Regulator Dubaju otworzy biura w metaverse The Sandbox

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 5 maja 2022
ikona autora biały
dubaj

Rząd Dubaju nie zwalnia tempa w działaniach na rzecz rozwoju lokalnego przemysłu kryptowalutowego i jego atrakcyjności dla entuzjastów tej branży. W dniu 3 maja The Dubai Virtual Assets Regulatory Authority (VARA) ogłosił zakup ziemi w metaverse The Sandbox. Stworzy na niej swoją wirtualną siedzibę.

Zgodnie z oficjalnym oświadczeniem, VARA wkracza do metaverse, aby dotrzeć do "odbiorców bez granic", jednocześnie poprawiając integrację społeczną i zrównoważony rozwój środowiska poprzez wykorzystanie mniejszej ilości zasobów fizycznych do zarządzania swoimi działaniami.

Ponadto, MetaHQ VARA będzie służyć jako główny kanał wymiany doświadczeń i informacji ze wszystkimi deweloperami, młodymi ludźmi i graczami, którzy odwiedzają Metaverse, umożliwiając w ten sposób "bezpieczną adopcję", która przyczyni się do globalnej interoperacyjności.

VARA jest pierwszym organem rządowym, który zainwestował w Metaverse

Dubaj jest znany nie tylko z turystyki, ale także z innowacji technologicznych. To ogłoszenie jest kolejnym tego przykładem. VARA stałaby się pierwszym organem regulacyjnym, który zakupiłby ziemię w Metaverse, tworząc historię w branży kryptowalut.

Hamdan bin Mohammed al Maktoum, książę Dubaju i premier Zjednoczonych Emiratów Arabskich, powiedział, że dzięki rozszerzeniu zasobów VARA, kraj będzie w stanie dotrzeć do wszystkich użytkowników w Metaverse. Zaprosił również wszystkie władze na całym świecie do udziału i wymiany pomysłów w celu budowania lepszej globalnej gospodarki poprzez wykorzystanie wirtualnych aktywów.

Dubaj tworzy prototyp zdecentralizowanego modelu regulacyjnego, zapraszając międzynarodowych liderów - światowe władze, instytucje nadzorujące i kształtujące branżę - do udziału, wymiany wiedzy i wspólnego rozwiązywania problemów, aby umożliwić dynamicznemu sektorowi aktywów wirtualnych budowanie odporności gospodarczej, przyspieszenie włączenia społecznego i zajęcie się kwestią zrównoważonego rozwoju środowiska.

Wejście do metaverse przyspieszy wzrost PKB w Dubaju

Helal Saeed Almarri, dyrektor generalny Dubai World Trade Center Authority, powiedział, że Dubaj postrzega branżę wirtualnych aktywów jako siłę napędową przyszłej globalnej gospodarki. Dyplomata dodał, że ten nowy ruch pojawia się w "kluczowym momencie" w odpowiedzi na ekspansję "niezwykle wyrafinowanych i nowoczesnych ram prawnych", które Dubaj wdraża w celu uregulowania ekosystemu kryptowalut jako całości.

Helal Saeed Almarri zauważył również, że nabycie ziemi w The Sandbox jest oznaką ich zaufania do tej rozwijającej się branży, która, jak mają nadzieję, będzie się rozwijać, aż stanie się pomostem, który w bezpieczny i odpowiedzialny sposób przyciągnie nowych inwestorów i konsumentów.

Jako pierwszy niszowy regulator dla sektora VA na całym świecie, VARA's Metaverse HQ sprawia również, że ZEA są pierwszą jurysdykcją, która wchodzi na tę platformę.

Dubaj nadal dąży do tego, aby stać się globalnie uznanym narodem przyjaznym kryptowalutom. Cel ten nie jest odległy, biorąc pod uwagę, że miasto jest obecnie domem dla dużej liczby krypto projektów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Złoto na rekordowym poziomie. Czy Bitcoin może pójść w jego ślady?

Według różnych źródeł, złoto wybiło nowy rekord wszech czasów. Kilogram złota jest teraz wart 64.000 dolarów. Oznacza to, że inwestorzy szukają bezpiecznej przystani, w której mogliby trzymać wartość, w celu wyjścia z obecnego kryzysu bankowego. Czy Bitcoin może pójść w ślady złota? Złoto za 65 000 dolarów Poniższy wykres to cena złota i pokazuje wartość […]

Czy Microsoft buduje portfel Ethereum dla Edge?

Dobra wiadomość dla użytkowników Microsoft Edge, ponieważ trwają testy portfela Ethereum dla przeglądarki internetowej. Metamask dla Microsoftu Firma Microsoft rozwija coś, co nazywa "Crypto Wallet" dla Edge. Portfel ten pozwala użytkownikom przechowywać i handlować Etherem, a także tokenami na blockchainie Ethereum, podobnie jak popularny Metamask. Albacore odkrył to i podzielił się tym na Twitterze. Albacore […]

Kolejna edycja Invest Cuffs już w tym tygodniu

To już ostatni moment aby zapisać się na największe wydarzenie dla Inwestorów w tym roku. Już 24-25 marca 2023 roku będzie miała miejsce następna edycja Wydarzenia i Targów Invest Cuffs. To już dziewiąte wydanie imprezy, która każdego roku przyciąga do Krakowa tysiące uczestników, dających możliwość uczestniczenia w prelekcjach prowadzonych przez ponad 120 mówców. Invest Cuffs […]

Banki upadają, bitcoin rośnie. Co się dzieje?

Zapewne nie umknęło Waszej uwadze, że w ostatni weekend upadł Silicon Valley Bank. Silicon Valley Bank był 17. największym bankiem w Stanach Zjednoczonych i bankiem skupiającym się na obsłudze transakcji venture capital i startupów technologicznych. W sumie bank zarządzał ponad 200 miliardami dolarów w depozytach. W ten weekend Rezerwa Federalna, FDIC i Departament Skarbu USA […]

6 powodów, dla których Bitcoin może być przyszłością pieniądza

Bitcoin to pierwsza na świecie zdecentralizowana waluta cyfrowa, która działa bez banku centralnego lub administratora. Przez lata zyskał ogromną popularność ze względu na swój potencjał, aby stać się globalną walutą. Oto sześć powodów, dla których Bitcoin może stać się przyszłością pieniądza. Decentralizacja Sieć Bitcoin jest zdecentralizowaną platformą, w której transakcje są przetwarzane i weryfikowane przez […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram