Rynki kryptowalut tracą 100 mln USD: ETH poniżej 3000 USD, a BTC zawodzi przy 44 000 USD

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 29 września 2021
ikona autora biały
korekta rynek spadki

Po tym, jak nie udało się zdecydowanie pokonać poziomu 44 000 USD, bitcoin ponownie cofnął się w okolice 42 000 USD. Większość alternatywnych monet również wykrwawiła się w ciągu ostatnich 24 godzin. Ethereum spadło znacznie poniżej 3000 USD.

Bitcoin spada do 42 000 USD

Ostatnie kilka dni było dość zmienne dla głównej kryptowaluty. Dopiero co odbiła się po spadku poniżej 40 000 USD i w piątek znajdowała się na poziomie 45 000 USD. Niestety, kolejny chiński FUD ponownie zepchnął ją na południe. W ciągu zaledwie kilku minut BTC stracił 4 000 dolarów wartości..

Weekend rozpoczął się bardziej pozytywnie, a bitcoin odbił się do poziomu 43 000 USD. Jednak niedziela przyniosła kolejny spadek do 40 500 dolarów, zanim nagły wzrost cen doprowadził aktywo do ponad 43 000 dolarów.

W poniedziałek byki zrobiły kolejny krok, a BTC osiągnął trzydniowy szczyt na poziomie 44 300 USD. Jednak nie udało mu się tam pozostać i w kolejnych godzinach zaczął stopniowo tracić na wartości.

Obecnie BTC ponownie spadł poniżej 42 000 USD, a jego kapitalizacja rynkowa wynosi poniżej 800 mld USD.

Altcoiny pokrywają się czerwienią

Jak to zwykle bywa, gdy BTC kieruje się na południe, większość altcoinów podąża w jego ślady. Ethereum prowadzi w tym niekorzystnym trendzie z 6,5% spadkiem. Jeszcze kilka dni temu ETH znajdowało się powyżej 3100 USD, ale teraz jego wartość spadła do około 2900 dolarów.

Reszta altów o większej kapitalizacji znajduje się w podobnej sytuacji. Należą do nich Cardano (-5%), Binance Coin (-5%), Ripple (-4%), Solana (-3%), Polkadot (-7%), Dogecoin (-3%), Avax (-3,5%), Luna (-3%) oraz Uniwap (-5%).

Jeszcze większe straty widoczne są w przypadku altcoinów o niższej i średniej kapitalizacji. Najbardziej w ciągu jednego dnia spadł Perpetual Protocol (-15%) do poziomu 15 USD. Kolejne miejsca zajmują Celer Network (-12%), Arweave (-11%), Curve DAO Token (-10%), ICON (-10%), SushiSwap (-10%), Hedera Hashgraph (-10%), Aave (-10%) i Algorand (-10%).

W związku z tym, skumulowana kapitalizacja rynkowa wszystkich kryptowalut straciła 100 miliardów dolarów od wczorajszego szczytu.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Portal w Binance Launchpool - to już 47. projekt!

Giełda kryptowalut Binance ogłosiła kolejny projekt, który pojawi się na platformie Binance Launchpool - to już 47 w historii. Tym razem jest to platforma gamingowa Web3 - Portal. Przy okazji zaoferowała promocję, w której do zgarnięcia jest 20 tokenów PIXEL zupełnie za darmo: aby je odebrać należy założyć konto z promocyjnego linka: odbierz 20 PIXEL. […]

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

PIXEL w Binance Launchpool. HODLować czy sprzedać?

Binance ogłosiło właśnie 46. projekt, który zostanie uruchomiony na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to PIXEL, natywny token gry Pixels. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym jest PIXEL oraz jak farmić te tokeny na Binance. Na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy warto je HODLować, czy może sprzedać od razu po rozpoczęciu handlu. Najpierw jednak […]

Co to jest Binance Earn? Środy pełne zarabiania

Jesteś długoterminowym HODLerem? Być może masz w portfelu trochę kryptowalut i nie planujesz ich sprzedawać w najbliższym czasie? Czy wiesz, że istnieje sposób, aby zarabia za ich pomoc pasywny dochód? Pozwala na to np. platforma Binance Earn. Co to jest? Jak działa? Jakie daje możliwości? O tym w dzisiejszym artykule! Czym wyróżnia się Binance Earn? […]

Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram