Ripple vs SEC: czy sprawa zostanie rozwiązana na tajnym spotkaniu?

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 5 maja 2023
ikona autora biały
sec-vs-ripple-1

Trwający od około 2,5 roku proces sądowy pomiędzy Ripple Labs a SEC może wkrótce dobiec końca. Pojawiają się bowiem pogłoski, że obie strony zamierzają dojść do ugody podczas tajnego spotkania w przyszłym tygodniu. Spotkanie to miałoby się odbyć 8 maja.

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wszczęła ten pozew w grudniu 2020 roku. SEC uważał, że Ripple Labs wprowadzał na rynek niezarejestrowany papier wartościowy, sprzedając XRP.

Wynik tego sporu prawnego jest istotny dla całej branży kryptowalut. Wygrana SEC oznaczałaby bowiem, że staje się ona "głównym regulatorem". SEC miałby wtedy dużo większy wpływ na prawa i regulacje w sektorze kryptowalut, które od lat próbuje ograniczyć.

Czy te pogłoski są prawdziwe?

Nadal istnieje wiele spekulacji na temat możliwości zawarcia ugody pomiędzy Ripple Labs a SEC. Jednak według Johna Deatona, prawnika reprezentującego interesy ponad 75 000 posiadaczy XRP, plotki nie mogą być prawdziwe.

John Deaton wyjaśnia, że aby doszło do ugody muszą zostać spełnione pewne warunki. Jednym z nich jest korzystny werdykt dla Ripple, a nie SEC. Może to zachęcić SEC do zawarcia ugody, aby chronić swój wizerunek.

Możliwe jest jednak, że SEC może się odwołać, jeśli wstępny wyrok nie będzie na jej korzyść. Według Deatona, warunki ugody będą zależały od konkretnej sytuacji i okoliczności sprawy.

Według prawnika do ugody może dojść później, jednak zdementował on pogłoski o tajnym spotkaniu 8 maja.

Długotrwała bitwa prawna między Ripple a SEC

Bitwa prawna między Ripple a SEC wydaje się nie mieć końca. Sprawa trwa od grudnia 2020 roku, a inwestorzy wciąż nie widzą co robić. Chociaż nie jest to idealna sytuacja, jest to twarda rzeczywistość.

Jednak Ripple upiera się, że tokeny, które sprzedał, nie są papierami wartościowymi w świetle amerykańskiego prawa papierów wartościowych. Papier wartościowy to zasadniczo instrument finansowy, w którym zaangażowane są oczekiwania dotyczące zarobków, tak jak ma to miejsce na przykład w przypadku akcji.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Założyciel Curve kupił willę za 40 mln USD

Curve Finance to popularny protokół zdecentralizowanych finansów (DeFi) w sieci Ethereum (ETH), który wystartował w 2020 roku. Obecnie jest czwartym co do wielkości projektem DeFi na Ethereum. Jego całkowita zablokowana wartość (TVL) wynosi 4 miliardów dolarów, według danych DefiLlama. Curve Finance zostało zaprojektowane przez Michaela Egorova i koncentruje się na optymalizacji płynności stablecoinów. Egorov jest […]

Krótkoterminowi posiadacze BTC ponownie sprzedają z zyskiem

W ostatnim czasie Bitcoin (BTC) wywoływał niewielkie podekscytowanie wśród inwestorów kryptowalutowych. Po dużym odbiciu w pierwszym kwartale, w pewnym sensie potrzebował czasu, aby się z tego otrząsnąć. Od końca marca cena notowana jest kilka tysięcy dolarów poniżej kluczowego oporu na poziomie 30 000 USD, ale w minionym miesiącu spadła jeszcze poniżej 26 000 USD. Obecnie […]

JPMorgan: Rosnące ceny złota pchną bitcoina do 45 000 USD

Analitycy banku inwestycyjnego JPMorgan, kierowani przez starszego stratega Nikolaosa Panigirtzoglu, uważają, że rosnące ceny złota wpłyną również na kurs bitcoina. Ich zdaniem BTC osiągnie poziom 45 000 USD. Zespół Nikolaosa Panigirtzoglou podkreślił, że istnieje znaczna korelacja między kursami bitcoina i złota. Złoto kosztuje obecnie około 2000 USD, co jest niezwykle wysoką wartością. Według JPMorgan ozacza […]

Czy Binance mieszała środki klientów z środkami firmy?

Giełda kryptowalut Binance zaprzeczyła informacjom zawartym w artykule Reutersa, w którym stwierdzono, że w 2020 i 2021 r. platforma łączyła środki użytkowników z własnymi przychodami. Patrick Hillman, dyrektor ds. strategii firmy, wyraził opinię, że dziennikarze agencji desperacko chcieli napisać "złą historię", która okazała się "słaba". Menedżer wyższego szczebla napisał: "Następnie napisali 1000 słów teorii spiskowych […]

Kolejny kandydat na prezydenta USA przyjmuje darowizny w bitcoinach

Kandydat na prezydenta USA Vivek Ramaswamy ogłosił, że przyjmuje darowizny w bitcoinach (BTC) na nadchodzące wybory prezydenckie w 2024 roku. Poszedł on więc w ślady Roberta F. Kennedy'ego Jr, który od jakiegoś czasu jest zwolennikiem pierwotnej kryptowaluty. Robert w miniony weekend został pierwszym kandydatem na prezydenta, który ogłosił, że będzie akceptował darowizny w BTC. Darczyńcy […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram