Rynek kryptowalut czerwienieje: Bitcoin walczy o 42 000 USD

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 14 lutego 2022
ikona autora biały
korekta rynek spadki

Po tym jak od wczoraj bitcoinowi kilkakrotnie nie udało się pokonać poziomu 43 000 USD, nadal walczy on w okolicach ATH ze stycznia 2021 r. na poziomie 42 000 USD. Alternatywne monety również są dziś na czerwono, z kilkoma bardziej zauważalnymi spadkami cen Ripple, Avalanche i MATIC.

Bitcoin znów w dół do 42 000 USD

10 lutego, bitcoin rozpoczął imponujący wzrost, który doprowadził do ustanowienia nowego pięciotygodniowego maksimum na poziomie 46 000 dolarów. Nastąpiło to po zwiększonej zmienności spowodowanej wiadomościami o stopie inflacji w USA, która osiągnęła nowy 40-letni szczyt na poziomie 7,5%.

Jednak podczas gdy byki przygotowywały się do kolejnej ofensywy, do gry wkroczyły niedźwiedzie i wywróciły trajektorię do góry nogami. W ciągu kilku godzin BTC spadł o około 3 tysiące dolarów.

Kryptowaluta odbiła i dotknęła poziomu 44 tysięcy dolarów, ale okazało się, że było to fałszywe wybicie. BTC ponownie skierował się prosto na południe i po raz pierwszy od tygodnia zanurzył się poniżej 42 000 USD.

Jak na razie aktywo znajduje się tuż nad tą linią, czyli tam, gdzie znajduje się 50-MA. Jego kapitalizacja rynkowa wynosi w rezultacie około 800 miliardów dolarów.

Altcoiny poszły w ślady lidera

Alternatywne monety odnotowały znaczne zyski w zeszłym tygodniu, ale większość z nich jest dziś na czerwono. Ethereum przekroczyło w czwartek poziom 3200 dolarów, ale obecnie znajduje się poniżej 2900 dolarów, po kolejnym 2% spadku.

Binance Coin stracił podobny procent i walczy poniżej 400 dolarów. Ripple, który wczoraj radził sobie nad wyraz dobrze, dziś stracił ponad 5% i obecnie znajduje się poniżej 0,8 USD.

Cardano, Solana, Terra, Polkadot, Avalanche, CRO i MATIC również odnotowały straty w skali dziennej. Dalsze spadki cen pochodzą z Helium (-12%), Oasis Network (-11%), Quant (-9%), Flow (-8%) i innych.

Kapitalizacja rynku kryptowalut spadła o około 40 miliardów dolarów w ciągu jednego dnia i o ponad 100 miliardów dolarów od piątku. Obecnie znajduje się ona poniżej 1,9 biliona dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Założyciel Curve kupił willę za 40 mln USD

Curve Finance to popularny protokół zdecentralizowanych finansów (DeFi) w sieci Ethereum (ETH), który wystartował w 2020 roku. Obecnie jest czwartym co do wielkości projektem DeFi na Ethereum. Jego całkowita zablokowana wartość (TVL) wynosi 4 miliardów dolarów, według danych DefiLlama. Curve Finance zostało zaprojektowane przez Michaela Egorova i koncentruje się na optymalizacji płynności stablecoinów. Egorov jest […]

Krótkoterminowi posiadacze BTC ponownie sprzedają z zyskiem

W ostatnim czasie Bitcoin (BTC) wywoływał niewielkie podekscytowanie wśród inwestorów kryptowalutowych. Po dużym odbiciu w pierwszym kwartale, w pewnym sensie potrzebował czasu, aby się z tego otrząsnąć. Od końca marca cena notowana jest kilka tysięcy dolarów poniżej kluczowego oporu na poziomie 30 000 USD, ale w minionym miesiącu spadła jeszcze poniżej 26 000 USD. Obecnie […]

JPMorgan: Rosnące ceny złota pchną bitcoina do 45 000 USD

Analitycy banku inwestycyjnego JPMorgan, kierowani przez starszego stratega Nikolaosa Panigirtzoglu, uważają, że rosnące ceny złota wpłyną również na kurs bitcoina. Ich zdaniem BTC osiągnie poziom 45 000 USD. Zespół Nikolaosa Panigirtzoglou podkreślił, że istnieje znaczna korelacja między kursami bitcoina i złota. Złoto kosztuje obecnie około 2000 USD, co jest niezwykle wysoką wartością. Według JPMorgan ozacza […]

Czy Binance mieszała środki klientów z środkami firmy?

Giełda kryptowalut Binance zaprzeczyła informacjom zawartym w artykule Reutersa, w którym stwierdzono, że w 2020 i 2021 r. platforma łączyła środki użytkowników z własnymi przychodami. Patrick Hillman, dyrektor ds. strategii firmy, wyraził opinię, że dziennikarze agencji desperacko chcieli napisać "złą historię", która okazała się "słaba". Menedżer wyższego szczebla napisał: "Następnie napisali 1000 słów teorii spiskowych […]

Kolejny kandydat na prezydenta USA przyjmuje darowizny w bitcoinach

Kandydat na prezydenta USA Vivek Ramaswamy ogłosił, że przyjmuje darowizny w bitcoinach (BTC) na nadchodzące wybory prezydenckie w 2024 roku. Poszedł on więc w ślady Roberta F. Kennedy'ego Jr, który od jakiegoś czasu jest zwolennikiem pierwotnej kryptowaluty. Robert w miniony weekend został pierwszym kandydatem na prezydenta, który ogłosił, że będzie akceptował darowizny w BTC. Darczyńcy […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram