Rosja wraz z Iranem chce wypuścić stablecoina wspieranego przez złoto

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 17 stycznia 2023
ikona autora biały
rosja kryptowaluty

Rosyjski rząd i Centralny Bank Iranu podobno rozważają partnerstwo w celu stworzenia nowego stablecoina, który może ułatwić rozliczenia transgraniczne. Token będzie powiązany z wyceną złota.

Wzajemna operacja

Według raportu rosyjskiego punktu medialnego Vedomosti, władze lokalne mogą współpracować z bankiem centralnym Iranu w celu uruchomienia nowego aktywa kryptowalutowego o nazwie "token regionu Zatoki Perskiej".

Zakładając, że ujrzy światło dzienne, zastąpi waluty fiat, takie jak dolar, euro, rubel i inne w transakcjach handlu zagranicznego. Alexander Brazhnikov - dyrektor wykonawczy rosyjskiego stowarzyszenia przemysłu kryptowalutowego i Blockchain - powiedział, że moneta będzie poparta złotem i zostanie zastosowana w specjalnej strefie ekonomicznej w Astrachaniu.

Oba narody niedawno podpisały umowę o ułatwieniu handlu poprzez system transportowy na Morzu Kaspijskim, a północnym końcem sieci jest rosyjskie miasto Astrachań.

Anton Tkachev - członek Komitetu Dumy ds. polityki informacyjnej - potwierdził plotki o powstaniu nowego stablecoina. Sprecyzował jednak, że taki ruch może być aktywnie omawiany dopiero wtedy, gdy rząd Rosji wdroży odpowiednie ramy regulacyjne dotyczące lokalnego sektora kryptowalut.

Anatolij Aksakow - przewodniczący Komisji Dumy Państwowej ds. Rynków Finansowych - stwierdził pod koniec 2022 roku, że władze zastosują takie zasady do końca 2023 roku:

"Mogę zapewnić wszystkich, że w przyszłym roku na pewno będziemy mieli kryptowalutę jako legalny produkt, na pewno będą przepisy… Mogę tylko jednoznacznie powiedzieć, że nie może być ona używana w Federacji Rosyjskiej jako środek płatniczy w rozliczeniach wewnętrznych".

Iran i Rosja dzielą podobne poglądy na temat kryptowalut

Rosja, a konkretnie jej bank centralny, nie wykazała najbardziej przyjaznego stanowiska wobec branży aktywów cyfrowych. Zaproponował całkowity zakaz wszystkich przedsięwzięć kryptowalutowych, ale Ministerstwo Finansów później złagodziło ton do "tylko" przepisów wykonawczych.

Ustawodawcy od miesięcy próbują ustanowić "narodową" platformę kryptowalutową opartą na standardach Moscow Exchange. W listopadzie, władze rozmawiały o tym również z uczestnikami rynku, a teraz czekają na zgodę Ministerstwa Finansów i Banku Rosji.

Jednym z obszarów, na którym Rosja chce się skupić, jest wydobycie bitcoinów. Prezydent Władimir Putin powiedział w zeszłym roku, że widzi potencjał w tym sektorze.

"Choć oczywiście mamy tu też pewne przewagi konkurencyjne, zwłaszcza w tzw. górnictwie. Mam na myśli nadwyżkę energii elektrycznej i dobrze wyszkolony personel dostępny w kraju."

Bank Centralny Islamskiej Republiki Iranu również był dość negatywnie nastawiony do kryptowalut, zakazując krajowym bankom i instytucjom finansowym zajmowania się nimi w 2018 roku. Rząd wypowiedział wojnę nielegalnym górnikom bitcoinów, jednocześnie wstrzymując nawet legalnych przedsiębiorców, aby zachować stabilność krajowego systemu energetycznego.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Portal w Binance Launchpool - to już 47. projekt!

Giełda kryptowalut Binance ogłosiła kolejny projekt, który pojawi się na platformie Binance Launchpool - to już 47 w historii. Tym razem jest to platforma gamingowa Web3 - Portal. Przy okazji zaoferowała promocję, w której do zgarnięcia jest 20 tokenów PIXEL zupełnie za darmo: aby je odebrać należy założyć konto z promocyjnego linka: odbierz 20 PIXEL. […]

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

PIXEL w Binance Launchpool. HODLować czy sprzedać?

Binance ogłosiło właśnie 46. projekt, który zostanie uruchomiony na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to PIXEL, natywny token gry Pixels. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym jest PIXEL oraz jak farmić te tokeny na Binance. Na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy warto je HODLować, czy może sprzedać od razu po rozpoczęciu handlu. Najpierw jednak […]

Co to jest Binance Earn? Środy pełne zarabiania

Jesteś długoterminowym HODLerem? Być może masz w portfelu trochę kryptowalut i nie planujesz ich sprzedawać w najbliższym czasie? Czy wiesz, że istnieje sposób, aby zarabia za ich pomoc pasywny dochód? Pozwala na to np. platforma Binance Earn. Co to jest? Jak działa? Jakie daje możliwości? O tym w dzisiejszym artykule! Czym wyróżnia się Binance Earn? […]

Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram