Regulator Dubaju otworzy biura w metaverse The Sandbox

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 5 maja 2022
ikona autora biały
dubaj

Rząd Dubaju nie zwalnia tempa w działaniach na rzecz rozwoju lokalnego przemysłu kryptowalutowego i jego atrakcyjności dla entuzjastów tej branży. W dniu 3 maja The Dubai Virtual Assets Regulatory Authority (VARA) ogłosił zakup ziemi w metaverse The Sandbox. Stworzy na niej swoją wirtualną siedzibę.

Zgodnie z oficjalnym oświadczeniem, VARA wkracza do metaverse, aby dotrzeć do "odbiorców bez granic", jednocześnie poprawiając integrację społeczną i zrównoważony rozwój środowiska poprzez wykorzystanie mniejszej ilości zasobów fizycznych do zarządzania swoimi działaniami.

Ponadto, MetaHQ VARA będzie służyć jako główny kanał wymiany doświadczeń i informacji ze wszystkimi deweloperami, młodymi ludźmi i graczami, którzy odwiedzają Metaverse, umożliwiając w ten sposób "bezpieczną adopcję", która przyczyni się do globalnej interoperacyjności.

VARA jest pierwszym organem rządowym, który zainwestował w Metaverse

Dubaj jest znany nie tylko z turystyki, ale także z innowacji technologicznych. To ogłoszenie jest kolejnym tego przykładem. VARA stałaby się pierwszym organem regulacyjnym, który zakupiłby ziemię w Metaverse, tworząc historię w branży kryptowalut.

Hamdan bin Mohammed al Maktoum, książę Dubaju i premier Zjednoczonych Emiratów Arabskich, powiedział, że dzięki rozszerzeniu zasobów VARA, kraj będzie w stanie dotrzeć do wszystkich użytkowników w Metaverse. Zaprosił również wszystkie władze na całym świecie do udziału i wymiany pomysłów w celu budowania lepszej globalnej gospodarki poprzez wykorzystanie wirtualnych aktywów.

Dubaj tworzy prototyp zdecentralizowanego modelu regulacyjnego, zapraszając międzynarodowych liderów - światowe władze, instytucje nadzorujące i kształtujące branżę - do udziału, wymiany wiedzy i wspólnego rozwiązywania problemów, aby umożliwić dynamicznemu sektorowi aktywów wirtualnych budowanie odporności gospodarczej, przyspieszenie włączenia społecznego i zajęcie się kwestią zrównoważonego rozwoju środowiska.

Wejście do metaverse przyspieszy wzrost PKB w Dubaju

Helal Saeed Almarri, dyrektor generalny Dubai World Trade Center Authority, powiedział, że Dubaj postrzega branżę wirtualnych aktywów jako siłę napędową przyszłej globalnej gospodarki. Dyplomata dodał, że ten nowy ruch pojawia się w "kluczowym momencie" w odpowiedzi na ekspansję "niezwykle wyrafinowanych i nowoczesnych ram prawnych", które Dubaj wdraża w celu uregulowania ekosystemu kryptowalut jako całości.

Helal Saeed Almarri zauważył również, że nabycie ziemi w The Sandbox jest oznaką ich zaufania do tej rozwijającej się branży, która, jak mają nadzieję, będzie się rozwijać, aż stanie się pomostem, który w bezpieczny i odpowiedzialny sposób przyciągnie nowych inwestorów i konsumentów.

Jako pierwszy niszowy regulator dla sektora VA na całym świecie, VARA's Metaverse HQ sprawia również, że ZEA są pierwszą jurysdykcją, która wchodzi na tę platformę.

Dubaj nadal dąży do tego, aby stać się globalnie uznanym narodem przyjaznym kryptowalutom. Cel ten nie jest odległy, biorąc pod uwagę, że miasto jest obecnie domem dla dużej liczby krypto projektów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Staking kryptowalut - czym jest staking, sposoby stakowania

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Binance - jak zacząć?

Binance jak zacząć? Jeżeli jesteś nowy w świecie krypto to z całą pewnością zadajesz sobie takie pytanie - i nie ma w tym nic dziwnego. W końcu Binance to największa giełda kryptowalut na świecie, tak więc jest o niej bardzo głośno. W dzisiejszym artykule odpowiemy na to pytanie. Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak założyć […]

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

MEXC - bonus i kod rabatowy (2023)

MEXC to giełda kryptowalut, która szybko zyskuje popularność i stale zwiększa swój wolumen. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji możesz odebrać bonus, a właściwie bonusy? Wystarczy, że w odpowiednim polu wpiszesz ekskluzywny kod rabatowy: mexc-k2. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci dokładnie jaki bonusy oferuje MEXC oraz co musisz zrobić, aby je odebrać! Tak więc, zaczynajmy! […]

Brian Kelly: "Kapitalizacja Bitcoina może wzrosnąć 10x"

Popularny inwestor kryptowalutowy, założyciel i dyrektor generalny BKCM uważa, że bitcoin znajduje się w doskonałej pozycji do wzrostu, a w perspektywie średnioterminowej kapitalizacja BTC może wzrosnąć dziesięciokrotnie. Brian Kelly w wywiadzie dla programu Fast Money CNBC powiedział, że za wzrostem pierwszej kryptowaluty przemawia kilka konkretnych czynników. Jako jeden z najważniejszych przedsiębiorca wymienił możliwość rychłego zatwierdzenia […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram