Rynek krypto krwawi! Bitcoin poniżej 32 000 USD!

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 23 maja 2021
ikona autora biały
sytuacja na rynku

Niedźwiedzie nadal zbierają swoje żniwo na rynku kryptowalut, jako że ceny wciąż się wykrwawiają. Łączna kapitalizacja rynkowa straciła od wczorajszego szczytu ponad 180 miliardów dolarów.

Warto jednak zauważyć, że w ciągu ostatnich kilku dni dominacja Bitcoina – wskaźnik, który śledzi udział BTC w stosunku do całego rynku – wzrasta i obecnie wynosi prawie 46%.

Cena Bitcoina osuwa się poniżej 32 000 USD

Wczoraj cena bitcoina była na skraju ożywienia. Osiągnęła ona dzienny szczyt na poziomie dokładnie 38 200 USD (na Bitstamp).

Niedźwiedzie przechwyciły jednak ten ruch i zaczęły ciągnąć cenę w dół. Dziś spadła do aktualnego dziennego minimum na poziomie około 31 000 dolarów, a w momencie pisania tego tekstu bitcoin spadł o około 7,4% w ciągu ostatnich 24 godzin.

Zmniejszając zakres, można zobaczyć jeszcze gorszy obraz. W ciągu ostatnich siedmiu dni kryptowaluta spadła o prawie 25%, po tym jak w środę spadła do najniższego poziomu 30 tysięcy dolarów.

Plusem dla byków Bitcoina jest fakt, że jego dominacja na rynku rośnie. Całkowita kapitalizacja rynkowa spadła o około 180 miliardów, ale dominacja BTC wzrosła do prawie 46%, co jest znakiem, że podstawowa kryptowaluta odbija się znacznie lepiej w porównaniu do altcoinów.

Trudne dni dla altcoinów

Altcoiny mają jeszcze gorzej. Cały rynek jest pomalowany na czerwono. Ethereum spadło w tym dniu o 14,5%, Binance Coin (BNB) o 18%, Cardano (ADA) o 14,6% i tak dalej.

Spośród 100 najlepszych kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej, jedynymi, które zyskały są XinFin Network (10%), Shiba Inu SHIB (10%), Theta i Theta Fuel, obie odnotowujące zyski w granicach 3%.

Cała reszta się wykrwawia. Dzieje się to kilka dni po kolejnej rundzie ostrzeżeń ze strony Chin, których Rada Państwowa po raz kolejny przypomniała nam, że władze powinny rozprawić się z wydobyciem i handlem Bitcoinem – narracja, którą już niejednokrotnie widzieliśmy w przeszłości.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Złe wiadomości dla bitcoina? Dolar może ponownie wzrosnąć

Dolar amerykański (USD) przeszedł w ostatnich tygodniach sporą korektę. Światowa waluta rezerwowa spadła o około 8% w stosunku do euro. Tymczasem jednak wojna na Ukrainie wciąż się nie skończyła, globalna sytuacja gospodarcza jest fatalna, a w krainie kryptowalut panuje spora niepewność po problemach FTX. Również dolar zaczął dziś ponownie rosnąć w stosunku do euro. Dla […]

Liczba osób korzystających z kryptowalut wzrosła w 2022 roku o 37,8%

Według danych Datareportal, liczba osób posiadających jakąś formę kryptowalut wzrosła w tym roku o 37,8%. Jeden na 10 internautów w wieku od 16 do 64 lat posiada obecnie cyfrowe aktywa. Kryptowaluty w krajach rozwijających się Posiadanie kryptowalut jest popularne głównie w krajach rozwijających się. Zwłaszcza w tym, gdzie waluta jest bardziej wrażliwa na duże wahania […]

Grayscale nie chce przedstawiać swoich rezerw

Przemysł kryptowalutowy został zbudowany w oparciu o jeden slogan: "nie ufaj, zweryfikuj". Ale Grayscale różni się od reszty firm związanych z kryptowalutami. W niedawnym wątku na Twitterze zastanawiającym się nad potrzebą przejrzystości w branży po upadku FTX, Grayscale próbował uspokoić obawy swoich inwestorów, zapewniając ich, że regulacje, które mają zastosowanie do różnych podmiotów, sprawiają, iż […]

Tether zapewnia, że nie ma ryzyka ze strony USDT na Solanie

Największy na świecie emitent stablecoinów, Tether, zapewnił, że nie ma żadnych zagrożeń ze strony USDT w sieci Solana. 18 listopada Tether wydał oświadczenie, że USDT emitowany w Alamedzie był bezpieczny względem wszelkich wypadków zarażenia ze strony upadłej giełdy FTX. Według raportu przejrzystości Tethera, Solana jest trzecią co do wielkości siecią dla stablecoina po Tron i […]

Sam Bankman-Fried komentuje upadek FTX

Założyciel FTX i były CEO Sam Beckman-Fried skomentował upadek swojej firmy podczas wywiadu dla The New York Times. Jak twierdzi przedsiębiorca, ciężko pracował nad rozwojem biznesu i nie zwracał uwagi na pierwsze sygnały o fundamentalnych problemach na giełdzie. Kierownik podkreślił, że powinien był bardziej wszechstronnie i wnikliwie ocenić sytuację. W piątek platforma złożyła formalny wniosek […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram