Regulator Dubaju otworzy biura w metaverse The Sandbox

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 5 maja 2022
ikona autora biały
dubaj

Rząd Dubaju nie zwalnia tempa w działaniach na rzecz rozwoju lokalnego przemysłu kryptowalutowego i jego atrakcyjności dla entuzjastów tej branży. W dniu 3 maja The Dubai Virtual Assets Regulatory Authority (VARA) ogłosił zakup ziemi w metaverse The Sandbox. Stworzy na niej swoją wirtualną siedzibę.

Zgodnie z oficjalnym oświadczeniem, VARA wkracza do metaverse, aby dotrzeć do "odbiorców bez granic", jednocześnie poprawiając integrację społeczną i zrównoważony rozwój środowiska poprzez wykorzystanie mniejszej ilości zasobów fizycznych do zarządzania swoimi działaniami.

Ponadto, MetaHQ VARA będzie służyć jako główny kanał wymiany doświadczeń i informacji ze wszystkimi deweloperami, młodymi ludźmi i graczami, którzy odwiedzają Metaverse, umożliwiając w ten sposób "bezpieczną adopcję", która przyczyni się do globalnej interoperacyjności.

VARA jest pierwszym organem rządowym, który zainwestował w Metaverse

Dubaj jest znany nie tylko z turystyki, ale także z innowacji technologicznych. To ogłoszenie jest kolejnym tego przykładem. VARA stałaby się pierwszym organem regulacyjnym, który zakupiłby ziemię w Metaverse, tworząc historię w branży kryptowalut.

Hamdan bin Mohammed al Maktoum, książę Dubaju i premier Zjednoczonych Emiratów Arabskich, powiedział, że dzięki rozszerzeniu zasobów VARA, kraj będzie w stanie dotrzeć do wszystkich użytkowników w Metaverse. Zaprosił również wszystkie władze na całym świecie do udziału i wymiany pomysłów w celu budowania lepszej globalnej gospodarki poprzez wykorzystanie wirtualnych aktywów.

Dubaj tworzy prototyp zdecentralizowanego modelu regulacyjnego, zapraszając międzynarodowych liderów - światowe władze, instytucje nadzorujące i kształtujące branżę - do udziału, wymiany wiedzy i wspólnego rozwiązywania problemów, aby umożliwić dynamicznemu sektorowi aktywów wirtualnych budowanie odporności gospodarczej, przyspieszenie włączenia społecznego i zajęcie się kwestią zrównoważonego rozwoju środowiska.

Wejście do metaverse przyspieszy wzrost PKB w Dubaju

Helal Saeed Almarri, dyrektor generalny Dubai World Trade Center Authority, powiedział, że Dubaj postrzega branżę wirtualnych aktywów jako siłę napędową przyszłej globalnej gospodarki. Dyplomata dodał, że ten nowy ruch pojawia się w "kluczowym momencie" w odpowiedzi na ekspansję "niezwykle wyrafinowanych i nowoczesnych ram prawnych", które Dubaj wdraża w celu uregulowania ekosystemu kryptowalut jako całości.

Helal Saeed Almarri zauważył również, że nabycie ziemi w The Sandbox jest oznaką ich zaufania do tej rozwijającej się branży, która, jak mają nadzieję, będzie się rozwijać, aż stanie się pomostem, który w bezpieczny i odpowiedzialny sposób przyciągnie nowych inwestorów i konsumentów.

Jako pierwszy niszowy regulator dla sektora VA na całym świecie, VARA's Metaverse HQ sprawia również, że ZEA są pierwszą jurysdykcją, która wchodzi na tę platformę.

Dubaj nadal dąży do tego, aby stać się globalnie uznanym narodem przyjaznym kryptowalutom. Cel ten nie jest odległy, biorąc pod uwagę, że miasto jest obecnie domem dla dużej liczby krypto projektów.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Analityk Bloomberga: "Bitcoin może prześcignąć złoto"

Znany analityk rynku towarowego w Bloomberg, Mike McGlone, przedstawił kolejną prognozę dotyczącą bitcoina (BTC). Tym razem w odniesieniu do króla wszystkich towarów; złota. Według McGlone'a, bitcoin przygotowuje się do ostatecznego rywalizowania z metalem szlachetnym. Bitcoin a złoto McGlone poinformował o tym wczoraj na Twitterze. Tym samym podtrzymuje on swoje pozytywne oczekiwania co do przyszłości bitcoina. […]

Senator Lummis uważa teraz, że eter jest papierem wartościowym

Jeszcze jeden amerykański polityk w centrum regulacji branży kryptowalutowej zmienił stanowisko w sprawie klasyfikacji prawnej Etheru. Senator Cynthia Lummis (R-WY) wyjawiła w środę, że obecnie postrzega drugą największą kryptowalutę jako papier wartościowy - nie towar. Bitcoin jest jedynym towarem kryptowalutowym: Lummis Lummis wyraziła swój zmieniony pogląd na aktywo za pomocą CoinDesk we wtorek podczas omawiania […]

Sprawa Ripple vs SEC dobiega końca

Dwuletnia batalia Ripple z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) dobiega końca. Firma kryptowalutowa złożyła odpowiedź i to wydaje się być już ostatnia linia obrony. Dumny z obrony Ripple'a Radca prawny Ripple Stuart Alderoty poinformował, że odpowiedź była już ostatnią. Pisze on, że firma zwróciła się do sądu o wydanie orzeczenia na korzyść Ripple. […]

Jak szeroko rozprzestrzenia się zaraza FTX? Spółki dotknięte kryzysem

Upadek giełdy kryptowalut FTX przejdzie do historii jako jeden z najczarniejszych momentów w historii kryptowalut. Firma doświadczyła poważnych problemów z płynnością w listopadzie i nie mogła honorować wniosków o wypłatę swoich klientów. Binance - największa na świecie platforma kryptowalutowa - była gotowa przejąć giełdę, ale po audycie odstąpiła od umowy. FTX nie mógł znaleźć rozwiązania […]

Rośnie popyt na koparki w Rosji

Popyt na minery ASIC w Rosji wzrósł znacząco w czwartym kwartale z powodu spadku ich cen. Informację o tym podał "Kommersant". Jak podaje dystrybutor Chilkoot, sprzedaż za dwa miesiące czwartego kwartału przekroczyła wolumeny za cały trzeci kwartał, a za dziewięć miesięcy była o 65% wyższa niż przed rokiem. W BitRiver popyt na dziesięć miesięcy 2022 […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram