Rządowy szwajcarski bank uruchamia usługi handlu i powiernictwa BTC

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 4 sierpnia 2020
ikona autora biały
szwajcaria kryptowaluty

Basler Kantonalbank (BKB), ósmy co do wielkości bank w Szwajcarii, wchodzi do świata kryptowalut, poprzez swoją spółkę zależną, Bank Cler. BKB, należący do szwajcarskiego kantonu Bazylea-City, posiada aktywa o łącznej wartości około 49 mld USD.

Szwajcarski bank uruchamia kryptowalutowe usługi

Lokalny szwajcarski rządowy bank komercyjny BKB, będzie oferował kryptowalutowe usługi za pośrednictwem swojej spółki zależnej Bank Cler. Założony w 1899 roku Basler Kantonalbank, zwany również Basel Cantonal Bank, oferuje usługi bankowości detalicznej, korporacyjnej i prywatnej. Jego całkowite aktywa wynoszą około 49 miliardów dolarów.

Bank Cler powiedział, że jego działania są odpowiedzią na popyt wśród młodszych klientów, którzy chcą inwestować w cyfrowe aktywa.

Do prowadzenia działalności w zakresie aktywów cyfrowych, bank zatrudnił Alaina Kunza. Z jego strony Linkedin wynika, że jest on dyrektorem generalnym fintechowej firmy Polarlab i założycielem Tokensuisse.

S&P Global Ratings nadało BKB w grudniu ubiegłego roku “stabilną” prognozę, która przełożyła się na wizerunek właściciela i wierzyciela banku, szwajcarskiego kantonu Bazylea-City.

BKB i Bank Cler posiadają oddzielne licencje bankowe w Szwajcarii. Waltmann poinformował ponadto, że BKB jest również zainteresowany kryptowalutami.

Inne banki w Szwajcarii, które ogłosiły swoje krypto usługi, to Seba, który uruchomił szereg usług kryptograficznych w listopadzie ubiegłego roku, Sygnum, Julius Baer i Falcon.

Maerki Baumann zapowiedział w czerwcu uruchomienie usług handlowych i powierniczych, wspierających początkowo BTC, BCH, ETH, LTC I XRP.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

PIXEL w Binance Launchpool. HODLować czy sprzedać?

Binance ogłosiło właśnie 46. projekt, który zostanie uruchomiony na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to PIXEL, natywny token gry Pixels. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym jest PIXEL oraz jak farmić te tokeny na Binance. Na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy warto je HODLować, czy może sprzedać od razu po rozpoczęciu handlu. Najpierw jednak […]

Co to jest Binance Earn? Środy pełne zarabiania

Jesteś długoterminowym HODLerem? Być może masz w portfelu trochę kryptowalut i nie planujesz ich sprzedawać w najbliższym czasie? Czy wiesz, że istnieje sposób, aby zarabia za ich pomoc pasywny dochód? Pozwala na to np. platforma Binance Earn. Co to jest? Jak działa? Jakie daje możliwości? O tym w dzisiejszym artykule! Czym wyróżnia się Binance Earn? […]

Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę […]

Tłusto o Krypto 2 - Poznań otwiera drzwi do świata kryptowalut

Już 8 lutego 2024 roku odbędzie się kolejne krypto wydarzenie w Poznaniu - "Tłusto o krypto 2". Wstęp jest zupełnie darmowy, jednak liczba miejsc mocno ogrniczona. Jeżeli chcesz zdobyć wiedzę dot. cyfrowych aktywów, poznać nowych ludzi czy też po prostu dobrze się bawić, zarejestruj się już teraz! Szczegóły wydarzenia Organizatorem "Tłusto o Krypto 2" jest […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram