Prezes Nexo porównuje kryzys kryptowalutowy do paniki bankowej z 1907 r.

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 17 czerwca 2022
ikona autora biały

Współzałożyciel i dyrektor generalny Nexo, Antoni Trenchev, porównał obecne załamanie na rynku kryptowalut do paniki bankowej z 1907 roku. W rozmowie z agencją Bloomberg zauważył on, że bardziej skuteczne podmioty są zmuszone przyjść z pomocą swoim kolegom, próbując zapobiec załamaniu się branży.

Trenchev powiedział:

Szczerze mówiąc, przypomina mi to panikę z 1907 roku, kiedy to JP Morgan został zmuszony do wkroczenia z własnymi funduszami, a następnie zebrał wszystkich wypłacalnych ludzi, aby naprawić sytuację. Działo się to przed powstaniem Fedu, więc nie było pożyczkodawcy ostatniej instancji.

Według niego, obecnie na rynku panuje podobna sytuacja. Szef Nexo podkreślił, że firma chce być częścią rozwiązania, które doprowadzi do konsolidacji branży kryptowalutowej.

Powiedział on, że do platformy zgłosiły się trzy banki z Wall Street, które chcą "wykorzystać swoje doświadczenie w pracy z wypłacalnymi klientami, aby zaradzić tej sytuacji". Jego zdaniem, branża zmierza w kierunku fuzji i przejęć oraz konsolidacji.

Czy Celsius zbankrutuje?

Wcześniej firma Nexo poinformowała, że jest gotowa kupić portfel kredytowy od swojego konkurenta, firmy Celsius. Oferta jest ważna do 20 czerwca.

W dniu 13 czerwca 2022 r. Celsius zawiesił wypłaty i transakcje na platformie "ze względu na ekstremalne warunki rynkowe". Zdaniem ekspertów, prawdziwą przyczyną zaistniałej sytuacji jest "kryzys płynności finansowej", który spowodował, że firma nie jest w stanie regulować płatności wobec klientów.

Niektórzy uznali bankructwo Celsiusa za niemal nieuniknione, a komisje papierów wartościowych pięciu stanów USA rozpoczęły dochodzenie w sprawie firmy, traktując ją jako "priorytet".

Firma Nexo współpracowała również z Three Arrows Capital (3AC) w celu opracowania produktu kredytowego opartego na NFT, ale nigdy nie został on wprowadzony na rynek. Trenchev zauważył, że fundusz hedgingowy zwrócił się następnie do platformy o udzielenie niezabezpieczonej pożyczki, ale spotkał się z odmową.

Jego zdaniem firmy, które udzieliły 3AC niezabezpieczonych pożyczek, powinny być zaniepokojone. Uważa on jednak, że na rynku nie dojdzie do "reakcji łańcuchowej", ponieważ najgorsze już za nami.

Sądzę, że to, co się z nimi stało, w dużej mierze jest już zakorzenione w cenach i presji sprzedaży, którą widzieliśmy w poniedziałek i wtorek.

Przypomnijmy, że w kwietniu Trenchev przewidywał, że w 2022 r. bitcoin osiągnie poziom 100 000 USD.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Binance i Cristiano Ronaldo wprowadzą na rynek ekskluzywną kolekcję NFT

Giełda kryptowalut Binance zawarła wieloletnią umowę z zawodnikiem Manchesteru United FC Cristiano Ronaldo. W ramach partnerstwa obie strony wyemitują kolekcję niewymiennych tokenów ekskluzywnych dla platformy Binance NFT. #Binance has partnered with @Cristiano. Very excited about this one. 🐐 It's all about fans & community. Ronaldo will release NFT collections exclusively on @TheBinanceNFT and build a […]

Bentley wprowadza na rynek limitowaną kolekcję NFT

Producent samochodów klasy premium, firma Bentley, ogłosiła wydanie własnej, limitowanej kolekcji NFT zatytułowanej Genesis Bentley NFT. Jej debiut będzie miał miejsce we wrześniu 2022 roku. Today we announce our first venture into the NFT marketplace with a one-time NFT drop on the carbon-neutral @0xPolygon network, scheduled for September 2022 and limited to just 208 pieces. […]

Bitcoin nie osiągnął jeszcze dna w porównaniu z rynkiem niedźwiedzia z 2018 r.

W ciągu ostatnich 14 dni cena Bitcoina spadła o ponad 30%. Co więcej, kryptowaluta zanurkowała poniżej 20 tys. dolarów - poprzedniego rekordu wszech czasów, który został osiągnięty podczas cyklu w 2017 roku. Jest to pierwszy przypadek w historii kryptowaluty, kiedy spada ona poniżej najwyższego poziomu wszech czasów osiągniętego podczas poprzedniego cyklu hossy. Ogromne spadki, ciągła […]

Dogecoin wart miliony powiązany z nielegalną działalnością, w tym z terroryzmem - twierdzi Elliptic

Według najnowszego raportu firmy zajmującej się analizą blockchain Elliptic, , Dogecoin jest coraz częściej powiązany z nielegalną działalnością - schematami Ponziego, finansowaniem terroryzmu i materiałami przedstawiającymi wykorzystywanie seksualne dzieci (CSAM). Według raportu, moneta meme cieszy się rosnącą popularnością jako metoda płatności, jednak poza legalnymi celami, przyciągnęła również uwagę złych aktorów. Zidentyfikowano "transakcje Dogecoin o wartości […]

Vitalik Buterin wyśmiewa model Stock-to-Flow. PlanB reaguje

Współzałożyciel Ethereum wykorzystał ostatni krach na rynku jako okazję do ostrej krytyki modelu stock-to-flow Bitcoina, który mocno odbiega od swoich prognoz cenowych. Twórca S2F szybko zareagował i nie dał za wygraną. Buterin i ETH przeciwko S2F Opracowany i opublikowany kilka lat temu przez popularnego analityka kryptowalutowego o pseudonimie PlanB na Twitterze, model stock-to-flow i jego […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram