Prezes Nexo porównuje kryzys kryptowalutowy do paniki bankowej z 1907 r.

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 17 czerwca 2022
ikona autora biały

Współzałożyciel i dyrektor generalny Nexo, Antoni Trenchev, porównał obecne załamanie na rynku kryptowalut do paniki bankowej z 1907 roku. W rozmowie z agencją Bloomberg zauważył on, że bardziej skuteczne podmioty są zmuszone przyjść z pomocą swoim kolegom, próbując zapobiec załamaniu się branży.

Trenchev powiedział:

Szczerze mówiąc, przypomina mi to panikę z 1907 roku, kiedy to JP Morgan został zmuszony do wkroczenia z własnymi funduszami, a następnie zebrał wszystkich wypłacalnych ludzi, aby naprawić sytuację. Działo się to przed powstaniem Fedu, więc nie było pożyczkodawcy ostatniej instancji.

Według niego, obecnie na rynku panuje podobna sytuacja. Szef Nexo podkreślił, że firma chce być częścią rozwiązania, które doprowadzi do konsolidacji branży kryptowalutowej.

Powiedział on, że do platformy zgłosiły się trzy banki z Wall Street, które chcą "wykorzystać swoje doświadczenie w pracy z wypłacalnymi klientami, aby zaradzić tej sytuacji". Jego zdaniem, branża zmierza w kierunku fuzji i przejęć oraz konsolidacji.

Czy Celsius zbankrutuje?

Wcześniej firma Nexo poinformowała, że jest gotowa kupić portfel kredytowy od swojego konkurenta, firmy Celsius. Oferta jest ważna do 20 czerwca.

W dniu 13 czerwca 2022 r. Celsius zawiesił wypłaty i transakcje na platformie "ze względu na ekstremalne warunki rynkowe". Zdaniem ekspertów, prawdziwą przyczyną zaistniałej sytuacji jest "kryzys płynności finansowej", który spowodował, że firma nie jest w stanie regulować płatności wobec klientów.

Niektórzy uznali bankructwo Celsiusa za niemal nieuniknione, a komisje papierów wartościowych pięciu stanów USA rozpoczęły dochodzenie w sprawie firmy, traktując ją jako "priorytet".

Firma Nexo współpracowała również z Three Arrows Capital (3AC) w celu opracowania produktu kredytowego opartego na NFT, ale nigdy nie został on wprowadzony na rynek. Trenchev zauważył, że fundusz hedgingowy zwrócił się następnie do platformy o udzielenie niezabezpieczonej pożyczki, ale spotkał się z odmową.

Jego zdaniem firmy, które udzieliły 3AC niezabezpieczonych pożyczek, powinny być zaniepokojone. Uważa on jednak, że na rynku nie dojdzie do "reakcji łańcuchowej", ponieważ najgorsze już za nami.

Sądzę, że to, co się z nimi stało, w dużej mierze jest już zakorzenione w cenach i presji sprzedaży, którą widzieliśmy w poniedziałek i wtorek.

Przypomnijmy, że w kwietniu Trenchev przewidywał, że w 2022 r. bitcoin osiągnie poziom 100 000 USD.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram