Santander uruchamia pożyczki zabezpieczone tokenizowaną pszenicą i kukurydzą

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 8 marca 2022
ikona autora biały
santander tokenizowane zboże

Jak ogłoszono w poniedziałek, hiszpański międzynarodowy koncern bankowy Santander Argentina nawiązał współpracę z Agrotoken w celu świadczenia usług pożyczkowych opartych na tokenach.

Agrotoken jest argentyńską platformą tokenizacji towarów rolnych. Jest to również pierwsza globalna infrastruktura do tokenizacji tego typu towarów.

Partnerstwo pozwoli rolnikom na zaciąganie pożyczek zabezpieczonych tokenami towarowymi Agrotoken. Niektóre z nich to soja (SOYA), kukurydza (CORA) i pszenica (WHEA).

Według Santandera, tokeny te pozwolą rolnikom i agroekosystemowi na łatwy i płynny dostęp do nowego systemu finansowania. Ponadto zwiększą one możliwości kredytowe rolników dzięki wykorzystaniu tokenizowanych zbóż.

Inwestycja w Argentynie o wartości 225 milionów dolarów

Projekt pilotażowy będzie testowany w Argentynie, gdzie grupa zainwestuje 225 milionów dolarów. Prezes Grupy Santander Ana Botín zapowiedziała inwestycję jeszcze pod koniec 2021 roku, nie ujawniając, na co zostanie ona przeznaczona.

Szef działu agrobiznesu w Santander Argentina, Fernando Bautista, stwierdził, że technologia ta pokazuje nowe możliwości w branży rolniczej.

Polegamy na technologii i innowacji, aby generować nowe rozwiązania biznesowe, które ułatwiają życie i rozszerzają możliwości dla producentów rolnych.

Współzałożyciel i dyrektor generalny Agrotoken Eduardo Novillo Astrada również zabrał głos w tej sprawie:

Jest to pierwsze na świecie doświadczenie, które wspiera pożyczki za pomocą tokenów opartych na towarach rolnych, takich jak soja, kukurydza i pszenica.

Twierdzą oni, że technologia blockchain sprawi, że przechowywanie produktów rolnych będzie bardziej efektywne. Jest to również pierwsza gwarancja z aktywów kryptowalutowych opartych na produktach rolnych.

Jak to wszystko działa?

Według Agrotoken, na każdy token przypada tona zboża dostarczona do sklepu, który go obsługuje. Użytkownicy mogą tokenizować swoje zboże online i otrzymywać Agrotokeny w swoich cyfrowych portfelach.

Rolnicy mogą przechowywać te tokeny w swoich cyfrowych portfelach, dostępnych zarówno na komputerze, jak i w telefonie komórkowym. Ponadto, mogą je wymienić na nasiona, pojazdy, maszyny, paliwo, usługi i inne. Teraz mogą je również wykorzystać jako zabezpieczenie kredytów.

System waliduje każdą tonę za pomocą sieci PoGR ("Proof of Grain Reserve"). PoGR jest reklamowany jako system przejrzysty, bezpieczny i zdecentralizowany. Posiada on infrastrukturę multichain, która wykorzystuje technologie kilku sieci. Może na przykład wykorzystywać Ethereum, Polygon i Algorand, w zależności od optymalnych przypadków użycia dla każdej z nich.

Tokenizowane towary nie są nowością w przestrzeni kryptowalutowej. W 2021 r. SWIFT przedstawił plany zbadania tokenizowanych papierów wartościowych, w tym właśnie towarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram