Rynek kryptowalut czerwienieje: Bitcoin walczy o 42 000 USD

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 14 lutego 2022
ikona autora biały
korekta rynek spadki

Po tym jak od wczoraj bitcoinowi kilkakrotnie nie udało się pokonać poziomu 43 000 USD, nadal walczy on w okolicach ATH ze stycznia 2021 r. na poziomie 42 000 USD. Alternatywne monety również są dziś na czerwono, z kilkoma bardziej zauważalnymi spadkami cen Ripple, Avalanche i MATIC.

Bitcoin znów w dół do 42 000 USD

10 lutego, bitcoin rozpoczął imponujący wzrost, który doprowadził do ustanowienia nowego pięciotygodniowego maksimum na poziomie 46 000 dolarów. Nastąpiło to po zwiększonej zmienności spowodowanej wiadomościami o stopie inflacji w USA, która osiągnęła nowy 40-letni szczyt na poziomie 7,5%.

Jednak podczas gdy byki przygotowywały się do kolejnej ofensywy, do gry wkroczyły niedźwiedzie i wywróciły trajektorię do góry nogami. W ciągu kilku godzin BTC spadł o około 3 tysiące dolarów.

Kryptowaluta odbiła i dotknęła poziomu 44 tysięcy dolarów, ale okazało się, że było to fałszywe wybicie. BTC ponownie skierował się prosto na południe i po raz pierwszy od tygodnia zanurzył się poniżej 42 000 USD.

Jak na razie aktywo znajduje się tuż nad tą linią, czyli tam, gdzie znajduje się 50-MA. Jego kapitalizacja rynkowa wynosi w rezultacie około 800 miliardów dolarów.

Altcoiny poszły w ślady lidera

Alternatywne monety odnotowały znaczne zyski w zeszłym tygodniu, ale większość z nich jest dziś na czerwono. Ethereum przekroczyło w czwartek poziom 3200 dolarów, ale obecnie znajduje się poniżej 2900 dolarów, po kolejnym 2% spadku.

Binance Coin stracił podobny procent i walczy poniżej 400 dolarów. Ripple, który wczoraj radził sobie nad wyraz dobrze, dziś stracił ponad 5% i obecnie znajduje się poniżej 0,8 USD.

Cardano, Solana, Terra, Polkadot, Avalanche, CRO i MATIC również odnotowały straty w skali dziennej. Dalsze spadki cen pochodzą z Helium (-12%), Oasis Network (-11%), Quant (-9%), Flow (-8%) i innych.

Kapitalizacja rynku kryptowalut spadła o około 40 miliardów dolarów w ciągu jednego dnia i o ponad 100 miliardów dolarów od piątku. Obecnie znajduje się ona poniżej 1,9 biliona dolarów.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Analityk Bloomberga: "Bitcoin może prześcignąć złoto"

Znany analityk rynku towarowego w Bloomberg, Mike McGlone, przedstawił kolejną prognozę dotyczącą bitcoina (BTC). Tym razem w odniesieniu do króla wszystkich towarów; złota. Według McGlone'a, bitcoin przygotowuje się do ostatecznego rywalizowania z metalem szlachetnym. Bitcoin a złoto McGlone poinformował o tym wczoraj na Twitterze. Tym samym podtrzymuje on swoje pozytywne oczekiwania co do przyszłości bitcoina. […]

Senator Lummis uważa teraz, że eter jest papierem wartościowym

Jeszcze jeden amerykański polityk w centrum regulacji branży kryptowalutowej zmienił stanowisko w sprawie klasyfikacji prawnej Etheru. Senator Cynthia Lummis (R-WY) wyjawiła w środę, że obecnie postrzega drugą największą kryptowalutę jako papier wartościowy - nie towar. Bitcoin jest jedynym towarem kryptowalutowym: Lummis Lummis wyraziła swój zmieniony pogląd na aktywo za pomocą CoinDesk we wtorek podczas omawiania […]

Sprawa Ripple vs SEC dobiega końca

Dwuletnia batalia Ripple z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) dobiega końca. Firma kryptowalutowa złożyła odpowiedź i to wydaje się być już ostatnia linia obrony. Dumny z obrony Ripple'a Radca prawny Ripple Stuart Alderoty poinformował, że odpowiedź była już ostatnią. Pisze on, że firma zwróciła się do sądu o wydanie orzeczenia na korzyść Ripple. […]

Jak szeroko rozprzestrzenia się zaraza FTX? Spółki dotknięte kryzysem

Upadek giełdy kryptowalut FTX przejdzie do historii jako jeden z najczarniejszych momentów w historii kryptowalut. Firma doświadczyła poważnych problemów z płynnością w listopadzie i nie mogła honorować wniosków o wypłatę swoich klientów. Binance - największa na świecie platforma kryptowalutowa - była gotowa przejąć giełdę, ale po audycie odstąpiła od umowy. FTX nie mógł znaleźć rozwiązania […]

Rośnie popyt na koparki w Rosji

Popyt na minery ASIC w Rosji wzrósł znacząco w czwartym kwartale z powodu spadku ich cen. Informację o tym podał "Kommersant". Jak podaje dystrybutor Chilkoot, sprzedaż za dwa miesiące czwartego kwartału przekroczyła wolumeny za cały trzeci kwartał, a za dziewięć miesięcy była o 65% wyższa niż przed rokiem. W BitRiver popyt na dziesięć miesięcy 2022 […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram