Santander uruchamia pożyczki zabezpieczone tokenizowaną pszenicą i kukurydzą

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 8 marca 2022
ikona autora biały
santander tokenizowane zboże

Jak ogłoszono w poniedziałek, hiszpański międzynarodowy koncern bankowy Santander Argentina nawiązał współpracę z Agrotoken w celu świadczenia usług pożyczkowych opartych na tokenach.

Agrotoken jest argentyńską platformą tokenizacji towarów rolnych. Jest to również pierwsza globalna infrastruktura do tokenizacji tego typu towarów.

Partnerstwo pozwoli rolnikom na zaciąganie pożyczek zabezpieczonych tokenami towarowymi Agrotoken. Niektóre z nich to soja (SOYA), kukurydza (CORA) i pszenica (WHEA).

Według Santandera, tokeny te pozwolą rolnikom i agroekosystemowi na łatwy i płynny dostęp do nowego systemu finansowania. Ponadto zwiększą one możliwości kredytowe rolników dzięki wykorzystaniu tokenizowanych zbóż.

Inwestycja w Argentynie o wartości 225 milionów dolarów

Projekt pilotażowy będzie testowany w Argentynie, gdzie grupa zainwestuje 225 milionów dolarów. Prezes Grupy Santander Ana Botín zapowiedziała inwestycję jeszcze pod koniec 2021 roku, nie ujawniając, na co zostanie ona przeznaczona.

Szef działu agrobiznesu w Santander Argentina, Fernando Bautista, stwierdził, że technologia ta pokazuje nowe możliwości w branży rolniczej.

Polegamy na technologii i innowacji, aby generować nowe rozwiązania biznesowe, które ułatwiają życie i rozszerzają możliwości dla producentów rolnych.

Współzałożyciel i dyrektor generalny Agrotoken Eduardo Novillo Astrada również zabrał głos w tej sprawie:

Jest to pierwsze na świecie doświadczenie, które wspiera pożyczki za pomocą tokenów opartych na towarach rolnych, takich jak soja, kukurydza i pszenica.

Twierdzą oni, że technologia blockchain sprawi, że przechowywanie produktów rolnych będzie bardziej efektywne. Jest to również pierwsza gwarancja z aktywów kryptowalutowych opartych na produktach rolnych.

Jak to wszystko działa?

Według Agrotoken, na każdy token przypada tona zboża dostarczona do sklepu, który go obsługuje. Użytkownicy mogą tokenizować swoje zboże online i otrzymywać Agrotokeny w swoich cyfrowych portfelach.

Rolnicy mogą przechowywać te tokeny w swoich cyfrowych portfelach, dostępnych zarówno na komputerze, jak i w telefonie komórkowym. Ponadto, mogą je wymienić na nasiona, pojazdy, maszyny, paliwo, usługi i inne. Teraz mogą je również wykorzystać jako zabezpieczenie kredytów.

System waliduje każdą tonę za pomocą sieci PoGR ("Proof of Grain Reserve"). PoGR jest reklamowany jako system przejrzysty, bezpieczny i zdecentralizowany. Posiada on infrastrukturę multichain, która wykorzystuje technologie kilku sieci. Może na przykład wykorzystywać Ethereum, Polygon i Algorand, w zależności od optymalnych przypadków użycia dla każdej z nich.

Tokenizowane towary nie są nowością w przestrzeni kryptowalutowej. W 2021 r. SWIFT przedstawił plany zbadania tokenizowanych papierów wartościowych, w tym właśnie towarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku z powodu halvingu i recesji

Mike McGlone twierdzi, że Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku, a następnie nadejdzie halving i seria innych fundamentalnych wydarzeń. Analityk Bloomberga wyraził swoje prognozy podczas wywiadu ze Scottem Melkerem. Bitcoin i efekt halvingu Zanim zanurkujemy dalej w jego przewidywania, szybkie słowo na temat tego tak zwanego halvingu. Co cztery lata liczba nowo […]

Tim Draper radzi przedsiębiorcom, by kupowali Bitcoina

Amerykański miliarder i legenda inwestycji Tim Draper radzi przedsiębiorcom, aby kupili Bitcoin. Według niego jest to sposób na zabezpieczenie się przed potencjalnym kryzysem bankowym. Nawiasem mówiąc, Tim Draper nie jest osobą nową w świecie Bitcoina, ponieważ już w czerwcu 2014 roku kupił od rządu USA 30 000 Bitcoinów za 19 milionów dolarów. Te Bitcoiny zostały […]

Czy zarobki górników sugerują nową hossę?

Dochód z opłat górników Bitcoin gwałtownie wzrósł w ostatnim czasie, częściowo z powodu sukcesu niewymiennych tokenów (NFT) w sieci Bitcoin (BTC) dzięki Ordinals. Dane z Glassnode pokazują, że dwuletni Z-score dla przychodów górników, wskaźnik używany do odróżnienia okresów z wysokimi i niskimi opłatami transakcyjnymi, zmienił się na dodatni po raz pierwszy od połowy 2021 roku. […]

Do Kwon aresztowany w Czarnogórze

Współzałożyciel Terraform Labs, Do Kwon, został aresztowany w Czarnogórze. Takie informacje podał Minister spraw wewnętrznych Filip Adzic na Twitterze: "Podgorica aresztowała jednego z najbardziej poszukiwanych uciekinierów na świecie. Czarnogórska policja zatrzymała Do Kwona - współzałożyciela i CEO singapurskiej firmy Terraform Labs" Wcześniej Ajic napisał, że przestępcy nie będą rządzić Czarnogórą, a władze kontynuują rozpoczęte reformy. […]

Jak wysłać USDT na Telegramie? Instrukcja

Telegram rozszerza swoje opcje kryptopłatności. Aplikacja dodała przelewy w USDT do swojego bota portfelowego @wallet. Wcześniej bot obsługiwał tylko dwie monety - BTC i TON. Teraz użytkownicy Telegrama mogą płacić za zakupy w USDT, a także wysyłać/odbierać stablecoina na czacie aplikacji. W zeszłym roku Telegram wprowadził do swojej platformy BTC i Toncoin (TON). Co więcej, […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram