Regulatorzy poświęcają zbyt wiele czasu na kryptowaluty - uważa amerykański kontroler waluty

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 14 października 2022
ikona autora biały
occ

Pełniący obowiązki amerykańskiego kontrolera waluty (OCC), Michael Hsu, jest zaniepokojony tym, że organy regulacyjne poświęcają "zbyt wiele czasu na kryptowaluty", zamiast przyglądać się bardziej bezpośrednim problemom, takim jak technologia i bankowość.

Hsu powiedział Reutersowi, że władze są "nadmiernie obciążone" swoim zainteresowaniem kryptowalutami w tej chwili. Według niego sektor ten pochłania "zbyt dużo przestrzeni mózgowej". To z kolei grozi ignorowaniem innych obszarów, które wymagają ich uwagi.

Regulatorzy są "nadmiernie obciążeni" kryptowalutami

Hsu dyskutował o przyszłości bankowości, kiedy naturalnie pojawił się temat kryptowalut. Jednak w przeciwieństwie do prawie wszystkich innych osób na stanowiskach władzy w USA, Hsu jest rzeczywiście zaniepokojony tym, że regulatorzy poświęcają zbyt wiele czasu i uwagi rodzącemu się sektorowi:

Poświęcamy zbyt wiele czasu na kryptowaluty. To interesujące, ma trudne kwestie … ale w stosunku do innych technologii i kwestii bankowych, myślę, że jesteśmy teraz jakby nadmiernie obciążeni kryptowalutami.

Urzędnik ostrzegł, że przy tak wielu decydentach skupionych na sektorze, który wciąż stanowi ułamek globalnej przestrzeni finansowej, może dojść do zaniedbania innych spraw bardziej - tych bardziej istotnych dla banków:

Kryptowaluty po prostu zajmują dużo przestrzeni mózgowej dla strasznie wielu ludzi, zarówno w Kapitolu, jak i w społeczności regulacyjnej. Trwałość zajmowania przestrzeni mózgowej, zaczyna mnie teraz martwić. Nie poświęcamy bowiem tego czasu i uwagi na inne rzeczy.

Hsu chce, aby regulatorzy zdecydowali, kto będzie kontrolował kryptowaluty

Hsu objął tymczasową posadę w zeszłym roku, mówiąc wówczas, że amerykańscy regulatorzy finansowi powinni pracować bliżej siebie. Wspólnie muszą stworzyć "obwód regulacyjny" dla rynku kryptowalut.

Dodał jednak, że kwestia te może poczekać kilka lat. Nie można bowiem jeszcze określić, kto powinien ponosić odpowiedzialność za różne aspekty ekosystemu.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Złoto na rekordowym poziomie. Czy Bitcoin może pójść w jego ślady?

Według różnych źródeł, złoto wybiło nowy rekord wszech czasów. Kilogram złota jest teraz wart 64.000 dolarów. Oznacza to, że inwestorzy szukają bezpiecznej przystani, w której mogliby trzymać wartość, w celu wyjścia z obecnego kryzysu bankowego. Czy Bitcoin może pójść w ślady złota? Złoto za 65 000 dolarów Poniższy wykres to cena złota i pokazuje wartość […]

Czy Microsoft buduje portfel Ethereum dla Edge?

Dobra wiadomość dla użytkowników Microsoft Edge, ponieważ trwają testy portfela Ethereum dla przeglądarki internetowej. Metamask dla Microsoftu Firma Microsoft rozwija coś, co nazywa "Crypto Wallet" dla Edge. Portfel ten pozwala użytkownikom przechowywać i handlować Etherem, a także tokenami na blockchainie Ethereum, podobnie jak popularny Metamask. Albacore odkrył to i podzielił się tym na Twitterze. Albacore […]

Kolejna edycja Invest Cuffs już w tym tygodniu

To już ostatni moment aby zapisać się na największe wydarzenie dla Inwestorów w tym roku. Już 24-25 marca 2023 roku będzie miała miejsce następna edycja Wydarzenia i Targów Invest Cuffs. To już dziewiąte wydanie imprezy, która każdego roku przyciąga do Krakowa tysiące uczestników, dających możliwość uczestniczenia w prelekcjach prowadzonych przez ponad 120 mówców. Invest Cuffs […]

Banki upadają, bitcoin rośnie. Co się dzieje?

Zapewne nie umknęło Waszej uwadze, że w ostatni weekend upadł Silicon Valley Bank. Silicon Valley Bank był 17. największym bankiem w Stanach Zjednoczonych i bankiem skupiającym się na obsłudze transakcji venture capital i startupów technologicznych. W sumie bank zarządzał ponad 200 miliardami dolarów w depozytach. W ten weekend Rezerwa Federalna, FDIC i Departament Skarbu USA […]

6 powodów, dla których Bitcoin może być przyszłością pieniądza

Bitcoin to pierwsza na świecie zdecentralizowana waluta cyfrowa, która działa bez banku centralnego lub administratora. Przez lata zyskał ogromną popularność ze względu na swój potencjał, aby stać się globalną walutą. Oto sześć powodów, dla których Bitcoin może stać się przyszłością pieniądza. Decentralizacja Sieć Bitcoin jest zdecentralizowaną platformą, w której transakcje są przetwarzane i weryfikowane przez […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram