Ripple vs SEC: czy sprawa zostanie rozwiązana na tajnym spotkaniu?

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 5 maja 2023
ikona autora biały
sec-vs-ripple-1

Trwający od około 2,5 roku proces sądowy pomiędzy Ripple Labs a SEC może wkrótce dobiec końca. Pojawiają się bowiem pogłoski, że obie strony zamierzają dojść do ugody podczas tajnego spotkania w przyszłym tygodniu. Spotkanie to miałoby się odbyć 8 maja.

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wszczęła ten pozew w grudniu 2020 roku. SEC uważał, że Ripple Labs wprowadzał na rynek niezarejestrowany papier wartościowy, sprzedając XRP.

Wynik tego sporu prawnego jest istotny dla całej branży kryptowalut. Wygrana SEC oznaczałaby bowiem, że staje się ona "głównym regulatorem". SEC miałby wtedy dużo większy wpływ na prawa i regulacje w sektorze kryptowalut, które od lat próbuje ograniczyć.

Czy te pogłoski są prawdziwe?

Nadal istnieje wiele spekulacji na temat możliwości zawarcia ugody pomiędzy Ripple Labs a SEC. Jednak według Johna Deatona, prawnika reprezentującego interesy ponad 75 000 posiadaczy XRP, plotki nie mogą być prawdziwe.

John Deaton wyjaśnia, że aby doszło do ugody muszą zostać spełnione pewne warunki. Jednym z nich jest korzystny werdykt dla Ripple, a nie SEC. Może to zachęcić SEC do zawarcia ugody, aby chronić swój wizerunek.

Możliwe jest jednak, że SEC może się odwołać, jeśli wstępny wyrok nie będzie na jej korzyść. Według Deatona, warunki ugody będą zależały od konkretnej sytuacji i okoliczności sprawy.

Według prawnika do ugody może dojść później, jednak zdementował on pogłoski o tajnym spotkaniu 8 maja.

Długotrwała bitwa prawna między Ripple a SEC

Bitwa prawna między Ripple a SEC wydaje się nie mieć końca. Sprawa trwa od grudnia 2020 roku, a inwestorzy wciąż nie widzą co robić. Chociaż nie jest to idealna sytuacja, jest to twarda rzeczywistość.

Jednak Ripple upiera się, że tokeny, które sprzedał, nie są papierami wartościowymi w świetle amerykańskiego prawa papierów wartościowych. Papier wartościowy to zasadniczo instrument finansowy, w którym zaangażowane są oczekiwania dotyczące zarobków, tak jak ma to miejsce na przykład w przypadku akcji.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Portal w Binance Launchpool - to już 47. projekt!

Giełda kryptowalut Binance ogłosiła kolejny projekt, który pojawi się na platformie Binance Launchpool - to już 47 w historii. Tym razem jest to platforma gamingowa Web3 - Portal. Przy okazji zaoferowała promocję, w której do zgarnięcia jest 20 tokenów PIXEL zupełnie za darmo: aby je odebrać należy założyć konto z promocyjnego linka: odbierz 20 PIXEL. […]

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

PIXEL w Binance Launchpool. HODLować czy sprzedać?

Binance ogłosiło właśnie 46. projekt, który zostanie uruchomiony na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to PIXEL, natywny token gry Pixels. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym jest PIXEL oraz jak farmić te tokeny na Binance. Na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy warto je HODLować, czy może sprzedać od razu po rozpoczęciu handlu. Najpierw jednak […]

Co to jest Binance Earn? Środy pełne zarabiania

Jesteś długoterminowym HODLerem? Być może masz w portfelu trochę kryptowalut i nie planujesz ich sprzedawać w najbliższym czasie? Czy wiesz, że istnieje sposób, aby zarabia za ich pomoc pasywny dochód? Pozwala na to np. platforma Binance Earn. Co to jest? Jak działa? Jakie daje możliwości? O tym w dzisiejszym artykule! Czym wyróżnia się Binance Earn? […]

Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram