Santander uruchamia pożyczki zabezpieczone tokenizowaną pszenicą i kukurydzą

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 8 marca 2022
ikona autora biały
santander tokenizowane zboże

Jak ogłoszono w poniedziałek, hiszpański międzynarodowy koncern bankowy Santander Argentina nawiązał współpracę z Agrotoken w celu świadczenia usług pożyczkowych opartych na tokenach.

Agrotoken jest argentyńską platformą tokenizacji towarów rolnych. Jest to również pierwsza globalna infrastruktura do tokenizacji tego typu towarów.

Partnerstwo pozwoli rolnikom na zaciąganie pożyczek zabezpieczonych tokenami towarowymi Agrotoken. Niektóre z nich to soja (SOYA), kukurydza (CORA) i pszenica (WHEA).

Według Santandera, tokeny te pozwolą rolnikom i agroekosystemowi na łatwy i płynny dostęp do nowego systemu finansowania. Ponadto zwiększą one możliwości kredytowe rolników dzięki wykorzystaniu tokenizowanych zbóż.

Inwestycja w Argentynie o wartości 225 milionów dolarów

Projekt pilotażowy będzie testowany w Argentynie, gdzie grupa zainwestuje 225 milionów dolarów. Prezes Grupy Santander Ana Botín zapowiedziała inwestycję jeszcze pod koniec 2021 roku, nie ujawniając, na co zostanie ona przeznaczona.

Szef działu agrobiznesu w Santander Argentina, Fernando Bautista, stwierdził, że technologia ta pokazuje nowe możliwości w branży rolniczej.

Polegamy na technologii i innowacji, aby generować nowe rozwiązania biznesowe, które ułatwiają życie i rozszerzają możliwości dla producentów rolnych.

Współzałożyciel i dyrektor generalny Agrotoken Eduardo Novillo Astrada również zabrał głos w tej sprawie:

Jest to pierwsze na świecie doświadczenie, które wspiera pożyczki za pomocą tokenów opartych na towarach rolnych, takich jak soja, kukurydza i pszenica.

Twierdzą oni, że technologia blockchain sprawi, że przechowywanie produktów rolnych będzie bardziej efektywne. Jest to również pierwsza gwarancja z aktywów kryptowalutowych opartych na produktach rolnych.

Jak to wszystko działa?

Według Agrotoken, na każdy token przypada tona zboża dostarczona do sklepu, który go obsługuje. Użytkownicy mogą tokenizować swoje zboże online i otrzymywać Agrotokeny w swoich cyfrowych portfelach.

Rolnicy mogą przechowywać te tokeny w swoich cyfrowych portfelach, dostępnych zarówno na komputerze, jak i w telefonie komórkowym. Ponadto, mogą je wymienić na nasiona, pojazdy, maszyny, paliwo, usługi i inne. Teraz mogą je również wykorzystać jako zabezpieczenie kredytów.

System waliduje każdą tonę za pomocą sieci PoGR ("Proof of Grain Reserve"). PoGR jest reklamowany jako system przejrzysty, bezpieczny i zdecentralizowany. Posiada on infrastrukturę multichain, która wykorzystuje technologie kilku sieci. Może na przykład wykorzystywać Ethereum, Polygon i Algorand, w zależności od optymalnych przypadków użycia dla każdej z nich.

Tokenizowane towary nie są nowością w przestrzeni kryptowalutowej. W 2021 r. SWIFT przedstawił plany zbadania tokenizowanych papierów wartościowych, w tym właśnie towarów.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Sam Bankman-Fried mówi dlaczego FTX upadło

Upadek utility-tokena FTX (FTT) nie był spowodowany brakiem płynności, ale działaniami inwestorów, którzy poczuli się "przestraszeni" obecną sytuacją na rynku. Założyciel giełdy kryptowalut Sam Bankman-Fried stwierdził tak w wywiadzie z Tiffany Fong z dnia 16 listopada (opublikowanym 29 listopada). "Myślę, że FTT miał realną wartość. […] Pod wieloma względami [token] był bardziej legalny niż wiele […]

Złe wiadomości dla bitcoina? Dolar może ponownie wzrosnąć

Dolar amerykański (USD) przeszedł w ostatnich tygodniach sporą korektę. Światowa waluta rezerwowa spadła o około 8% w stosunku do euro. Tymczasem jednak wojna na Ukrainie wciąż się nie skończyła, globalna sytuacja gospodarcza jest fatalna, a w krainie kryptowalut panuje spora niepewność po problemach FTX. Również dolar zaczął dziś ponownie rosnąć w stosunku do euro. Dla […]

Liczba osób korzystających z kryptowalut wzrosła w 2022 roku o 37,8%

Według danych Datareportal, liczba osób posiadających jakąś formę kryptowalut wzrosła w tym roku o 37,8%. Jeden na 10 internautów w wieku od 16 do 64 lat posiada obecnie cyfrowe aktywa. Kryptowaluty w krajach rozwijających się Posiadanie kryptowalut jest popularne głównie w krajach rozwijających się. Zwłaszcza w tym, gdzie waluta jest bardziej wrażliwa na duże wahania […]

Grayscale nie chce przedstawiać swoich rezerw

Przemysł kryptowalutowy został zbudowany w oparciu o jeden slogan: "nie ufaj, zweryfikuj". Ale Grayscale różni się od reszty firm związanych z kryptowalutami. W niedawnym wątku na Twitterze zastanawiającym się nad potrzebą przejrzystości w branży po upadku FTX, Grayscale próbował uspokoić obawy swoich inwestorów, zapewniając ich, że regulacje, które mają zastosowanie do różnych podmiotów, sprawiają, iż […]

Tether zapewnia, że nie ma ryzyka ze strony USDT na Solanie

Największy na świecie emitent stablecoinów, Tether, zapewnił, że nie ma żadnych zagrożeń ze strony USDT w sieci Solana. 18 listopada Tether wydał oświadczenie, że USDT emitowany w Alamedzie był bezpieczny względem wszelkich wypadków zarażenia ze strony upadłej giełdy FTX. Według raportu przejrzystości Tethera, Solana jest trzecią co do wielkości siecią dla stablecoina po Tron i […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram