Prezes Nexo porównuje kryzys kryptowalutowy do paniki bankowej z 1907 r.

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 17 czerwca 2022
ikona autora biały

Współzałożyciel i dyrektor generalny Nexo, Antoni Trenchev, porównał obecne załamanie na rynku kryptowalut do paniki bankowej z 1907 roku. W rozmowie z agencją Bloomberg zauważył on, że bardziej skuteczne podmioty są zmuszone przyjść z pomocą swoim kolegom, próbując zapobiec załamaniu się branży.

Trenchev powiedział:

Szczerze mówiąc, przypomina mi to panikę z 1907 roku, kiedy to JP Morgan został zmuszony do wkroczenia z własnymi funduszami, a następnie zebrał wszystkich wypłacalnych ludzi, aby naprawić sytuację. Działo się to przed powstaniem Fedu, więc nie było pożyczkodawcy ostatniej instancji.

Według niego, obecnie na rynku panuje podobna sytuacja. Szef Nexo podkreślił, że firma chce być częścią rozwiązania, które doprowadzi do konsolidacji branży kryptowalutowej.

Powiedział on, że do platformy zgłosiły się trzy banki z Wall Street, które chcą "wykorzystać swoje doświadczenie w pracy z wypłacalnymi klientami, aby zaradzić tej sytuacji". Jego zdaniem, branża zmierza w kierunku fuzji i przejęć oraz konsolidacji.

Czy Celsius zbankrutuje?

Wcześniej firma Nexo poinformowała, że jest gotowa kupić portfel kredytowy od swojego konkurenta, firmy Celsius. Oferta jest ważna do 20 czerwca.

W dniu 13 czerwca 2022 r. Celsius zawiesił wypłaty i transakcje na platformie "ze względu na ekstremalne warunki rynkowe". Zdaniem ekspertów, prawdziwą przyczyną zaistniałej sytuacji jest "kryzys płynności finansowej", który spowodował, że firma nie jest w stanie regulować płatności wobec klientów.

Niektórzy uznali bankructwo Celsiusa za niemal nieuniknione, a komisje papierów wartościowych pięciu stanów USA rozpoczęły dochodzenie w sprawie firmy, traktując ją jako "priorytet".

Firma Nexo współpracowała również z Three Arrows Capital (3AC) w celu opracowania produktu kredytowego opartego na NFT, ale nigdy nie został on wprowadzony na rynek. Trenchev zauważył, że fundusz hedgingowy zwrócił się następnie do platformy o udzielenie niezabezpieczonej pożyczki, ale spotkał się z odmową.

Jego zdaniem firmy, które udzieliły 3AC niezabezpieczonych pożyczek, powinny być zaniepokojone. Uważa on jednak, że na rynku nie dojdzie do "reakcji łańcuchowej", ponieważ najgorsze już za nami.

Sądzę, że to, co się z nimi stało, w dużej mierze jest już zakorzenione w cenach i presji sprzedaży, którą widzieliśmy w poniedziałek i wtorek.

Przypomnijmy, że w kwietniu Trenchev przewidywał, że w 2022 r. bitcoin osiągnie poziom 100 000 USD.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Fundusze Bitcoin i Ethereum notują największe odpływy od czasu krachu FTX

Instytucjonalni krypto inwestorzy stali się dużo bardziej konserwatywni po problemach z FTX. Niestety, nie wygląda na to, żeby to był to już koniec. Nowe badanie pokazuje, że te grube ryby wolą na razie wyjąć swoje pieniądze z rynku kryptowalut. Fundusze kryptowalutowe odnotowują duże odpływy Tak pisze CoinShares w swoim cotygodniowym raporcie badawczym. W zeszłym tygodniu […]

Sam Bankman-Fried mówi dlaczego FTX upadło

Upadek utility-tokena FTX (FTT) nie był spowodowany brakiem płynności, ale działaniami inwestorów, którzy poczuli się "przestraszeni" obecną sytuacją na rynku. Założyciel giełdy kryptowalut Sam Bankman-Fried stwierdził tak w wywiadzie z Tiffany Fong z dnia 16 listopada (opublikowanym 29 listopada). "Myślę, że FTT miał realną wartość. […] Pod wieloma względami [token] był bardziej legalny niż wiele […]

Złe wiadomości dla bitcoina? Dolar może ponownie wzrosnąć

Dolar amerykański (USD) przeszedł w ostatnich tygodniach sporą korektę. Światowa waluta rezerwowa spadła o około 8% w stosunku do euro. Tymczasem jednak wojna na Ukrainie wciąż się nie skończyła, globalna sytuacja gospodarcza jest fatalna, a w krainie kryptowalut panuje spora niepewność po problemach FTX. Również dolar zaczął dziś ponownie rosnąć w stosunku do euro. Dla […]

Liczba osób korzystających z kryptowalut wzrosła w 2022 roku o 37,8%

Według danych Datareportal, liczba osób posiadających jakąś formę kryptowalut wzrosła w tym roku o 37,8%. Jeden na 10 internautów w wieku od 16 do 64 lat posiada obecnie cyfrowe aktywa. Kryptowaluty w krajach rozwijających się Posiadanie kryptowalut jest popularne głównie w krajach rozwijających się. Zwłaszcza w tym, gdzie waluta jest bardziej wrażliwa na duże wahania […]

Grayscale nie chce przedstawiać swoich rezerw

Przemysł kryptowalutowy został zbudowany w oparciu o jeden slogan: "nie ufaj, zweryfikuj". Ale Grayscale różni się od reszty firm związanych z kryptowalutami. W niedawnym wątku na Twitterze zastanawiającym się nad potrzebą przejrzystości w branży po upadku FTX, Grayscale próbował uspokoić obawy swoich inwestorów, zapewniając ich, że regulacje, które mają zastosowanie do różnych podmiotów, sprawiają, iż […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram