Niedawny raport ze wspólnego zespołu analitycznego Bitcoin FDD i Ellicit, firm zajmujących się prawną stroną Bitcoina, wskazuje, że mniej niż jeden procent wszystkich transakcji Bitcoin obejmuje pranie pieniędzy.

Raport, napisany w celu pomocy w analizie przepływu funduszy i niebezpieczeństwach prania pieniędzy, wskazywał, że pranie pieniędzy nie jest problemem, jak sądzą niektórzy krytycy kryptowaluty.

Raport stwierdza:

Ilość obserwowanego prania bitcoinów jest niewielka i rynki typu darknet, takie jak Silk Road, a później AlphaBay są ogólnie źródłem prawie wszystkich nielegalnych wypranych bitcoinów

Raport wskazuje również, że zdecydowana większość nielegalnych transakcji za pomocą Bitcoinów była przetwarzana w Europie, otrzymując ponad pięć razy więcej nielegalnych transakcji niż w Ameryce Północnej.

Procesy AML muszą się poprawić

W sprawozdaniu sugeruje się, że najlepszym sposobem zwalczania nielegalnej działalności jest stosowanie bardziej rygorystycznych środków przeciwdziałających praniu pieniędzy (AML). Raport stwierdza, że ​​jedynym sposobem zarządzania nielegalną transakcją jest:

Potrzebne są władze finansowe we wszystkich jurysdykcjach do zwiększenia egzekwowania AML

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *