Regulatorzy poświęcają zbyt wiele czasu na kryptowaluty - uważa amerykański kontroler waluty

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 14 października 2022
ikona autora biały
occ

Pełniący obowiązki amerykańskiego kontrolera waluty (OCC), Michael Hsu, jest zaniepokojony tym, że organy regulacyjne poświęcają "zbyt wiele czasu na kryptowaluty", zamiast przyglądać się bardziej bezpośrednim problemom, takim jak technologia i bankowość.

Hsu powiedział Reutersowi, że władze są "nadmiernie obciążone" swoim zainteresowaniem kryptowalutami w tej chwili. Według niego sektor ten pochłania "zbyt dużo przestrzeni mózgowej". To z kolei grozi ignorowaniem innych obszarów, które wymagają ich uwagi.

Regulatorzy są "nadmiernie obciążeni" kryptowalutami

Hsu dyskutował o przyszłości bankowości, kiedy naturalnie pojawił się temat kryptowalut. Jednak w przeciwieństwie do prawie wszystkich innych osób na stanowiskach władzy w USA, Hsu jest rzeczywiście zaniepokojony tym, że regulatorzy poświęcają zbyt wiele czasu i uwagi rodzącemu się sektorowi:

Poświęcamy zbyt wiele czasu na kryptowaluty. To interesujące, ma trudne kwestie … ale w stosunku do innych technologii i kwestii bankowych, myślę, że jesteśmy teraz jakby nadmiernie obciążeni kryptowalutami.

Urzędnik ostrzegł, że przy tak wielu decydentach skupionych na sektorze, który wciąż stanowi ułamek globalnej przestrzeni finansowej, może dojść do zaniedbania innych spraw bardziej - tych bardziej istotnych dla banków:

Kryptowaluty po prostu zajmują dużo przestrzeni mózgowej dla strasznie wielu ludzi, zarówno w Kapitolu, jak i w społeczności regulacyjnej. Trwałość zajmowania przestrzeni mózgowej, zaczyna mnie teraz martwić. Nie poświęcamy bowiem tego czasu i uwagi na inne rzeczy.

Hsu chce, aby regulatorzy zdecydowali, kto będzie kontrolował kryptowaluty

Hsu objął tymczasową posadę w zeszłym roku, mówiąc wówczas, że amerykańscy regulatorzy finansowi powinni pracować bliżej siebie. Wspólnie muszą stworzyć "obwód regulacyjny" dla rynku kryptowalut.

Dodał jednak, że kwestia te może poczekać kilka lat. Nie można bowiem jeszcze określić, kto powinien ponosić odpowiedzialność za różne aspekty ekosystemu.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram