Rządowy szwajcarski bank uruchamia usługi handlu i powiernictwa BTC

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 4 sierpnia 2020
ikona autora biały
szwajcaria kryptowaluty

Basler Kantonalbank (BKB), ósmy co do wielkości bank w Szwajcarii, wchodzi do świata kryptowalut, poprzez swoją spółkę zależną, Bank Cler. BKB, należący do szwajcarskiego kantonu Bazylea-City, posiada aktywa o łącznej wartości około 49 mld USD.

Szwajcarski bank uruchamia kryptowalutowe usługi

Lokalny szwajcarski rządowy bank komercyjny BKB, będzie oferował kryptowalutowe usługi za pośrednictwem swojej spółki zależnej Bank Cler. Założony w 1899 roku Basler Kantonalbank, zwany również Basel Cantonal Bank, oferuje usługi bankowości detalicznej, korporacyjnej i prywatnej. Jego całkowite aktywa wynoszą około 49 miliardów dolarów.

Bank Cler powiedział, że jego działania są odpowiedzią na popyt wśród młodszych klientów, którzy chcą inwestować w cyfrowe aktywa.

Do prowadzenia działalności w zakresie aktywów cyfrowych, bank zatrudnił Alaina Kunza. Z jego strony Linkedin wynika, że jest on dyrektorem generalnym fintechowej firmy Polarlab i założycielem Tokensuisse.

S&P Global Ratings nadało BKB w grudniu ubiegłego roku “stabilną” prognozę, która przełożyła się na wizerunek właściciela i wierzyciela banku, szwajcarskiego kantonu Bazylea-City.

BKB i Bank Cler posiadają oddzielne licencje bankowe w Szwajcarii. Waltmann poinformował ponadto, że BKB jest również zainteresowany kryptowalutami.

Inne banki w Szwajcarii, które ogłosiły swoje krypto usługi, to Seba, który uruchomił szereg usług kryptograficznych w listopadzie ubiegłego roku, Sygnum, Julius Baer i Falcon.

Maerki Baumann zapowiedział w czerwcu uruchomienie usług handlowych i powierniczych, wspierających początkowo BTC, BCH, ETH, LTC I XRP.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram