Rosja wraz z Iranem chce wypuścić stablecoina wspieranego przez złoto

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 17 stycznia 2023
ikona autora biały
rosja kryptowaluty

Rosyjski rząd i Centralny Bank Iranu podobno rozważają partnerstwo w celu stworzenia nowego stablecoina, który może ułatwić rozliczenia transgraniczne. Token będzie powiązany z wyceną złota.

Wzajemna operacja

Według raportu rosyjskiego punktu medialnego Vedomosti, władze lokalne mogą współpracować z bankiem centralnym Iranu w celu uruchomienia nowego aktywa kryptowalutowego o nazwie "token regionu Zatoki Perskiej".

Zakładając, że ujrzy światło dzienne, zastąpi waluty fiat, takie jak dolar, euro, rubel i inne w transakcjach handlu zagranicznego. Alexander Brazhnikov - dyrektor wykonawczy rosyjskiego stowarzyszenia przemysłu kryptowalutowego i Blockchain - powiedział, że moneta będzie poparta złotem i zostanie zastosowana w specjalnej strefie ekonomicznej w Astrachaniu.

Oba narody niedawno podpisały umowę o ułatwieniu handlu poprzez system transportowy na Morzu Kaspijskim, a północnym końcem sieci jest rosyjskie miasto Astrachań.

Anton Tkachev - członek Komitetu Dumy ds. polityki informacyjnej - potwierdził plotki o powstaniu nowego stablecoina. Sprecyzował jednak, że taki ruch może być aktywnie omawiany dopiero wtedy, gdy rząd Rosji wdroży odpowiednie ramy regulacyjne dotyczące lokalnego sektora kryptowalut.

Anatolij Aksakow - przewodniczący Komisji Dumy Państwowej ds. Rynków Finansowych - stwierdził pod koniec 2022 roku, że władze zastosują takie zasady do końca 2023 roku:

"Mogę zapewnić wszystkich, że w przyszłym roku na pewno będziemy mieli kryptowalutę jako legalny produkt, na pewno będą przepisy… Mogę tylko jednoznacznie powiedzieć, że nie może być ona używana w Federacji Rosyjskiej jako środek płatniczy w rozliczeniach wewnętrznych".

Iran i Rosja dzielą podobne poglądy na temat kryptowalut

Rosja, a konkretnie jej bank centralny, nie wykazała najbardziej przyjaznego stanowiska wobec branży aktywów cyfrowych. Zaproponował całkowity zakaz wszystkich przedsięwzięć kryptowalutowych, ale Ministerstwo Finansów później złagodziło ton do "tylko" przepisów wykonawczych.

Ustawodawcy od miesięcy próbują ustanowić "narodową" platformę kryptowalutową opartą na standardach Moscow Exchange. W listopadzie, władze rozmawiały o tym również z uczestnikami rynku, a teraz czekają na zgodę Ministerstwa Finansów i Banku Rosji.

Jednym z obszarów, na którym Rosja chce się skupić, jest wydobycie bitcoinów. Prezydent Władimir Putin powiedział w zeszłym roku, że widzi potencjał w tym sektorze.

"Choć oczywiście mamy tu też pewne przewagi konkurencyjne, zwłaszcza w tzw. górnictwie. Mam na myśli nadwyżkę energii elektrycznej i dobrze wyszkolony personel dostępny w kraju."

Bank Centralny Islamskiej Republiki Iranu również był dość negatywnie nastawiony do kryptowalut, zakazując krajowym bankom i instytucjom finansowym zajmowania się nimi w 2018 roku. Rząd wypowiedział wojnę nielegalnym górnikom bitcoinów, jednocześnie wstrzymując nawet legalnych przedsiębiorców, aby zachować stabilność krajowego systemu energetycznego.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Staking kryptowalut - czym jest staking, sposoby stakowania

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Binance - jak zacząć?

Binance jak zacząć? Jeżeli jesteś nowy w świecie krypto to z całą pewnością zadajesz sobie takie pytanie - i nie ma w tym nic dziwnego. W końcu Binance to największa giełda kryptowalut na świecie, tak więc jest o niej bardzo głośno. W dzisiejszym artykule odpowiemy na to pytanie. Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak założyć […]

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

MEXC - bonus i kod rabatowy (2023)

MEXC to giełda kryptowalut, która szybko zyskuje popularność i stale zwiększa swój wolumen. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji możesz odebrać bonus, a właściwie bonusy? Wystarczy, że w odpowiednim polu wpiszesz ekskluzywny kod rabatowy: mexc-k2. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci dokładnie jaki bonusy oferuje MEXC oraz co musisz zrobić, aby je odebrać! Tak więc, zaczynajmy! […]

Brian Kelly: "Kapitalizacja Bitcoina może wzrosnąć 10x"

Popularny inwestor kryptowalutowy, założyciel i dyrektor generalny BKCM uważa, że bitcoin znajduje się w doskonałej pozycji do wzrostu, a w perspektywie średnioterminowej kapitalizacja BTC może wzrosnąć dziesięciokrotnie. Brian Kelly w wywiadzie dla programu Fast Money CNBC powiedział, że za wzrostem pierwszej kryptowaluty przemawia kilka konkretnych czynników. Jako jeden z najważniejszych przedsiębiorca wymienił możliwość rychłego zatwierdzenia […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram