Rynek kryptowalut czerwienieje: Bitcoin walczy o 42 000 USD

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 14 lutego 2022
ikona autora biały
korekta rynek spadki

Po tym jak od wczoraj bitcoinowi kilkakrotnie nie udało się pokonać poziomu 43 000 USD, nadal walczy on w okolicach ATH ze stycznia 2021 r. na poziomie 42 000 USD. Alternatywne monety również są dziś na czerwono, z kilkoma bardziej zauważalnymi spadkami cen Ripple, Avalanche i MATIC.

Bitcoin znów w dół do 42 000 USD

10 lutego, bitcoin rozpoczął imponujący wzrost, który doprowadził do ustanowienia nowego pięciotygodniowego maksimum na poziomie 46 000 dolarów. Nastąpiło to po zwiększonej zmienności spowodowanej wiadomościami o stopie inflacji w USA, która osiągnęła nowy 40-letni szczyt na poziomie 7,5%.

Jednak podczas gdy byki przygotowywały się do kolejnej ofensywy, do gry wkroczyły niedźwiedzie i wywróciły trajektorię do góry nogami. W ciągu kilku godzin BTC spadł o około 3 tysiące dolarów.

Kryptowaluta odbiła i dotknęła poziomu 44 tysięcy dolarów, ale okazało się, że było to fałszywe wybicie. BTC ponownie skierował się prosto na południe i po raz pierwszy od tygodnia zanurzył się poniżej 42 000 USD.

Jak na razie aktywo znajduje się tuż nad tą linią, czyli tam, gdzie znajduje się 50-MA. Jego kapitalizacja rynkowa wynosi w rezultacie około 800 miliardów dolarów.

Altcoiny poszły w ślady lidera

Alternatywne monety odnotowały znaczne zyski w zeszłym tygodniu, ale większość z nich jest dziś na czerwono. Ethereum przekroczyło w czwartek poziom 3200 dolarów, ale obecnie znajduje się poniżej 2900 dolarów, po kolejnym 2% spadku.

Binance Coin stracił podobny procent i walczy poniżej 400 dolarów. Ripple, który wczoraj radził sobie nad wyraz dobrze, dziś stracił ponad 5% i obecnie znajduje się poniżej 0,8 USD.

Cardano, Solana, Terra, Polkadot, Avalanche, CRO i MATIC również odnotowały straty w skali dziennej. Dalsze spadki cen pochodzą z Helium (-12%), Oasis Network (-11%), Quant (-9%), Flow (-8%) i innych.

Kapitalizacja rynku kryptowalut spadła o około 40 miliardów dolarów w ciągu jednego dnia i o ponad 100 miliardów dolarów od piątku. Obecnie znajduje się ona poniżej 1,9 biliona dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Portal w Binance Launchpool - to już 47. projekt!

Giełda kryptowalut Binance ogłosiła kolejny projekt, który pojawi się na platformie Binance Launchpool - to już 47 w historii. Tym razem jest to platforma gamingowa Web3 - Portal. Przy okazji zaoferowała promocję, w której do zgarnięcia jest 20 tokenów PIXEL zupełnie za darmo: aby je odebrać należy założyć konto z promocyjnego linka: odbierz 20 PIXEL. […]

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

PIXEL w Binance Launchpool. HODLować czy sprzedać?

Binance ogłosiło właśnie 46. projekt, który zostanie uruchomiony na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to PIXEL, natywny token gry Pixels. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym jest PIXEL oraz jak farmić te tokeny na Binance. Na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy warto je HODLować, czy może sprzedać od razu po rozpoczęciu handlu. Najpierw jednak […]

Co to jest Binance Earn? Środy pełne zarabiania

Jesteś długoterminowym HODLerem? Być może masz w portfelu trochę kryptowalut i nie planujesz ich sprzedawać w najbliższym czasie? Czy wiesz, że istnieje sposób, aby zarabia za ich pomoc pasywny dochód? Pozwala na to np. platforma Binance Earn. Co to jest? Jak działa? Jakie daje możliwości? O tym w dzisiejszym artykule! Czym wyróżnia się Binance Earn? […]

Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram