Rząd Wielkiej Brytanii zaostrzy przepisy dot. reklam kryptowalut

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 20 stycznia 2022
ikona autora biały
wielka brytania kryptowaluty

Rząd Wielkiej Brytanii opublikował swoje plany nałożenia rygorystycznych ograniczeń na reklamy kryptowalut. Zaostrzone przepisy koncentrują się głównie na wprowadzających w błąd reklamach, które mogą wyrządzić szkodę konsumentom.

Ministerstwo Skarbu Wielkiej Brytanii opublikowało dziś plany rządu w zakresie przepisów otaczających wprowadzające w błąd kampanie promocyjne kryptowalut. Chociaż organ podkreślił swoją chęć wspierania innowacji, stara się regulować kryptowaluty na podstawie tych samych standardów, co inne formy reklamy finansowej.

The Financial Conduct Authority of the U.K. posiada już standardy dotyczące innych instrumentów, takich jak akcje czy produkty ubezpieczeniowe. Przedstawione plany obejmują zmianę rozporządzenia w sprawie promocji finansowej w celu włączenia aktywów cyfrowych w ich zakres.

Ustawa o usługach i rynkach finansowych z 2000 roku zabrania firmom promowania instrumentów finansowych bez zgody Financial Conduct Authority lub Prudential Regulation Authority. Jednak FCA ma obecnie ograniczone uprawnienia do regulowania kryptowalut.

Zgodnie z oświadczeniem FCA wkrótce "przeprowadzi konsultacje na temat proponowanych przez siebie zasad promocji finansowych, które będą miały zastosowanie do kryptowalut", a przepisy te trafią do parlamentu, gdy " pozwoli na to czas".

Skarb Państwa powołał się na rosnącą popularność kryptowalut wśród obywateli Wielkiej Brytanii w połączeniu z malejącym zrozumieniem, czym właściwie one są.

Ogłoszone dziś plany uwzględniają jednak potrzebę wspierania innowacji. Kanclerz Skarbu Rishi Sunak zauważył "ekscytujące nowe możliwości", jakie kryptowaluty mogą zaoferować konsumentom. Jednocześnie podkreślił jednak potrzebę ochrony konsumentów przed "sprzedażą produktów oferujących wprowadzające w błąd twierdzenia".

Inne kraje również wprowadziły podobne zmiany - zaledwie wczoraj Hiszpania ogłosiła nowe zasady dla kryptowalutowych reklamodawców.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

FTX uruchamia stronę internetową, aby spłacić europejskich klientów

FTX EU, europejska filia upadłej giełdy kryptowalutowej FTX, uruchomiła stronę internetową, aby spłacić wściekłych, europejskich klientów. Firma złożyła wniosek o upadłość prawie pięć miesięcy temu, powodując efekt domina innych upadających firm kryptowalutowych. W rzeczywistości FTX stał się tak duży, że wiele innych firm zaparkowało swoje pieniądze w tej giełdzie i w rezultacie zostało "zainfekowanych". Użytkownicy […]

Argentyńskie linie lotnicze Flybondi zaczynają wydawać bilety NFT

Argentyński tani przewoźnik Flybondi rozpoczął kampanię Ticket 3.0, w której zaczął wydawać bilety w formie niewymienialnych tokenów (NFT). Linia lotnicza powiedziała, że ta metoda "oferuje bardziej elastyczne doświadczenie podróży". Z kolei Flybondi będzie w stanie zmniejszyć koszty obsługi klienta i zwiększyć przychody dzięki prowizjom handlowym. Usługa ta stała się możliwa dzięki partnerstwu z TravelX, opartą […]

Rosja chce mieć własną walutę z Brazylią, Indiami, Chinami i RPA

Krążą pogłoski, że kraje BRICS chcą stworzyć własną walutę, aby ułatwić płatności między uczestniczącymi państwami. To może być ciężki cios dla dolara i może stwarzać możliwości dla Bitcoina. BRICS są wpływowe BRICS to skrót od krajów Brazylia, Rosja, Indie, Chiny i RPA. Kraje te mają znaczący wpływ na globalną gospodarkę ze względu na ich duże […]

Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku z powodu halvingu i recesji

Mike McGlone twierdzi, że Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku, a następnie nadejdzie halving i seria innych fundamentalnych wydarzeń. Analityk Bloomberga wyraził swoje prognozy podczas wywiadu ze Scottem Melkerem. Bitcoin i efekt halvingu Zanim zanurkujemy dalej w jego przewidywania, szybkie słowo na temat tego tak zwanego halvingu. Co cztery lata liczba nowo […]

Tim Draper radzi przedsiębiorcom, by kupowali Bitcoina

Amerykański miliarder i legenda inwestycji Tim Draper radzi przedsiębiorcom, aby kupili Bitcoin. Według niego jest to sposób na zabezpieczenie się przed potencjalnym kryzysem bankowym. Nawiasem mówiąc, Tim Draper nie jest osobą nową w świecie Bitcoina, ponieważ już w czerwcu 2014 roku kupił od rządu USA 30 000 Bitcoinów za 19 milionów dolarów. Te Bitcoiny zostały […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram