Rząd Wielkiej Brytanii zaostrzy przepisy dot. reklam kryptowalut

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 20 stycznia 2022
ikona autora biały
wielka brytania kryptowaluty

Rząd Wielkiej Brytanii opublikował swoje plany nałożenia rygorystycznych ograniczeń na reklamy kryptowalut. Zaostrzone przepisy koncentrują się głównie na wprowadzających w błąd reklamach, które mogą wyrządzić szkodę konsumentom.

Ministerstwo Skarbu Wielkiej Brytanii opublikowało dziś plany rządu w zakresie przepisów otaczających wprowadzające w błąd kampanie promocyjne kryptowalut. Chociaż organ podkreślił swoją chęć wspierania innowacji, stara się regulować kryptowaluty na podstawie tych samych standardów, co inne formy reklamy finansowej.

The Financial Conduct Authority of the U.K. posiada już standardy dotyczące innych instrumentów, takich jak akcje czy produkty ubezpieczeniowe. Przedstawione plany obejmują zmianę rozporządzenia w sprawie promocji finansowej w celu włączenia aktywów cyfrowych w ich zakres.

Ustawa o usługach i rynkach finansowych z 2000 roku zabrania firmom promowania instrumentów finansowych bez zgody Financial Conduct Authority lub Prudential Regulation Authority. Jednak FCA ma obecnie ograniczone uprawnienia do regulowania kryptowalut.

Zgodnie z oświadczeniem FCA wkrótce "przeprowadzi konsultacje na temat proponowanych przez siebie zasad promocji finansowych, które będą miały zastosowanie do kryptowalut", a przepisy te trafią do parlamentu, gdy " pozwoli na to czas".

Skarb Państwa powołał się na rosnącą popularność kryptowalut wśród obywateli Wielkiej Brytanii w połączeniu z malejącym zrozumieniem, czym właściwie one są.

Ogłoszone dziś plany uwzględniają jednak potrzebę wspierania innowacji. Kanclerz Skarbu Rishi Sunak zauważył "ekscytujące nowe możliwości", jakie kryptowaluty mogą zaoferować konsumentom. Jednocześnie podkreślił jednak potrzebę ochrony konsumentów przed "sprzedażą produktów oferujących wprowadzające w błąd twierdzenia".

Inne kraje również wprowadziły podobne zmiany - zaledwie wczoraj Hiszpania ogłosiła nowe zasady dla kryptowalutowych reklamodawców.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

PIXEL w Binance Launchpool. HODLować czy sprzedać?

Binance ogłosiło właśnie 46. projekt, który zostanie uruchomiony na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to PIXEL, natywny token gry Pixels. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym jest PIXEL oraz jak farmić te tokeny na Binance. Na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy warto je HODLować, czy może sprzedać od razu po rozpoczęciu handlu. Najpierw jednak […]

Co to jest Binance Earn? Środy pełne zarabiania

Jesteś długoterminowym HODLerem? Być może masz w portfelu trochę kryptowalut i nie planujesz ich sprzedawać w najbliższym czasie? Czy wiesz, że istnieje sposób, aby zarabia za ich pomoc pasywny dochód? Pozwala na to np. platforma Binance Earn. Co to jest? Jak działa? Jakie daje możliwości? O tym w dzisiejszym artykule! Czym wyróżnia się Binance Earn? […]

Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę […]

Tłusto o Krypto 2 - Poznań otwiera drzwi do świata kryptowalut

Już 8 lutego 2024 roku odbędzie się kolejne krypto wydarzenie w Poznaniu - "Tłusto o krypto 2". Wstęp jest zupełnie darmowy, jednak liczba miejsc mocno ogrniczona. Jeżeli chcesz zdobyć wiedzę dot. cyfrowych aktywów, poznać nowych ludzi czy też po prostu dobrze się bawić, zarejestruj się już teraz! Szczegóły wydarzenia Organizatorem "Tłusto o Krypto 2" jest […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram