Dla CNBC w poniedziałek, 12 lutego przemawiał główny oficer fintechu z Monetary Authority of Singapore (MAS) Sopnendu Mohanty. Powiedział on, że mogą minąć nawet “dwa lata”, zanim projekt Blockchain banku centralnego dostrzeże “prawdziwy jego wpływ”.

Omawiając stan “Projektu Ubin” i ogólnie kryptowaluty, szef urzędu monetarnego Singapuru (MAS) Sopnendu Mohanty opisał koncepcję technologii Blockchain jako “fantastyczną”.

Mohanty powiedział:

Myślę, że miną jeszcze dwa lata, zanim scalimy otoczkę transportową, transmisję danych, przechowywanie danych. Cała sieć Blockchain musi być w wielobranżowej wspólnej infrastrukturze, a wtedy pojawią się prawdziwe wspaniałe efekty jej działań

Singapur pozostał nastawiony na potencjał zarówno kryptowaluty, jak i sieci Blockchain, pomimo różnych opinii wydawanych przez rządy na całym świecie wraz z ciągłymi okresami zmienności.

Informowaliśmy w naszym serwisie 6 lutego, że MAS potwierdziła, że ​​”dokładnie badała kryptowaluty i potencjalne ryzyko”, ale że nie widzi “żadnych zagrożeń systemowych i nie było żadnego mocnego argumentu, aby je zakazać”.

W kwestii zmienności i spekulacji Mohanty ostrzegł jednak, że nadmierna aktywność spekulacyjna “może negatywnie wpływać na całe eksperymentowanie kryptowaluty”.

Będziemy kontynuować eksperymentowanie nad tą wspaniałą technologią Blockchain i na dłuższą metę szukać jej pełnego zastosowania

W styczniu dyrektor zarządzający MAS, Ravi Menon, dodatkowo obiecał wsparcie dla “bardziej znaczącej technologii związanej z cyfrowymi walutami i blockchainem”, mówiąc, że miał nadzieję, że wszelkie niestabilne okresy, a nawet “awaria” nie wymażą go całkowicie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *