Prezes Nexo porównuje kryzys kryptowalutowy do paniki bankowej z 1907 r.

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 17 czerwca 2022
ikona autora biały
grafika z logo Nexo

Współzałożyciel i dyrektor generalny Nexo, Antoni Trenchev, porównał obecne załamanie na rynku kryptowalut do paniki bankowej z 1907 roku. W rozmowie z agencją Bloomberg zauważył on, że bardziej skuteczne podmioty są zmuszone przyjść z pomocą swoim kolegom, próbując zapobiec załamaniu się branży.

Trenchev powiedział:

Szczerze mówiąc, przypomina mi to panikę z 1907 roku, kiedy to JP Morgan został zmuszony do wkroczenia z własnymi funduszami, a następnie zebrał wszystkich wypłacalnych ludzi, aby naprawić sytuację. Działo się to przed powstaniem Fedu, więc nie było pożyczkodawcy ostatniej instancji.

Według niego, obecnie na rynku panuje podobna sytuacja. Szef Nexo podkreślił, że firma chce być częścią rozwiązania, które doprowadzi do konsolidacji branży kryptowalutowej.

Powiedział on, że do platformy zgłosiły się trzy banki z Wall Street, które chcą "wykorzystać swoje doświadczenie w pracy z wypłacalnymi klientami, aby zaradzić tej sytuacji". Jego zdaniem, branża zmierza w kierunku fuzji i przejęć oraz konsolidacji.

Czy Celsius zbankrutuje?

Wcześniej firma Nexo poinformowała, że jest gotowa kupić portfel kredytowy od swojego konkurenta, firmy Celsius. Oferta jest ważna do 20 czerwca.

W dniu 13 czerwca 2022 r. Celsius zawiesił wypłaty i transakcje na platformie "ze względu na ekstremalne warunki rynkowe". Zdaniem ekspertów, prawdziwą przyczyną zaistniałej sytuacji jest "kryzys płynności finansowej", który spowodował, że firma nie jest w stanie regulować płatności wobec klientów.

Niektórzy uznali bankructwo Celsiusa za niemal nieuniknione, a komisje papierów wartościowych pięciu stanów USA rozpoczęły dochodzenie w sprawie firmy, traktując ją jako "priorytet".

Firma Nexo współpracowała również z Three Arrows Capital (3AC) w celu opracowania produktu kredytowego opartego na NFT, ale nigdy nie został on wprowadzony na rynek. Trenchev zauważył, że fundusz hedgingowy zwrócił się następnie do platformy o udzielenie niezabezpieczonej pożyczki, ale spotkał się z odmową.

Jego zdaniem firmy, które udzieliły 3AC niezabezpieczonych pożyczek, powinny być zaniepokojone. Uważa on jednak, że na rynku nie dojdzie do "reakcji łańcuchowej", ponieważ najgorsze już za nami.

Sądzę, że to, co się z nimi stało, w dużej mierze jest już zakorzenione w cenach i presji sprzedaży, którą widzieliśmy w poniedziałek i wtorek.

Przypomnijmy, że w kwietniu Trenchev przewidywał, że w 2022 r. bitcoin osiągnie poziom 100 000 USD.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Co to jest staking kryptowalut? Jak zacząć stakowanie?

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Omni Network (OMNI) - Nowa kryptowaluta w Binance Launchpool

Binance nie zwalnia tempa. Giełda dodała kolejny projekt do swojej platformy Binance Launchpool. Tym razem jest to kryptowaluta Omni Network (OMNI). W tym artykule rozłożymy ten projekt na czynniki pierwsze. Wyjaśnimy też jak farmić tokeny na Binance Launchpool! Uwaga: Jeśli założysz konto na Binance z tego linka, tuż przed listingiem OMNI (17 kwietnia), na Twoim […]

Darmowe pieniądze za rejestrację w aplikacji w 2024

Kiedyś trendem były aplikacje, które dawały pieniądze za klikanie, czy też wypełnienie ankiet. A co gdybym powiedział Ci, że istnieją aplikacje, które płacą za rejestrację? Wystarczy, że założysz konto, przejdziesz weryfikację i wykonasz jakąś dodatkową czynność. Proste, prawda? Przejdźmy więc do szczegółów! Sprawdźmy jak otrzymać darmowe pieniądze za rejestrację w 2024 roku! Jaka aplikacja płaci […]

Handluj kontraktami futures i zgarniaj ENA

Binance Futures wprowadza kolejną ciekawą promocję. To doskonała okazja zarówno dla traderów futures, jak i nowicjuszy w copy tradingu. Przez ograniczony czas, uczestnicy mogą zgarnąć część z puli 300 000 ENA. Aby wziąć udział, wystarczy zarejestrować się i spełnić proste warunki. Promocja trwa od 3 do 12 kwietnia 2024 i dzieli się na trzy części. […]

Boty do kryptowalut - automatyczne zarabianie na krypto

Jeżeli tutaj trafiłeś to prawdopodobnie szukasz bota, który pozwoli Ci automatycznie zarabiać pieniądze na kryptowalutach. Niestety, mamy dla Ciebie smutną wiadomość - takie boty nie istnieją, a jeśli ktoś oferuje Ci czysty, łatwy i szybki zarobek na botach handlowych to możesz mieć pewność, że to po prostu scam. Wciąż istnieje jednak pewna opcja, a mianowicie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram