Rząd Wielkiej Brytanii zaostrzy przepisy dot. reklam kryptowalut

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 20 stycznia 2022
ikona autora biały
wielka brytania kryptowaluty

Rząd Wielkiej Brytanii opublikował swoje plany nałożenia rygorystycznych ograniczeń na reklamy kryptowalut. Zaostrzone przepisy koncentrują się głównie na wprowadzających w błąd reklamach, które mogą wyrządzić szkodę konsumentom.

Ministerstwo Skarbu Wielkiej Brytanii opublikowało dziś plany rządu w zakresie przepisów otaczających wprowadzające w błąd kampanie promocyjne kryptowalut. Chociaż organ podkreślił swoją chęć wspierania innowacji, stara się regulować kryptowaluty na podstawie tych samych standardów, co inne formy reklamy finansowej.

The Financial Conduct Authority of the U.K. posiada już standardy dotyczące innych instrumentów, takich jak akcje czy produkty ubezpieczeniowe. Przedstawione plany obejmują zmianę rozporządzenia w sprawie promocji finansowej w celu włączenia aktywów cyfrowych w ich zakres.

Ustawa o usługach i rynkach finansowych z 2000 roku zabrania firmom promowania instrumentów finansowych bez zgody Financial Conduct Authority lub Prudential Regulation Authority. Jednak FCA ma obecnie ograniczone uprawnienia do regulowania kryptowalut.

Zgodnie z oświadczeniem FCA wkrótce "przeprowadzi konsultacje na temat proponowanych przez siebie zasad promocji finansowych, które będą miały zastosowanie do kryptowalut", a przepisy te trafią do parlamentu, gdy " pozwoli na to czas".

Skarb Państwa powołał się na rosnącą popularność kryptowalut wśród obywateli Wielkiej Brytanii w połączeniu z malejącym zrozumieniem, czym właściwie one są.

Ogłoszone dziś plany uwzględniają jednak potrzebę wspierania innowacji. Kanclerz Skarbu Rishi Sunak zauważył "ekscytujące nowe możliwości", jakie kryptowaluty mogą zaoferować konsumentom. Jednocześnie podkreślił jednak potrzebę ochrony konsumentów przed "sprzedażą produktów oferujących wprowadzające w błąd twierdzenia".

Inne kraje również wprowadziły podobne zmiany - zaledwie wczoraj Hiszpania ogłosiła nowe zasady dla kryptowalutowych reklamodawców.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram