SEC może stracić wszelkie argumenty w procesie Ripple - mówi były regulator

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 23 lutego 2022
ikona autora biały
sec vs ripple

Adwokat Joseph Hall, który wcześniej pracował w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, stwierdził, że istnieje "całkiem spora szansa", że SEC "przegra wszystkie meritum" w pozwie przeciwko Ripple. Amerykanin poszedł jeszcze dalej, mówiąc, że nie do końca rozumie, dlaczego regulator zdecydował się na wszczęcie tej sprawy.

Niekończąca się batalia

Konfrontacja prawna między amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) a firmą blockchainową Ripple trwa już od ponad roku. Wszystko zaczęło się w grudniu 2020 roku, kiedy to regulator finansowy złożył pozew przeciwko firmie i dwóm jej kierownikom. SEC twierdziła, że dokonali oni obrotu 1,3 mld USD w tokenach XRP jako papierami wartościowymi bez odpowiedniej rejestracji aktywów.

Od tego czasu bitwa między obiema stronami doczekała się kilku zwrotów akcji. W sierpniu 2021 r. obrońcy Ripple oskarżyli niektórych pracowników SEC o posiadanie udziałów w XRP. Z kolei Komisja zdobyła punkt, wkrótce potem uzyskując dostęp do brakujących wewnętrznych wiadomości ze Slacka Ripple.

Regulator twierdził, że zawierają one "dyskusje na temat chęci Ripple do stworzenia spekulacyjnego handlu XRP". Wcześniej firma blockchain odmówiła przekazania znacznej części wiadomości, jako powód podając błąd w przetwarzaniu.

Według adwokata Josepha Halla, Ripple wydaje się jednak mieć przewagę w batalii prawnej. Warto zauważyć, że wcześniej w swojej karierze spędził on dwa lata w Komisji, służąc jako Managing Executive for Policy pod przewodnictwem prezesa Williama H. Donaldsona.

W ostatnim podcaście z Tonym Edwardem, Hall powiedział, że jest "zakłopotany, dlaczego SEC zdecydowała się na wniesienie tej sprawy". Jego zdaniem, organ nadzoru ma "całkiem duże szanse na to, że przegrają wszystkie merytoryczne sprawy" w procesie sądowym.

Warto zaznaczyć, że społeczność XRP stanowczo sprzeciwia się wszystkim oskarżeniom. Pomimo ich ogromnej liczby i chęci przechylenia sprawy na korzyść Ripple, nie będą oni mieli "żadnego rodzaju decydującej roli w tym, co sędzia ustali" - opiniował Hall.

Przewidział również, że jest bardzo mało prawdopodobne, aby rozstrzygnięcie sprawy nastąpiło przed końcem 2022 roku:

Podtrzymuję to, co powiedziałem dawno temu. Raczej nie będzie poważnych rozmów o ugodzie, dopóki SEC nie będzie musiało zwrócić dokumentów.

W listopadzie ubiegłego roku Brad Garlinghouse - CEO Ripple - twierdził, że pozew sądowy idzie na korzyść jego firmy. Dyrektor wykonawczy podkreślił, że sędzia prowadzący sprawę kieruje "dobre pytania". "Zdaje sobie bowiem sprawę, że nie chodzi tylko o Ripple", a wynik bitwy prawnej będzie miał szerszy wpływ na branżę.

SEC vs. LBRY

Na początku tego miesiąca SEC porównał swój pozew przeciwko Ripple z tym, który dotyczy organizacji blockchainowej LBRY Inc. W zeszłym roku regulator zarzucił firmie sprzedaż niezarejestrowanych papierów wartościowych - posunięcie, które może zagrozić zdolności Amerykanów do handlu popularnymi kryptowalutami.

Dyrektor generalny LBRY, Jeremy Kauffman, argumentował, że tokeny nie były papierami wartościowymi, ponieważ nie doszło do pierwszej oferty monet (ICO):

LBRY odrzuciło podobną obronę, na etapie pism procesowych. Mimo że tamta sprawa, podobnie jak sprawa Ripple, nie dotyczyła ICO i zawierała jedynie zarzuty dotyczące niezarejestrowanych ofert i sprzedaży.

Komentarze w tej sprawie wydał ostatnio również główny prawnik Ripple, Jeremy Hogan:

W przeciwieństwie do działań LBRY, wierzy on, że obrona Ripple oparta na uczciwym zawiadomieniu będzie wystarczająco silna, aby przezwyciężyć oskarżenia SEC.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Analityk Bloomberga: "Bitcoin może prześcignąć złoto"

Znany analityk rynku towarowego w Bloomberg, Mike McGlone, przedstawił kolejną prognozę dotyczącą bitcoina (BTC). Tym razem w odniesieniu do króla wszystkich towarów; złota. Według McGlone'a, bitcoin przygotowuje się do ostatecznego rywalizowania z metalem szlachetnym. Bitcoin a złoto McGlone poinformował o tym wczoraj na Twitterze. Tym samym podtrzymuje on swoje pozytywne oczekiwania co do przyszłości bitcoina. […]

Senator Lummis uważa teraz, że eter jest papierem wartościowym

Jeszcze jeden amerykański polityk w centrum regulacji branży kryptowalutowej zmienił stanowisko w sprawie klasyfikacji prawnej Etheru. Senator Cynthia Lummis (R-WY) wyjawiła w środę, że obecnie postrzega drugą największą kryptowalutę jako papier wartościowy - nie towar. Bitcoin jest jedynym towarem kryptowalutowym: Lummis Lummis wyraziła swój zmieniony pogląd na aktywo za pomocą CoinDesk we wtorek podczas omawiania […]

Sprawa Ripple vs SEC dobiega końca

Dwuletnia batalia Ripple z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) dobiega końca. Firma kryptowalutowa złożyła odpowiedź i to wydaje się być już ostatnia linia obrony. Dumny z obrony Ripple'a Radca prawny Ripple Stuart Alderoty poinformował, że odpowiedź była już ostatnią. Pisze on, że firma zwróciła się do sądu o wydanie orzeczenia na korzyść Ripple. […]

Jak szeroko rozprzestrzenia się zaraza FTX? Spółki dotknięte kryzysem

Upadek giełdy kryptowalut FTX przejdzie do historii jako jeden z najczarniejszych momentów w historii kryptowalut. Firma doświadczyła poważnych problemów z płynnością w listopadzie i nie mogła honorować wniosków o wypłatę swoich klientów. Binance - największa na świecie platforma kryptowalutowa - była gotowa przejąć giełdę, ale po audycie odstąpiła od umowy. FTX nie mógł znaleźć rozwiązania […]

Rośnie popyt na koparki w Rosji

Popyt na minery ASIC w Rosji wzrósł znacząco w czwartym kwartale z powodu spadku ich cen. Informację o tym podał "Kommersant". Jak podaje dystrybutor Chilkoot, sprzedaż za dwa miesiące czwartego kwartału przekroczyła wolumeny za cały trzeci kwartał, a za dziewięć miesięcy była o 65% wyższa niż przed rokiem. W BitRiver popyt na dziesięć miesięcy 2022 […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram