Rosja wraz z Iranem chce wypuścić stablecoina wspieranego przez złoto

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 17 stycznia 2023
ikona autora biały
rosja kryptowaluty

Rosyjski rząd i Centralny Bank Iranu podobno rozważają partnerstwo w celu stworzenia nowego stablecoina, który może ułatwić rozliczenia transgraniczne. Token będzie powiązany z wyceną złota.

Wzajemna operacja

Według raportu rosyjskiego punktu medialnego Vedomosti, władze lokalne mogą współpracować z bankiem centralnym Iranu w celu uruchomienia nowego aktywa kryptowalutowego o nazwie "token regionu Zatoki Perskiej".

Zakładając, że ujrzy światło dzienne, zastąpi waluty fiat, takie jak dolar, euro, rubel i inne w transakcjach handlu zagranicznego. Alexander Brazhnikov - dyrektor wykonawczy rosyjskiego stowarzyszenia przemysłu kryptowalutowego i Blockchain - powiedział, że moneta będzie poparta złotem i zostanie zastosowana w specjalnej strefie ekonomicznej w Astrachaniu.

Oba narody niedawno podpisały umowę o ułatwieniu handlu poprzez system transportowy na Morzu Kaspijskim, a północnym końcem sieci jest rosyjskie miasto Astrachań.

Anton Tkachev - członek Komitetu Dumy ds. polityki informacyjnej - potwierdził plotki o powstaniu nowego stablecoina. Sprecyzował jednak, że taki ruch może być aktywnie omawiany dopiero wtedy, gdy rząd Rosji wdroży odpowiednie ramy regulacyjne dotyczące lokalnego sektora kryptowalut.

Anatolij Aksakow - przewodniczący Komisji Dumy Państwowej ds. Rynków Finansowych - stwierdził pod koniec 2022 roku, że władze zastosują takie zasady do końca 2023 roku:

"Mogę zapewnić wszystkich, że w przyszłym roku na pewno będziemy mieli kryptowalutę jako legalny produkt, na pewno będą przepisy… Mogę tylko jednoznacznie powiedzieć, że nie może być ona używana w Federacji Rosyjskiej jako środek płatniczy w rozliczeniach wewnętrznych".

Iran i Rosja dzielą podobne poglądy na temat kryptowalut

Rosja, a konkretnie jej bank centralny, nie wykazała najbardziej przyjaznego stanowiska wobec branży aktywów cyfrowych. Zaproponował całkowity zakaz wszystkich przedsięwzięć kryptowalutowych, ale Ministerstwo Finansów później złagodziło ton do "tylko" przepisów wykonawczych.

Ustawodawcy od miesięcy próbują ustanowić "narodową" platformę kryptowalutową opartą na standardach Moscow Exchange. W listopadzie, władze rozmawiały o tym również z uczestnikami rynku, a teraz czekają na zgodę Ministerstwa Finansów i Banku Rosji.

Jednym z obszarów, na którym Rosja chce się skupić, jest wydobycie bitcoinów. Prezydent Władimir Putin powiedział w zeszłym roku, że widzi potencjał w tym sektorze.

"Choć oczywiście mamy tu też pewne przewagi konkurencyjne, zwłaszcza w tzw. górnictwie. Mam na myśli nadwyżkę energii elektrycznej i dobrze wyszkolony personel dostępny w kraju."

Bank Centralny Islamskiej Republiki Iranu również był dość negatywnie nastawiony do kryptowalut, zakazując krajowym bankom i instytucjom finansowym zajmowania się nimi w 2018 roku. Rząd wypowiedział wojnę nielegalnym górnikom bitcoinów, jednocześnie wstrzymując nawet legalnych przedsiębiorców, aby zachować stabilność krajowego systemu energetycznego.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Cztery osoby miały niemal całkowitą kontrolę nad Tether Holdings w 2018 r.

Jeśli wierzyć źródłom The Wall Street Journal, tylko cztery osoby miały pełną kontrolę nad firmą Tether Holdings w 2018 roku. Śledztwo prowadzone przez nowojorskiego prokuratora generalnego i Commodity Futures Trading Commission (CFTC) w sprawie Tether Holdings w 2021 roku, ujawniło nieznaną wcześniej strukturę własnościową emitenta stablecoinów. Udziały w Tether Według dokumentów, Tether został zbudowany przez […]

Charlie Munger powtarza, że USA powinny zakazać Bitcoina

Charlie Munger, wiceprezes Berkshire Hathaway i prawa ręka Warrena Buffetta, powtórzył swoje stanowisko przeciwko Bitcoinowi i całej branży kryptowalut. Tym razem amerykański inwestor miliarder wezwał rząd Stanów Zjednoczonych do zakazania wszystkich kryptowalut, ponieważ z pewnością spowodują one więcej szkód niż pożytku. Munger atakuje ponownie W opinii opublikowanej w mediach głównego nurtu, Wall Street Journal (WSJ), […]

FTX miał jeszcze 1,4 mld USD w gotówce na koniec 2022 roku

Bankrutujący obecnie FTX miał jeszcze w bilansie na koniec 2022 roku 1,4 mld dolarów w gotówce. Tak wynika z nowej aktualizacji dotyczącej kondycji finansowej platformy giełdowej. Ta kwota jest o około 19 procent wyższa od 1,2 miliarda dolarów, o których wcześniej mówiono w listopadzie 2022 roku, w momencie złożenia przez FTX wniosku o upadłość. 260 […]

Te osoby ze świata krypto (nie)kupują własne akcje

W branży kryptowalutowej można kupić nie tylko kryptowaluty, ale także akcje spółek działających w tym sektorze. Niestety, te firmy również cierpią z powodu rynku niedźwiedzia. Topowi ludzie w niektórych firmach już zrezygnowali z mentalności HODL. Inni rzeczywiście kupują. Na razie są to mało zróżnicowane akcje. Przecież, żeby je łatwo i publicznie sprzedać, musi to być […]

Trudność kopania bitcoina osiąga ATH

Górnicy włączają coraz więcej maszyn. To popchnętło wskaźnik trudności wydobycia nowych Bitcoinów do najwyższego punktu w historii. W niedzielę po kolejnym przeliczeniu trudność kopania wzrosła o 4,68 proc. Trudność kopania ATH Poniższy wykres pokazuje jak zmieniał się poziom trudności Bitcoina na przestrzeni lat. Jest on dostosowywany co dwa tygodnie: jeśli w tym okresie górnicy dostarczyli […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram