Prezes Nexo porównuje kryzys kryptowalutowy do paniki bankowej z 1907 r.

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 17 czerwca 2022
ikona autora biały

Współzałożyciel i dyrektor generalny Nexo, Antoni Trenchev, porównał obecne załamanie na rynku kryptowalut do paniki bankowej z 1907 roku. W rozmowie z agencją Bloomberg zauważył on, że bardziej skuteczne podmioty są zmuszone przyjść z pomocą swoim kolegom, próbując zapobiec załamaniu się branży.

Trenchev powiedział:

Szczerze mówiąc, przypomina mi to panikę z 1907 roku, kiedy to JP Morgan został zmuszony do wkroczenia z własnymi funduszami, a następnie zebrał wszystkich wypłacalnych ludzi, aby naprawić sytuację. Działo się to przed powstaniem Fedu, więc nie było pożyczkodawcy ostatniej instancji.

Według niego, obecnie na rynku panuje podobna sytuacja. Szef Nexo podkreślił, że firma chce być częścią rozwiązania, które doprowadzi do konsolidacji branży kryptowalutowej.

Powiedział on, że do platformy zgłosiły się trzy banki z Wall Street, które chcą "wykorzystać swoje doświadczenie w pracy z wypłacalnymi klientami, aby zaradzić tej sytuacji". Jego zdaniem, branża zmierza w kierunku fuzji i przejęć oraz konsolidacji.

Czy Celsius zbankrutuje?

Wcześniej firma Nexo poinformowała, że jest gotowa kupić portfel kredytowy od swojego konkurenta, firmy Celsius. Oferta jest ważna do 20 czerwca.

W dniu 13 czerwca 2022 r. Celsius zawiesił wypłaty i transakcje na platformie "ze względu na ekstremalne warunki rynkowe". Zdaniem ekspertów, prawdziwą przyczyną zaistniałej sytuacji jest "kryzys płynności finansowej", który spowodował, że firma nie jest w stanie regulować płatności wobec klientów.

Niektórzy uznali bankructwo Celsiusa za niemal nieuniknione, a komisje papierów wartościowych pięciu stanów USA rozpoczęły dochodzenie w sprawie firmy, traktując ją jako "priorytet".

Firma Nexo współpracowała również z Three Arrows Capital (3AC) w celu opracowania produktu kredytowego opartego na NFT, ale nigdy nie został on wprowadzony na rynek. Trenchev zauważył, że fundusz hedgingowy zwrócił się następnie do platformy o udzielenie niezabezpieczonej pożyczki, ale spotkał się z odmową.

Jego zdaniem firmy, które udzieliły 3AC niezabezpieczonych pożyczek, powinny być zaniepokojone. Uważa on jednak, że na rynku nie dojdzie do "reakcji łańcuchowej", ponieważ najgorsze już za nami.

Sądzę, że to, co się z nimi stało, w dużej mierze jest już zakorzenione w cenach i presji sprzedaży, którą widzieliśmy w poniedziałek i wtorek.

Przypomnijmy, że w kwietniu Trenchev przewidywał, że w 2022 r. bitcoin osiągnie poziom 100 000 USD.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

FTX uruchamia stronę internetową, aby spłacić europejskich klientów

FTX EU, europejska filia upadłej giełdy kryptowalutowej FTX, uruchomiła stronę internetową, aby spłacić wściekłych, europejskich klientów. Firma złożyła wniosek o upadłość prawie pięć miesięcy temu, powodując efekt domina innych upadających firm kryptowalutowych. W rzeczywistości FTX stał się tak duży, że wiele innych firm zaparkowało swoje pieniądze w tej giełdzie i w rezultacie zostało "zainfekowanych". Użytkownicy […]

Argentyńskie linie lotnicze Flybondi zaczynają wydawać bilety NFT

Argentyński tani przewoźnik Flybondi rozpoczął kampanię Ticket 3.0, w której zaczął wydawać bilety w formie niewymienialnych tokenów (NFT). Linia lotnicza powiedziała, że ta metoda "oferuje bardziej elastyczne doświadczenie podróży". Z kolei Flybondi będzie w stanie zmniejszyć koszty obsługi klienta i zwiększyć przychody dzięki prowizjom handlowym. Usługa ta stała się możliwa dzięki partnerstwu z TravelX, opartą […]

Rosja chce mieć własną walutę z Brazylią, Indiami, Chinami i RPA

Krążą pogłoski, że kraje BRICS chcą stworzyć własną walutę, aby ułatwić płatności między uczestniczącymi państwami. To może być ciężki cios dla dolara i może stwarzać możliwości dla Bitcoina. BRICS są wpływowe BRICS to skrót od krajów Brazylia, Rosja, Indie, Chiny i RPA. Kraje te mają znaczący wpływ na globalną gospodarkę ze względu na ich duże […]

Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku z powodu halvingu i recesji

Mike McGlone twierdzi, że Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku, a następnie nadejdzie halving i seria innych fundamentalnych wydarzeń. Analityk Bloomberga wyraził swoje prognozy podczas wywiadu ze Scottem Melkerem. Bitcoin i efekt halvingu Zanim zanurkujemy dalej w jego przewidywania, szybkie słowo na temat tego tak zwanego halvingu. Co cztery lata liczba nowo […]

Tim Draper radzi przedsiębiorcom, by kupowali Bitcoina

Amerykański miliarder i legenda inwestycji Tim Draper radzi przedsiębiorcom, aby kupili Bitcoin. Według niego jest to sposób na zabezpieczenie się przed potencjalnym kryzysem bankowym. Nawiasem mówiąc, Tim Draper nie jest osobą nową w świecie Bitcoina, ponieważ już w czerwcu 2014 roku kupił od rządu USA 30 000 Bitcoinów za 19 milionów dolarów. Te Bitcoiny zostały […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram