Rynek krypto krwawi! Bitcoin poniżej 32 000 USD!

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 23 maja 2021
ikona autora biały
sytuacja na rynku

Niedźwiedzie nadal zbierają swoje żniwo na rynku kryptowalut, jako że ceny wciąż się wykrwawiają. Łączna kapitalizacja rynkowa straciła od wczorajszego szczytu ponad 180 miliardów dolarów.

Warto jednak zauważyć, że w ciągu ostatnich kilku dni dominacja Bitcoina – wskaźnik, który śledzi udział BTC w stosunku do całego rynku – wzrasta i obecnie wynosi prawie 46%.

Cena Bitcoina osuwa się poniżej 32 000 USD

Wczoraj cena bitcoina była na skraju ożywienia. Osiągnęła ona dzienny szczyt na poziomie dokładnie 38 200 USD (na Bitstamp).

Niedźwiedzie przechwyciły jednak ten ruch i zaczęły ciągnąć cenę w dół. Dziś spadła do aktualnego dziennego minimum na poziomie około 31 000 dolarów, a w momencie pisania tego tekstu bitcoin spadł o około 7,4% w ciągu ostatnich 24 godzin.

Zmniejszając zakres, można zobaczyć jeszcze gorszy obraz. W ciągu ostatnich siedmiu dni kryptowaluta spadła o prawie 25%, po tym jak w środę spadła do najniższego poziomu 30 tysięcy dolarów.

Plusem dla byków Bitcoina jest fakt, że jego dominacja na rynku rośnie. Całkowita kapitalizacja rynkowa spadła o około 180 miliardów, ale dominacja BTC wzrosła do prawie 46%, co jest znakiem, że podstawowa kryptowaluta odbija się znacznie lepiej w porównaniu do altcoinów.

Trudne dni dla altcoinów

Altcoiny mają jeszcze gorzej. Cały rynek jest pomalowany na czerwono. Ethereum spadło w tym dniu o 14,5%, Binance Coin (BNB) o 18%, Cardano (ADA) o 14,6% i tak dalej.

Spośród 100 najlepszych kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej, jedynymi, które zyskały są XinFin Network (10%), Shiba Inu SHIB (10%), Theta i Theta Fuel, obie odnotowujące zyski w granicach 3%.

Cała reszta się wykrwawia. Dzieje się to kilka dni po kolejnej rundzie ostrzeżeń ze strony Chin, których Rada Państwowa po raz kolejny przypomniała nam, że władze powinny rozprawić się z wydobyciem i handlem Bitcoinem – narracja, którą już niejednokrotnie widzieliśmy w przeszłości.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

MEXC - bonus i kod rabatowy (2023)

MEXC to giełda kryptowalut, która szybko zyskuje popularność i stale zwiększa swój wolumen. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji możesz odebrać bonus, a właściwie bonusy? Wystarczy, że w odpowiednim polu wpiszesz ekskluzywny kod rabatowy: mexc-k2. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci dokładnie jaki bonusy oferuje MEXC oraz co musisz zrobić, aby je odebrać! Tak więc, zaczynajmy! […]

Brian Kelly: "Kapitalizacja Bitcoina może wzrosnąć 10x"

Popularny inwestor kryptowalutowy, założyciel i dyrektor generalny BKCM uważa, że bitcoin znajduje się w doskonałej pozycji do wzrostu, a w perspektywie średnioterminowej kapitalizacja BTC może wzrosnąć dziesięciokrotnie. Brian Kelly w wywiadzie dla programu Fast Money CNBC powiedział, że za wzrostem pierwszej kryptowaluty przemawia kilka konkretnych czynników. Jako jeden z najważniejszych przedsiębiorca wymienił możliwość rychłego zatwierdzenia […]

Robert Kiyosaki: "Oszczędzaj złoto, srebro i bitcoiny, nie dolary"

W obliczu hossy na rynku bitcoina, Robert Kiyosaki, autor bestsellerowej książki finansowej "Bogaty ojciec, biedny ojciec", ponownie wezwał do inwestowania w złoto, srebro i pierwszą kryptowalutę. "Prawdziwi kapitaliści obniżają ceny, powodując deflację. Marksiści podnoszą ceny, powodując inflację. Nasi przywódcy są marksistami, dlatego mamy inflację. Chroń się przed naszymi marksistowskimi przywódcami. Oszczędzaj złoto, srebro i bitcoiny, […]

Raiffeisen Bank pozwoli handlować kryptowalutami

Austriacki bank Raiffeisen aktywnie rozszerza swoją obecność na rynku kryptowalut - od stycznia 2024 r. klienci będą mogli handlować tego typu aktywami cyfrowymi. Początkowo usługa będzie oferowana tylko klientom w Wiedniu, gdzie znajduje się siedziba banku. Projekt będzie realizowany wspólnie z giełdą kryptowalut Bitpanda. Szef innowacji banku, Curt Chadha wyjaśnił: "Zaczynamy od Wiednia, ponieważ mieszka […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram