aktywne adresy

Liczba aktywnych adresów w blockchainie BTC wyniosła wczoraj 1,18 miliona. Jest to wartość podobna do tej, którą obserwowaliśmy podczas hossy Bitcoina w 2017 roku.

Jak zaznaczył Hans Hauge, szef strategii kwantowej w Ikigai Asset Management, wczorajszy skok był siódmym pod względem liczby aktywnych adresów w historii Bitcoina. Odnosił się on do danych z kryptowalutowego agregatora danych Coin Metrics.

“Wow, wczoraj w użyciu było wiele aktywnych adresów BTC. Dokładnie 1,188,873. To siódmy najwyższy wynik w historii. W rzeczywistości, liczba adresów nadawców osiągnęła najwyższy w historii poziom 836,08”

– napisał Hauge w Tweecie.

W rzeczywistości, liczba aktywnych adresów była tylko 101 000 niższa od ATH, czyli 1,29 miliona adresów, odnotowanego 14 grudnia 2017 roku, na trzy dni przed ATH ceny BTC na poziomie prawie 20 000 dolarów.

Hauge dodał, że właściwie to liczba adresów wysyłających Bitcoin osiągnęła wczoraj ATH. Jest to możliwe, ponieważ jeden portfel może wysyłać BTC na wiele adresów.

Pomimo wysokiej aktywności, opłaty transakcyjne BTC pozostały na niskim poziomie. Aktualnie średnia opłata za transakcję wynosi 6,7 dolara. Jest to wynik daleki od szczytów z 2017 roku, kiedy to pojedyncza transakcja kosztowała aż 55 dolarów.

Większość posiadaczy BTC osiągnęła zysk

Nie tylko sieć Bitcoina staje się coraz bardziej aktywna, ale rosnąca cena sprawiła także, że większość posiadaczy BTC osiągnęła zysk z inwestycji. Według Coin Metrics, w dniu 4 listopada przy cenie 14 tys. dolarów za monetę, 98% adresów BTC odnotowało zysk. Ponieważ obecna cena jest jeszcze wyższa, teraz może być to nawet 99% portfeli.

“4 listopada br. odsetek nie wydanych środków BTC na transakcje (UTXO) w zysku wzrósł do 98% po raz pierwszy od grudnia 2017 r.”

– napisał Coin Metrics w swoim tygodniowym mailu.
wykres
źródło: Coin Metrics

Metryka ta przygląda się cenie Bitcona, kiedy był on przenosony w przeszłości, w porównaniu z obecną ceną i pokazać pewne wskazówki, czy hodlerzy planują sprzedaż.

“Wysoki odsetek UTXO w zysku potencjalnie sygnalizuje, że istnieje stosunkowo niska presja sprzedaży, ponieważ ryzyko kapitulacji jest niskie. Ale z drugiej strony, może to oznaczać, że niektórzy inwestorzy mogą wkrótce zacząć czerpać zyski, jeśli potencjalne zyski staną się zbyt dobre, by je utracić”.

Tak czy inaczej, sieć obserwuje zarówno aktywność, jak i ceny, których nie widziano od czasu hossy a w 2017 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *