W czerwcu 2019 roku CryptoCompare postanowił stworzyć najnowszy ranking giełd kryptowalut. Ten londyński dostawca danych wirtualnych walut przygotował nowy projekt o nazwie Exchange Benchmark. W jego zasobach znajdziemy dane z ponad setki giełd kryptowalut, które pomogą uzyskać bieżące informacje w sektorze cieszącym się stale rosnącym zainteresowaniem. Zestawienie to zawiera wiarygodne i kompleksowe informacje, które warto wziąć pod uwagę, planując transakcje na rynku kryptowalut. Dzięki jakościowej i ilościowej analizie aktualnych notowań, znaczeni łatwiej będzie podjąć decyzję, na której platformie najbardziej opłaca się inwestować.

Podczas tworzenia rankingu, giełdy podlegają klasyfikacji zgodnie z ratingiem AA, A, B, C, D, E, F. CryptoCompare bierze pod uwagę między innymi:

  • lokalizację,
  • inwestycje, 
  • regulacje prawne,
  • dostarczanie danych,
  • firmowy zespół,
  • nadzór handlowy
  • jakość rynku.

Cała metodologia badań, opartych na publicznych informacjach, jest dostępna w raporcie Exchange Benchmarking.

Polskie giełdy w rankingu

W rankingu Exchange Benchmark nie zabrakło także polskich giełd kryptowalut (a raczej tych które pochodzą z Polski o czym pisaliśmy tutaj)– Coindeal i Bitbay. Giełdy z Polski w klasyfikacji CryptoCopmare uplasowały się w 4 dziesiątce. Według raportu, Coindeal znajduje się na pozycji 44, natomiast Bitbay – na 46.

Giełda Coindeal, działająca zaledwie od marca 2018, już po kilku miesiącach stała się jedną z czołowych giełd na terenie Europy. Gwarantując najwyższy poziom bezpieczeństwa na rynku, pozwala na wymianę kilkunastu kryptowalut i obsługę, najlepiej zorientowaną na potrzeby użytkowników. Bitbay, będący największą polską giełdą kryptowalut, od 2014 roku pozwala na wymianę 11 popularnych wirtualnych walut. Szybko rozwijająca się i stale ulepszana platforma, zachęca wielu użytkowników do prowadzenia inwestycji.

Zwycięzcy rankingu giełd kryptowalut

Według analiz danych z rynku obrotu kryptowalutami, obejmujących cały miesiąc maj 2019, za giełdę najbardziej godną zaufania uznano Coinbase. Na tej platformie w pełni bezpiecznie kupicie, sprzedacie oraz przechowacie wybraną wirtualną walutę. Od 2012 roku Coinbase z powodzeniem pośredniczy w wymianie takich znanych kryptowalut, jak Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Ethereum Classic oraz Litecoin, a dodatkowo walut fiducjarnych z 32 państw. Giełda ta obsługuje 20 milionów użytkowników z ponad 190 państw, a jej obroty sięgają 150 milionów dolarów. Znacząco przyczyniło się to do jej sukcesu, ustanawiając ją jedną z dwóch największych amerykańskich platform wirtualnej waluty, a zarazem zwycięzcą rankingu CryptoCompare.

Na drugim i trzecim miejscu podium zobaczymy odpowiednio Poloniex oraz Bitstamp. Amerykański Poloniex od 5 lat oferuje wymianę ponad 60 kryptowalut. Dzienna kapitalizacja sięga tu 41 milionów dolarów, a zainteresowani użytkownicy mogą dokonywać transakcji typu Lending. Na platformie Bitstamp, będącej pierwszą licencjonowaną giełdą kryptowalut w Europie, znajdziemy zaledwie kilka wirtualnych walut i dwie waluty FIAT. Pomimo stosunkowo niewielkiego wyboru, Bitstamp stał się najdłużej działającą, bezpieczną i stabilną giełdą.

Kolejne miejsca w pierwszej dziesiątce rankingu CryptoCompare przypadły kolejno takim platformom, jak BitFlyer, Liquid, itBit, Kraken, Binance, Gemini oraz Bithumb.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *