Sąd pozwala SEC na zredagowanie dokumentów dotyczących wystąpienia Hinmana na temat Ethereum

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 1 listopada 2022
ikona autora biały
sec-vs-ripple-1

Sędzia w sprawie SEC vs Ripple, Sarah Netburn, przychyliła się do wniosku regulatora o zmianę dwóch dokumentów związanych z wystąpieniem byłego dyrektora ds. finansów korporacyjnych agencji z 2018 roku, Williama Hinmana, dotyczącym statusu Ethereum.

Były urzędnik wskazywał wówczas na wystarczający stopień decentralizacji drugiej najbardziej skapitalizowanej kryptowaluty. Z tego powodu nie może być traktowana jako papier wartościowy - wyjaśnił.

Dokumenty dotyczą dyskusji pracowników SEC na temat spójności wystąpienia Hinmana z opracowaniem stanowiska regulatora w tym zakresie.

Urzędnicy Komisji powiedzieli wcześniej, że wystąpienie byłego urzędnika odzwierciedlało jego osobiste poglądy. W lutym SEC wysłała do sądu petycję, według której Hinman wyraził stanowisko działu finansów korporacyjnych. W ten sposób agencja miała nadzieję na rozszerzenie DPP na projekty wystąpień.

12 lipca sędzia Netburn nazwał stanowisko regulatora hipokryzją i oddalił wniosek o wstrzymanie ujawnienia dokumentów wewnętrznych.

16 sierpnia Komisja oskarżyła prawników Ripple o użycie "fundamentalnie niespójnego argumentu". W sprzeciwie od decyzji sądu SEC wskazała, że wystąpienie Hinmana było nieistotne i powołała się na przywilej tajemnicy adwokackiej.

Pod koniec września sędzia Analisa Torres nakazała agencji ujawnienie dokumentów. Wówczas prawnik James Filan zasugerował, że regulator może opóźnić przekazanie wewnętrznych dokumentów "o kolejne dwa do trzech miesięcy".

W październiku Ripple otrzymał wewnętrzne dokumenty od SEC.

31 października ujawniono również, że giełda Coinbase wspiera Ripple jako amicus curiae - "przyjaciel sądu" w procesie.

W dokumencie czytamy, że pozew SEC spowodował 15 miliardów dolarów straty dla klientów giełdy w wyniku wymuszonego przez Coinbase delistingu tokenu XRP.

Z podobną inicjatywą wystąpiło niedawno Blockchain Association, a wcześniej Grayscale Investments.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku z powodu halvingu i recesji

Mike McGlone twierdzi, że Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku, a następnie nadejdzie halving i seria innych fundamentalnych wydarzeń. Analityk Bloomberga wyraził swoje prognozy podczas wywiadu ze Scottem Melkerem. Bitcoin i efekt halvingu Zanim zanurkujemy dalej w jego przewidywania, szybkie słowo na temat tego tak zwanego halvingu. Co cztery lata liczba nowo […]

Tim Draper radzi przedsiębiorcom, by kupowali Bitcoina

Amerykański miliarder i legenda inwestycji Tim Draper radzi przedsiębiorcom, aby kupili Bitcoin. Według niego jest to sposób na zabezpieczenie się przed potencjalnym kryzysem bankowym. Nawiasem mówiąc, Tim Draper nie jest osobą nową w świecie Bitcoina, ponieważ już w czerwcu 2014 roku kupił od rządu USA 30 000 Bitcoinów za 19 milionów dolarów. Te Bitcoiny zostały […]

Czy zarobki górników sugerują nową hossę?

Dochód z opłat górników Bitcoin gwałtownie wzrósł w ostatnim czasie, częściowo z powodu sukcesu niewymiennych tokenów (NFT) w sieci Bitcoin (BTC) dzięki Ordinals. Dane z Glassnode pokazują, że dwuletni Z-score dla przychodów górników, wskaźnik używany do odróżnienia okresów z wysokimi i niskimi opłatami transakcyjnymi, zmienił się na dodatni po raz pierwszy od połowy 2021 roku. […]

Do Kwon aresztowany w Czarnogórze

Współzałożyciel Terraform Labs, Do Kwon, został aresztowany w Czarnogórze. Takie informacje podał Minister spraw wewnętrznych Filip Adzic na Twitterze: "Podgorica aresztowała jednego z najbardziej poszukiwanych uciekinierów na świecie. Czarnogórska policja zatrzymała Do Kwona - współzałożyciela i CEO singapurskiej firmy Terraform Labs" Wcześniej Ajic napisał, że przestępcy nie będą rządzić Czarnogórą, a władze kontynuują rozpoczęte reformy. […]

Jak wysłać USDT na Telegramie? Instrukcja

Telegram rozszerza swoje opcje kryptopłatności. Aplikacja dodała przelewy w USDT do swojego bota portfelowego @wallet. Wcześniej bot obsługiwał tylko dwie monety - BTC i TON. Teraz użytkownicy Telegrama mogą płacić za zakupy w USDT, a także wysyłać/odbierać stablecoina na czacie aplikacji. W zeszłym roku Telegram wprowadził do swojej platformy BTC i Toncoin (TON). Co więcej, […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram