Rosja wraz z Iranem chce wypuścić stablecoina wspieranego przez złoto

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 17 stycznia 2023
ikona autora biały
rosja kryptowaluty

Rosyjski rząd i Centralny Bank Iranu podobno rozważają partnerstwo w celu stworzenia nowego stablecoina, który może ułatwić rozliczenia transgraniczne. Token będzie powiązany z wyceną złota.

Wzajemna operacja

Według raportu rosyjskiego punktu medialnego Vedomosti, władze lokalne mogą współpracować z bankiem centralnym Iranu w celu uruchomienia nowego aktywa kryptowalutowego o nazwie "token regionu Zatoki Perskiej".

Zakładając, że ujrzy światło dzienne, zastąpi waluty fiat, takie jak dolar, euro, rubel i inne w transakcjach handlu zagranicznego. Alexander Brazhnikov - dyrektor wykonawczy rosyjskiego stowarzyszenia przemysłu kryptowalutowego i Blockchain - powiedział, że moneta będzie poparta złotem i zostanie zastosowana w specjalnej strefie ekonomicznej w Astrachaniu.

Oba narody niedawno podpisały umowę o ułatwieniu handlu poprzez system transportowy na Morzu Kaspijskim, a północnym końcem sieci jest rosyjskie miasto Astrachań.

Anton Tkachev - członek Komitetu Dumy ds. polityki informacyjnej - potwierdził plotki o powstaniu nowego stablecoina. Sprecyzował jednak, że taki ruch może być aktywnie omawiany dopiero wtedy, gdy rząd Rosji wdroży odpowiednie ramy regulacyjne dotyczące lokalnego sektora kryptowalut.

Anatolij Aksakow - przewodniczący Komisji Dumy Państwowej ds. Rynków Finansowych - stwierdził pod koniec 2022 roku, że władze zastosują takie zasady do końca 2023 roku:

"Mogę zapewnić wszystkich, że w przyszłym roku na pewno będziemy mieli kryptowalutę jako legalny produkt, na pewno będą przepisy… Mogę tylko jednoznacznie powiedzieć, że nie może być ona używana w Federacji Rosyjskiej jako środek płatniczy w rozliczeniach wewnętrznych".

Iran i Rosja dzielą podobne poglądy na temat kryptowalut

Rosja, a konkretnie jej bank centralny, nie wykazała najbardziej przyjaznego stanowiska wobec branży aktywów cyfrowych. Zaproponował całkowity zakaz wszystkich przedsięwzięć kryptowalutowych, ale Ministerstwo Finansów później złagodziło ton do "tylko" przepisów wykonawczych.

Ustawodawcy od miesięcy próbują ustanowić "narodową" platformę kryptowalutową opartą na standardach Moscow Exchange. W listopadzie, władze rozmawiały o tym również z uczestnikami rynku, a teraz czekają na zgodę Ministerstwa Finansów i Banku Rosji.

Jednym z obszarów, na którym Rosja chce się skupić, jest wydobycie bitcoinów. Prezydent Władimir Putin powiedział w zeszłym roku, że widzi potencjał w tym sektorze.

"Choć oczywiście mamy tu też pewne przewagi konkurencyjne, zwłaszcza w tzw. górnictwie. Mam na myśli nadwyżkę energii elektrycznej i dobrze wyszkolony personel dostępny w kraju."

Bank Centralny Islamskiej Republiki Iranu również był dość negatywnie nastawiony do kryptowalut, zakazując krajowym bankom i instytucjom finansowym zajmowania się nimi w 2018 roku. Rząd wypowiedział wojnę nielegalnym górnikom bitcoinów, jednocześnie wstrzymując nawet legalnych przedsiębiorców, aby zachować stabilność krajowego systemu energetycznego.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Czy Binance mieszała środki klientów z środkami firmy?

Giełda kryptowalut Binance zaprzeczyła informacjom zawartym w artykule Reutersa, w którym stwierdzono, że w 2020 i 2021 r. platforma łączyła środki użytkowników z własnymi przychodami. Patrick Hillman, dyrektor ds. strategii firmy, wyraził opinię, że dziennikarze agencji desperacko chcieli napisać "złą historię", która okazała się "słaba". Menedżer wyższego szczebla napisał: "Następnie napisali 1000 słów teorii spiskowych […]

Kolejny kandydat na prezydenta USA przyjmuje darowizny w bitcoinach

Kandydat na prezydenta USA Vivek Ramaswamy ogłosił, że przyjmuje darowizny w bitcoinach (BTC) na nadchodzące wybory prezydenckie w 2024 roku. Poszedł on więc w ślady Roberta F. Kennedy'ego Jr, który od jakiegoś czasu jest zwolennikiem pierwotnej kryptowaluty. Robert w miniony weekend został pierwszym kandydatem na prezydenta, który ogłosił, że będzie akceptował darowizny w BTC. Darczyńcy […]

Ripple uruchamia platformę do emisji CBDC i stablecoinów

Fintechowy startup Ripple ogłosił uruchomienie Ripple CBDC Platform, kompleksowego rozwiązania dla banków centralnych, rządów i instytucji finansowych do emisji krajowej waluty cyfrowej i "stablecoinów". Scenariusze użycia obejmują: hurtowe i detaliczne CBDC oparte na prywatnym blockchainie lub emisję stabelcoinów. Rozwiązanie opiera się na XRP Ledger (XRPL). W przypadku emitentów platforma umożliwi korzystanie z wielu podpisów w […]

Binance umożliwia handel za pośrednictwem TradingView

Giełda kryptowalut Binance dodała możliwość bezpośredniego handlu spot za pośrednictwem platformy wykresów i analiz TradingView. Aby aktywować zestaw narzędzi, należy połączyć swoje konto Binance w ustawieniach usługi. Następnie historia transakcji zostanie automatycznie zsynchronizowana, a inwestor będzie mógł zarządzać zleceniami w TradingView. Szczegółowe instrukcje dotyczące podłączenia i korzystania z nowej opcji zostały opisane na stronie internetowej […]

Changpeng Zhao: Elon Musk przedłużył życie Dogecoina

Elon Musk "przedłużył życie" Dogecoina, kryptowaluty, która mogła zniknąć "dawno temu". Takiego zdania jest CEO Binance, Changpeng Zhao. Dyrektor naczelny spodziewał się, że Dogecoin "zniknie", biorąc pod uwagę jego "bezużyteczność", ale Elon Musk zainteresował się tym aktywem. Zdaniem Zhao założyciel Tesli wsparł zainteresowanie tokenem memowym, które w przeciwnym razie mogłoby osłabnąć. Dyrektor generalny Binance przyznał, […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram