Profesor z Wharton wzywa Fed do obrony dolara przed Bitcoinem

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 3 marca 2022
ikona autora biały
jeremy siegel

Jeremy Siegel - profesor finansów na Wharton School of the University of Pennsylvania - powiedział, że Rezerwa Federalna musi szybko zaostrzyć stopy procentowe. W sytuacji, gdy inflacja wymyka się spod kontroli, zaapelował do banku centralnego o ochronę dolara przed dewaluacją i przed ewentualnym "przejęciem" Bitcoina.

Dolar w niebezpieczeństwie - mówi Siegel

W rozmowie z Rebeccą Quick z CNBC Squawk Box w czwartek, Siegel omówił reakcję polityczną przewodniczącego Fed Jerome Powella na ostatnie wydarzenia. Powell sygnalizował konieczność szybkiej podwyżki stóp procentowych w tym miesiącu, ale niektórzy mają wątpliwości, czy rzeczywiście to zrobi, biorąc pod uwagę inwazję Rosji na Ukrainę.

Jak zauważył Quick, Powell nie wykazał zainteresowania spowolnieniem podwyżek stóp procentowych podczas wczorajszego wystąpienia przed Komisją Usług Finansowych Izby. Zauważył jednak, że sytuacja na Ukrainie może skomplikować sytuację.

Natomiast Siegel wykazał więcej sceptycyzmu wobec zaangażowania Fed w walkę z inflacją. Powołał się na nietrafione wezwania Fedu i szalenie błędne prognozy dotyczące "tymczasowej inflacji" w zeszłym roku, która dziś jest silniejsza niż kiedykolwiek.

W rzeczywistości zarówno Powell, jak i Sekretarz Skarbu Janet Yellen przyznali, że inflacja nie jest "przejściowa", jak ją opisywali w zeszłym roku. Tymczasem prezes Europejskiego Banku Centralnego Christine Lagarde nadal utrzymuje, że inflacja nie będzie miała takiego wpływu na Europę jak na Stany Zjednoczone.

Pomimo konfliktu z Rosją, Siegel powiedział, że Fed musi "wgryźć się" w politykę monetarną, aby "nadrobić zaległości". W przeciwnym razie Bitcoin może stanowić poważne zagrożenie. Siegel powiedział:

Musimy bronić dolara. Mówimy o tym, że Bitcoin przejmuje władzę… musimy bronić dolara".

"Zagrożenie" ze strony Bitcoina

Bitcoin jest często nazywany zabezpieczeniem przed inflacją lub "cyfrowym złotem", dzięki stałemu limitowi podaży w wysokości 21 milionów monet. To czyni go odpornym na dewaluację przez dodruk pieniądza i skłoniło niektórych do twierdzenia, że będzie on nową światową walutą rezerwową.

Jednym z takich wyznawców jest założyciel Twittera Jack Dorsey, który twierdzi również, że dolar amerykański jest skazany na hiperinflację. Senator USA Cynthia Lummis podzieliła podobne obawy w przemówieniu z października ubiegłego roku, które zakończyła dziękując Bogu za istnienie Bitcoina.

Inni też się z tym zgadzają, ale nie są tak zachwyceni tą ideą. Byli ważni politycy, jak Donald Trump i Hillary Clinton, wszczęli alarm w sprawie zagrożeń, jakie Bitcoin może stanowić dla globalnej dominacji dolara.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

PIXEL w Binance Launchpool. HODLować czy sprzedać?

Binance ogłosiło właśnie 46. projekt, który zostanie uruchomiony na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to PIXEL, natywny token gry Pixels. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym jest PIXEL oraz jak farmić te tokeny na Binance. Na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy warto je HODLować, czy może sprzedać od razu po rozpoczęciu handlu. Najpierw jednak […]

Co to jest Binance Earn? Środy pełne zarabiania

Jesteś długoterminowym HODLerem? Być może masz w portfelu trochę kryptowalut i nie planujesz ich sprzedawać w najbliższym czasie? Czy wiesz, że istnieje sposób, aby zarabia za ich pomoc pasywny dochód? Pozwala na to np. platforma Binance Earn. Co to jest? Jak działa? Jakie daje możliwości? O tym w dzisiejszym artykule! Czym wyróżnia się Binance Earn? […]

Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę […]

Tłusto o Krypto 2 - Poznań otwiera drzwi do świata kryptowalut

Już 8 lutego 2024 roku odbędzie się kolejne krypto wydarzenie w Poznaniu - "Tłusto o krypto 2". Wstęp jest zupełnie darmowy, jednak liczba miejsc mocno ogrniczona. Jeżeli chcesz zdobyć wiedzę dot. cyfrowych aktywów, poznać nowych ludzi czy też po prostu dobrze się bawić, zarejestruj się już teraz! Szczegóły wydarzenia Organizatorem "Tłusto o Krypto 2" jest […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram