Regulator Dubaju otworzy biura w metaverse The Sandbox

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 5 maja 2022
ikona autora biały
dubaj

Rząd Dubaju nie zwalnia tempa w działaniach na rzecz rozwoju lokalnego przemysłu kryptowalutowego i jego atrakcyjności dla entuzjastów tej branży. W dniu 3 maja The Dubai Virtual Assets Regulatory Authority (VARA) ogłosił zakup ziemi w metaverse The Sandbox. Stworzy na niej swoją wirtualną siedzibę.

Zgodnie z oficjalnym oświadczeniem, VARA wkracza do metaverse, aby dotrzeć do "odbiorców bez granic", jednocześnie poprawiając integrację społeczną i zrównoważony rozwój środowiska poprzez wykorzystanie mniejszej ilości zasobów fizycznych do zarządzania swoimi działaniami.

Ponadto, MetaHQ VARA będzie służyć jako główny kanał wymiany doświadczeń i informacji ze wszystkimi deweloperami, młodymi ludźmi i graczami, którzy odwiedzają Metaverse, umożliwiając w ten sposób "bezpieczną adopcję", która przyczyni się do globalnej interoperacyjności.

VARA jest pierwszym organem rządowym, który zainwestował w Metaverse

Dubaj jest znany nie tylko z turystyki, ale także z innowacji technologicznych. To ogłoszenie jest kolejnym tego przykładem. VARA stałaby się pierwszym organem regulacyjnym, który zakupiłby ziemię w Metaverse, tworząc historię w branży kryptowalut.

Hamdan bin Mohammed al Maktoum, książę Dubaju i premier Zjednoczonych Emiratów Arabskich, powiedział, że dzięki rozszerzeniu zasobów VARA, kraj będzie w stanie dotrzeć do wszystkich użytkowników w Metaverse. Zaprosił również wszystkie władze na całym świecie do udziału i wymiany pomysłów w celu budowania lepszej globalnej gospodarki poprzez wykorzystanie wirtualnych aktywów.

Dubaj tworzy prototyp zdecentralizowanego modelu regulacyjnego, zapraszając międzynarodowych liderów - światowe władze, instytucje nadzorujące i kształtujące branżę - do udziału, wymiany wiedzy i wspólnego rozwiązywania problemów, aby umożliwić dynamicznemu sektorowi aktywów wirtualnych budowanie odporności gospodarczej, przyspieszenie włączenia społecznego i zajęcie się kwestią zrównoważonego rozwoju środowiska.

Wejście do metaverse przyspieszy wzrost PKB w Dubaju

Helal Saeed Almarri, dyrektor generalny Dubai World Trade Center Authority, powiedział, że Dubaj postrzega branżę wirtualnych aktywów jako siłę napędową przyszłej globalnej gospodarki. Dyplomata dodał, że ten nowy ruch pojawia się w "kluczowym momencie" w odpowiedzi na ekspansję "niezwykle wyrafinowanych i nowoczesnych ram prawnych", które Dubaj wdraża w celu uregulowania ekosystemu kryptowalut jako całości.

Helal Saeed Almarri zauważył również, że nabycie ziemi w The Sandbox jest oznaką ich zaufania do tej rozwijającej się branży, która, jak mają nadzieję, będzie się rozwijać, aż stanie się pomostem, który w bezpieczny i odpowiedzialny sposób przyciągnie nowych inwestorów i konsumentów.

Jako pierwszy niszowy regulator dla sektora VA na całym świecie, VARA's Metaverse HQ sprawia również, że ZEA są pierwszą jurysdykcją, która wchodzi na tę platformę.

Dubaj nadal dąży do tego, aby stać się globalnie uznanym narodem przyjaznym kryptowalutom. Cel ten nie jest odległy, biorąc pod uwagę, że miasto jest obecnie domem dla dużej liczby krypto projektów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram