Sąd pozwala SEC na zredagowanie dokumentów dotyczących wystąpienia Hinmana na temat Ethereum

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 1 listopada 2022
ikona autora biały
sec-vs-ripple-1

Sędzia w sprawie SEC vs Ripple, Sarah Netburn, przychyliła się do wniosku regulatora o zmianę dwóch dokumentów związanych z wystąpieniem byłego dyrektora ds. finansów korporacyjnych agencji z 2018 roku, Williama Hinmana, dotyczącym statusu Ethereum.

Były urzędnik wskazywał wówczas na wystarczający stopień decentralizacji drugiej najbardziej skapitalizowanej kryptowaluty. Z tego powodu nie może być traktowana jako papier wartościowy - wyjaśnił.

Dokumenty dotyczą dyskusji pracowników SEC na temat spójności wystąpienia Hinmana z opracowaniem stanowiska regulatora w tym zakresie.

Urzędnicy Komisji powiedzieli wcześniej, że wystąpienie byłego urzędnika odzwierciedlało jego osobiste poglądy. W lutym SEC wysłała do sądu petycję, według której Hinman wyraził stanowisko działu finansów korporacyjnych. W ten sposób agencja miała nadzieję na rozszerzenie DPP na projekty wystąpień.

12 lipca sędzia Netburn nazwał stanowisko regulatora hipokryzją i oddalił wniosek o wstrzymanie ujawnienia dokumentów wewnętrznych.

16 sierpnia Komisja oskarżyła prawników Ripple o użycie "fundamentalnie niespójnego argumentu". W sprzeciwie od decyzji sądu SEC wskazała, że wystąpienie Hinmana było nieistotne i powołała się na przywilej tajemnicy adwokackiej.

Pod koniec września sędzia Analisa Torres nakazała agencji ujawnienie dokumentów. Wówczas prawnik James Filan zasugerował, że regulator może opóźnić przekazanie wewnętrznych dokumentów "o kolejne dwa do trzech miesięcy".

W październiku Ripple otrzymał wewnętrzne dokumenty od SEC.

31 października ujawniono również, że giełda Coinbase wspiera Ripple jako amicus curiae - "przyjaciel sądu" w procesie.

W dokumencie czytamy, że pozew SEC spowodował 15 miliardów dolarów straty dla klientów giełdy w wyniku wymuszonego przez Coinbase delistingu tokenu XRP.

Z podobną inicjatywą wystąpiło niedawno Blockchain Association, a wcześniej Grayscale Investments.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Staking kryptowalut - czym jest staking, sposoby stakowania

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Binance - jak zacząć?

Binance jak zacząć? Jeżeli jesteś nowy w świecie krypto to z całą pewnością zadajesz sobie takie pytanie - i nie ma w tym nic dziwnego. W końcu Binance to największa giełda kryptowalut na świecie, tak więc jest o niej bardzo głośno. W dzisiejszym artykule odpowiemy na to pytanie. Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak założyć […]

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

MEXC - bonus i kod rabatowy (2023)

MEXC to giełda kryptowalut, która szybko zyskuje popularność i stale zwiększa swój wolumen. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji możesz odebrać bonus, a właściwie bonusy? Wystarczy, że w odpowiednim polu wpiszesz ekskluzywny kod rabatowy: mexc-k2. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci dokładnie jaki bonusy oferuje MEXC oraz co musisz zrobić, aby je odebrać! Tak więc, zaczynajmy! […]

Brian Kelly: "Kapitalizacja Bitcoina może wzrosnąć 10x"

Popularny inwestor kryptowalutowy, założyciel i dyrektor generalny BKCM uważa, że bitcoin znajduje się w doskonałej pozycji do wzrostu, a w perspektywie średnioterminowej kapitalizacja BTC może wzrosnąć dziesięciokrotnie. Brian Kelly w wywiadzie dla programu Fast Money CNBC powiedział, że za wzrostem pierwszej kryptowaluty przemawia kilka konkretnych czynników. Jako jeden z najważniejszych przedsiębiorca wymienił możliwość rychłego zatwierdzenia […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram