Santander uruchamia pożyczki zabezpieczone tokenizowaną pszenicą i kukurydzą

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 8 marca 2022
ikona autora biały
santander tokenizowane zboże

Jak ogłoszono w poniedziałek, hiszpański międzynarodowy koncern bankowy Santander Argentina nawiązał współpracę z Agrotoken w celu świadczenia usług pożyczkowych opartych na tokenach.

Agrotoken jest argentyńską platformą tokenizacji towarów rolnych. Jest to również pierwsza globalna infrastruktura do tokenizacji tego typu towarów.

Partnerstwo pozwoli rolnikom na zaciąganie pożyczek zabezpieczonych tokenami towarowymi Agrotoken. Niektóre z nich to soja (SOYA), kukurydza (CORA) i pszenica (WHEA).

Według Santandera, tokeny te pozwolą rolnikom i agroekosystemowi na łatwy i płynny dostęp do nowego systemu finansowania. Ponadto zwiększą one możliwości kredytowe rolników dzięki wykorzystaniu tokenizowanych zbóż.

Inwestycja w Argentynie o wartości 225 milionów dolarów

Projekt pilotażowy będzie testowany w Argentynie, gdzie grupa zainwestuje 225 milionów dolarów. Prezes Grupy Santander Ana Botín zapowiedziała inwestycję jeszcze pod koniec 2021 roku, nie ujawniając, na co zostanie ona przeznaczona.

Szef działu agrobiznesu w Santander Argentina, Fernando Bautista, stwierdził, że technologia ta pokazuje nowe możliwości w branży rolniczej.

Polegamy na technologii i innowacji, aby generować nowe rozwiązania biznesowe, które ułatwiają życie i rozszerzają możliwości dla producentów rolnych.

Współzałożyciel i dyrektor generalny Agrotoken Eduardo Novillo Astrada również zabrał głos w tej sprawie:

Jest to pierwsze na świecie doświadczenie, które wspiera pożyczki za pomocą tokenów opartych na towarach rolnych, takich jak soja, kukurydza i pszenica.

Twierdzą oni, że technologia blockchain sprawi, że przechowywanie produktów rolnych będzie bardziej efektywne. Jest to również pierwsza gwarancja z aktywów kryptowalutowych opartych na produktach rolnych.

Jak to wszystko działa?

Według Agrotoken, na każdy token przypada tona zboża dostarczona do sklepu, który go obsługuje. Użytkownicy mogą tokenizować swoje zboże online i otrzymywać Agrotokeny w swoich cyfrowych portfelach.

Rolnicy mogą przechowywać te tokeny w swoich cyfrowych portfelach, dostępnych zarówno na komputerze, jak i w telefonie komórkowym. Ponadto, mogą je wymienić na nasiona, pojazdy, maszyny, paliwo, usługi i inne. Teraz mogą je również wykorzystać jako zabezpieczenie kredytów.

System waliduje każdą tonę za pomocą sieci PoGR ("Proof of Grain Reserve"). PoGR jest reklamowany jako system przejrzysty, bezpieczny i zdecentralizowany. Posiada on infrastrukturę multichain, która wykorzystuje technologie kilku sieci. Może na przykład wykorzystywać Ethereum, Polygon i Algorand, w zależności od optymalnych przypadków użycia dla każdej z nich.

Tokenizowane towary nie są nowością w przestrzeni kryptowalutowej. W 2021 r. SWIFT przedstawił plany zbadania tokenizowanych papierów wartościowych, w tym właśnie towarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Portal w Binance Launchpool - to już 47. projekt!

Giełda kryptowalut Binance ogłosiła kolejny projekt, który pojawi się na platformie Binance Launchpool - to już 47 w historii. Tym razem jest to platforma gamingowa Web3 - Portal. Przy okazji zaoferowała promocję, w której do zgarnięcia jest 20 tokenów PIXEL zupełnie za darmo: aby je odebrać należy założyć konto z promocyjnego linka: odbierz 20 PIXEL. […]

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

PIXEL w Binance Launchpool. HODLować czy sprzedać?

Binance ogłosiło właśnie 46. projekt, który zostanie uruchomiony na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to PIXEL, natywny token gry Pixels. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym jest PIXEL oraz jak farmić te tokeny na Binance. Na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy warto je HODLować, czy może sprzedać od razu po rozpoczęciu handlu. Najpierw jednak […]

Co to jest Binance Earn? Środy pełne zarabiania

Jesteś długoterminowym HODLerem? Być może masz w portfelu trochę kryptowalut i nie planujesz ich sprzedawać w najbliższym czasie? Czy wiesz, że istnieje sposób, aby zarabia za ich pomoc pasywny dochód? Pozwala na to np. platforma Binance Earn. Co to jest? Jak działa? Jakie daje możliwości? O tym w dzisiejszym artykule! Czym wyróżnia się Binance Earn? […]

Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram