Rynek krypto krwawi! Bitcoin poniżej 32 000 USD!

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 23 maja 2021
ikona autora biały
sytuacja na rynku

Niedźwiedzie nadal zbierają swoje żniwo na rynku kryptowalut, jako że ceny wciąż się wykrwawiają. Łączna kapitalizacja rynkowa straciła od wczorajszego szczytu ponad 180 miliardów dolarów.

Warto jednak zauważyć, że w ciągu ostatnich kilku dni dominacja Bitcoina – wskaźnik, który śledzi udział BTC w stosunku do całego rynku – wzrasta i obecnie wynosi prawie 46%.

Cena Bitcoina osuwa się poniżej 32 000 USD

Wczoraj cena bitcoina była na skraju ożywienia. Osiągnęła ona dzienny szczyt na poziomie dokładnie 38 200 USD (na Bitstamp).

Niedźwiedzie przechwyciły jednak ten ruch i zaczęły ciągnąć cenę w dół. Dziś spadła do aktualnego dziennego minimum na poziomie około 31 000 dolarów, a w momencie pisania tego tekstu bitcoin spadł o około 7,4% w ciągu ostatnich 24 godzin.

Zmniejszając zakres, można zobaczyć jeszcze gorszy obraz. W ciągu ostatnich siedmiu dni kryptowaluta spadła o prawie 25%, po tym jak w środę spadła do najniższego poziomu 30 tysięcy dolarów.

Plusem dla byków Bitcoina jest fakt, że jego dominacja na rynku rośnie. Całkowita kapitalizacja rynkowa spadła o około 180 miliardów, ale dominacja BTC wzrosła do prawie 46%, co jest znakiem, że podstawowa kryptowaluta odbija się znacznie lepiej w porównaniu do altcoinów.

Trudne dni dla altcoinów

Altcoiny mają jeszcze gorzej. Cały rynek jest pomalowany na czerwono. Ethereum spadło w tym dniu o 14,5%, Binance Coin (BNB) o 18%, Cardano (ADA) o 14,6% i tak dalej.

Spośród 100 najlepszych kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej, jedynymi, które zyskały są XinFin Network (10%), Shiba Inu SHIB (10%), Theta i Theta Fuel, obie odnotowujące zyski w granicach 3%.

Cała reszta się wykrwawia. Dzieje się to kilka dni po kolejnej rundzie ostrzeżeń ze strony Chin, których Rada Państwowa po raz kolejny przypomniała nam, że władze powinny rozprawić się z wydobyciem i handlem Bitcoinem – narracja, którą już niejednokrotnie widzieliśmy w przeszłości.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Złoto na rekordowym poziomie. Czy Bitcoin może pójść w jego ślady?

Według różnych źródeł, złoto wybiło nowy rekord wszech czasów. Kilogram złota jest teraz wart 64.000 dolarów. Oznacza to, że inwestorzy szukają bezpiecznej przystani, w której mogliby trzymać wartość, w celu wyjścia z obecnego kryzysu bankowego. Czy Bitcoin może pójść w ślady złota? Złoto za 65 000 dolarów Poniższy wykres to cena złota i pokazuje wartość […]

Czy Microsoft buduje portfel Ethereum dla Edge?

Dobra wiadomość dla użytkowników Microsoft Edge, ponieważ trwają testy portfela Ethereum dla przeglądarki internetowej. Metamask dla Microsoftu Firma Microsoft rozwija coś, co nazywa "Crypto Wallet" dla Edge. Portfel ten pozwala użytkownikom przechowywać i handlować Etherem, a także tokenami na blockchainie Ethereum, podobnie jak popularny Metamask. Albacore odkrył to i podzielił się tym na Twitterze. Albacore […]

Kolejna edycja Invest Cuffs już w tym tygodniu

To już ostatni moment aby zapisać się na największe wydarzenie dla Inwestorów w tym roku. Już 24-25 marca 2023 roku będzie miała miejsce następna edycja Wydarzenia i Targów Invest Cuffs. To już dziewiąte wydanie imprezy, która każdego roku przyciąga do Krakowa tysiące uczestników, dających możliwość uczestniczenia w prelekcjach prowadzonych przez ponad 120 mówców. Invest Cuffs […]

Banki upadają, bitcoin rośnie. Co się dzieje?

Zapewne nie umknęło Waszej uwadze, że w ostatni weekend upadł Silicon Valley Bank. Silicon Valley Bank był 17. największym bankiem w Stanach Zjednoczonych i bankiem skupiającym się na obsłudze transakcji venture capital i startupów technologicznych. W sumie bank zarządzał ponad 200 miliardami dolarów w depozytach. W ten weekend Rezerwa Federalna, FDIC i Departament Skarbu USA […]

6 powodów, dla których Bitcoin może być przyszłością pieniądza

Bitcoin to pierwsza na świecie zdecentralizowana waluta cyfrowa, która działa bez banku centralnego lub administratora. Przez lata zyskał ogromną popularność ze względu na swój potencjał, aby stać się globalną walutą. Oto sześć powodów, dla których Bitcoin może stać się przyszłością pieniądza. Decentralizacja Sieć Bitcoin jest zdecentralizowaną platformą, w której transakcje są przetwarzane i weryfikowane przez […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram