Profesor z Wharton wzywa Fed do obrony dolara przed Bitcoinem

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 3 marca 2022
ikona autora biały
jeremy siegel

Jeremy Siegel - profesor finansów na Wharton School of the University of Pennsylvania - powiedział, że Rezerwa Federalna musi szybko zaostrzyć stopy procentowe. W sytuacji, gdy inflacja wymyka się spod kontroli, zaapelował do banku centralnego o ochronę dolara przed dewaluacją i przed ewentualnym "przejęciem" Bitcoina.

Dolar w niebezpieczeństwie - mówi Siegel

W rozmowie z Rebeccą Quick z CNBC Squawk Box w czwartek, Siegel omówił reakcję polityczną przewodniczącego Fed Jerome Powella na ostatnie wydarzenia. Powell sygnalizował konieczność szybkiej podwyżki stóp procentowych w tym miesiącu, ale niektórzy mają wątpliwości, czy rzeczywiście to zrobi, biorąc pod uwagę inwazję Rosji na Ukrainę.

Jak zauważył Quick, Powell nie wykazał zainteresowania spowolnieniem podwyżek stóp procentowych podczas wczorajszego wystąpienia przed Komisją Usług Finansowych Izby. Zauważył jednak, że sytuacja na Ukrainie może skomplikować sytuację.

Natomiast Siegel wykazał więcej sceptycyzmu wobec zaangażowania Fed w walkę z inflacją. Powołał się na nietrafione wezwania Fedu i szalenie błędne prognozy dotyczące "tymczasowej inflacji" w zeszłym roku, która dziś jest silniejsza niż kiedykolwiek.

W rzeczywistości zarówno Powell, jak i Sekretarz Skarbu Janet Yellen przyznali, że inflacja nie jest "przejściowa", jak ją opisywali w zeszłym roku. Tymczasem prezes Europejskiego Banku Centralnego Christine Lagarde nadal utrzymuje, że inflacja nie będzie miała takiego wpływu na Europę jak na Stany Zjednoczone.

Pomimo konfliktu z Rosją, Siegel powiedział, że Fed musi "wgryźć się" w politykę monetarną, aby "nadrobić zaległości". W przeciwnym razie Bitcoin może stanowić poważne zagrożenie. Siegel powiedział:

Musimy bronić dolara. Mówimy o tym, że Bitcoin przejmuje władzę… musimy bronić dolara".

"Zagrożenie" ze strony Bitcoina

Bitcoin jest często nazywany zabezpieczeniem przed inflacją lub "cyfrowym złotem", dzięki stałemu limitowi podaży w wysokości 21 milionów monet. To czyni go odpornym na dewaluację przez dodruk pieniądza i skłoniło niektórych do twierdzenia, że będzie on nową światową walutą rezerwową.

Jednym z takich wyznawców jest założyciel Twittera Jack Dorsey, który twierdzi również, że dolar amerykański jest skazany na hiperinflację. Senator USA Cynthia Lummis podzieliła podobne obawy w przemówieniu z października ubiegłego roku, które zakończyła dziękując Bogu za istnienie Bitcoina.

Inni też się z tym zgadzają, ale nie są tak zachwyceni tą ideą. Byli ważni politycy, jak Donald Trump i Hillary Clinton, wszczęli alarm w sprawie zagrożeń, jakie Bitcoin może stanowić dla globalnej dominacji dolara.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Złoto na rekordowym poziomie. Czy Bitcoin może pójść w jego ślady?

Według różnych źródeł, złoto wybiło nowy rekord wszech czasów. Kilogram złota jest teraz wart 64.000 dolarów. Oznacza to, że inwestorzy szukają bezpiecznej przystani, w której mogliby trzymać wartość, w celu wyjścia z obecnego kryzysu bankowego. Czy Bitcoin może pójść w ślady złota? Złoto za 65 000 dolarów Poniższy wykres to cena złota i pokazuje wartość […]

Czy Microsoft buduje portfel Ethereum dla Edge?

Dobra wiadomość dla użytkowników Microsoft Edge, ponieważ trwają testy portfela Ethereum dla przeglądarki internetowej. Metamask dla Microsoftu Firma Microsoft rozwija coś, co nazywa "Crypto Wallet" dla Edge. Portfel ten pozwala użytkownikom przechowywać i handlować Etherem, a także tokenami na blockchainie Ethereum, podobnie jak popularny Metamask. Albacore odkrył to i podzielił się tym na Twitterze. Albacore […]

Kolejna edycja Invest Cuffs już w tym tygodniu

To już ostatni moment aby zapisać się na największe wydarzenie dla Inwestorów w tym roku. Już 24-25 marca 2023 roku będzie miała miejsce następna edycja Wydarzenia i Targów Invest Cuffs. To już dziewiąte wydanie imprezy, która każdego roku przyciąga do Krakowa tysiące uczestników, dających możliwość uczestniczenia w prelekcjach prowadzonych przez ponad 120 mówców. Invest Cuffs […]

Banki upadają, bitcoin rośnie. Co się dzieje?

Zapewne nie umknęło Waszej uwadze, że w ostatni weekend upadł Silicon Valley Bank. Silicon Valley Bank był 17. największym bankiem w Stanach Zjednoczonych i bankiem skupiającym się na obsłudze transakcji venture capital i startupów technologicznych. W sumie bank zarządzał ponad 200 miliardami dolarów w depozytach. W ten weekend Rezerwa Federalna, FDIC i Departament Skarbu USA […]

6 powodów, dla których Bitcoin może być przyszłością pieniądza

Bitcoin to pierwsza na świecie zdecentralizowana waluta cyfrowa, która działa bez banku centralnego lub administratora. Przez lata zyskał ogromną popularność ze względu na swój potencjał, aby stać się globalną walutą. Oto sześć powodów, dla których Bitcoin może stać się przyszłością pieniądza. Decentralizacja Sieć Bitcoin jest zdecentralizowaną platformą, w której transakcje są przetwarzane i weryfikowane przez […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram