Premier Wielkiej Brytanii Theresa May powiedziała, że ​​jej administracja zajmie się wykorzystaniem kryptowalut, takich jak Bitcoiny, ponieważ obawia się ich wykorzystania przez przestępców.

Rozmawiając z Bloombergiem na marginesie trwającego Światowego Forum Ekonomicznego w Davos w Szwajcarii, brytyjska premier Theresa May dyskutowała o możliwym “zaniechaniu” firm technologicznych, takich jak Facebook i Google, za brak spełniania “obowiązków społecznych”. Jej administracja pracowała z technologicznymi gigantami, w kwestiach takich jak “pornografia dziecięca w internecie i terrorystyczne i ekstremistyczne korzystanie z Internetu”, obwieszcza May, podkreślając, że “jest jeszcze więcej do zrobienia”.

W tym momencie redaktor naczelny Bloomberga, John Micklethwait, poruszył temat kryptowalut. “Jak sugeruje ich nazwa,” powiedział Micklethwait, odnosząc się do Bitcoina jako konkretnego przykładu, “częściowo po to, aby ukryć pieniądze często używane w działaniach, które opisałaś właśnie od ludzi takich jak ty i rządy”.

Przynęta została ustawiona. Redaktor naczelny Bloomberga naciskał, by zapytać: “Czy nie jest to obszar, w którym być może powinniśmy spróbować także blokad”

Na pewno zmyli nagłówki o prowadzonym przez rząd “tłumieniu” brytyjskich rynków handlu kryptowalutami i lokalnym ekosystememie, w odpowiedzi May:

W obszarach takich jak kryptowaluty, takie jak Bitcoin, powinniśmy patrzeć na nie bardzo poważnie, właśnie ze względu na sposób, w jaki mogą być wykorzystywane, szczególnie przez przestępców

Mówiąc dokładniej, uwagi głośnej osobistości politycznej odnoszą się szczególnie do nadużywania kryptowalut przez cyberprzestępców. Premier Wielkiej Brytanii nie ujawniła żadnej konkretnej polityki dotyczącej sposobu, w jaki rząd mógłby spojrzeć na handel lub używanie kryptowaluty, ani nie obiecał żadnych działań przeciwko nim.

To coś, co rozwija się oczywiście coraz bardziej się rozwija. Myślę, że jest to coś, na co musimy spojrzeć

Gdyby władze miały “zablokować” działalność Bitcoina, dobrze byłoby zacząć od kupca Bitcoin, George’a Osborne’a, byłego kanclerza brytyjskiego skarbu państwa, do zeszłego roku. Przemawiając pod koniec 2015 r. kanclerz podkreślił, że rząd “zejdzie nam z drogi”, aby Wielka Brytania stała się światowym centrum technologii finansowych.

Osborne powiedział:

Cyfrowe waluty mogą teraz odegrać dużą rolę w naszej finansowej przyszłości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *