SEC może stracić wszelkie argumenty w procesie Ripple - mówi były regulator

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 23 lutego 2022
ikona autora biały
sec vs ripple

Adwokat Joseph Hall, który wcześniej pracował w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, stwierdził, że istnieje "całkiem spora szansa", że SEC "przegra wszystkie meritum" w pozwie przeciwko Ripple. Amerykanin poszedł jeszcze dalej, mówiąc, że nie do końca rozumie, dlaczego regulator zdecydował się na wszczęcie tej sprawy.

Niekończąca się batalia

Konfrontacja prawna między amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) a firmą blockchainową Ripple trwa już od ponad roku. Wszystko zaczęło się w grudniu 2020 roku, kiedy to regulator finansowy złożył pozew przeciwko firmie i dwóm jej kierownikom. SEC twierdziła, że dokonali oni obrotu 1,3 mld USD w tokenach XRP jako papierami wartościowymi bez odpowiedniej rejestracji aktywów.

Od tego czasu bitwa między obiema stronami doczekała się kilku zwrotów akcji. W sierpniu 2021 r. obrońcy Ripple oskarżyli niektórych pracowników SEC o posiadanie udziałów w XRP. Z kolei Komisja zdobyła punkt, wkrótce potem uzyskując dostęp do brakujących wewnętrznych wiadomości ze Slacka Ripple.

Regulator twierdził, że zawierają one "dyskusje na temat chęci Ripple do stworzenia spekulacyjnego handlu XRP". Wcześniej firma blockchain odmówiła przekazania znacznej części wiadomości, jako powód podając błąd w przetwarzaniu.

Według adwokata Josepha Halla, Ripple wydaje się jednak mieć przewagę w batalii prawnej. Warto zauważyć, że wcześniej w swojej karierze spędził on dwa lata w Komisji, służąc jako Managing Executive for Policy pod przewodnictwem prezesa Williama H. Donaldsona.

W ostatnim podcaście z Tonym Edwardem, Hall powiedział, że jest "zakłopotany, dlaczego SEC zdecydowała się na wniesienie tej sprawy". Jego zdaniem, organ nadzoru ma "całkiem duże szanse na to, że przegrają wszystkie merytoryczne sprawy" w procesie sądowym.

Warto zaznaczyć, że społeczność XRP stanowczo sprzeciwia się wszystkim oskarżeniom. Pomimo ich ogromnej liczby i chęci przechylenia sprawy na korzyść Ripple, nie będą oni mieli "żadnego rodzaju decydującej roli w tym, co sędzia ustali" - opiniował Hall.

Przewidział również, że jest bardzo mało prawdopodobne, aby rozstrzygnięcie sprawy nastąpiło przed końcem 2022 roku:

Podtrzymuję to, co powiedziałem dawno temu. Raczej nie będzie poważnych rozmów o ugodzie, dopóki SEC nie będzie musiało zwrócić dokumentów.

W listopadzie ubiegłego roku Brad Garlinghouse - CEO Ripple - twierdził, że pozew sądowy idzie na korzyść jego firmy. Dyrektor wykonawczy podkreślił, że sędzia prowadzący sprawę kieruje "dobre pytania". "Zdaje sobie bowiem sprawę, że nie chodzi tylko o Ripple", a wynik bitwy prawnej będzie miał szerszy wpływ na branżę.

SEC vs. LBRY

Na początku tego miesiąca SEC porównał swój pozew przeciwko Ripple z tym, który dotyczy organizacji blockchainowej LBRY Inc. W zeszłym roku regulator zarzucił firmie sprzedaż niezarejestrowanych papierów wartościowych - posunięcie, które może zagrozić zdolności Amerykanów do handlu popularnymi kryptowalutami.

Dyrektor generalny LBRY, Jeremy Kauffman, argumentował, że tokeny nie były papierami wartościowymi, ponieważ nie doszło do pierwszej oferty monet (ICO):

LBRY odrzuciło podobną obronę, na etapie pism procesowych. Mimo że tamta sprawa, podobnie jak sprawa Ripple, nie dotyczyła ICO i zawierała jedynie zarzuty dotyczące niezarejestrowanych ofert i sprzedaży.

Komentarze w tej sprawie wydał ostatnio również główny prawnik Ripple, Jeremy Hogan:

W przeciwieństwie do działań LBRY, wierzy on, że obrona Ripple oparta na uczciwym zawiadomieniu będzie wystarczająco silna, aby przezwyciężyć oskarżenia SEC.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

FTX uruchamia stronę internetową, aby spłacić europejskich klientów

FTX EU, europejska filia upadłej giełdy kryptowalutowej FTX, uruchomiła stronę internetową, aby spłacić wściekłych, europejskich klientów. Firma złożyła wniosek o upadłość prawie pięć miesięcy temu, powodując efekt domina innych upadających firm kryptowalutowych. W rzeczywistości FTX stał się tak duży, że wiele innych firm zaparkowało swoje pieniądze w tej giełdzie i w rezultacie zostało "zainfekowanych". Użytkownicy […]

Argentyńskie linie lotnicze Flybondi zaczynają wydawać bilety NFT

Argentyński tani przewoźnik Flybondi rozpoczął kampanię Ticket 3.0, w której zaczął wydawać bilety w formie niewymienialnych tokenów (NFT). Linia lotnicza powiedziała, że ta metoda "oferuje bardziej elastyczne doświadczenie podróży". Z kolei Flybondi będzie w stanie zmniejszyć koszty obsługi klienta i zwiększyć przychody dzięki prowizjom handlowym. Usługa ta stała się możliwa dzięki partnerstwu z TravelX, opartą […]

Rosja chce mieć własną walutę z Brazylią, Indiami, Chinami i RPA

Krążą pogłoski, że kraje BRICS chcą stworzyć własną walutę, aby ułatwić płatności między uczestniczącymi państwami. To może być ciężki cios dla dolara i może stwarzać możliwości dla Bitcoina. BRICS są wpływowe BRICS to skrót od krajów Brazylia, Rosja, Indie, Chiny i RPA. Kraje te mają znaczący wpływ na globalną gospodarkę ze względu na ich duże […]

Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku z powodu halvingu i recesji

Mike McGlone twierdzi, że Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku, a następnie nadejdzie halving i seria innych fundamentalnych wydarzeń. Analityk Bloomberga wyraził swoje prognozy podczas wywiadu ze Scottem Melkerem. Bitcoin i efekt halvingu Zanim zanurkujemy dalej w jego przewidywania, szybkie słowo na temat tego tak zwanego halvingu. Co cztery lata liczba nowo […]

Tim Draper radzi przedsiębiorcom, by kupowali Bitcoina

Amerykański miliarder i legenda inwestycji Tim Draper radzi przedsiębiorcom, aby kupili Bitcoin. Według niego jest to sposób na zabezpieczenie się przed potencjalnym kryzysem bankowym. Nawiasem mówiąc, Tim Draper nie jest osobą nową w świecie Bitcoina, ponieważ już w czerwcu 2014 roku kupił od rządu USA 30 000 Bitcoinów za 19 milionów dolarów. Te Bitcoiny zostały […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram