Rynki kryptowalut tracą 100 mln USD: ETH poniżej 3000 USD, a BTC zawodzi przy 44 000 USD

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 29 września 2021
ikona autora biały
korekta rynek spadki

Po tym, jak nie udało się zdecydowanie pokonać poziomu 44 000 USD, bitcoin ponownie cofnął się w okolice 42 000 USD. Większość alternatywnych monet również wykrwawiła się w ciągu ostatnich 24 godzin. Ethereum spadło znacznie poniżej 3000 USD.

Bitcoin spada do 42 000 USD

Ostatnie kilka dni było dość zmienne dla głównej kryptowaluty. Dopiero co odbiła się po spadku poniżej 40 000 USD i w piątek znajdowała się na poziomie 45 000 USD. Niestety, kolejny chiński FUD ponownie zepchnął ją na południe. W ciągu zaledwie kilku minut BTC stracił 4 000 dolarów wartości..

Weekend rozpoczął się bardziej pozytywnie, a bitcoin odbił się do poziomu 43 000 USD. Jednak niedziela przyniosła kolejny spadek do 40 500 dolarów, zanim nagły wzrost cen doprowadził aktywo do ponad 43 000 dolarów.

W poniedziałek byki zrobiły kolejny krok, a BTC osiągnął trzydniowy szczyt na poziomie 44 300 USD. Jednak nie udało mu się tam pozostać i w kolejnych godzinach zaczął stopniowo tracić na wartości.

Obecnie BTC ponownie spadł poniżej 42 000 USD, a jego kapitalizacja rynkowa wynosi poniżej 800 mld USD.

Altcoiny pokrywają się czerwienią

Jak to zwykle bywa, gdy BTC kieruje się na południe, większość altcoinów podąża w jego ślady. Ethereum prowadzi w tym niekorzystnym trendzie z 6,5% spadkiem. Jeszcze kilka dni temu ETH znajdowało się powyżej 3100 USD, ale teraz jego wartość spadła do około 2900 dolarów.

Reszta altów o większej kapitalizacji znajduje się w podobnej sytuacji. Należą do nich Cardano (-5%), Binance Coin (-5%), Ripple (-4%), Solana (-3%), Polkadot (-7%), Dogecoin (-3%), Avax (-3,5%), Luna (-3%) oraz Uniwap (-5%).

Jeszcze większe straty widoczne są w przypadku altcoinów o niższej i średniej kapitalizacji. Najbardziej w ciągu jednego dnia spadł Perpetual Protocol (-15%) do poziomu 15 USD. Kolejne miejsca zajmują Celer Network (-12%), Arweave (-11%), Curve DAO Token (-10%), ICON (-10%), SushiSwap (-10%), Hedera Hashgraph (-10%), Aave (-10%) i Algorand (-10%).

W związku z tym, skumulowana kapitalizacja rynkowa wszystkich kryptowalut straciła 100 miliardów dolarów od wczorajszego szczytu.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram