Profesor z Wharton wzywa Fed do obrony dolara przed Bitcoinem

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 3 marca 2022
ikona autora biały
jeremy siegel

Jeremy Siegel - profesor finansów na Wharton School of the University of Pennsylvania - powiedział, że Rezerwa Federalna musi szybko zaostrzyć stopy procentowe. W sytuacji, gdy inflacja wymyka się spod kontroli, zaapelował do banku centralnego o ochronę dolara przed dewaluacją i przed ewentualnym "przejęciem" Bitcoina.

Dolar w niebezpieczeństwie - mówi Siegel

W rozmowie z Rebeccą Quick z CNBC Squawk Box w czwartek, Siegel omówił reakcję polityczną przewodniczącego Fed Jerome Powella na ostatnie wydarzenia. Powell sygnalizował konieczność szybkiej podwyżki stóp procentowych w tym miesiącu, ale niektórzy mają wątpliwości, czy rzeczywiście to zrobi, biorąc pod uwagę inwazję Rosji na Ukrainę.

Jak zauważył Quick, Powell nie wykazał zainteresowania spowolnieniem podwyżek stóp procentowych podczas wczorajszego wystąpienia przed Komisją Usług Finansowych Izby. Zauważył jednak, że sytuacja na Ukrainie może skomplikować sytuację.

Natomiast Siegel wykazał więcej sceptycyzmu wobec zaangażowania Fed w walkę z inflacją. Powołał się na nietrafione wezwania Fedu i szalenie błędne prognozy dotyczące "tymczasowej inflacji" w zeszłym roku, która dziś jest silniejsza niż kiedykolwiek.

W rzeczywistości zarówno Powell, jak i Sekretarz Skarbu Janet Yellen przyznali, że inflacja nie jest "przejściowa", jak ją opisywali w zeszłym roku. Tymczasem prezes Europejskiego Banku Centralnego Christine Lagarde nadal utrzymuje, że inflacja nie będzie miała takiego wpływu na Europę jak na Stany Zjednoczone.

Pomimo konfliktu z Rosją, Siegel powiedział, że Fed musi "wgryźć się" w politykę monetarną, aby "nadrobić zaległości". W przeciwnym razie Bitcoin może stanowić poważne zagrożenie. Siegel powiedział:

Musimy bronić dolara. Mówimy o tym, że Bitcoin przejmuje władzę… musimy bronić dolara".

"Zagrożenie" ze strony Bitcoina

Bitcoin jest często nazywany zabezpieczeniem przed inflacją lub "cyfrowym złotem", dzięki stałemu limitowi podaży w wysokości 21 milionów monet. To czyni go odpornym na dewaluację przez dodruk pieniądza i skłoniło niektórych do twierdzenia, że będzie on nową światową walutą rezerwową.

Jednym z takich wyznawców jest założyciel Twittera Jack Dorsey, który twierdzi również, że dolar amerykański jest skazany na hiperinflację. Senator USA Cynthia Lummis podzieliła podobne obawy w przemówieniu z października ubiegłego roku, które zakończyła dziękując Bogu za istnienie Bitcoina.

Inni też się z tym zgadzają, ale nie są tak zachwyceni tą ideą. Byli ważni politycy, jak Donald Trump i Hillary Clinton, wszczęli alarm w sprawie zagrożeń, jakie Bitcoin może stanowić dla globalnej dominacji dolara.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Sam Bankman-Fried mówi dlaczego FTX upadło

Upadek utility-tokena FTX (FTT) nie był spowodowany brakiem płynności, ale działaniami inwestorów, którzy poczuli się "przestraszeni" obecną sytuacją na rynku. Założyciel giełdy kryptowalut Sam Bankman-Fried stwierdził tak w wywiadzie z Tiffany Fong z dnia 16 listopada (opublikowanym 29 listopada). "Myślę, że FTT miał realną wartość. […] Pod wieloma względami [token] był bardziej legalny niż wiele […]

Złe wiadomości dla bitcoina? Dolar może ponownie wzrosnąć

Dolar amerykański (USD) przeszedł w ostatnich tygodniach sporą korektę. Światowa waluta rezerwowa spadła o około 8% w stosunku do euro. Tymczasem jednak wojna na Ukrainie wciąż się nie skończyła, globalna sytuacja gospodarcza jest fatalna, a w krainie kryptowalut panuje spora niepewność po problemach FTX. Również dolar zaczął dziś ponownie rosnąć w stosunku do euro. Dla […]

Liczba osób korzystających z kryptowalut wzrosła w 2022 roku o 37,8%

Według danych Datareportal, liczba osób posiadających jakąś formę kryptowalut wzrosła w tym roku o 37,8%. Jeden na 10 internautów w wieku od 16 do 64 lat posiada obecnie cyfrowe aktywa. Kryptowaluty w krajach rozwijających się Posiadanie kryptowalut jest popularne głównie w krajach rozwijających się. Zwłaszcza w tym, gdzie waluta jest bardziej wrażliwa na duże wahania […]

Grayscale nie chce przedstawiać swoich rezerw

Przemysł kryptowalutowy został zbudowany w oparciu o jeden slogan: "nie ufaj, zweryfikuj". Ale Grayscale różni się od reszty firm związanych z kryptowalutami. W niedawnym wątku na Twitterze zastanawiającym się nad potrzebą przejrzystości w branży po upadku FTX, Grayscale próbował uspokoić obawy swoich inwestorów, zapewniając ich, że regulacje, które mają zastosowanie do różnych podmiotów, sprawiają, iż […]

Tether zapewnia, że nie ma ryzyka ze strony USDT na Solanie

Największy na świecie emitent stablecoinów, Tether, zapewnił, że nie ma żadnych zagrożeń ze strony USDT w sieci Solana. 18 listopada Tether wydał oświadczenie, że USDT emitowany w Alamedzie był bezpieczny względem wszelkich wypadków zarażenia ze strony upadłej giełdy FTX. Według raportu przejrzystości Tethera, Solana jest trzecią co do wielkości siecią dla stablecoina po Tron i […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram