kryptowaluty 2 - logo

Rynek krypto krwawi! Bitcoin poniżej 32 000 USD!

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 23 maja 2021
ikona autora biały
sytuacja na rynku

Niedźwiedzie nadal zbierają swoje żniwo na rynku kryptowalut, jako że ceny wciąż się wykrwawiają. Łączna kapitalizacja rynkowa straciła od wczorajszego szczytu ponad 180 miliardów dolarów.

Warto jednak zauważyć, że w ciągu ostatnich kilku dni dominacja Bitcoina – wskaźnik, który śledzi udział BTC w stosunku do całego rynku – wzrasta i obecnie wynosi prawie 46%.

Cena Bitcoina osuwa się poniżej 32 000 USD

Wczoraj cena bitcoina była na skraju ożywienia. Osiągnęła ona dzienny szczyt na poziomie dokładnie 38 200 USD (na Bitstamp).

Niedźwiedzie przechwyciły jednak ten ruch i zaczęły ciągnąć cenę w dół. Dziś spadła do aktualnego dziennego minimum na poziomie około 31 000 dolarów, a w momencie pisania tego tekstu bitcoin spadł o około 7,4% w ciągu ostatnich 24 godzin.

Zmniejszając zakres, można zobaczyć jeszcze gorszy obraz. W ciągu ostatnich siedmiu dni kryptowaluta spadła o prawie 25%, po tym jak w środę spadła do najniższego poziomu 30 tysięcy dolarów.

Plusem dla byków Bitcoina jest fakt, że jego dominacja na rynku rośnie. Całkowita kapitalizacja rynkowa spadła o około 180 miliardów, ale dominacja BTC wzrosła do prawie 46%, co jest znakiem, że podstawowa kryptowaluta odbija się znacznie lepiej w porównaniu do altcoinów.

Trudne dni dla altcoinów

Altcoiny mają jeszcze gorzej. Cały rynek jest pomalowany na czerwono. Ethereum spadło w tym dniu o 14,5%, Binance Coin (BNB) o 18%, Cardano (ADA) o 14,6% i tak dalej.

Spośród 100 najlepszych kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej, jedynymi, które zyskały są XinFin Network (10%), Shiba Inu SHIB (10%), Theta i Theta Fuel, obie odnotowujące zyski w granicach 3%.

Cała reszta się wykrwawia. Dzieje się to kilka dni po kolejnej rundzie ostrzeżeń ze strony Chin, których Rada Państwowa po raz kolejny przypomniała nam, że władze powinny rozprawić się z wydobyciem i handlem Bitcoinem – narracja, którą już niejednokrotnie widzieliśmy w przeszłości.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Rynek kryptowalut traci 200 mld USD ze względu na obawy COVID-19

Nowy wariant COVID-19 pochodzący z RPA sprowadził wszystkie rynki finansowe na południe. Podczas gdy kontrakty terminowe na najbardziej znaczące indeksy giełdowe na świecie spadły, przestrzeń kryptowalutowa doświadczyła ogromnej korekty. Bitcoin spadł do sześciotygodniowego minimum, podczas gdy niektóre altcoiny odnotowały dwucyfrowe spadki cen. Bitcoin i globalne rynki tąpnęły Podstawowa kryptowaluta była wczoraj na drodze do 60 […]

Według Grayscale sektor metawersum będzie wart bilion dolarów

Metaverse to zupełnie nowy paradygmat, który toruje drogę dla kolejnej ekscytującej granicy inwestycyjnej. Grayscale Investments, największa na świecie firma zajmująca się zarządzaniem aktywami cyfrowymi, uważa, że w ciągu najbliższych kilku lat wartość tej branży przekroczy 1 bilion dolarów. Według najnowszego raportu badawczego firmy zatytułowanego "The Metaverse, Web 3.0 Virtual Cloud Economies", przy obecnym tempie, ma […]

eToro wycofuje ADA i TRX dla klientów z USA, powołując się na obawy regulacyjne.

Popularna izraelska platforma transakcyjna eToro, ogłosiła niedawno, że wycofa Cardano (ADA) i Tron (TRX) dla użytkowników w Stanach Zjednoczonych. eToro wycofuje ADA i TRX od 26 grudnia Zgodnie z oficjalnym wpisem na blogu opublikowanym w środę przez firmę, zmiany wejdą w życie od 26 grudnia. Firma jako część swojego rozumowania podała "względy biznesowe w zmieniającym […]

Bitcoin odzyskuje 55 tys. dolarów. Elrond (EGLD) przekracza 500 USD

W ciągu kolejnych zmiennych 24 godzin, bitcoin wzrósł o prawie 3000 dolarów w kilka minut. Następnie skierował się energicznie na południe, by ponownie przetestować 55 000 dolarów. Podczas gdy większość altcoinów jest na czerwono w skali dziennej, CRO i EGLD kontynuują swoje imponujące wzrosty. Dzika 24-godzinna jazda Bitcoina Po zeszłotygodniowych spadkach cen, bitcoin rozpoczął odrabianie […]

Bitcoin odrzucony przy 60 000 USD. Rynki kryptowalut tracą 100 mld w dzień

Po pozytywnym weekendzie, bitcoin został odrzucony na poziomie 60 000 dolarów i spadł o kilka tysięcy dolarów do 57 000 USD. Większość altcoinów również handluje na czerwono, z wyjątkiem CRO i Elrond. Oba projekt odnotowały bowiem nowe rekordy wszechczasów. Bitcoin odrzucony przy 60 000 USD W ciągu kilku ostatnich dni bitcoin cały czas tracił na […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram