Przegląd 7 najlepszych portfeli sprzętowych (2021)

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 9 października 2021
ikona autora biały
najlepsze portfele sprzętowe

Jeśli chodzi o bezpieczne przechowywanie kryptowalut, portfele sprzętowe są powszechnie uważane za złoty standard.

Portfele sprzętowe przechowują klucze prywatne do Twoich kryptowalut w bezpiecznym środowisku offline. Oznacza to, że w przeciwieństwie do portfeli programowych, są one całkowicie odporne na ataki online. Najlepsze portfele sprzętowe są również odporne na fizyczną ingerencję.

Portfele sprzętowe są idealne dla każdego, kto chce bezpiecznie przechowywać pokaźne portfolio kryptowalut lub posiadać je przy sobie w podróży. Są one również doskonałym wyborem dla każdego, kto chce trzymać swoje monety długoterminowo, bez konieczności regularnego dostępu do nich.

Obecnie na rynku istnieje kilkadziesiąt opcji. Każda z nich ma swoje wady i zalety, a także docelową bazę użytkowników. W tym artykule zebraliśmy kilku wiodących pretendentów.

Ledger Nano X

Po raz pierwszy wydany w 2019 roku, Ledger Nano X jest jednym z najnowocześniejszych urządzeń na rynku portfeli sprzętowych. Jest to krok naprzód w stosunku do starszego Ledger Nano S. Nano X posiada ulepszoną pamięć wewnętrzną, umożliwiając przechowywanie do 100 aplikacji zamiast dwóch lub trzech, którymi może zarządzać Nano S. Posiada również odświeżony design z większym wyświetlaczem i obsługą Bluetooth. Tym samym umożliwia korzystanie z urządzenia przy bezprzewodowej synchronizacji z aplikacją Ledger Live na smartfony.

Podobnie jak jego poprzednik, Nano X obsługuje szeroką gamę kryptowalut i jest jednym z najbardziej przenośnych portfeli dostępnych na rynku. To czyni go idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy często się przemieszczają.

Seria aktualizacji oprogramowania sprzętowego od czasu premiery Nano X dodała nowe funkcje, w tym usprawnienie procesu aktualizacji urządzenia i dodanie pełnej obsługi Ethereum 2.0.

Trezor Model T

Trezor Model T to najnowsze przedsięwzięcie SatoshiLabs na rynku portfeli sprzętowych. Model T jest podobny w konstrukcji do starszego Trezor Model One - aczkolwiek z większym ekranem dotykowym i obsługą znacznie szerszego zakresu kryptowalut.

Mimo wysokiej ceny, Trezor Model T jest uważany za jeden z najlepszych portfeli sprzętowych na rynku. Zwłaszcza dla tych, którzy obawiają się implikacji bezpieczeństwa związanych z łącznością Bluetooth, w którą wyposażonych jest wiele ostatnich flagowych portfeli.

W lipcu 2021 roku wprowadzono Trezor Suite, aplikację, która zastąpiła poprzednią aplikację internetową Trezor Wallet jako główny interfejs dla portfeli Trezor. To czyni doświadczenie użytkownika bardziej usprawnionym i bezpiecznym, z funkcjami takimi jak integracja Tor jednym kliknięciem i opcja zakupu kryptowalut, a następnie wysyłania ich bezpośrednio do portfela sprzętowego.

Ledger Nano S

Ledger Nano S jest jednym z najbardziej popularnych portfeli sprzętowych kryptowalut na rynku. Przy okazji jest łatwy w użyciu. To czyni go odpowiednim dla tych, którzy szukają solidnego bezpieczeństwa przy niskim budżecie.

Ledger Nano S oferuje wsparcie dla ponad 1000 kryptowalut i posiada wbudowany element zabezpieczający klasy bankowej.

Duża aktualizacja oprogramowania sprzętowego w maju 2021 r. usprawnia proces uruchamiania. Dała użytkownikowi wybór czterech słów podczas potwierdzania frazy odzyskiwania, zamiast zmuszać go do cyklicznego powtarzania wszystkich 24 słów. Dodaje również funkcję Control Center w Nano X. Długie naciśnięcie obu przycisków przenosi użytkownika do menu, które umożliwia dostosowanie ustawień i usunięcie aplikacji na urządzeniu. Nie trzeba przy tym korzystać z oprogramowania Ledger Live.

Trezor Model One

Trezor Model One był jednym z pierwszych portfeli sprzętowych, które trafiły na rynek. Po raz pierwszy został wydany przez SatoshiLabs w 2014 roku. Pomimo swojego wieku, Trezor One nadal imponuje swoimi funkcjami bezpieczeństwa, wsparciem dla ogromnej gamy kryptowalut i kompatybilnością z dziesiątkami portfeli zewnętrznych.

Jako jeden ze starszych portfeli na rynku, Trezor One jest atrakcyjny cenowo. Nadal nie ustępuje jednak niektórym z najlepszych pod względem funkcji.

Podobnie jak jego droższy kuzyn, Model T, Model One również korzysta z możliwości wykorzystania Trezor Suite jako interfejsu portfela.

CoolWallet S

CoolWallet S to smukły portfel sprzętowy, który został zaprojektowany tak, aby zmieścić się w portfelu obok kart debetowych i kredytowych. Oferuje on wsparcie dla większości głównych kryptowalut i jest jednym z niewielu wodoodpornych portfeli sprzętowych dostępnych na rynku.

CoolWallet S jest również wyposażony w łączność Bluetooth, dzięki czemu możesz zarządzać swoim portfelem z niemal każdego urządzenia obsługującego Bluetooth.

KeepKey

KeepKey to prosty portfel sprzętowy o wysokiej jakości wykonania i wyglądu. Został zaprojektowany tak, aby był łatwo dostępny, KeepKey pozwala użytkownikom na przechowywanie większości popularnych kryptowalut w zimnym magazynie i wymianę aktywów bezpośrednio na urządzeniu dzięki wbudowanej funkcji ShapeShift.

Jako jeden z najtańszych portfeli sprzętowych na tej liście, KeepKey zapewnia doskonały stosunek jakości do ceny, szczególnie dla tych, którzy nie potrzebują funkcji z najwyższej półki.

SafePal S1

Wspierany przez Binance SafePal S1 jest mniej znanym portfelem sprzętowym, który stara się uczynić przechowywanie kryptowalut bardziej bezpiecznym dzięki całkowicie samodzielnemu urządzeniu, które nie posiada USB, Bluetooth, Wi-Fi i innych metod połączenia.

To stosunkowo tanie urządzenie posiada wbudowaną kamerę i sześć fizycznych przycisków. To wszystko czego potrzebujesz do przechowywania i dostępu do tysięcy różnych kryptowalut poprzez skanowanie kodów QR na powiązanej aplikacji mobilnej.

Najlepsze krypto portfele sprzętowe: Werdykt

Jak w przypadku większości rzeczy, wybór sprzętowego portfela kryptowalutowego, który najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku, będzie prawdopodobnie sprowadzał się do Twoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Każdy portfel na tej liście zapewni lepsze bezpieczeństwo niż standardowe oprogramowanie lub portfel mobilny. Nie wszystkie oferują jednak taką samą łatwość użytkowania, funkcje i zakres obsługiwanych kryptowalut.

Opierając się tylko na bezpieczeństwie, Ledger Nano S jest prawdopodobnie najbardziej sprawdzony w boju z całej grupy. Ledger Nano X jest prawdopodobnie tak samo bezpieczny, ponieważ używa tego samego stosu zabezpieczeń. Łączność Bluetooth nie wydaje się osłabiać jego zabezpieczeń, ale jest on nowszy i nie został jeszcze poddany tak wielu badaniom.

KeepKey jest jednym z najłatwiejszych w obsłudze portfeli, co czyni go dobrym wyborem dla nowicjuszy. Ledger Nano S i X są również niezwykle przystępne dzięki intuicyjnej aplikacji Ledger Live. Z drugiej strony, SafePal S1 jest mniej odpowiedni dla niedoświadczonych użytkowników.

Jeśli chodzi o wsparcie aktywów, Ledger Nano X zdecydowanie jest liderem. Jednak ta wszechstronność wiąże się ze stosunkowo wysoką ceną. Biorąc pod uwagę dobry stosunek jakości do ceny i obsługi aktywów, Ledger Nano S powinien stanowić akceptowalny środek dla większości użytkowników. Trezor Model One oferuje podobną jakość dla tych, którzy posiadają zróżnicowane portfolio kryptowalut.

Dodatkowe funkcje, takie jak dwuskładnikowa funkcja uwierzytelniania, można znaleźć w kilku urządzeniach z listy, w tym Trezor Model One i Ledger Nano X. Natomiast Trezor Model T, CoolWallet S i Ledger Nano X oferują wsparcie Bluetooth dla większej elastyczności.

Ogólnie rzecz biorąc, uważamy, że Ledger Nano X reprezentuje najlepsze połączenie bezpieczeństwa, wsparcia aktywów i dodatkowych funkcji. Jednak Ci, którzy nie potrzebują wsparcia Bluetooth prawdopodobnie zadowolą się też tańszym portfelem Ledger Nano S.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Czym są kryptowaluty inflacyjne i deflacyjne?

Czy Bitcoin i altcoiny są aktywami deflacyjnymi, czy też, podobnie jak zwykłe papierowe pieniądze podlegają zjawisku inflacji? Jak odróżnić monety deflacyjne od inflacyjnych? Na te i inne pytania odpowiadamy w dzisiejszym artykule. Co to jest inflacyjna kryptowaluta? Niektóre kryptowaluty są inflacyjne, ponieważ ich podaż rośnie w czasie. Takie kryptowaluty wykorzystują kombinację z góry określonych stóp […]

Pepe Coin (PEPE) - Co to? Jak i gdzie kupić?

W ostatnim czasie napewno słyszałeś o kryptowalucie Pepe Coin (PEPE) lub rzuciła Ci się w oczy memowa żaba Pepe the Frog. Nic dziwnego. Projekt ten zyskał dziesiątki tysięcy procent wartości i stworzył kolejnych krypto milionerów. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci co to jest Pepe Coin (PEPE), jak i gdzie kupić ten token oraz wiele więcej. […]

Co to jest EIP-4844? Proto Danksharing Ethereum

Ostatnim ważnym wydarzeniem w sieci Ethereum było wdrożenie aktualizacji Shapella, które odbyło się w połowie kwietnia. Jest to jednak dopiero początek transformacji do Ethereum 2.0. Deweloperzy wciąż muszą rozwiązać największe problemy blockchaina: wysokie opłaty i niską przepustowość. Kolejnym krokiem w tym kierunku będzie wprowadzenie shardingu. Funkcja ta również zostanie wdrożona w kilku etapach - pierwszym […]

Blockchain ETF: Jak inwestować i zarabiać?

Nie jesteś jeszcze gotowy na ogromną zmienność panującą na rynku kryptowalut? Wówczas możesz zainteresować się instrumentem finansowym, który jest bezpośrednio powiązany z branżą krypto: blockchain ETF. Jak w inwestować w taki produkt? Jak na nim zarabiać? Już wyjaśniamy! Co to jest blockchain ETF? ETF sam w sobie jest funduszem, którego akcje są przedmiotem obrotu na […]

Copy trading na Bybit: Co to jest i jak działa?

Aby handlować kryptowalutami, musisz zastosować analizę i wiedzę fundamentalną z handlu akcjami. Początkujący uczą się strategii bardziej doświadczonych rówieśników i wprowadzają je w życie. Jednak ta metoda sprawdza się tylko z perspektywy czasu i czasami jest już za późno, aby na niej bazować. Giełdy oferują nowe narzędzie do zawierania transakcji - replikowanie w czasie rzeczywistym […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram