Ripple vs SEC: czy sprawa zostanie rozwiązana na tajnym spotkaniu?

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 5 maja 2023
ikona autora biały
sec-vs-ripple-1

Trwający od około 2,5 roku proces sądowy pomiędzy Ripple Labs a SEC może wkrótce dobiec końca. Pojawiają się bowiem pogłoski, że obie strony zamierzają dojść do ugody podczas tajnego spotkania w przyszłym tygodniu. Spotkanie to miałoby się odbyć 8 maja.

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wszczęła ten pozew w grudniu 2020 roku. SEC uważał, że Ripple Labs wprowadzał na rynek niezarejestrowany papier wartościowy, sprzedając XRP.

Wynik tego sporu prawnego jest istotny dla całej branży kryptowalut. Wygrana SEC oznaczałaby bowiem, że staje się ona "głównym regulatorem". SEC miałby wtedy dużo większy wpływ na prawa i regulacje w sektorze kryptowalut, które od lat próbuje ograniczyć.

Czy te pogłoski są prawdziwe?

Nadal istnieje wiele spekulacji na temat możliwości zawarcia ugody pomiędzy Ripple Labs a SEC. Jednak według Johna Deatona, prawnika reprezentującego interesy ponad 75 000 posiadaczy XRP, plotki nie mogą być prawdziwe.

John Deaton wyjaśnia, że aby doszło do ugody muszą zostać spełnione pewne warunki. Jednym z nich jest korzystny werdykt dla Ripple, a nie SEC. Może to zachęcić SEC do zawarcia ugody, aby chronić swój wizerunek.

Możliwe jest jednak, że SEC może się odwołać, jeśli wstępny wyrok nie będzie na jej korzyść. Według Deatona, warunki ugody będą zależały od konkretnej sytuacji i okoliczności sprawy.

Według prawnika do ugody może dojść później, jednak zdementował on pogłoski o tajnym spotkaniu 8 maja.

Długotrwała bitwa prawna między Ripple a SEC

Bitwa prawna między Ripple a SEC wydaje się nie mieć końca. Sprawa trwa od grudnia 2020 roku, a inwestorzy wciąż nie widzą co robić. Chociaż nie jest to idealna sytuacja, jest to twarda rzeczywistość.

Jednak Ripple upiera się, że tokeny, które sprzedał, nie są papierami wartościowymi w świetle amerykańskiego prawa papierów wartościowych. Papier wartościowy to zasadniczo instrument finansowy, w którym zaangażowane są oczekiwania dotyczące zarobków, tak jak ma to miejsce na przykład w przypadku akcji.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Staking kryptowalut - czym jest staking, sposoby stakowania

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Binance - jak zacząć?

Binance jak zacząć? Jeżeli jesteś nowy w świecie krypto to z całą pewnością zadajesz sobie takie pytanie - i nie ma w tym nic dziwnego. W końcu Binance to największa giełda kryptowalut na świecie, tak więc jest o niej bardzo głośno. W dzisiejszym artykule odpowiemy na to pytanie. Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak założyć […]

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

MEXC - bonus i kod rabatowy (2023)

MEXC to giełda kryptowalut, która szybko zyskuje popularność i stale zwiększa swój wolumen. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji możesz odebrać bonus, a właściwie bonusy? Wystarczy, że w odpowiednim polu wpiszesz ekskluzywny kod rabatowy: mexc-k2. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci dokładnie jaki bonusy oferuje MEXC oraz co musisz zrobić, aby je odebrać! Tak więc, zaczynajmy! […]

Brian Kelly: "Kapitalizacja Bitcoina może wzrosnąć 10x"

Popularny inwestor kryptowalutowy, założyciel i dyrektor generalny BKCM uważa, że bitcoin znajduje się w doskonałej pozycji do wzrostu, a w perspektywie średnioterminowej kapitalizacja BTC może wzrosnąć dziesięciokrotnie. Brian Kelly w wywiadzie dla programu Fast Money CNBC powiedział, że za wzrostem pierwszej kryptowaluty przemawia kilka konkretnych czynników. Jako jeden z najważniejszych przedsiębiorca wymienił możliwość rychłego zatwierdzenia […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram