Profesor z Wharton wzywa Fed do obrony dolara przed Bitcoinem

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 3 marca 2022
ikona autora biały
jeremy siegel

Jeremy Siegel - profesor finansów na Wharton School of the University of Pennsylvania - powiedział, że Rezerwa Federalna musi szybko zaostrzyć stopy procentowe. W sytuacji, gdy inflacja wymyka się spod kontroli, zaapelował do banku centralnego o ochronę dolara przed dewaluacją i przed ewentualnym "przejęciem" Bitcoina.

Dolar w niebezpieczeństwie - mówi Siegel

W rozmowie z Rebeccą Quick z CNBC Squawk Box w czwartek, Siegel omówił reakcję polityczną przewodniczącego Fed Jerome Powella na ostatnie wydarzenia. Powell sygnalizował konieczność szybkiej podwyżki stóp procentowych w tym miesiącu, ale niektórzy mają wątpliwości, czy rzeczywiście to zrobi, biorąc pod uwagę inwazję Rosji na Ukrainę.

Jak zauważył Quick, Powell nie wykazał zainteresowania spowolnieniem podwyżek stóp procentowych podczas wczorajszego wystąpienia przed Komisją Usług Finansowych Izby. Zauważył jednak, że sytuacja na Ukrainie może skomplikować sytuację.

Natomiast Siegel wykazał więcej sceptycyzmu wobec zaangażowania Fed w walkę z inflacją. Powołał się na nietrafione wezwania Fedu i szalenie błędne prognozy dotyczące "tymczasowej inflacji" w zeszłym roku, która dziś jest silniejsza niż kiedykolwiek.

W rzeczywistości zarówno Powell, jak i Sekretarz Skarbu Janet Yellen przyznali, że inflacja nie jest "przejściowa", jak ją opisywali w zeszłym roku. Tymczasem prezes Europejskiego Banku Centralnego Christine Lagarde nadal utrzymuje, że inflacja nie będzie miała takiego wpływu na Europę jak na Stany Zjednoczone.

Pomimo konfliktu z Rosją, Siegel powiedział, że Fed musi "wgryźć się" w politykę monetarną, aby "nadrobić zaległości". W przeciwnym razie Bitcoin może stanowić poważne zagrożenie. Siegel powiedział:

Musimy bronić dolara. Mówimy o tym, że Bitcoin przejmuje władzę… musimy bronić dolara".

"Zagrożenie" ze strony Bitcoina

Bitcoin jest często nazywany zabezpieczeniem przed inflacją lub "cyfrowym złotem", dzięki stałemu limitowi podaży w wysokości 21 milionów monet. To czyni go odpornym na dewaluację przez dodruk pieniądza i skłoniło niektórych do twierdzenia, że będzie on nową światową walutą rezerwową.

Jednym z takich wyznawców jest założyciel Twittera Jack Dorsey, który twierdzi również, że dolar amerykański jest skazany na hiperinflację. Senator USA Cynthia Lummis podzieliła podobne obawy w przemówieniu z października ubiegłego roku, które zakończyła dziękując Bogu za istnienie Bitcoina.

Inni też się z tym zgadzają, ale nie są tak zachwyceni tą ideą. Byli ważni politycy, jak Donald Trump i Hillary Clinton, wszczęli alarm w sprawie zagrożeń, jakie Bitcoin może stanowić dla globalnej dominacji dolara.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram