Rządowy szwajcarski bank uruchamia usługi handlu i powiernictwa BTC

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 4 sierpnia 2020
ikona autora biały
szwajcaria kryptowaluty

Basler Kantonalbank (BKB), ósmy co do wielkości bank w Szwajcarii, wchodzi do świata kryptowalut, poprzez swoją spółkę zależną, Bank Cler. BKB, należący do szwajcarskiego kantonu Bazylea-City, posiada aktywa o łącznej wartości około 49 mld USD.

Szwajcarski bank uruchamia kryptowalutowe usługi

Lokalny szwajcarski rządowy bank komercyjny BKB, będzie oferował kryptowalutowe usługi za pośrednictwem swojej spółki zależnej Bank Cler. Założony w 1899 roku Basler Kantonalbank, zwany również Basel Cantonal Bank, oferuje usługi bankowości detalicznej, korporacyjnej i prywatnej. Jego całkowite aktywa wynoszą około 49 miliardów dolarów.

Bank Cler powiedział, że jego działania są odpowiedzią na popyt wśród młodszych klientów, którzy chcą inwestować w cyfrowe aktywa.

Do prowadzenia działalności w zakresie aktywów cyfrowych, bank zatrudnił Alaina Kunza. Z jego strony Linkedin wynika, że jest on dyrektorem generalnym fintechowej firmy Polarlab i założycielem Tokensuisse.

S&P Global Ratings nadało BKB w grudniu ubiegłego roku “stabilną” prognozę, która przełożyła się na wizerunek właściciela i wierzyciela banku, szwajcarskiego kantonu Bazylea-City.

BKB i Bank Cler posiadają oddzielne licencje bankowe w Szwajcarii. Waltmann poinformował ponadto, że BKB jest również zainteresowany kryptowalutami.

Inne banki w Szwajcarii, które ogłosiły swoje krypto usługi, to Seba, który uruchomił szereg usług kryptograficznych w listopadzie ubiegłego roku, Sygnum, Julius Baer i Falcon.

Maerki Baumann zapowiedział w czerwcu uruchomienie usług handlowych i powierniczych, wspierających początkowo BTC, BCH, ETH, LTC I XRP.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

FTX uruchamia stronę internetową, aby spłacić europejskich klientów

FTX EU, europejska filia upadłej giełdy kryptowalutowej FTX, uruchomiła stronę internetową, aby spłacić wściekłych, europejskich klientów. Firma złożyła wniosek o upadłość prawie pięć miesięcy temu, powodując efekt domina innych upadających firm kryptowalutowych. W rzeczywistości FTX stał się tak duży, że wiele innych firm zaparkowało swoje pieniądze w tej giełdzie i w rezultacie zostało "zainfekowanych". Użytkownicy […]

Argentyńskie linie lotnicze Flybondi zaczynają wydawać bilety NFT

Argentyński tani przewoźnik Flybondi rozpoczął kampanię Ticket 3.0, w której zaczął wydawać bilety w formie niewymienialnych tokenów (NFT). Linia lotnicza powiedziała, że ta metoda "oferuje bardziej elastyczne doświadczenie podróży". Z kolei Flybondi będzie w stanie zmniejszyć koszty obsługi klienta i zwiększyć przychody dzięki prowizjom handlowym. Usługa ta stała się możliwa dzięki partnerstwu z TravelX, opartą […]

Rosja chce mieć własną walutę z Brazylią, Indiami, Chinami i RPA

Krążą pogłoski, że kraje BRICS chcą stworzyć własną walutę, aby ułatwić płatności między uczestniczącymi państwami. To może być ciężki cios dla dolara i może stwarzać możliwości dla Bitcoina. BRICS są wpływowe BRICS to skrót od krajów Brazylia, Rosja, Indie, Chiny i RPA. Kraje te mają znaczący wpływ na globalną gospodarkę ze względu na ich duże […]

Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku z powodu halvingu i recesji

Mike McGlone twierdzi, że Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku, a następnie nadejdzie halving i seria innych fundamentalnych wydarzeń. Analityk Bloomberga wyraził swoje prognozy podczas wywiadu ze Scottem Melkerem. Bitcoin i efekt halvingu Zanim zanurkujemy dalej w jego przewidywania, szybkie słowo na temat tego tak zwanego halvingu. Co cztery lata liczba nowo […]

Tim Draper radzi przedsiębiorcom, by kupowali Bitcoina

Amerykański miliarder i legenda inwestycji Tim Draper radzi przedsiębiorcom, aby kupili Bitcoin. Według niego jest to sposób na zabezpieczenie się przed potencjalnym kryzysem bankowym. Nawiasem mówiąc, Tim Draper nie jest osobą nową w świecie Bitcoina, ponieważ już w czerwcu 2014 roku kupił od rządu USA 30 000 Bitcoinów za 19 milionów dolarów. Te Bitcoiny zostały […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram