Rynki kryptowalut tracą 100 mln USD: ETH poniżej 3000 USD, a BTC zawodzi przy 44 000 USD

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 29 września 2021
ikona autora biały
korekta rynek spadki

Po tym, jak nie udało się zdecydowanie pokonać poziomu 44 000 USD, bitcoin ponownie cofnął się w okolice 42 000 USD. Większość alternatywnych monet również wykrwawiła się w ciągu ostatnich 24 godzin. Ethereum spadło znacznie poniżej 3000 USD.

Bitcoin spada do 42 000 USD

Ostatnie kilka dni było dość zmienne dla głównej kryptowaluty. Dopiero co odbiła się po spadku poniżej 40 000 USD i w piątek znajdowała się na poziomie 45 000 USD. Niestety, kolejny chiński FUD ponownie zepchnął ją na południe. W ciągu zaledwie kilku minut BTC stracił 4 000 dolarów wartości..

Weekend rozpoczął się bardziej pozytywnie, a bitcoin odbił się do poziomu 43 000 USD. Jednak niedziela przyniosła kolejny spadek do 40 500 dolarów, zanim nagły wzrost cen doprowadził aktywo do ponad 43 000 dolarów.

W poniedziałek byki zrobiły kolejny krok, a BTC osiągnął trzydniowy szczyt na poziomie 44 300 USD. Jednak nie udało mu się tam pozostać i w kolejnych godzinach zaczął stopniowo tracić na wartości.

Obecnie BTC ponownie spadł poniżej 42 000 USD, a jego kapitalizacja rynkowa wynosi poniżej 800 mld USD.

Altcoiny pokrywają się czerwienią

Jak to zwykle bywa, gdy BTC kieruje się na południe, większość altcoinów podąża w jego ślady. Ethereum prowadzi w tym niekorzystnym trendzie z 6,5% spadkiem. Jeszcze kilka dni temu ETH znajdowało się powyżej 3100 USD, ale teraz jego wartość spadła do około 2900 dolarów.

Reszta altów o większej kapitalizacji znajduje się w podobnej sytuacji. Należą do nich Cardano (-5%), Binance Coin (-5%), Ripple (-4%), Solana (-3%), Polkadot (-7%), Dogecoin (-3%), Avax (-3,5%), Luna (-3%) oraz Uniwap (-5%).

Jeszcze większe straty widoczne są w przypadku altcoinów o niższej i średniej kapitalizacji. Najbardziej w ciągu jednego dnia spadł Perpetual Protocol (-15%) do poziomu 15 USD. Kolejne miejsca zajmują Celer Network (-12%), Arweave (-11%), Curve DAO Token (-10%), ICON (-10%), SushiSwap (-10%), Hedera Hashgraph (-10%), Aave (-10%) i Algorand (-10%).

W związku z tym, skumulowana kapitalizacja rynkowa wszystkich kryptowalut straciła 100 miliardów dolarów od wczorajszego szczytu.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Złoto na rekordowym poziomie. Czy Bitcoin może pójść w jego ślady?

Według różnych źródeł, złoto wybiło nowy rekord wszech czasów. Kilogram złota jest teraz wart 64.000 dolarów. Oznacza to, że inwestorzy szukają bezpiecznej przystani, w której mogliby trzymać wartość, w celu wyjścia z obecnego kryzysu bankowego. Czy Bitcoin może pójść w ślady złota? Złoto za 65 000 dolarów Poniższy wykres to cena złota i pokazuje wartość […]

Czy Microsoft buduje portfel Ethereum dla Edge?

Dobra wiadomość dla użytkowników Microsoft Edge, ponieważ trwają testy portfela Ethereum dla przeglądarki internetowej. Metamask dla Microsoftu Firma Microsoft rozwija coś, co nazywa "Crypto Wallet" dla Edge. Portfel ten pozwala użytkownikom przechowywać i handlować Etherem, a także tokenami na blockchainie Ethereum, podobnie jak popularny Metamask. Albacore odkrył to i podzielił się tym na Twitterze. Albacore […]

Kolejna edycja Invest Cuffs już w tym tygodniu

To już ostatni moment aby zapisać się na największe wydarzenie dla Inwestorów w tym roku. Już 24-25 marca 2023 roku będzie miała miejsce następna edycja Wydarzenia i Targów Invest Cuffs. To już dziewiąte wydanie imprezy, która każdego roku przyciąga do Krakowa tysiące uczestników, dających możliwość uczestniczenia w prelekcjach prowadzonych przez ponad 120 mówców. Invest Cuffs […]

Banki upadają, bitcoin rośnie. Co się dzieje?

Zapewne nie umknęło Waszej uwadze, że w ostatni weekend upadł Silicon Valley Bank. Silicon Valley Bank był 17. największym bankiem w Stanach Zjednoczonych i bankiem skupiającym się na obsłudze transakcji venture capital i startupów technologicznych. W sumie bank zarządzał ponad 200 miliardami dolarów w depozytach. W ten weekend Rezerwa Federalna, FDIC i Departament Skarbu USA […]

6 powodów, dla których Bitcoin może być przyszłością pieniądza

Bitcoin to pierwsza na świecie zdecentralizowana waluta cyfrowa, która działa bez banku centralnego lub administratora. Przez lata zyskał ogromną popularność ze względu na swój potencjał, aby stać się globalną walutą. Oto sześć powodów, dla których Bitcoin może stać się przyszłością pieniądza. Decentralizacja Sieć Bitcoin jest zdecentralizowaną platformą, w której transakcje są przetwarzane i weryfikowane przez […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram