kryptowaluty 2 - logo

Przeglądarka Brave po polsku: opinie, jak pobrać, BAT

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 16 czerwca 2019
ikona autora biały
brave przeglądarka internetowa
brave przeglądarka internetowa

Przeglądarka Brave to nowość na rynku przeglądarek internetowych, która zdobywa coraz większą ilość fanów. Jeżeli chodzi u udział w rynku to daleko jej do Google Chrome czy Firefoxa od Mozilli, ale dzięki nowym pomysłom Brave może szybko doścignąć konkurentów. Co powoduje że brave zyskuje przewagę nad innymi przeglądarkami?

Początek przeglądarki Brave

Pierwsze prace nad powstaniem przeglądarki Brave zostały zainicjowane w 2015 roku, natomiast w 2016 roku można było wypróbować jej wersję testową. W kolejnym roku na rynku pojawiły się oficjalne tokeny (Basic Attention Token, czyli BAT), które zostały bardzo szybko wykupione przez różnorodnych inwestorów.

BAT (pełna nazwa: Basic Attention Token) to token ERC20 oparty o blockchain Ethereum. Założycielem projektu BAT jest Beendan Eich (twórca języka oprogramowania Javascript). Bacic Attention Token służy w przeglądarce Brave do dzielenia się zyskami przeglądarkami z Twórcami internetowymi.

Misja Brave – ochrona prywatności

Misją założyciela przeglądarki Brave jest całkowita ochrona prywatności odbiorców. Wiadomo, że podczas pracy z przeglądarkami internauci narażeni są na różne niebezpieczeństwa, dlatego należy starać się ich w jakiś sposób chronić. Przeglądarka Brave spełnia takie funkcje, dlatego wyróżnia się na tle innych. Ponadto wyświetla zdecydowanie mniej reklam, ale też użytkownicy mogą spać spokojniej, ponieważ ich codzienna aktywność nie jest w żaden sposób śledzona. Nikt nie ma więc dostępu do wrażliwych danych.

Brave i Tor

W 2018 roku w przeglądarce Brave pojawiła się tzw. obsługa sieci Tor, natomiast w grudniu 2018 roku dostosowano ją w taki sposób, aby była w pełni zgodne z właściwościami Google. Dzięki temu może działać bez zarzutów.

Porównanie szybkości Brave do działania innych przeglądarek

Brave jest bardzo szybką przeglądarką, ponieważ w przeglądarce nie ładuje się zbyt duża ilość natrętnych reklam, które przeszkadzają użytkownikom. Z pewnością jest to dla internautów wielkie ułatwienie, ponieważ dostęp do ważnych dla nich treści jest zdecydowanie łatwiejszy.

Brave działa szybciej niż inne przeglądarki ponieważ:

  • wbudowane są specjalne mechanizmy, które blokują reklamy,
  • wbudowane są mechanizmy, które blokują ciasteczka i skrypty odpowiedzialne za śledzenie użytkowników,
  • można szybko wczytywać wszystkie strony internetowe, niezależnie od tego czy korzysta się z komputera stacjonarnego, czy w danym momencie pracuje się na urządzeniu mobilnym.

Widać więc wyraźnie, że decyzja o wypróbowaniu tej przeglądarki może okazać się dla większości internautów bardzo opłacalnym krokiem, jednak trzeba mieć na uwadze to, że Brave cały czas się udoskonala i z pewnością w przeglądarce pojawi się jeszcze wiele różnych nowości.

Prywatność w przeglądarce Brave

Prywatność w przeglądarce Brave jest bardzo chroniona, dlatego nie ma mowy o tym, aby ktoś z zewnątrz dowiedział się w jakiś sposób, na jakie strony internetowe wchodził internauta, czy też z jakich programów w danej chwili korzystał. To bardzo ważne, ponieważ wiele obecnie mówi się o tym, że bezpieczeństwo w Internecie jest zagrożone, gdyż rządy oraz hakerzy śledzą każdy ruch internautów i nie można czuć się swobodnie.

Jest to swego rodzaju ograniczenie i na pewno jest w tym trochę racji. Założyciel przeglądarki Brave zadbał jednak o to, aby w przeglądarce pojawiły się nowoczesne mechanizmy odpowiedzialne za blokowanie wszelkich skryptów, które mogłyby zbierać informacje na temat różnych użytkowników. Nie ma się czym martwić, od tej pory przeglądanie Internetu jest całkowicie bezpieczne.

Większość osób przeszukując Internet obawia się również o swoje dane, takie jak numer karty płatniczej, numer PESEL, numer dowodu osobistego, adres, numer telefonu, itd. Brave sprawi, że wszystkie dane będą bezpieczne i nie dostaną się w niepowołane ręce, dlatego jeśli kiedykolwiek miało się jakieś obawy z tym związane, teraz można się ich pozbyć. Codzienne przeglądanie Internetu oraz praca z przeglądarką będzie dużo łatwiejsza, wystarczy po prostu zainstalować przeglądarkę na swoim komputerze lub urządzeniu mobilnym, a potem rozpocząć z nią pracę, która może trwać nawet wiele lat.

Wbudowany adblocker

Brave wyróżnia się na tle konkurencji tym, iż ma wbudowany adblocker, dzięki któremu reklamy nie będą wyświetlały się automatycznie na ekranach komputerów lub telefonów komórkowych. To bardzo ciekawa wiadomość, ponieważ nikt nie lubi, kiedy podczas przeglądania stron internetowych na ekranie pojawi się jakaś duża reklama, której nie da się przeskoczyć. Twórca Brave (jest on także współzałożycielem Mozilli) zadbał o to, aby w przeglądarce znalazły się sprawdzone mechanizmy odpowiadające za blokowanie wszelkich nachalnych reklam.

Wielu internautów zastanawia się jednak nad tym, co w takiej sytuacji zrobią wydawcy, którzy na pewno nie będą zadowoleni z realizowania takich koncepcji w Internecie. Wydawcy również mogą zarabiać, ponieważ kluczową kwestią jest w tym wszystkim posiadane konto użytkownika. Do portfela wirtualnego każdy może przelać odpowiednią dla siebie ilość środków w postaci kryptowalut. Potem te środki przekazywane są na poczet ulubionych stron internetowych, aby wydawcy nie byli poszkodowani, a przy okazji serwisy mogły się rozwijać.

Jak przejść z Google Chrome na Brave?

Przeglądarka Brave została stworzona w taki sposób, aby przejąć wszystkie najważniejsze zalety przeglądarki Google Chrome, jednocześnie dbając o prywatność internautów oraz o to, aby na stronach nie pojawiały się reklamy, które są w stanie zaciąć witrynę nawet na kilka minut. Przejście z Google Chrome na Brave jest bardzo proste, a dzięki temu zainteresowani mogą korzystać z wszystkich dodatków znajdujących się w Chrome Web Store.

Tym samym została zachowana pełna funkcjonalność dotychczasowej przeglądarki i nikt nie jest w żaden sposób poszkodowany. Twórcy Brave postarali się o to, aby przeglądarka była stworzona na silniku Chromium, podobnie jak najpopularniejsza dotąd przeglądarka w Internecie – Google Chrome. Przejście z jednej przeglądarki na drugą nie wymaga więc specjalistycznej wiedzy, a dotychczasowe ustawienia zostaną zapisane i przejdą wraz z użytkownikami. Wystarczy zainstalować na swoim urządzeniu dodatkowe rozszerzenia, zgodne z Brave i będzie można rozpocząć całkowicie nową przygodę z przeglądarką internetową.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Najlepsze kryptowalutowe karty płatnicze - Ranking 2021

Kryptowaluty są głównie wykorzystywane do tradingu lub długoterminowych inwestycji (HODL). Jeśli użytkownicy chcą wydać swoje cyfrowe środki, zazwyczaj muszą przekonwertować je na walutę fiat. Później muszą wypłacić je poprzez giełdę i poczekać, aż transakcja dotrze na ich konto bankowe. Sposób ten jest mało efektywny. Właśnie dlatego inwestor potrzebuje czegoś takie jak kryptowalutowa karta. Adopcja kart […]

Bitcoin vs Ethereum - która kryptowaluta jest lepszą inwestycją?

Bitcoin (BTC) i Ethereum (ETH) to dwie największe kryptowaluty na świecie. Chociaż obie są zdecentralizowanymi środkami wymiany opartymi na technologii blockchain, w rzeczywistości są bardzo różne. BTC chce być prawdziwą formą pieniądza i oficjalnie uznaną walutą cyfrową. ETH natomiast, to raczej pieniądz z mikroprocesorem - programowalny pieniądz, który może zautomatyzować kontrakty pomiędzy anonimowymi stronami lub […]

Co to jest Shiba Inu (SHIB): Zabójca czy naśladowca Dogecoina?

Wprowadzony na rynek w 2020 roku, Shiba Inu (SHIB) jest "zdecentralizowanym meme coinem" zaprojektowanym jako oparta na Ethereum alternatywa dla Dogecoina (DOGE). Co to jest Shiba Inu? Shiba Inu to tzw. "meme coin", czyli typowy token, który nie ma żadnej wewnętrznej wartości lub użyteczności, zamiast tego jest skupiony wokół memów internetowych i innych trendów w […]

Co to jest Terra (LUNA) - wszystko co musisz wiedzieć

Terra (LUNA) to protokół blockchain, którego celem jest stworzenie zdecentralizowanego ekosystemu dla algorytmicznie zarządzanych stablecoinów. Protokół Terra ma dwie natywne kryptowaluty odgrywające równie ważną rolę w ekosystemie: TerraSDR i Luna. TerraSDR reprezentuje stablecoin powiązany z międzynarodowymi aktywami rezerwowymi IMF - SDR. Służy on jako jednostka rozliczeniowa, w której denominowane są opłaty transakcyjne, nagrody dla górników […]

Co to jest Polygon (MATIC) – Internet Blockchainów Ethereum

Uruchomiony w 2017 roku Polygon (wcześniej Matic Network) jest rozwiązaniem przeznaczonym do skalowania Ethereum. Aktualnie (na dzień 5 czerwca 2021…
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram