Regulatorzy poświęcają zbyt wiele czasu na kryptowaluty - uważa amerykański kontroler waluty

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 14 października 2022
ikona autora biały
occ

Pełniący obowiązki amerykańskiego kontrolera waluty (OCC), Michael Hsu, jest zaniepokojony tym, że organy regulacyjne poświęcają "zbyt wiele czasu na kryptowaluty", zamiast przyglądać się bardziej bezpośrednim problemom, takim jak technologia i bankowość.

Hsu powiedział Reutersowi, że władze są "nadmiernie obciążone" swoim zainteresowaniem kryptowalutami w tej chwili. Według niego sektor ten pochłania "zbyt dużo przestrzeni mózgowej". To z kolei grozi ignorowaniem innych obszarów, które wymagają ich uwagi.

Regulatorzy są "nadmiernie obciążeni" kryptowalutami

Hsu dyskutował o przyszłości bankowości, kiedy naturalnie pojawił się temat kryptowalut. Jednak w przeciwieństwie do prawie wszystkich innych osób na stanowiskach władzy w USA, Hsu jest rzeczywiście zaniepokojony tym, że regulatorzy poświęcają zbyt wiele czasu i uwagi rodzącemu się sektorowi:

Poświęcamy zbyt wiele czasu na kryptowaluty. To interesujące, ma trudne kwestie … ale w stosunku do innych technologii i kwestii bankowych, myślę, że jesteśmy teraz jakby nadmiernie obciążeni kryptowalutami.

Urzędnik ostrzegł, że przy tak wielu decydentach skupionych na sektorze, który wciąż stanowi ułamek globalnej przestrzeni finansowej, może dojść do zaniedbania innych spraw bardziej - tych bardziej istotnych dla banków:

Kryptowaluty po prostu zajmują dużo przestrzeni mózgowej dla strasznie wielu ludzi, zarówno w Kapitolu, jak i w społeczności regulacyjnej. Trwałość zajmowania przestrzeni mózgowej, zaczyna mnie teraz martwić. Nie poświęcamy bowiem tego czasu i uwagi na inne rzeczy.

Hsu chce, aby regulatorzy zdecydowali, kto będzie kontrolował kryptowaluty

Hsu objął tymczasową posadę w zeszłym roku, mówiąc wówczas, że amerykańscy regulatorzy finansowi powinni pracować bliżej siebie. Wspólnie muszą stworzyć "obwód regulacyjny" dla rynku kryptowalut.

Dodał jednak, że kwestia te może poczekać kilka lat. Nie można bowiem jeszcze określić, kto powinien ponosić odpowiedzialność za różne aspekty ekosystemu.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Robinhood Crypto - bonus powitalny do 20 EUR za rejestrację

Robinhood to aplikacja finansowa do handlu akcjami, ETFami, a także kryptowalutami dotychczas bardzo popularna w USA. Jak się jednak okazuje, firma postanowiła rozszerzyć swój zasięg w Europie. Wraz z wejściem na nowy rynek Robinhood przygotował także bonus powitalny, który można otrzymać za rejestrację. Co to za bonus? Jak go odebrać? O tym w dzisiejszym artykule! […]

Staking kryptowalut - czym jest staking, sposoby stakowania

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Binance - jak zacząć?

Binance jak zacząć? Jeżeli jesteś nowy w świecie krypto to z całą pewnością zadajesz sobie takie pytanie - i nie ma w tym nic dziwnego. W końcu Binance to największa giełda kryptowalut na świecie, tak więc jest o niej bardzo głośno. W dzisiejszym artykule odpowiemy na to pytanie. Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak założyć […]

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

MEXC - bonus i kod rabatowy (2023)

MEXC to giełda kryptowalut, która szybko zyskuje popularność i stale zwiększa swój wolumen. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji możesz odebrać bonus, a właściwie bonusy? Wystarczy, że w odpowiednim polu wpiszesz ekskluzywny kod rabatowy: mexc-k2. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci dokładnie jaki bonusy oferuje MEXC oraz co musisz zrobić, aby je odebrać! Tak więc, zaczynajmy! […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram