Przykładem mogą być chociażby aplikacje do kryptowalut, które pozwalają nam na przechowywanie, handel, staking krypto oraz wiele innych opcji bezpośrednio z naszego samartfona. Ale jaka jest najlepsza aplikacja do kryptowalut? Sprawdzimy to w dzisiejszym poradniku! Najlepsze […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram