Sąd pozwala SEC na zredagowanie dokumentów dotyczących wystąpienia Hinmana na temat Ethereum

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 1 listopada 2022
ikona autora biały
sec-vs-ripple-1

Sędzia w sprawie SEC vs Ripple, Sarah Netburn, przychyliła się do wniosku regulatora o zmianę dwóch dokumentów związanych z wystąpieniem byłego dyrektora ds. finansów korporacyjnych agencji z 2018 roku, Williama Hinmana, dotyczącym statusu Ethereum.

Były urzędnik wskazywał wówczas na wystarczający stopień decentralizacji drugiej najbardziej skapitalizowanej kryptowaluty. Z tego powodu nie może być traktowana jako papier wartościowy - wyjaśnił.

Dokumenty dotyczą dyskusji pracowników SEC na temat spójności wystąpienia Hinmana z opracowaniem stanowiska regulatora w tym zakresie.

Urzędnicy Komisji powiedzieli wcześniej, że wystąpienie byłego urzędnika odzwierciedlało jego osobiste poglądy. W lutym SEC wysłała do sądu petycję, według której Hinman wyraził stanowisko działu finansów korporacyjnych. W ten sposób agencja miała nadzieję na rozszerzenie DPP na projekty wystąpień.

12 lipca sędzia Netburn nazwał stanowisko regulatora hipokryzją i oddalił wniosek o wstrzymanie ujawnienia dokumentów wewnętrznych.

16 sierpnia Komisja oskarżyła prawników Ripple o użycie "fundamentalnie niespójnego argumentu". W sprzeciwie od decyzji sądu SEC wskazała, że wystąpienie Hinmana było nieistotne i powołała się na przywilej tajemnicy adwokackiej.

Pod koniec września sędzia Analisa Torres nakazała agencji ujawnienie dokumentów. Wówczas prawnik James Filan zasugerował, że regulator może opóźnić przekazanie wewnętrznych dokumentów "o kolejne dwa do trzech miesięcy".

W październiku Ripple otrzymał wewnętrzne dokumenty od SEC.

31 października ujawniono również, że giełda Coinbase wspiera Ripple jako amicus curiae - "przyjaciel sądu" w procesie.

W dokumencie czytamy, że pozew SEC spowodował 15 miliardów dolarów straty dla klientów giełdy w wyniku wymuszonego przez Coinbase delistingu tokenu XRP.

Z podobną inicjatywą wystąpiło niedawno Blockchain Association, a wcześniej Grayscale Investments.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram